Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

szedivka
21. lis 2007

Ahoj holky, tak začínáme s příkrmama a koukla jsem k vám do diskuse 🙂 Ale nechápu to vaše počítání ukončených měsíců. Přece když má mimčo 8 měsíců tak má ukončených 8 měsíců, ne? Kdyby to bylo jak vy počítáte, tak by v 1 měsíci věku nemělo ukončený žádný měsíc?

lucildol
21. lis 2007

lennis: myslím si, že už maso můžete. Stejně se nejdřív začíná tak, že dáváš jeden týden 1krát, další týden 2x atd. až se dostaneš na frakvenci každý den. Později už se to zase stahuje na cca. 3krát týdně. Ale to myslím až kolem jednoho roku. No u nás je to jedno, protože mladej maso nejí, tak maximálně, ho pspolkne v kupovaných výživách ☹

szedivka: ukončený měsíc je až po "dožití" toho měsíce. Pokud by se např. mimi narodilo 15.11. tak ukončený první měsíc je 15.12. Takže pokud je nějaké jídlo/pití pro narozený mimi, tak se uvadí, že je to pro děti od 0. měsíce.

makelka
21. lis 2007

lennis - maso bys měla začít dávat po měsíci, co jsi začla přikrmovat, takže u vás je to vlastně už aktuální, klidně začni, králičí, libové hovězí, krůtí, kuřecí 😉 A lepek? no záleží na tobě, ale myslím, že na něj ještě máte čas, ještě bych minimálně 2-3 měsíce počkala 😉 pokud nemáte nějaký alergie v rodině tak budiž, ale náš Mudr. lepek doporučuje nejdřív v 1.roce, klidně později, ale my tak kolem 9,5měsíce začli dávat trošku rohlík, piškoty, ale ty se daj koupit v lékárny i bezlepkový, chutnají stejně, jen jsou trošku přislazený 😉

ahoj szedivko 🙂 Téda Marťa už je tak velikánskej kluk, tak ať vám to jede, papkání. A říkáš to dobře 😉 prostě když je na skleničce od ukončeného 4.měsíce, to znamená začátek pátýho 😉 a stejně je to i u ostatních 😉

klarit
21. lis 2007

Ahojky maminy,tak zaciname prikrmama. Na radu doktorky. 😉 Presny papir nebo co a jak dostaneme v utery. Kubik kojenej neni,takze zaciname uz ted. Chci se zeptat kolik davate te kase. Kubik vypil doted 210ml mleka. Na krabici je 120ml a 3-4lzice kase,tak nevim jestli mam dat stejne nebo z tech 210ml. Poradite? Dekuji predem

klarit
21. lis 2007

Prikrmy nam teda zacinaji az za tyden,ale uz se ptam radeji dopredu 😉 Mozna jste to nekde uz psali...Takze se omlouvam.

luciass
21. lis 2007

ahoj,

chtěla bych se zeptat na dvě věci

1. jaké zelenině dáváte přednost? syrové nebo mražené?
2. ohříváte jídlo pro prcky v mikrovlnce? nebo raději na plotně?

díky moc 😉

ikis
21. lis 2007

Ahoj,mám dotaz-papali Vám mrňousové hnedka zeleninku?? Já to pravidelně zkouším 1x denně asi 2 týdny,ale vůbec mu to nechutná 😅 mrkvička- 😝 mrkvička s bramborem- 😝 špenát s bramborem- 😝 a ani ta přesnídávka mu nešmakuje 😠 Zkoušela jsem to i řídnout a dát mu to do lahvičky,ale taky nic ☹

med
21. lis 2007

Ahojky,
klarit máme stejně stará miminka... taky jsme na UM. Měli bychom sice začít s příkrmama až za týden, ale já už jsem zkusila malý dát rozmixovaný jablíčko a mrkvičku a moc jí to chutnalo. Dokonce i pochopila, že má na lžičku otvírat pusinu 🙂 Kaši jsem zatím nezkoušela...
A ještě se chci zeptat, jak je to tedy s tím masem??? Koukala jsem i po přesnídávkách a dělají se i pro mimča od uk. 4. m. s krůtím, kuřecím, králičím masíkem... Ono je to asi dost jiný u dětí na MM nebo UM... Ale asi bych tedy neměla začínat hned s přesnídávkami s masem, že?

klarit
21. lis 2007

Ikis,tak to nevim..Pry nekterym miminkum trva nez si zvyknout a ze to chce trpelivost 😉 Takze asi zkouset dal. Nebo se pak zeptat doktorky pokud to bude trvat dele. Snad nekdo poradi vic. Jeste s tim nemam moc zkusenosti.

