Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sova33
6. srp 2011

@denne73 Ahoj, tak my přikrmujeme cca 3 týdny (přesně v 6 měsících jsme začali) a dávám v poledne zeleninu (mrkrv, cuketa, pastiňák, špenát, dýně) a brambory, odpoledne ovoce (jablko, banán, hruška), večer mléčnou kaši. Zítra mu chci dát poprvé krůtí maso. Takže myslím, že s masem klidně začít můžeš (já zatím chci tak jednou týdně). A ještě žloutek říkají, že se může s masem prostřídat. Lepek zařadit už můžeš, já počkám na ukončený 6. měsíc (ale to je jen moje volba 🙂 )

denne73
6. srp 2011

@sova33 hehe tak aj ja som sa rozhodla že zajtra mäsko🙂. ja som z toho paf . ked sme sa narodili 23.1 2011 tak my už máme ukončený 6.mesiac že????

sova33
6. srp 2011

@denne73 Přesně tak, už vám táhne na 7 😀

denne73
6. srp 2011

@denne73 hehe takže aj vy už máte ukoneny 6,m tak už môžeš žltko🙂

denne73
6. srp 2011

@sova33 super píšem sama sebe🙂

sova33
6. srp 2011

@denne73 NA ten se taky chystám, ale teď chci zkusit to maso, pak brokolici a meloun, tak mezi tím musím nechávat nějaké mezery 🙂

denne73
6. srp 2011

@sova33 😉 😉 😉

sova33
6. srp 2011

@denne73 A pije ti nějaké čaje nebo tak?

denne73
6. srp 2011

@sova33 jasne. pijeme feniklovy a harmanček tiež občas🙂))

sova33
6. srp 2011

@denne73 Aha, tak to my jen zřídka převařenou vodu, jinak nic. Dnesk abylo vedro, tak to vypil dost, ale jinak skoro nepije.

lucifer1987
7. srp 2011

Ahoj holky, budeme za týden začínat s příkrmy. Neexistuje někde nějaká tabulka nebo rozvrh jídelníčku, který by mi ze začátku pomohl? Vůbec nevím co a jak a kdy dávat. Prosím o radu. Moc děkuji 😉.

imzadi
7. srp 2011

@denne73 @sova33 pridam se k vam, mame skoro stejne stara ditka, my prikrmujeme uz tez skoro 3 tydny, zatim jen obed ve forme zeleninky, pristi tyden ale zkusim dat masicko, mam koupene ve sklenickach od hippu...pijeme pres den dost, kdyz je vedro, tak i 200 ml, a pijeme ovocny cajik nekdy smichany se stavou z DM z jablicek...

@sova33 zeptam se na to ovoce, varis to? zkusila jsi presnidavky?

@lucifer1987 ahoj, hodne toho najdes na kojeni.net ... a ja dostala od Mudry v 6m knizecku od nestle, kde je vsechno v tabulce, co kdy muze...

jankadudova
7. srp 2011

@lucifer1987 Ahoj, ma to skoro kazda firma, takove letacky. Ja mam dobry od Hami, tam je taky napsane co kdy a jak. Je to trochu reklama na sklenicky, ale to je kazdeho vec. My zaciname se sklenickami. Ten letacek jsem dostala v lekarne, ale ma ho i nase dr v cekarne..

jankadudova
7. srp 2011

Holky, mam trochu hloupy dotaz...co je to pastynak?? Jak to vypada a jak to chutna. Kamaradka tvrdi ze je to totez co petrzel...nevim

imzadi
7. srp 2011

@jankadudova je to hodne podobne ale petrzel to neni, je to takove jemnejsi ... ale malokde to maji...jinak i my zacinali sklenicky a ted Kubik bojkotuje moje varene, takze ted michame me vareni s kupovanym 😎

jankadudova
7. srp 2011

@imzadi Ja to videla v Tescu na ceduli, ale to me to jeste nezajimalo🙂 chci varit, ale az budou ty porce vetsi, zatim mame treti den mrkev, tak tech par lzicek...a taky - coz je asi pravda - ta zelenina ve skle je celkem prisne kontrolovana. Nevim. A castecne priznavam i pohodlnost 😉

denne73
7. srp 2011

@imzadi 😉 😉 😉

olienka12
7. srp 2011

@jankadudova pastrnak je nieco medzi mrkvou a petrzlenom sladke to je ale na prvy pohlad na nerozoznanie od petrzlena u nas v kauflande a tescu vacsinou maju pastrnak nie petrzlen

