Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

werry
2. zář 2011

Ahoj, holky jaký jsou nejlepší sušenky? aby neobsahovaly cukr a další blbosti, zatím jsem na žádný takový nenarazila, chtěla bych je přidávat do jogurty na zpestření. a dnes jsme měli taky žloutek, brokolici a zkusili jsme poprvé i těstoviny, docela úspěch, dávám už kousky a málá mi zblajzla 100 g - na 8,5 měsíčního prcka asi málo, ale víc do ní nenarvu, už tak to do ní tlačim. a ještě bych se zeptala, je lepší dávat jogurt dopoledne nebo odpoledne? zatím jsme dávali dopo, ale přemýšlím že začnu až na odpolední svačinu, aby jí víc zasytil do večeře

andelka
2. zář 2011

@werry taky jsem žádné takové nenašla, takže nedávám 😅
jogurt je jedno kdy dáš.

daisy14
2. zář 2011

@imzadi Nad pekárnou uvažuju, že pořídíme a ty směsi na pečení kupuješ, nebo tvoříš sama co dům dal? 🙂

Jo a skončila jsem s cuketou a bramborem ze skleničky, malou to totálně ucpalo, dvě noci jsme nespali jak ji bolelo bříško, takže už ne 😝 A to jsem ji to ještě naředila, protože je to dost husté. Takže teď sice mám cuketu domácí, ale nevím nevím. 😒

Jinak musím říct, že malá zbaští co vidí na lžičce, úplně krásně baští, takže teď abych si dávala pozor a nepřecpávala ji, protože to vypadá, že nemá dost 🙂

A kdy jste začli s těstovinami? Viděla jsem směs ve skleničce, ale byly tam rajčata, tak to asi ne 😢 A jaké vaříte doma?

werry
2. zář 2011

@daisy14 my jsme začli až teď v 8,5 měsících, je to lepek, tak dávám až teď, na skleničky jsem taky koukala a u těch těstovin tam byly skoro všude rajčata, rajčatové pyré, tak se mi to moc nezdálo, dokonce i pangas tam byl, takže sem se rozhodla, že ty skleničky s těstovinama kupovat nebudu
@andelka aha, tak děkuju 🙂 a co třeba vločky ovesný místo toho, jen je povařit?

imzadi
2. zář 2011

@werry ja davam od sunaru...nejsou tak sladke jako napr. od hami ci nestle...
@daisy14 pecu jak kdy, kdyz mam cas, tak vytvarim vlastni testo a experimentuju, kdyz potrebuju rychle vysledek pouzivam smesy z lidlu, ty mam overene...ale jinak pekarnu maximalne vyuzivam na pripravu testa na sladke a pak na celozrnne housticky, ty delam porad...a testo na knedliky 🙂)

jinak testoviny zatim davam ze sklenicek, ale chci neco pokoupit a zacit tak za 14 dnu...mam pripraven i kuskus 🙂 a jinak rajcata jsou vsude psana od 9M a ja ted cetla studii, ze je to lepsi uz v 6M ... takze doma je nedavam, ve sklenickach neresim 🙂

andelka
2. zář 2011

@werry jj, to jsem dělala. dávala jsem je do ovoce.

lucy222
2. zář 2011

@ivkaj já ji také asi hodím do parního hrnce (či jak se to jmenuje)-stejně mi tady od svatby zabírá místo, tak ho aspoň vytáhnu...
@andelka globus tu není a v kaufu nemají 😝
@imzadi já budu ráda když mi sní ty batáty jako takové - zatím místo brambor.

Stejně si kolikrát říkám - patizon, cuketa, brokolice...My to v jídelníčku normálně nemíváme, tak moc nevidím důvod to zavádět malé, ale tak nějak jsem si to zatím zdůvodnila, že to bude mít pestřejší...

lucy222
2. zář 2011

@andelka ještě se zeptám co prosím dáváš za jogurt? Tu Activii? Já te´d zkoušela bílou Hollandii a je to fakt kyselé-už ji vidím, héééérečku naši 😅

andelka
2. zář 2011

@lucy222 Hollandii 😀 převážně. Ale někdy Choceňský nebo Jihočeský, nebo Olma bio...

andelka
2. zář 2011

@lucy222 my to taky běžně nemíváme - nejvíc zeleniny jí Dany a to je dobře. I my bychom se měli polepšit 😅
A v Tescu? Tam teda nechodím. Ve Sparu u nás nemají.

lucy222
2. zář 2011

@andelka V Tescu také ne...No, zkusím ještě jednou ten Kaufland-třeba ZROVNA neměli 😅
Fakt Holandii??? Tý jo, tak to nevím nevím...já-když se na to tváří-tk si to před ní vezmu a "mňam mňam" a to jak uvidí mamku jak se ksichtí, tak se nechytám 😀

andelka
2. zář 2011

@lucy222 on dlouho jiný jogurt neznal,ale on je fakt rarita, sežere všechno co mu dám. Activie nekupujem, tak ani neznám složení. Ony ty bílé jogurty prostě jsou kyselé, takový čistý jogurt holt je, no. Slazené nedávám.Kdyžtak bych mu do toho dávala ovoce svoje.
Asi to nemají běžně, těžko říct, ale fakt jsem to tam viděla. Nebo to nemají ve všech...

imzadi
2. zář 2011

@lucy222 u nas to kaufland jisti a zatim meli vzdy...a to nemame zadny supr kaufland...

