Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

cicimon
17. kvě 2011

@werunka21 ja kupujem normalne a niektore druhy davam z flasky... a tak ma aspon kusky, ani nam nekupujem bio a mala tiez bude zit na "normalnej strave"

handm
17. kvě 2011

Ahojky, koukám, jestli tady vyčtu, zda těstoviny vaječné či bezvaječné, ale radši bez...🙂 Jinak maso já dávám tak 3x týdně a jednou žloutek, zbytek má jen zeleninku s rýží nebo s bramborem..
CHtěla jsem se ještě zeptat, prosím, když děláte domácí jídlo, dáváte spolu třeba jen dva druhy zeleniny anebo prostě kolik se vám chce?!🙂 Někdy mi to přijde takový divný mišmaš 😲 když dám třeba tři druhy k sobě 🙂 snažím se to dělat jakože "maso, zelenina, příloha", ale někdy to prostě nejde...🙂

cicimon
17. kvě 2011

@handm do roka bezvajecne cestoviny. ja davam max 2-3 druhy zeleniny +maso+ priloha, aby to nebolo prilis prekombinovane

handm
17. kvě 2011

@cicimon já si to myslela, díky moc!🙂 Právě že mito taky někdy přijde i v těch skleničkách hrozně překombinované (když kupuju na cesty), ta vždycky si říkám, jestli bych to taky jedla 😀

werunka21
17. kvě 2011

@andelka já zatím taky kupuju to kuřecí pyré. V Globusu jsem viděla ty prsa a ještě něco tam měli, ale soustředila jsem se jen na ty prsa a to byly vyloženě prsa z jednoho kuřete. A cele to kuře jsem viděla minulý týden v Tescu. Ta cena byla hrozná. A milionáři teda nejsme 😅 . Asi mu budu dávat taky normální nebio. Zeleninu taky neřeším 😅 😉

svatule
17. kvě 2011

holky mám dotaz, budu se ptát i naší dr, ale chci více názorů. malá jí 2 týdny zeleninu, chutná jí, dokonce už jsme takřka odbouraly mlíko, zítra začnu dávat i maso. ale příští týden nás čeká operace, nastupujeme v pondělí, úterý zákrok, středa doufejme domů a teď nevím, jestli zařadit ovoce až po operaci, nebo už zkusit před. já osobně bych asi počkala až po, nevím, co naše dr, jak byste postupovaly...

cicimon
17. kvě 2011

@svatule radsej pockaj, ved to nejako neponahla a tyzden neskor je v poho

slavicky
17. kvě 2011

@svatule taky bych počkala.. my začali s ovocem 4 týdny po začátku zeleniny a taky se myslím nic nestalo. Čekala jsem až mi bude pořádně baštit plnou dávku zeleninky.

svatule
17. kvě 2011

@cicimon já si taky spíš myslím počkat, přece jen, bude mít změnu režimu... zítra jdeme na předoperační, tak se dr zeptám, ale spíš počkám, i když řekne zařadit
ještě mám dotaz, dcera je na um, má celkem 5 dávek na den, s tím, že teda v poledne už jí tu zeleninu a včera měla celkem jen 4 dávky, je možné, že by to mělo souvislost s tou zeleninou, nebo to byla jen náhoda...jsem hrozná, ale teď ji kvůli té operaci sleduju až moc...

slavicky
17. kvě 2011

@svatule já myslím že to souvisí s tou zeleninou. Že ji pomalu převádíš na tuhou stravu 🙂 čím bude starší a víc papkat tuhý jídlo tak bude mín dávek mlíčka 🙂

slavicky
17. kvě 2011

@svatule ještě mě napadlo, když mrkneš na obal mlíka (my máme BEBU) tak je tam právě že 5. a 6. měsíc 4 dávky denně a 1 příkrm. Takže si myslím, že v pořádku. Ale radši počkej co na to zkušený maminy... já tomu ještě prd rozumím 😅

svatule
17. kvě 2011

@slavicky my dáváme Nutrilon a tam právě je pořád 5 dávek...ale taky se v tom nevyznám, taky jsem matka prvorodička, ještě teď jsem vykulená z té nemocnice... 🙂 ale asi na tom něco bude, že ty příkrmy vlastně nahrazují jídlo... 🙂

andelka
17. kvě 2011

@werunka21 prosím tě a kde ty prsa v globusu měli? Já často nemám čas tam moc pobíhat, tak ať vím kam zamířit. Je fakt, že pak bude jíst normální maso, ale ještě bych mu chtěla dopřát bio, přece jen je to úplně jiné. Kdybych měla dost peněz, tak bych ho kupovala i nám 🙂

slavicky
17. kvě 2011

@svatule tak my papkáme taky ještě 5x mlíčko, udělala jsem to tak, že ten oběd zelenina je vlastně navíc Protože malá mi papala v 10 a pak ve 14. Když jsem jí zkoušela dát zeleninku až po těch 4 hodinách, tak mi brečela, takže jí dám kolem 9:30 mlíko, ve 12 oběd zelenina,nebo masozelenina a v 15:30 mlíčko (ted už ovoce). Ale jsem u toho maturovala, než mi to malá takhle začala jíst 🙂 holky určo poradí, mě taky právě pomohly...

