• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

4. října 2016 
@andelka dekuju

@jankadudova ja to chci na zahuste presnidavek, do ted jsem davala susenky od Sunaru, tak chci zmenu...a je to kvuli lepku, ten davam i v obilno mlecnych kasich...a koupila jsem bio ovesne vlocky v obchode s bio vecma...
12. zář 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova jj, klasická pšenice je dost agresivní a vločky jsou i zdravější. Kupuju ve zdravé výživě Jemné ovesné vločky s klíčky. Když mi ještě malej odmítal hrudky a kousky, tak jsem je povařené rozmixovala s ovocem, když už to bral, tak jen povařila, ony ty jemné jsou menší a měkčí než ty celé vločky.
12. zář 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju obema:slight_smile:
12. zář 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi no ano ale ja to chcem sterilizovat a pak na zimu ako presnidavku :slight_smile: namiesto jablk by som dala tekvicu :slight_smile: :dizzy_face:
12. zář 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mariana0915 tak dávaš veľa vody, môžeš ale pridať trochu ryžovej kaše na zahustenie :slight_smile:
12. zář 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renatka100 hm???to asi nebolo mne že????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. zář 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mariana0915 pisala si ze potrebujes vyzivu z tekvice a ze ked ju uvaris je riedka?
12. zář 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renatka100 :grinning: :grinning: ano ano lenže ja ju chcem sterilizovat :slight_smile:
13. zář 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mile mamicky. Citam si vasu diskusiu, je zaujimava. Chcela by som sa spytat tych, ktore zijete v Anglicku. Mam 5 a pol mesacneho synceka, zatial sme este na materskom mlieku ale o par tyzdnov by som chcela zacat s prikrmami. Co ste davali babatkam tu v Uk? Health visitor mi povedala, ze mam zacat s Baby Rice ale mama doma mi stale hovori, ze mam zacat davat mrkvicku, zemiak a pod.
Dostat tu tiez take kasicky ako na Sk? Prosim poradte. 100x Dik. :slight_smile:
13. zář 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čaute, možná to bude blbý dotaz - ale i tak. Kuře na příkrm vaříte i s kůží nebo bez? Mám půlku bio kuřátka, tak právě přemýšlím jakho uvařit.
14. zář 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivkaj ked som piekla, tak s kozou, tu potom dala dole. inak som varila bez koze :wink:
14. zář 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bubelko díky díky. Já si říkala, že asi bez kůže, ale pak jsem nad tím začla přemýšlet a bylo :grinning:
14. zář 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi vlocky jak radi @andelka - ja je necham treba 30 min namocene a pak varim az do zmeknuti-resp.u male skoro az na kasi a mixnu...no,ja je take zacala jist az co mame malou-vse zkousim nejdrive na sobe,tak i vlocky :sweat_smile: nejvice mi chutnaji spaldove :slight_smile:
jinak mela jsem dotaz - hlavne na Tebe @imzadi (mas stejne stareho prcka) - jak casto prosim ten lepek davas? Ja tak 1x tydne. Teprve dnes jsem dala kasi s lepkem (a vubec - kasi jsem dala teprve podruhe)-pres tim jsem hodila par namixovanych vlocek do te presnidavky apod...
A 2.dotaz - budes ted nahrazovat 3.kojeni/mliko? Male je za necelych 14 dni 8 mesicu a to by se mela zacit davat dopoledni svacinka,tak se na to zacnu chystat. Jen jsem zvedava jak do ni dostanu jogurt - dala jsem ji 1x oliznout lzicku od bileho jogurtu a ten oblicej co hodila... :grinning:
jinak mlicka dame stale max 150 ml.
15. zář 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucy222 vlocky uspesne nachystany :slight_smile:

jinak jogurt jsme prvne zkusili vcera, nahodou :grinning: bilou activii, samotnou snedl asi 2 lzicky, pak jsem pridala par susenek a snedl asi pulku kelimku ... takze pomalu se snad dopracujem na cely kelimek...jinak lepek se snazim tak 3x tydne - kase nebo susenky nebo rohlik (uz ho dokaze pekne ohryzat) ...