imzadi
7. srp 2011

@jankadudova no byla jsem na tom stejne 🙂) ale dnes hlasim uspech, snedl celou sklenicku, ale meho vareneho - mrkev, brambora ... zitra nas ceka cuketa s bramborem, mam to i ve sklenicce, takze pripadne muzu michat 😀 a kontrolovana zelenina je, to je fakt, ale nektere sklenicky pri bedlivejsim sledovani obsahuji skroby, porek, atd. ty prvni lzicky od hami nebo hippu jsou v pohode, ale co uz jsou kombinace, tak to vse obsahuje neco divneho... 😝 ale na cesty super, to rozhodne...ja ted varim tak, ze toho uvarim vic a prendam do prazdnych sklenicek a skladuju dva max tri dny v lednici...takze to neni takovy oser 😀

lucy222
7. srp 2011

@jankadudova pastynak je moc dobry-vyzkousej 😉 my zatim take kupujeme. Ted zacnu michat s doma varenymi bio bramborami 🙂 mala sice papka pekne,ale sni toho stale docela malo...
@imzadi take mam temer stejne stare ditko, ale zatim ji nic k piti nedavam-kojim..jinak davame pastynak, mrkev, dyni-vse Alnatura. Ted se chystam na br.kasi 🙂

imzadi
7. srp 2011

@lucy222 nas syn je dost pijavej uz od mala a my uz asi kojit moc dlouho nebudeme :(( Kuba to odmita, krome noci teda...

lucy222
7. srp 2011

@imzadi skoda. Ja o mleko malem prisla-14 dni jsem mela horecky.. Vypadalo to s kojenim dost blede...proto jsme i zacali s prikrmy asi o 2-3 tydny driv...ale nastesti se to zase rozjelo 🙂
a prikrmy jak malej papka? mrnouskova bez problemu-sice toho nesni moc ( 1/2 te male sklenicky coz je tusim 60 gr), ale od zacatku pekne otevira pusinku a ji s chuti 😵
Docela se tesim na to vareni-snad to bude jist.

jankadudova
7. srp 2011

Dekuju za informace. Uvidim, zda ho nekde sezenu koupit. Na farm trzich mozna? A dyne, ta je sladka? Ptam se jak trupka, ale nevim🙂

sova33
7. srp 2011

@imzadi Ahoj, ovoce (jablko) jsem první dva dny dusila, ale pak jsem ho začala strouhat na takovém tom skleněném struhátku, takže je z toho taková kaše 🙂 Zkoušela jsem skleničku hruška od Alnatury a včera měl jablko s mrkví od Hamánka, ale raději mu to strouhám z čerstvého ovoce (jablko, banán, hruška - různě to kombinuju, pozítří chci zkusit meloun.)
Jinak dnes měl poprvé maso (krůtí), rozmixovala jsem to s mrkví, bramborem a cuketou a snědl tak 150g určitě 🙂

alenv
7. srp 2011

holky když se dělají ovocné příkrmy, musí se ovoce povařit? Nemohu například jablíčka namixovat čerstvé? Nemám vubec žádné zkušenosti. Sbírám vědomosti, než se do toho poustím

sova33
7. srp 2011

@alenv Psala jsem to výš, první dvě várky jsem podusila (je to pro prcka trochu jemnější), pak už jsem strouhala.

alenv
7. srp 2011

@sova33 ajoo 😀 tak to jsem se ptala jak blázen 😀
no jsem zvědavá jak malému bude chutnat.. tak na konci srpna polehounku

sova33
7. srp 2011

@alenv V pohodě 🙂 Našemu prckovi chutnalo okamžitě 😀 Některé děti dokonce po ochutnání ovoce nechtějí zeleninu.

alenv
7. srp 2011

@sova33 no já radši začnu zeleninou.. a až další měsíc chci dávat ovoce... no uvidíme.. on si stejně vybere co bude chtít

isiss
7. srp 2011

@alenv ja som na zaciatku ovocie (jablka,hrusky) nakrajala na kocky a v troske vody som povarila asi 3-4 min. a potom som to popoucila vidlickou na jemno, pridala som aj tu vodu v com sa varilo. Asi tak 3-4 tyzdne, potom som dala aj cerstve. 🙂