Med jee to je pravda. Mame stejne stara miminka 🙂 Kubik uz dnes rval hlady,tak jsem nakonec zkusila taky prikrm. Odpoledne jako svacinku dostal tri lzicky mrkvove stavicky. Nastrouhala a rozmackala mrkev a vymackala stavu. To mu moc chutnalo 😉 I krasne otviral pusinku a polykal. Vecer s kasi uz to bylo horsi. Bylo to vsude 🙂 🙂 Pisou nepodavat kasi v lahvicce,ale prijde mi ze tu misku te kase tou lzickou nezvladne. Tri lzicky ano,ale tu kasi pak nevedel a bylo to asi moc tezky. Mamca rikala,ze nam to davala normalne v lahvicce,tak nevim. Zkusim to 🙂 Myslela jsem,ze zacinam brzy. Ale doktorka mi rekla,ze pet dni neni rozdil. Tak jsem dala Kubikovi ochutnat.
S tim masem moc neporadim. Nezkousela jsem to (taky po prvnim dni ani nemuzu). Pisou,ze s masem zacinat po 2 - 4 tydnech od zacatku podavani prikrmu,tak nevim. Zkus trosku toho kureciho a uvidis 😉 to je stejny jak pisou,ze nejdriv jen zelenina apod. Ale koukala jsem,ze od 4.mesice je toho spousta - kase s prichuti,presnidavky,zelenina s rozmixovanou ryzi apod. Proc by to vyrabeli,kdyz se to nesmi.... 🙂

sandra81
22. lis 2007

Luciass: ja delam jidla prevazne z mrazene zeleniny. Nekdy kdyz mam cerstvy kvetak nebo brokolici nebo mrkev - tu vetsinou davam cerstvou tak to pouziju ale mam nadelano v mrazaku a vetsinou je to z mrazeny zeleniny.
Kdyz to vyndam z mrazaku tak to ohrivam na plotne protoze v mikrovlnce se to tak dobre nerozehreje.

szedivka
22. lis 2007

Pěkné poledne děvčata, prosím vás, kolik tak toho příkrmu děti ze začátku zbaští? Dáváme teď první týden mrkvičku s brambůrkem a sní tak tři lžičky a je u toho teda cirátů... Tak nevím jestli to stačí nebo ne. Po půlhodině kojíme a ještě si dost cucne 😒

sandra81
22. lis 2007

Czedivka: to se vubec nedes, to je normalni. Ze zacatku jedi jen par lzicek. Ja mam dokonce kamosku, jeji male bude na zac. prosince 9 mesicu a stale ji jen koji. Mala proste vsechno odmita, zadny jidlo ji krome prsu nezajima. Takze ji zkousi dat denne ovoce a zeleninu ale zatim ne moc s uspechem....

vetrovka
22. lis 2007

ahoj, určitě se budu ptát na to, co někde na předchozích stránkách, je ale dočíst to, to nemám šanci😉 Mám dva dotazy. Začali jsme zhruba před necelými 3 týdny s přikrmováním (jsme teda na UM). Jediné co Tomáškovi jede je mrkev s čímkoli.. květák ani ťuk,cuketa apod. to mu nic neříká... Mám ho prostě živit mrkví a občas zkusit znovu zeleninu co mu nechutná? a ještě bych se chtěla zeptat kdy teda mu dám za odměnu mám dát ovoce, když se má zavádět až po zelenině, která mu teda moc nejede 😉 snad mu to budu moct dát na Mikuláše 🙂

makelka
22. lis 2007

luciass
1. v létě čerstvé zelenině a teď v zimě mražené, pokud je čerstvá pěkná tak i čerstvá, ale jinak není nic moc 😉
2. skleničky ohřívám ve vodě na sporáku, ale jak vařím tak pokud je to i na druhý den tak v mikrovlnce 😉

makelka
22. lis 2007

HOlky na www.kojeni.net je milion odpovědí na vaše dotazy a krásný přehledný tabulky, jak o tom, co by ve kterém měsíci měly miminka papkat a i kolik 😉