mlika nevim kolik vypije, ale na vecerni kasi s UM (porad davam spolecne do flasky) vypije 250ml a kojim jeste v noci, rano a dopoledne...odpoledne uz jen nekdy...
15. zář 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Vcera jsme byli na kontrole na gostroenterologii a pan primar rekl lepek uz s prvnimi prikrmy. Nase dr rika az 7-8mesic. Co si mam vybrat:( mam koupenou ovocnou presnidavku jablicka s vlockami, podle vasich rad je to asi na prvni "setkani" s lepkem nejcitlivejsi. Kasicka vecerni nemlecna je zatim ryzova a stejne ji Max jako takovou nechce a uz vubec ne lzickou. Takze delam mlecnou davku UM a do toho davam treba 4 cajove lzicky kase na zahusteni. Mozna je to spatne, nevim. Pokud mate radu s tim lepkem, budu rada:slight_smile:
15. zář 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hokly, nezkoušela jste některá Bio jogurt Albert?
15. zář 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi no a na jednu dávku Ti vypije kolik UM? Malá jen těch max 150, ale je spokojená...
Rohlík dávám také - zatím jen žužlá :slight_smile:
A jaké sušenky prosím dáváš? Mně to přijde vše podle složení dost sladké, ale tak asi nebude zbytí bo samotný jogurt do ní asi nenatlačím :sweat_smile: (i když třeba mně mile překvapí :grinning: ) No a nebo mně napadlo to smíchat s ovocnou přesnídávkou... Takže už zavádíš i třetí příkrm za den?

@jankadudova ty vločky jsou podle mně O.K., ale každý na to má jiný názor. Já zaváděla někdy kolem 5. nebo 6. měsíce(malá byla bez reakce, tak jsem pak přestala a pokračuji až teď s příkrmy)...buď přidáš do příkrmu trošku těch povařených vloček a nebo třeba zahustíš ovesnou kaší...důležité je podávat tak 3 dny - ať vidíš případnou reakci.
15. zář 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucy222 nevim kolik vypije, ja jinak jeste kojim :grinning: dnes jsem zkusila sladkou activii bilou a to chutnala:slight_smile: susenky davam sunarka ... a zavadim uz defakto ctvrty ... obed masozelenina, odpoledne ovoce, vecer delam kasi s mlickem a ted dopoledne ten jogurt
15. zář 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova taky davam kasi s mlickem do flasky...kdyz vam to vyhovuje, proc ne...
15. zář 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucy222 já už jsem taky zkusila dát sušenky, mám Baby sušenky od Nestlé, nejdřív kousek do mlíka a to zblajzla v pohodě a pak dneska dopoledne jsem jí jednu rozmáčenou sušenku smíchala s jablečným pyré-malá se olizovala až za ušima :slight_smile:
15. zář 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova taky jsem začala s kaší tak, že jsem jí zamíchala jednu lžíci do odpoklední dávky , tj. do 120ml UM. Teď stále dělám kaši do láhve s mlíkem, jen krupičku dělám hustější a na lžičku. Ale jen když se mi chce:slight_smile:
15. zář 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi jo aha-myslela jsem,že kojíš jen z části(kdysi jsi psala,že jste s kojem měli nějaké problémy). Já právě už ke kojení i dokrmuji UM (kojím před spaním, v noci a 1x během dne)... Ty sušenky časem zkusím - zatím toho máme nového až až (malá se stále tváří i na maso/žloutek, ale sní je).
@daisy14 diky za tip. Jak jsem psala-zkusím časem.
15. zář 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucy222 jojo, jen vecer davam UM s kasi...jinak Kuba dnes totalne bojkotoval obed, ach jo...zase netusim co mu je :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi co jste měli k 'o'? Malá si snědla svou pidiporcičku,takže já už jsem zvyklá :sweat_smile:
netrápí jej třeba zoubky?
15. zář 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucy222 klasiku, co jindy papa normalne, mix mrkev, brokolice, batat a troska petrzele...nevim no, je to mozne, zkusila jsem to 2x, nic, tak jsem ho vyndala ze sedacky, dala caj (ten vyzach 100ml) a bylo...zkusim to jeste odpoledne:slight_smile:
15. zář 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi nj, do hlavy jim člověk nevidí. Já dnes dala prvně hovězí maso,tak na mně chvilku koukala,ale trochu dala. Zítra jí ho dám s batátem.
15. zář 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankadudova Na ten lepok vraj podľa najnovších rád aspoň podľa našej deckárky odporúčajú začať od ukončené 6 mesiaca ale určite nie neskôr ako do konca siedmeho. My sme začali v 6 a pol mesiaci.
15. zář 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berenika39 Dik za vyborny tip na tie linky. Skusim si vyhladat, co potrebujem, pripadne tam napisem kockam, co uz maju skusenosti.
15. zář 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dnes jsem narazila při nákupu na lilek a patizon - to můžu taky nějak připravit malé? :confused:
15. zář 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek