Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

imzadi
7. srp 2011

@sova33 diky, sklenene struhadlo nemam :( kde jsi poridila? dik 😉

isiss
7. srp 2011

@alenv urcite zacni zeleninou..aspon mesiac, ako pises, lebo ti bude odmietat po ovoci zeleninku.

sova33
7. srp 2011

@imzadi Měli jsme ho doma ještě z dřívějších dob, ale v domácích potřebách ti asi poradí. Je fakt super.

sova33
7. srp 2011

@alenv Začít zeleninou je fakt lepší, já jsem ovoce zařadila asi po deseti dnech (ale malému už bylo 6 měsíců a docela hezky jedl).

sova33
7. srp 2011

@isiss Tvoje malá má hezké jméno 🙂

imzadi
7. srp 2011

holky a jste tu nekdo na UM? asi budeme muset pres den zacit davat, ale nevim kolik:( po koupani pred spankem delam davku z 270 ml vody...dik

@sova33 dekuju😀

sova33
7. srp 2011

@imzadi Na krabici UM by mělo být doporučené dávkování, ne? (počet dávek a celkové množství za den)

imzadi
7. srp 2011

@sova33 no tam je, ze pet davek denne a jak se to redi, ale ne, kolik v danem mesici cca...mam bebu 2 😕

med
7. srp 2011

@imzadi A to UM přes den chceš dávat jako samostatné jídlo nebo po příkrmu nebo po kojení? Já teda takhle velkou dávku malýmu nikdy nedávala, max. vypije 150 ml a stačí jen tak tak na 3 hodiny, ale když mu dám víc, tak blinká... Když ti na noc vypije 270 ml, tak zkus i přes den udělat tolik, uvidíš, co vypije...

imzadi
7. srp 2011

@med no asi to dostane jako samostatne jidlo, protoze se jinak u prsa uz silene vzteka, je to des...jenom v noci je pri kojeni v klidu... on by vecer i vypil vic, ale to se mi nechce davat, aby nebyl moc nafouklej...po tehle vecerni davce v pul osme vetsinou v jednu kojim...

med
7. srp 2011

@imzadi na Nutrilonu 1 je dávkování i podle věku. K 6 měsícům tu píšou doporučené množství na den 1200 ml a 5 dávek denně.

lucy222
7. srp 2011

@imzadi sice kojim,ale jak jsem byla nemocna,tak se o malou staral muz a davam nekdy rozmrazene MM a nekdy UM - u Sunaru je to vzdy 1 odmerka na 30 ml vody 😉 Nutra defense to ma stejne,ale ostatni nevim.

alenv
7. srp 2011

@isiss začnu až po měsíci, mám takový letáček od Hami nebo jídleníček tam je to pěkně rozepsané, že z ovocem až po měsíci.
@sova33 no jasně, vy jste už veliký nám budou 15. čtyři měsíce a pak začnem na doporučení lékařky. my jsme totiž od začátku na UM.

lucy222
7. srp 2011

@imzadi aha,takhle jsi to s tim UM myslela... 270 ml? 😕 fiha. Mala kdyz byla joooo hladova,tak dala 120... Nechces to trochu zahustit kasi-kdyz se budi tak brzo i po tehle davce?

med
7. srp 2011

@imzadi Tý brďo, to je (s prominutím) žrout 🙂) Náš malej teď dostává na noc 120 ml kaše, to zapije cca 40 ml mlíčka a chrní až tak do 4 hodin ráno... To asi fakt zkus těch 270 ml a uvidíš, jestli vydrží bez problémů ty 3 hodiny, tak je to OK, když ne, tak dej příště víc.

imzadi
7. srp 2011

@med dekuju, my teda ted papame 7x denne, z toho jednou zelenina a vecer je ta velka davka UM, takze rozdelim cca 900 ml na pet davek...no chci dalsi tyden zaradit ovoce, tak uvidime...

jankasim
7. srp 2011

Ahojte som tu nová, síce synček Adamko mal včera 5 mesiacov. Chcela by som poradiť, za chvílu máme 6 začneme prikrmovať a zatiať nemáme žiadny režim. Viem, že každé dieťa je individuálne. Momentálne vstávame ráno medzi 5-6 a potom prispôsobujem každý deň. No keď sa začneme kŕmiť, chcela by som aby sme si už zvykali na nový režim. Tak by som chcela poradiť kedy približne dávate deťom raňajky, desiaty, obedy, olovranty a večere, či dávate jedlo pred sapním alebo po spaní a kedy približne chodievate spinkať a ako dlho zvyknete spávať. No lebo mi keď máme zlý deň tak spíme aj 5x po 30-40min, je to dosť náročné lebo celý deň sme potom mrzutý lebo nie je dobre vyspinkaný a potom nevie či by jedol či by spal. No a keď máme dobrý deň tak si zvykne medzi 6-7 pospinkať hodinku znovu okolo 10-11 hodinku a medzi 13-14 2hodinky a ešte pred spaním okolo 17 hodinku. Vždy to prispôsobujem pod+a toho kedy sa zobudí. Vopred ďakujem za všetky rady od skúsených.

alenv
7. srp 2011

@imzadi a co na noc kašičku s mlíčkem? ty brdo 270ml, že ho nebolí bříško.. ale chápu každé dítě si řekne kolik chce.. mě pije na noc cca 140-180 ml.. ale to i přes den cca po 3 hodnách..

imzadi
7. srp 2011

@lucy222 no priznam barvu, ze do tech 270 ml UM davam dve lzice nemlecne kase a stejne to zafunguje jen do ty jedny, pul druhy max 🙂)) zkousela jsem ho "opit" cajem nebo nosenim a nic, zacne rvat hlady...to uz poznam 🙂

@med tak to zaaavidim...no my uz mame pres devet kilo, takze jsme takovi...no vetsi 😀

alenv
7. srp 2011

@jankasim Ahoj.. my přes den taky nemáme režim ani to nejde.. když jsme doma tak spinká taky tak max. hodinu spíš půl.. ale když jdeme ven tak prostě chrní.. takže těžko lze udělat nějaký režim.. ale co je pravidelné, že od šesti už nespinkám, v půl osmé jdeme koupat.. a pak napapat a spinkáme cca mezi 4-5 se vzbudíme napapádme a spíme max. do osmi.. pak se vstanem hned dáme napapat a pak si hraje.
Ale přes den spí různě.. prostě podle toho jak je unavený.. někdy si hodně hrajem tak se rychle unaví, ale někdy vydrží dlouho nespat🙂

alenv
7. srp 2011

@imzadi já si myslím, že by potřeboval na noc víc zasytit.. spíš se přežunká.. podle mě je lepší husčí strava a méně.. uvidíš.. my začnem ted dávat kašičku na noc, ale s mlíčkem

imzadi
7. srp 2011

@alenv no fakt a to on by i pil dal 😀

@jankasim u nas jsou noci ruzne, ale den cca vypada zatim podobne, kojime kolem pul osme rano, pak zeleninka kolem dvanacte, kojeni mezi druhou a treti, dalsi kojeni kolem ctvrte az pate, koupame po sedme, pak davka UM a jde se spat...vstavame mezi patou a sestou a spi vzdy kolem osme rano tak na pul hodinku a pak vetsinou po te 12 a po 16...vzdy max hodinu...

imzadi
7. srp 2011

@alenv jeden pokus s kasi probehl minuly tyden, snedl kasi na lzicce ze 150 ml v 6, pak jeste v 7 kojo a vstavali jsme v 10 😝

med
7. srp 2011

@imzadi Na jídlo sice vstává až takhle pozdě, ale asi 20x mu za noc dávám dudlík, protože jak mu vypadne, tak se hned vrtí, takže jsem co hodinu vzhůru, děs 🙂 a co zkusit na noc víc tý kaše. Já jí dělám normálně hustou, jíme jí lžičkou a pak to zapít trochou mlíka...

med
7. srp 2011

@imzadi Já dávám kaši v sedm, pak hned koupačka a pak to zapije... a nebo zkusit nějaký to mlíčko hajaja... myslím, že to dělá Hami, je sytější.

imzadi
7. srp 2011

@med no mozna to zkusime...dekuju 😀 a i my obcas bojujeme s dudlikem...je to des co? navic dnes spi prdola poprve ve svem pokojicku, desim se co prijde🙂 ale to odbocuju od prikrmu 😀

sova33
7. srp 2011

@jankasim Nám se kolem šesti měsíců ustálil režim na tom, že po půl sedmé večer koupu, pak má kaši a kojení a o půl osmé (maximálně v osm spí). To je pravidlo. ale zbytek je tak trochu pružné (ráno se budí kolem sedmé - kojení, často se dopije ještě v osm, o půl desáté další kojení, aby se prospal, spí tak hodinku. Kolem poledne oběd - zelenina, o půl druhé kojení před spaním, spí tak hodinu a půl, maximálně ale do 4, aby večer hezky usnul. K odpolední svačině ovoce, kollem půl šesté kojení, aby vydržel do večeře 🙂

alenv
7. srp 2011

@imzadi tak jestli to chápu tak kaše proběhla uspěšně 🙂 já nakoupila nejdříve mlíčko s kaší ne jen samotnou kaši.. tu až se naučí jíst lžičkou

med
7. srp 2011

@imzadi
No jo, něco pro ty naše broučky vydržet musíme... já tomu říkám buzi buzi 🙂) Ale rychle nám vyrostou a nějaký příkrmy, pche... řízek to bude chtít než se nadějeme :D
-