svatule
17. kvě 2011

@slavicky nám to vychází tak, že ráno se budí okolo 6. to dám mlíko, pak mlíko okolo 10. pak většinou usne, po probuzení, cca v 13 zelenina+trochu mlíka, pak jdeme ven, okolo 16:30 mlíko a pak večer okolo 19-20. mlíko, no a včera mi právě usnula v 19 a nebyla k probuzení, tak jsem si říkala, jestli jí to nechybělo, nevím, je to právě jak maturita to jídlo těch prcků 🙂

paveronika
17. kvě 2011

Tak jdu zase pro radu, jak děláte prckům těstoviny a jaké??chtěla bych zkusit kuskus.A ještě jeden dotaz jak děláte prckům polévky? 😅 Předem děkuju za rady 😅

slavicky
17. kvě 2011

@svatule já si myslím že máte dobrej režim. A jednou se asi nic nestane, podle mě to spíš byla náhoda 😉 kdyby měla hlad, tak Tě v noci vzbudí. I když teda je fakt, že naše malá se po UM mlíku taky nebudí hlady. Musíme ju v 22 budit, aby si odpila co má 😀 a to jí v polospánku... ale zas aspoň bez řečí vypije co má 🙂

marlin3
17. kvě 2011

ahoj holky,super téma s dobrýma radama,děkuji....čerpám od vás 🙂 😉
Měla bych na vás dotaz...přikrmuju (zeleninkou) naši malou tři týdny (jinak kojím cca co 2 hodiny ve dne v noci) a posledních pár dnů má asi zácpu. Posledně kakala 4.den tuhé bobky (s brekem) a teď zase dva dny nic. Tlačí jak ďas...a nic z toho. ☹ Bobek tam vidím,ale né a né "vylezt" 😅 😒
Tak teď vybírám příkrmy bez mrkvičky...ale nevím,jak jinak jí pomoct. Poradíte některá?

em_ka
17. kvě 2011

@marlin3 Niekomu pomaha cuketka, nam pomahala jedine slivkova stava. 1-2lyz cistej stavy po zelenine.

marlin3
17. kvě 2011

@em_ka díky za tip, cuketa už se veze z DMka,tu šťávičku jsem zkoušela když jednou nekakala jako ještě plně kojená a pěkně se mnou s tím vyběhla....asi jí to moc nechutnalo,ale jak "říkám" to bylo před nějakým časem,třeba by mi to teď vypila...zkusím to znovu.

marlin3
17. kvě 2011

@em_ka a s tvým sloganem s dudlíkem musím jen souhlasit! 😉

slavicky
17. kvě 2011

@marlin3 mrkev staví tak tu bych chvilku nedávala, cuketka super. Ještě nám celkem hezky kaká z kukuřičky (dělá ji Sunárek) a když jí udělám bramborou kašičku (normál brambory a víc mlíčka). Jo a ty švestky zaberou určo. Když malá není zvyklá pít, tak jí dej klidně lžičkou 🙂 až začnete s ovocem bude to lepší. Malá taky tuhý bobek a včera měla hrušku, juj to bylo pokakáníčko 😀

werunka21
17. kvě 2011

@andelka Našla jsem ho normálně v chladícím boxu s kuřecím. Ale mám dojem, že bio maso nemají pořád. I v Tescu. Byla jsem tam (v Tescu) několikrát a mají ho jen někdy a tak si myslím, že i v tom Globusu to nemají jako stále dostupné zboží. Moc tam nechodím ale zrovna když jsem po něm koukala, tak tam bylo.

andelka
17. kvě 2011

@werunka21 aha, no my v globusu maso nekupujem, jen šunku a sekanou u pultu, tak se budu muset koukat až tam budu. Do tesca už nechodím skoro vůbec.

weri1
17. kvě 2011

@marlin3 ahojky, prvně jsem chtěla příkrmy dávat tak jak se píše...zelenina maso ovoce, ale když jsem jednou viděla, jak Beník pláče při kakáni,jak se nemůže vykakat, tak jsem se na nějaký tabulky vyprdla a dala jsem mu přesnídávku 14 dní po zavedení zeleniny a hned bylo líp. Stolice od té doby super a žádný slzy

handm
17. kvě 2011

@marlin3 ahoj,krom té šťávy a ovoce jako takového, jak píší holky, ještě zabírá kápnout do příkrmu olivový olej 😉

svatule
18. kvě 2011

takže i paní dr říkala, že až po příchodu z nemocnice a po rekonvalescenci zařadit další příkrm, že leda můžu mírně zvýšit dávku mléka, eventuálně dát třeba mrkvovou šťávu
tak jsem zvědavá, co malá, zítra máme výsledky krve, doufám, že to bude v pořádku a na operaci půjde

estrellita
18. kvě 2011

@weri1 ja jsem to s ovocem udelala uplne stejne 🙂

evikj
18. kvě 2011

Ahojky, prosím o radu, kdy jste dávaly první rýži? Malýmu je lehce přes půl ročku a zeleninku dáváme cca 3 týdny! Chtěla bych mu dnes dát rýži vařenou doma a k tomu kupovanou mrkvičku, nebude z toho mít zácpu? Příkrm jsem viděla dohromady ve skleničce, tak nevím.. 😅

em_ka
18. kvě 2011

Dnes sme mali poradnu a doktorka povedala, ze za tyzden staci 3x maso a 1x zltok a ze od ukonceneho 8mesiaca uz mozeme v podstate vsetko (okrem medu, orechov a ryb) 😕 Hmmm...