Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sova33
26. zář 2011

@ivkaj My broskev a švestky dáváme, jahody zatím ne a blumy ani nemáme, tak to neřeším 😀

jankadudova
26. zář 2011

svestky se mohou dat uz od 5 mesice 😉

knedluska
26. zář 2011

A jak dáváte ty švestky? Já tedy ovoce loupu, takže u těch švestek si to nějak neumím představit. 😅 A třeba jenom nastrouhané?

sova33
26. zář 2011

@knedluska Já osobně jsem je povařila a přepasírovala. Ale jak je to doporučované, to nevím.

renny7
26. zář 2011

Ahojky maminky, můžu poprosit o radu ? Prý můžu dávat malýmu králičí játra, jsou zdravá. Mám tu čerstvé z mladýho králíka....nemáte nějaký receptík? Nějakou zkušenost??? Díky moc....

ivkaj
26. zář 2011

@knedluska někde jsem četla recept na meruňky, tak třeba by to šlo použít i u švestek - rozpůlit, uvařit v páře a pak žličkou jen vyškrábnout dužninu.

werry
26. zář 2011

holky prosím je nutný dávat 9 měsíčnímu prckovi na noc kaši? teď sme začali a nějak mi to přijde zbytečný, když jí pak stejně dokojuji a od té doby, co jí to dávám, špatně spí a to dělám hodně řídký, díky 😉

cicimon
26. zář 2011

@werry kase nie su vobec nutne.... a kolko pred spanim ich davas? sprav aspon hodku medzeru medzi kasou a MM pred spanim

cara.m
26. zář 2011

@knedluska já loupala i švestky 😀 a pak je dala do parního hrnce. Ale malému nechutnaly, byly na něj moc kyselé. Takže teď střídám jablíčko, hrušku a banán a čekám až přijde na to, že i jiné věci jsou moc dobré. Meloun mi totiž taky nechtěl a to jsem si říkala, jakou radost mu udělám, když ho ochutná 🙂

werry
26. zář 2011

@cicimon dávala jsem 150 ml, dáváme tak hoďku před koupáním a kojení hoďku a půl po kaši, tak by to mělo být ok, nevim jestli je to tím, ale teď 2 dny co jí dáváme, je to horší s tím spánkem ( už tak se často budí) tak uvídíme, zkusim kaši zítra vynechat 😉

cicimon
26. zář 2011

@cara.m skusit mozes aj hrozno, ale bez tych kostiek

@werry no bud to bude tou kasou alebo len ma take obdobie... alebo skus dat chlieb/rozok alebo nieco podobne

tanja61
26. zář 2011

ahojte baby moj drobec ma 7mesiacov zacala som s prikrmami pred dvoma tyzdnami prvy tyzdenzacal celkom dobre ale zeleninu vypluva,tak som skusila kasicky tie mu chutili ale dalsi tyzden nechce nic neotvori usta a ak ano tak vypluva ,teraz som dala prestavku tyzden lebo nechem na silu a zacnem znova co myslite?s cim by som mala znova zacat aby som neurobila chybu?

sova33
26. zář 2011

@tanja61 Já bych se vrátila k té zelenině. Jak jsi ji připravovala? Nebo jsi měla skleničku? Zkus pomaličku jenom pár lžiček (dvě tři). Náš malý se po pár dnech mrkve zašprajcoval a pusu neotevřel, tak jsem koupila skleničku dýně a tu si dal s chutí. Tak prostě zkoušej, nenuť, hledej, co by mu chutnalo.

tanja61
27. zář 2011

@sova33 skusala som uvarit zeleninu a urobila som kasicku nechcel ,skusala som v skle nechuti vypluva:(ale este mu dam dva dni pauzu a skusime to znova aby som ho zbytocne nenutila a potom uz vobec nebude chciet 😒

mery83
27. zář 2011

Ahojte,Chci se zeptat malou ještě kojím,ale v noci se budí skoro co hodinu,mám jí zkusit dát na noc nějakej sunar nebo něco?Jinak normálně večeří kaši.

jankadudova
27. zář 2011

Holky, ktere uz davate lepek. Davate kazdy den nebo to neresite nebo jak?? Dnes mi nas alergolog rekl at uz necekam a zacnu, tak jsem udelala kasi, pridala jsem domaci jablicko uvarene, ale nevim, zda to musi mit kazdy den...dekuju🙂

luckakol
27. zář 2011

Ahoj, nevím, jestli jsem vybrala správnou diskusi, ale nemáte někdo zkusenost s novym Sunarem mlíčkem s kaší?! Jak to chutná? