Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

julienka
15. čer 2011

@mishulle To je straaašne skoro - 3,5 mesiačika.. Ešte nechaj dieťatko pekne na nutrilone, potrebuje mliečko a všetko, čo vlastne potrebuje, má v mliečku. Zbytočne budeš zaťažovať jeho telíčko príkrmami.....

sarkaa
15. čer 2011

@mishulle Naše doktorka nám zase dnes doporučila na noc dávat kašičky...nejsme si teda jistá. Malej byl pořád jen jedl a jedl, v noci se často budí, že chce jíst tak fakt nevím. Své doktorce věřím, ale tímhle si fakt nejsem jistá.

mishulle
15. čer 2011

@sarkaa mě spí malej celou noc, naštěstí

sarkaa
15. čer 2011

@mishulle Tak to ti závidím... malej ten by byl u prsu nejraději 24 hodin denně 😀 Papá po dvou hodinách a saje jak kdyby týden nejedl :/ Nejdelší pauzu v noci má 4-5 hodin a pak jede po dvou hodinách, někdy má už ve 4 ráno vyspáno.

mishulle
15. čer 2011

tak mi sme na tom sytivym Nutrouši a fakt spí krásně, to co popisuješ jsem měla s Kubou

mona777
15. čer 2011

@ivanka85 dakujem

mona777
15. čer 2011

@mishulle to sa nesmie takému malému babu dávať príkrmy - najskôr od ukončeného 5 mesiaca. Chudatko malinké - ved ono ešte nemá vyvinutý žalúdoček na jedlo len na mliečko, bolo by mu poriadne ťažko a jeho obličkám by si dala zabrať tiež poriadne

gabika7706
15. čer 2011

@sarkaa moj maly jedol pol roka kazde 1,5-2 hod (ci den, ci noc), obcas sa stalo, ze mal 3 hod pauzu, s prikrmami sme zacali v 6,5 mes, dovtedy nepoznal okrem prsnika nic. Ziadne vody, caje, kasa uz vobec nie...

@mishulle 3,5 mes je strasne malo na prikrmy, nech by mal neviem kolko kil (moj mal ako 3 mesacny 7675g plne kojeny). Nutrilon ked mu das aj dva litre, tak vypije dva litre, pretoze to mu samo tecie....

sarkaa
15. čer 2011

@gabika7706 Já jsem slyšela názorů na první příkrmy a kaše opravdu dost a každý hlásá něco jiné. Já si myslím, že maminka sama pozná nejlépe co je správné 🙂 Kamarádka i když kojila, tak kašičky také začala dávat od 4. měsíce protože malá byla hladová jako vlk 😅 Pak byla spokojená a konečně pořád neplakala.S kašičkou ho teď zatěžovat moc nechci protože trpí na bříško. Já si ještě počkám a uvidíme jak se to vyvine.

@mishulle Holt to ještě musím pár měsíců vydržet 🙂 Co bych pro toho prcka neudělala 🙂

dablikolik
15. čer 2011

@sarkaa Podle mě je to brzo začala bych nejdřív po 4 měsíci. Moje Klárka jedla přes den klidně i po hodině a v noci vydržela max. 4h pauzu a pak každé 2h. Vydržela jsem to do 5,5měsíce a začala dávat na noc sunar. a od 7 měsíce v noci kojím jen výjimečně. Kaše na noc nám moc dobře nedělala, Bolelo nás po tom bříško tak jí má přes den

zuzkat1
15. čer 2011

@sarkaa moja sa este pred cca 2mi mesiacmi budelia kazde 2 hodiny v noci (to mala 14-15 mesiacov) s prikrmami sa nie je kam ponahlat.... zacala som prikrmovat ked mala 6,5 mesiaca a vodu ani caj nepoznala do 13mesiacov a pit mi zacala vodu az ked mala skoro 15 dovtedy sa s nou len hrala

zuzkat1
15. čer 2011

@sarkaa ked pribera tak ten plac urcite nie je od hladu...babo moze mat na plac milion dovodov, moze ho boliet brusko - chlapci velmi tropia na koliky, alebo mu je zima, teplo, skrabe ho tricko, alebo mu je nieco uzke, male... chce nejaku zabavu - nudi sa... ked pribera tak hlad toi nebude... moja prve tri mesiace prakticky preplakala a ani ma nenapadlo dat jej nieco ine lebo rpiberala a to mame 17 mesiacov a 9 kil...narodila sa skoro 4kilova tak si to vyrataj kolko pribrala a nikam som sa neponahlala s prikrmami🙂

zuzkat1
15. čer 2011

@mishulle uz davno sa prikrmovanie neriadi zdvojnasobenim porodnej hmotnosti - to by niekto musel zacat prikrmovat po 2 mesiacoch a niekto napriklad ja po 10tich😀 3,5 mes. je velmi malo, zaludok nie je pripraveny, babo poriadne neprehlta a ani poriadne nesedi...skus ty vecerat poleziacky tuhu stravu... a davat do sedu s oporou sa neodporuca kvoli chrbtici...

sarkaa
15. čer 2011

@zuzkat1 Ne, ne to já na něm poznám. On chce prostě pít. Ne pokaždé má třeba hlad, ale chce se napít. To já na něm prostě 100% poznám. To už je takovej ten jeho kňouravej pláč 😀 Napije se třeba jen 5 minut a je zase spokojenej. První syn dělal to samé, i když jeho jsem kojila jen krátce.

