• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
@mishulle To je straaašne skoro - 3,5 mesiačika.. Ešte nechaj dieťatko pekne na nutrilone, potrebuje mliečko a všetko, čo vlastne potrebuje, má v mliečku. Zbytočne budeš zaťažovať jeho telíčko príkrmami.....
15. čer 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishulle Naše doktorka nám zase dnes doporučila na noc dávat kašičky...nejsme si teda jistá. Malej byl pořád jen jedl a jedl, v noci se často budí, že chce jíst tak fakt nevím. Své doktorce věřím, ale tímhle si fakt nejsem jistá.
15. čer 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa mě spí malej celou noc, naštěstí
15. čer 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishulle Tak to ti závidím... malej ten by byl u prsu nejraději 24 hodin denně :grinning: Papá po dvou hodinách a saje jak kdyby týden nejedl :/ Nejdelší pauzu v noci má 4-5 hodin a pak jede po dvou hodinách, někdy má už ve 4 ráno vyspáno.
15. čer 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi sme na tom sytivym Nutrouši a fakt spí krásně, to co popisuješ jsem měla s Kubou
15. čer 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivanka85 dakujem
15. čer 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishulle to sa nesmie takému malému babu dávať príkrmy - najskôr od ukončeného 5 mesiaca. Chudatko malinké - ved ono ešte nemá vyvinutý žalúdoček na jedlo len na mliečko, bolo by mu poriadne ťažko a jeho obličkám by si dala zabrať tiež poriadne
15. čer 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa moj maly jedol pol roka kazde 1,5-2 hod (ci den, ci noc), obcas sa stalo, ze mal 3 hod pauzu, s prikrmami sme zacali v 6,5 mes, dovtedy nepoznal okrem prsnika nic. Ziadne vody, caje, kasa uz vobec nie...

@mishulle 3,5 mes je strasne malo na prikrmy, nech by mal neviem kolko kil (moj mal ako 3 mesacny 7675g plne kojeny). Nutrilon ked mu das aj dva litre, tak vypije dva litre, pretoze to mu samo tecie....
15. čer 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabika7706 Já jsem slyšela názorů na první příkrmy a kaše opravdu dost a každý hlásá něco jiné. Já si myslím, že maminka sama pozná nejlépe co je správné :slight_smile: Kamarádka i když kojila, tak kašičky také začala dávat od 4. měsíce protože malá byla hladová jako vlk :sweat_smile: Pak byla spokojená a konečně pořád neplakala.S kašičkou ho teď zatěžovat moc nechci protože trpí na bříško. Já si ještě počkám a uvidíme jak se to vyvine.

@mishulle Holt to ještě musím pár měsíců vydržet :slight_smile: Co bych pro toho prcka neudělala :slight_smile:
15. čer 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa Podle mě je to brzo začala bych nejdřív po 4 měsíci. Moje Klárka jedla přes den klidně i po hodině a v noci vydržela max. 4h pauzu a pak každé 2h. Vydržela jsem to do 5,5měsíce a začala dávat na noc sunar. a od 7 měsíce v noci kojím jen výjimečně. Kaše na noc nám moc dobře nedělala, Bolelo nás po tom bříško tak jí má přes den