ivkaj
2. zář 2011

@daisy14 ona cuketa doma uvařená a ta ze skleničky se moc srovnávat nedá. Nebo aspoň mě to přišlo chuťově dost rozdílné, domácí pochopitelně lepší ;o)

luckakol
2. zář 2011

@daisy14 ahoj, musim se pochlubit, nasla jsem skvely a chutny zpusob jak zpracovat cuketu - a detem to moc chutna.
Na cibulce osmahnu cuketu, pridam vodu a bujon nebo domaci vyvar, povarim a pote prisypu mrazeny zeleny hrasek - cim vice tim lepe. Pak vse rozmixuju na hustou polevku. Nakonec primixuju lucinu nebo zerve nebo ricottu. Posypu parmezanem.
Deti uz jsou trosicku vetsi, takze to delam takhle, aby to chutnalo i nam. Pro mensi bych to malicko upravila (treba bez cibulky a misto bujonu domaci vyvar). Ale je to fakt strasne dobre. Ona totiz prevazi ta chut hrasku misto cukety a je to takove sladke.....dobre 🙂

luckakol
2. zář 2011

@luckakol jo, jeste jsem mela napsat, ze kdyz byly deti malicke, tak jsem podobne polevky dochucovala odmerkou Sunaru 🙂 to treba misto te ricotty....

monapink
3. zář 2011

@andelka aha uz chapu,ja stale par veci mixuju,teda dost,dcerce se moc kousat nechce a davi se, a tu cuketu prave kvuli seminkam..uz jsem se zacala obavat,ze z nejakeho duvodu seminka kojenci nemuzou..

jankadudova
4. zář 2011

Ahoj. Holky, chci se zeptat jake davate, nebo jste davaly (kdyz jste zacinaly jako ja) ovocne sklenicky? Zacala jsem davat odpoledne, Maxikovi chutna jablicko, hruska, merunka..ale zatim jsem zkusila Hipp a Hami. Takove ty levnejsi velke "klasicke" presnidavky mi prijdou strasne sladke. Nebo ne? Diky🙂

andelka
4. zář 2011

@jankadudova Hipp a Hami bývají taky slazené (čst výjimkám, najdou se). Já jsem teda začínala s těmi 100g kelímky 100% ovoce Hami a Hipp, ty slazené nejsou (jabko, švestka, banán, ovocný koktejl..), teď kupuju pořád neslazené, většinou Babylove. Dřív velká sklenička vydržela na dva dny, teď ji zbuchá celou.

alenv
4. zář 2011

tak holky brokolice u nás prošla krásně.. jsem štastná, že už se to už pohnulo tuk tuk tuk, ale docela ho chudáčka nadýmala.. prdel jak o závod 😀 😀 😀 😀 dneska zkusím tu směs zeleniny s králíkem tak jsem zvědavá mám tam ještě špenát s bramborem co nezkoušel, ale nechci mu dávat zas něco zeleného po třech dnech brokolice 😀 😀 pak mám ještě zeleninku s kuřecím masíčkem tak jsem zvědavá. Dneska zkusím dát půl skledničky jesti to sní. A dýni tu dám až tak za týden.. kvůli té stolici, ale už je to celkem fajn

jankadudova
4. zář 2011

@alenv Ahoj. Tak slava🙂 to maso mu urcite bude chutnat. Jen mi rikala doktorka, ze spenat by se mal davat v mensim mnzstvi a urcite ze sklenicky kvuli dusicnanum, obsahuje jich hodne. ja dnes delam domaci "obed". Tak jsem na pana zvedava co tomu rekne🙂

jankadudova
4. zář 2011

@andelka Dekuju. Ja ty kelimky mam treba na navstevu. Jsou dost drahe. Zkusim udelat domaci jablko a hrusku co tomu rekne🙂

alenv
4. zář 2011

@jankadudova já dělalal už taky domácí, ale to bylo ještě horší než kupovaný 😀 😀 aha no vidíš to ani nevím.. a myslím, že když je to špenát s bramborem, že to pak může sníst celou skleničku? I když až se naučí papat tak mu budu stejně dávat už míchané věci s masíčkem, ne samotnou zeleninu

jankadudova
4. zář 2011

@alenv Ja bych mu celou asi nedala, ale je to tvoje vec🙂 spis bych to pak nakombinovala bud prave s masem nebo jinou zeleninou.

alenv
4. zář 2011

@jankadudova no nedám.. a stejně on to nesní 😀 😀

alenv
4. zář 2011

@jankadudova ale víš co.. za každou lžičkou ho musím fakt hoooodně chválit a to ho doost motivuje, jinak je vidět, že by se bez toho klidně obešel 😀 😀 ale snad tomu přijde na chut

martuska75
4. zář 2011

@werry malá má tiež 8 mes. a ked zje 60 tak si gratulujem :( Takže 100 je nesplnený sen. 😀

martuska75
4. zář 2011

@werry a ešte k tým sušienkam dávam jej nestle - cukor tam asi je ale kedže tam nie sú ani vajcia ked tam nedajú ani cukor tak zostane len čistá múka , nie ? To by asi nebolo bohvieaké, nie? Ja jej ich mrvím do mlieka a ešte pridávam do duseného ovocia ked nie je sladké namiesto cukru.

martuska75
4. zář 2011

@imzadi Papáme asi tak rovnako len si treba prirátať 3 krát v noci :(

werry
4. zář 2011

@martuska75 tak mi dnes a včera zdlábli 200 g, tak snad to tak zůstane, už nemixuju, jen rozmačkám a dnes měla mega úspěch cuketa+pastiňák+ batát - i já sem se olizovala 🙂 ty sušenky uvidim, možná něco koupim jen tak výjímečně na zpestření, ale asi zkusim ty vločky. Koupila sem od babylove přesnídávku banán, jablko a jáhlové vločky a moc jí to chutnalo.