makelka
22. lis 2007

szedivko vydrž, je to těžké, ale bude papkat dobře, uvidíš 😉

vetrovka - tak ho živ mrkví, zkus mu malinkato vždycky přidat třeba bramboru, rozmixovanou a pak den ode dne zkus přidávat, určitě si zvykne 😉 😉
Ovoce by se mělo přidat asi měsíc po masu, takže zelenina, za asi tři týdny maso a pak za měsíc ovoce, ale na tom kojeni.net je to fakt krásně vysvětleno a ukázáné, jukněte

luciass
23. lis 2007

holky díky

a ještě jeden dotaz ke kašim...ja vim že to tu bylo asi určtitě milionkrát

rozdíl mléčná nemléčná chápu do jedny se dává mlíčko do druhý voda, ale která je kdy lepší dávat? my jsme pořád na mym mlíčku...

fenk jů evrybady

cermonca
24. lis 2007

Liciass:Ja si myslim ze z hlediska chuti je to jedno.Kdyz jsi schopna odstrikat bez problemu mlicko do kase tak bych koupila nemlecnou.V opacnem pripade mlecnou at nemusis kupovat i mleko.Ja davam mlecnou a take kojim.Male je skoro devet mesici a zasoby mlicka jsou mensi tak se to blbe odstrikava a odsavacku nemam.To radeji cas co bych stravila odstrikavanim venuji male 😀

kalo
28. lis 2007

Holky, prosím zkušenější "krmičky" o radu 🙂 ...dnes jsme na radu DR. začaly dávat na oběd mrkev a na noc nemléčnou kaši...ALE nevím, jestli jí také nemám dávat i nějaké pití???? Nějaké čajíky nebo tak?????? Musí přikrmované dítě pít nebo stačí Nutrilon????

katako
28. lis 2007

vetrovko a nejde mu přimíchnout jinou zeleninku do mrkvičky? (My teda ještě nepřikrmujem, ale už se na to chystáme.)

terezkaaa
29. lis 2007

kalo, já malýmu vždy před "tuhou stravou" dávám potom nebo předtím něco napít a sem tam během dne a v noci už si taky řekne 🙂 Dávám čajík se šťávou z ovoce.

vetrovka
29. lis 2007

katako: přesně tak jsem to udělala, nakonec jí Tomášek vše, v čem je aspoň trochu cítit mrkev 😉 takže dobré... už se těším až ho odměním banánem 🙂

kalo
29. lis 2007

Tak si představte, že jsem dnes volala naší DR.jestli malá má pít čajiky a řekla mi, že nepotřebuje...Že má dost tekutin z mého kojení a z Nutrilonu...Že čajíky až kolem 7 měsíce!!!
Tak nevím...přijde mi to trošku divné...ale budu jí věřit, noo... 😅

terezkaaa
30. lis 2007

kalo,to mi taky přijde dvné,teda 😕 můj malej se v noci vzbudí vždycky na čajík-mlíko nechce,prostě má žízeň.já když mám žízeň, tak mi jí mlíko teda taky nezažene...to je ale na tobě,určitě mu tím neuškodíš 🙂

akcul
30. lis 2007

kalo:
Mě naše doktorka taky řekla, že čajíky malá nepotřebuje, že má dost tekutin z mlíčka (jsme od 6 týdnu na UM). Ale já jsem jí je i přesto dávala. Určitě jí neuškodili a navíc těžko kakala a čajíky jí to ve střevech přece jen trochu zředily a šlo jí to pak líp. 😉
Co doktor to názor. Znám spoustu těch, který čajíky doporučují. Takže je to na tobě, jak se rozhodneš. 🙂

kalo
30. lis 2007

Díky holky! No uvidím, jak budu kakat. Ale asi jí někdy pár lžiček čajíku dávat budu...zkazit tím nic nemůžu. A pak až dojdeme k ovoci, tak sem tam ředěná troška šťávy z ovoce je asi taky dobrá (jak píše terezkaaa)

Teda to je věda 😀 😀 😀

poupe
4. pro 2007

ahoj,poradte,odkdy syry a jaky?

poupe
5. pro 2007

nikdo neporadi????Dekuju 🙂 🙂

lendy1
5. pro 2007

poupe, mrkni na to, je tam seznam potravin, od kdy se mohou a spousta dalších info

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_postup.doc

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls

poupe
5. pro 2007

diky