15. čer 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa moja sa este pred cca 2mi mesiacmi budelia kazde 2 hodiny v noci (to mala 14-15 mesiacov) s prikrmami sa nie je kam ponahlat.... zacala som prikrmovat ked mala 6,5 mesiaca a vodu ani caj nepoznala do 13mesiacov a pit mi zacala vodu az ked mala skoro 15 dovtedy sa s nou len hrala
15. čer 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa ked pribera tak ten plac urcite nie je od hladu...babo moze mat na plac milion dovodov, moze ho boliet brusko - chlapci velmi tropia na koliky, alebo mu je zima, teplo, skrabe ho tricko, alebo mu je nieco uzke, male... chce nejaku zabavu - nudi sa... ked pribera tak hlad toi nebude... moja prve tri mesiace prakticky preplakala a ani ma nenapadlo dat jej nieco ine lebo rpiberala a to mame 17 mesiacov a 9 kil...narodila sa skoro 4kilova tak si to vyrataj kolko pribrala a nikam som sa neponahlala s prikrmami:slight_smile:
15. čer 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishulle uz davno sa prikrmovanie neriadi zdvojnasobenim porodnej hmotnosti - to by niekto musel zacat prikrmovat po 2 mesiacoch a niekto napriklad ja po 10tich:grinning: 3,5 mes. je velmi malo, zaludok nie je pripraveny, babo poriadne neprehlta a ani poriadne nesedi...skus ty vecerat poleziacky tuhu stravu... a davat do sedu s oporou sa neodporuca kvoli chrbtici...
15. čer 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 Ne, ne to já na něm poznám. On chce prostě pít. Ne pokaždé má třeba hlad, ale chce se napít. To já na něm prostě 100% poznám. To už je takovej ten jeho kňouravej pláč :grinning: Napije se třeba jen 5 minut a je zase spokojenej. První syn dělal to samé, i když jeho jsem kojila jen krátce.
15. čer 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa no inak ale je leto 30 stupnov v tieni aspon tu u nas... moja mala minule leto pol roka a kojila sa aj kazdu pol hodinu cez den... v noci mala vtedy take obdobie ze sa niekedy okolo 2hej zobudila a bola 2 hodiny hore a to sa kojila kazdu chvilu potom sa mojkala a smiala a kojila, mojkala a smiala a takto 2 hodiny a potom zas zaspala... deti su rozne ale to ze je smadny v tychto teplach nie je dovod na skore zavedenie prikrmov... v tvojom mliecku ma vsetko len to nej:slight_smile: bud rada ze ho chce a uzivaj si to:slight_smile:
15. čer 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 No, to jsem si vlastně neuvědomila, že to může být i tím počasím. Já jsem moc ráda, že kojím. Po problémech s prvním synem jsem ani nedoufala, že to s druhým dotáhnu tak daleko. Ještě máme 2 měsíce do půli roku, a pak zkusíme něco "navíc". :slight_smile:
15. čer 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa no vidis:slight_smile: jasne ze v teple piju deti viac ved aj my sme stale smadne:slight_smile: neboj tie dva mesiace ubehnu ako voda a urcite vydrzite aj dlhie... mimochodom okolo 3teho mesiaca teda aj teba sa to este tyka:slight_smile: je aj rastovy spurt, deti vtedy chcu viac a castejsie pit mliecko lebo chvilu sa moze zdat ze to co mas nestaci...ale neboj telo sa prisposobi a zacne viacej produkovat... mnohe maminy vtedy zazmatkuju a chcu dokrmovat ale to nepreba,len treba robit co babo chce a teda kojit kojit a kojit:slight_smile:
15. čer 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
prosim vás, kedy ste zavadzali lepok do stravy ? moj synček má 7 mesiacov a ešte som nezaviedla, lekarka mi vravela, ze este nie, ale ako tak vsade teraz citam, tak už sa má???
15. čer 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jurky hej hej lepok uz zaved... nie je dobre to moc odkladat lebo aj neskore zavedenie moze sposobit alergiu... normalne sa zavadza tak v 7mom mesiaci takze si akurat v termine... novsie studie dokonca kazu zaviest este skor...
15. čer 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 no ja som starsiemu o dost neskor zavadzala, asi az v deviatom, mozno aj neskor, kedze aj ja som silny alergik, hoci nie na lepok, uz si to nespominam, preto mi to je divne, ked tak citam, ze uz je najvyssie cas :confused:
15. čer 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jurky mam znamu co zaviedla neskoro a obe dcery su nan alergicke neviem ci to s tym suvisi ze zaviedla az po 8mom mesiacimozno ani nie,ale ide skor o to ze ak ma byt alergik tak podla mna naovplyvni to ze kedy zavedies... ja by som uz dala... aj som dala malej:slight_smile:
15. čer 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 Spurtík už máme za sebou...bylo to šílených 11 dnů! To jsem myslela, že to nebude mít konce. Kdybych ale neměla internet, tak bych o něm vůbec nic nevěděla.
15. čer 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa :slight_smile: tak uz len vydrzat tepla:slight_smile: neboj o par rokov budes na tie chvile pocaj kojenia len spominat ked ti maly povie "mamiii pusu nie ved uz som velkyyy":slight_smile:
15. čer 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@piacere jo, tak jsem si to myslela dobře - Hami je otřes - nic tak překombinovaného jsem snad neviděla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ty od 10měs. jsem nezkoušela, zatím jsem měla tu čest jen s těmi od 4 a 6měs.
15. čer 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 To teď prožívám s tím starším....už to není takový ten mazlík co býval. Rostou před očima, capartíci :slight_smile:
15. čer 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa no moja je este mala a starsiu nemam:slight_smile: ale viem ze ma to caka a tak si uzivam kazdu chvilu kojenia lebo pre nu je to uz aj maznanie:slight_smile: uz je to ine takto ked ma 17 mesiacov uz to nie je len o jedle ci spani:slight_smile: uz sa pri tom tuli a hladka ma a mojka sa:slight_smile: a ja si to vychutnavam lebo v puberte ma asi posle kade lahsie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. čer 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzkat1 a cim je najlepsie zacat? dat do zeleninovej polievocky nieco, alebo kusok chlebika....
15. čer 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkaa můj byl do 6měsíců taky jen kojený a jedl ve dne co 1,5-2h a v noci co 2-3h. Doktorka taky radila od 5měsíce kaši na noc, že se často budí, ale nepřišlo mi to nejlepší, radši jsem vydržela jen s MM a nakonec kaši dala až v 9měs., přišlo mi to na něj dost těžké. Kojené děti do půlroka mají na noční jídlo nárok, MM je dobře stravitelné. Mohlo to být spurtem i teplem, každopádně na příkrmy je ještě dost času.
Ono těch šest měsíců tak rychle uteče a děti o nic nepřijdou, přece jen MM je pro ně to nejlepší a když to jde, tak proč jim dávat něco jiného? :wink:
15. čer 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucy222 skleničku můžeš dát natřikrát, když se otevře, tak by se měla spotřebovat do 48hodin.
15. čer 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jurky vies ze ja uz ani neviem... tusim som jej dala sunarku do vyzivy.... keksik.... najprv len jeden... ale asi mozes zacat aj cestovinou ale najprv len trochu...
15. čer 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek