Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

alex1983
1. črc 2011

@renatka100 ale ked lyzickou kase moc nezje a flaskou odmieta. Uz som skusala aj to, ale nechce 😝 Ale dakujem za radu

werry
1. črc 2011

holky prosím o radu, od neděle jsme začali s příkrmama, 3 dny mrkvička Hami - moc jí chutnala, teď dva dny brokolice od Hami (hnusná 🙂 ) ale taky baštila, už ne tak nadšeně, ale nic neprskala a nekřenila se. Dnes sem chtěla být za vzornou matku a uvařila sem mraženou brokolici, rozmačkala a rozmixovala tyčovým mixérem, přidala vodu, kapku oleje, bylo to hustší, a malá se na to šklebila, dala to do pusy a nevěděla co s tim, dost sem to zředila, ale prostě mi přijde, že neví co s tou jinou konzistencí a přitom to bylo tak dobrý, že sem to jedla i já 🙂 tak sem ji nakojila a pak to zkusila a bylo to lepší, ale stejně se šklebila. tak jen doufám, že sem ji nenamlsala skleničkama a teď mi nebude baštit doma ☹ kolik vody tam přidáváte? a stalo se vám to taky? můžu jí to dát i zítra? ( dala sem do skleničky a ledničky, vydrží to? díky,

hanulka_86
1. črc 2011

Holky, od kdy dáváte vepřové maso?

trinity525
1. črc 2011

@werry bud kupovane od vyrobcov alebo mrazene 🙂 preco neurobite dietatu cerstvu zeleninu? ja by som tie umele grcky od Hami nedavala ani na vylete, aj tam by som radsej z cerstvej doma urobila ...

svatule
1. črc 2011

@werry ze začátku to chce zkoušet, malá taky jeden den v klidu jedla, druhý nechtěla vůbec, snažím se vařit, dělám to tak jak ty, hodně mixuju, malá zatím nechce s kousky, když už skleničky, dávám řadu alnatura nebo babylove z dm, hami obsahují škroby, rajský protlak...tak radši nedávat. chce to trpělivost 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sussanah
1. črc 2011

@em_ka rajcata cca od roku, protlak se snazim nedavat vubec, vetsinou je tam pridane kde co, zalezi na znacce. V zime jsem misto cerstvych rajcat davala rajcata z plechovky, ty taky vcelku jdou, kdyz se najde dobra znacka.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzkat1
1. črc 2011

@em_ka ja som dala pretlak skor... od 10ho mes. urcite a mozno aj skor ale nepamatam presne tak nechcem klamat... ako polievku som ho robila... a cerstvu paradajku cca 11ty mesiac...ale osupanu...

sussanah
1. črc 2011

@em_ka no pokud nemate v rodinne zadne alergie, tak bych opatrne zkusila treba uz od 10m tepelne upravene. Je to ale pomerne silny alergen, tohle zalezi na tobe, jak se k temto vecem stavis 😉

zuzkat1
1. črc 2011

@hanulka_86 od cca 16teho mesiaca aj to mala len 2x... je tazko stravitelne

sussanah
1. črc 2011

@hanulka_86 u nas veprove ani pravidelne nedavame, poprve snad ochutnal nekdy v 15m od babi z talire a ted v 20m mel kousek z pecene kyty. Veprove je fakt hur stravitelne a z vyzivoveho hlediska je hovezi mnohem kvalitnejsi.

ivanka85
1. črc 2011

@hanulka_86 bravcove sa ani velmi nechystam do tych 2rokov davat, ved existuju zdravsie maska, my napriklad najviac lubime hovadzie..

udada
2. črc 2011

@alex1983 ja doteraz stále malú kojím, tak ja jej dávam takto papať: ráno mliečko, desiata biely jogurt, potom ako ty tiež mliečko, obed mäsovo-zeleninový alebo čisto zeleninový príkrm, potom zasa mlieko, olovrant ovocie, buď jablko s hruškou, alebo mrkvou, či banán, ďalej zasa mlieko, večera buď to isté ako na obed, alebo krupicová kaša, zasa mliečko. Ja malú naozaj často kojím, žiada si pomaly každú hodinku a pol. Čo sa týka príkrmov niečo zje skoro všetko a z niečoho len pár lyžíc a aj keď spapá všetko aj tak sa ešte dotlačí mliekom, takže moje dieťa je stále zavesené na prsníku. A to vstávanie v noci mám podobné, keď sa zobudí, zase ju musím priložiť, niežeby bola hladná, ale chce byť pri mne. Niekedy je hore aj každú hodinu a mne ráno ide hlava vybuchnúť od toho stále prerušovaného spánku. Poradiť ti neviem, rada by som. Časom sa to určite zlepší, vyžaduje si to naozaj asi len trpezlivosť. 🙂 🙂 🙂

lussy0904
3. črc 2011

Ahojte, chtěla bych se zepat, kdy mám začít s příkrmy, když pořád kojím a malý má tři měsíce... 🙂 Četla jsem, že nejlepší je začít s příkrmy, když má dítě 28 týdnů, ale všude čtu něco jiného...A jestli mu můžu dávat třeba ráno přesnídávku, na oběd nějakou povařenou zeleninu, nebo třeba týden jen zeleninu a pak začít ovoce?A co jsou ty kašičky?To se dá také někde koupit? 😕 Díky...:o)

adelka89
3. črc 2011

@lussy0904 s prikrmama u plne kojeneho ditete se zacina od ukonceneho 6.mesice. Zacina se mrkvi (3dny par lzicek) pak mrkev+brambor 3dny, pak treba brambor+pastinak 3dny a takto pokracujes mesic po mesici muzes zacit davat maso (zacit spis kurecim, kralicim) a ovoce. U ovoce postupujes zase tak jak u zeleniny. Novou potravinu zavadet az po 3.dnu od te predchozi, abys odhalila pripadnou alergii. Na kasicky ti odpovedet neumim protoze nevim, jake mas na mysli

berenika39
3. črc 2011

@lussy0904 kuk na www.kojeni.net, fajn stránka, plno podrobností, archiv dotazů, poradna.

kopretinka26
3. črc 2011

Mám holčičku 4měsíce a 2 týdny, už přikrmujeme, kupuji příkrmy Hipp 125g a sní mi to malá už celé. Není to na ní moc? A ještě jsem se chtěla zepat zda ji můžu rozmixovat třeba banán s jablkem! Díky moc holky

paveronika
3. črc 2011

Maminky chtěla jsem se zeptat, dostaly jsme meruňky tak z nich chci malému udělat přesnídávky.A zajímalo by mě jestli to malému můžu přisladit třtinovým cukrem??myslím že bude lepší než klasický ne?? 😅 😒

lussy0904
3. črc 2011

adelka89, berenika39:Děkuju🙂

iwulka23
3. črc 2011

Babenky?..robite niektora svojim bobačikom domácu jablkovu vyzivku??ak ano,tak od ktoreho mesiaca ste im davali???

evlyn
3. črc 2011

@iwulka23 cca od půlky šestého měsíce - jedno z prvních ovocí, co dostal...

iwulka23
3. črc 2011

@evlyn aha..lebo my mame 5 mesiačkov 🙂 a malá je čisto len na UM .. plus už asi mesiac prikrmujem..už papala kadečo(samozrejme vhodne jej veku) ..a preto sa pýtam ci ste dakto robili tie domáce výživky..lebo by som jej chcela urobit doma z jabĺčok a dat zavarit..ide len o to že som čítala recepty ..a ide tam vela cukru..tak teraz neviem či môžem robiť a dať už teraz malej..inak už papala klasickú z obchodu,ale radšej jej chcem domacu urobiť..

marianas
3. črc 2011

@iwulka23 Ahoj. My sme navarili jablkovu vyzivu doma> jablka osupat, nakrajat na mensie kusky a rozvarit. Naliat do vyzivovych poharikov, vystrerilizovat. Ziadny cukor sme nepridavali. Takto sme robili aj jablkovo/hruskovu, jablkovo/mrkvovu.

mimi21mimi
3. črc 2011

@iwulka23 Ahoj,,,,, mne svokra zavarala, ked bola Jasminka mensia, a nedavala tam cukor, do niektorych pridala trochu vanilky... robila jablckovu aj jablckovo-broskynovu, lenze moja mala sa sklebila pri papani, chutili jej kupovane, alebo teraz normalne cerstve ovocie, co jej davam...

A take veci, ktore su sezonne, ako jahody, maliny apod. tak to som si rozdelila na porcie a supla do mrazaku normalne v celku.

evlyn
3. črc 2011

@iwulka23 dělala jsem ji jako @marianas - bez cukru, dokud bylo místo v mrazáku, jednoduše jsem ji zamrazila. Jenom byla potřeba ji dělat hodně hustou - rozmražením zřídne...

iwulka23
3. črc 2011

@marianas dakujem 🙂 lebo nechcem davat malej este tolko cukru..aj ked viem ze v tych kupnych je ho hodne..ale tak radsej domace🙂 ..takze netreba tam davat cukor hej?..lebo som o tom dnes hovorila s mamou..a nevedla mi s istou povedat,ale spominala daco ze ci sa tym jabkam len tak zavarenym daco nestane,asi myslela ze sa skvasia :D ale dobre..super..urobim takto..len jablcka 🙂 dakujeem 🙂

iwulka23
3. črc 2011

@mimi21mimi jeeeeeeeeeeeeeeeeeej ty mas JASMINKU 🙂 krááááásne meno 🙂 milujem to meno 🙂 aj my sme mali mat Jasminku,ale mame TIMEJKU 🙂 no ked bude sestricka neskor tak urcite bude Jasminka 🙂)
no ale k tej vyzivke ....broskyne?mozem uz davat malej broskyne?ma 5 mesiacov..aj Timca papa cerstve ovocie..ale velmi jej nejde..dnes mala jabko s bananikom...ale ked si dala 5 lyziciek tak vela..ona je skor na zeleninku..a ovocie spapa...ale len vo vyzivke..teda varene..

iwulka23
3. črc 2011

@evlyn tak ja nechcem mrazit..chcem sterilizovat a len tak mat uskladnene..nic by sa im nemalo stat ked bude sterilizovane..🙂

mimi21mimi
4. črc 2011

@iwulka23 Dakujeme.. to meno mi mm schvalil, lebo maju meniny rovnako asi 😀
No a k tej broskyni, neviem, kedy presne som ju zacala davat, ale viem, ze predtym som skusala jablcko, banan a hrusku... takze okolo pol roka cca.... ale tak ja som jej pridala maliny a jahody skor, ako je "povolene" ... vsetko pekne postupne a nic jej nie je, vsetko znasa dobre 🙂 a to cerstve ovocie mi vlastne tiez odmietala zo zaciatku, to prislo nejako ssame, ked si ho vypytala.... (ked som jedla ja 😀 )