zuzkat1
15. čer 2011

@sarkaa no inak ale je leto 30 stupnov v tieni aspon tu u nas... moja mala minule leto pol roka a kojila sa aj kazdu pol hodinu cez den... v noci mala vtedy take obdobie ze sa niekedy okolo 2hej zobudila a bola 2 hodiny hore a to sa kojila kazdu chvilu potom sa mojkala a smiala a kojila, mojkala a smiala a takto 2 hodiny a potom zas zaspala... deti su rozne ale to ze je smadny v tychto teplach nie je dovod na skore zavedenie prikrmov... v tvojom mliecku ma vsetko len to nej🙂 bud rada ze ho chce a uzivaj si to🙂

sarkaa
15. čer 2011

@zuzkat1 No, to jsem si vlastně neuvědomila, že to může být i tím počasím. Já jsem moc ráda, že kojím. Po problémech s prvním synem jsem ani nedoufala, že to s druhým dotáhnu tak daleko. Ještě máme 2 měsíce do půli roku, a pak zkusíme něco "navíc". 🙂

zuzkat1
15. čer 2011

@sarkaa no vidis🙂 jasne ze v teple piju deti viac ved aj my sme stale smadne🙂 neboj tie dva mesiace ubehnu ako voda a urcite vydrzite aj dlhie... mimochodom okolo 3teho mesiaca teda aj teba sa to este tyka🙂 je aj rastovy spurt, deti vtedy chcu viac a castejsie pit mliecko lebo chvilu sa moze zdat ze to co mas nestaci...ale neboj telo sa prisposobi a zacne viacej produkovat... mnohe maminy vtedy zazmatkuju a chcu dokrmovat ale to nepreba,len treba robit co babo chce a teda kojit kojit a kojit🙂

jurky
15. čer 2011

prosim vás, kedy ste zavadzali lepok do stravy ? moj synček má 7 mesiacov a ešte som nezaviedla, lekarka mi vravela, ze este nie, ale ako tak vsade teraz citam, tak už sa má???

zuzkat1
15. čer 2011

@jurky hej hej lepok uz zaved... nie je dobre to moc odkladat lebo aj neskore zavedenie moze sposobit alergiu... normalne sa zavadza tak v 7mom mesiaci takze si akurat v termine... novsie studie dokonca kazu zaviest este skor...

jurky
15. čer 2011

@zuzkat1 no ja som starsiemu o dost neskor zavadzala, asi az v deviatom, mozno aj neskor, kedze aj ja som silny alergik, hoci nie na lepok, uz si to nespominam, preto mi to je divne, ked tak citam, ze uz je najvyssie cas 😕

zuzkat1
15. čer 2011

@jurky mam znamu co zaviedla neskoro a obe dcery su nan alergicke neviem ci to s tym suvisi ze zaviedla az po 8mom mesiacimozno ani nie,ale ide skor o to ze ak ma byt alergik tak podla mna naovplyvni to ze kedy zavedies... ja by som uz dala... aj som dala malej🙂

sarkaa
15. čer 2011

@zuzkat1 Spurtík už máme za sebou...bylo to šílených 11 dnů! To jsem myslela, že to nebude mít konce. Kdybych ale neměla internet, tak bych o něm vůbec nic nevěděla.

zuzkat1
15. čer 2011

@sarkaa 🙂 tak uz len vydrzat tepla🙂 neboj o par rokov budes na tie chvile pocaj kojenia len spominat ked ti maly povie "mamiii pusu nie ved uz som velkyyy"🙂

andelka
15. čer 2011

@piacere jo, tak jsem si to myslela dobře - Hami je otřes - nic tak překombinovaného jsem snad neviděla 😝 Ty od 10měs. jsem nezkoušela, zatím jsem měla tu čest jen s těmi od 4 a 6měs.

sarkaa
15. čer 2011

@zuzkat1 To teď prožívám s tím starším....už to není takový ten mazlík co býval. Rostou před očima, capartíci 🙂

zuzkat1
15. čer 2011

@sarkaa no moja je este mala a starsiu nemam🙂 ale viem ze ma to caka a tak si uzivam kazdu chvilu kojenia lebo pre nu je to uz aj maznanie🙂 uz je to ine takto ked ma 17 mesiacov uz to nie je len o jedle ci spani🙂 uz sa pri tom tuli a hladka ma a mojka sa🙂 a ja si to vychutnavam lebo v puberte ma asi posle kade lahsie 😝

jurky
15. čer 2011

@zuzkat1 a cim je najlepsie zacat? dat do zeleninovej polievocky nieco, alebo kusok chlebika....

andelka
15. čer 2011

@sarkaa můj byl do 6měsíců taky jen kojený a jedl ve dne co 1,5-2h a v noci co 2-3h. Doktorka taky radila od 5měsíce kaši na noc, že se často budí, ale nepřišlo mi to nejlepší, radši jsem vydržela jen s MM a nakonec kaši dala až v 9měs., přišlo mi to na něj dost těžké. Kojené děti do půlroka mají na noční jídlo nárok, MM je dobře stravitelné. Mohlo to být spurtem i teplem, každopádně na příkrmy je ještě dost času.
Ono těch šest měsíců tak rychle uteče a děti o nic nepřijdou, přece jen MM je pro ně to nejlepší a když to jde, tak proč jim dávat něco jiného? 😉

andelka
15. čer 2011

@lucy222 skleničku můžeš dát natřikrát, když se otevře, tak by se měla spotřebovat do 48hodin.

zuzkat1
15. čer 2011

@jurky vies ze ja uz ani neviem... tusim som jej dala sunarku do vyzivy.... keksik.... najprv len jeden... ale asi mozes zacat aj cestovinou ale najprv len trochu...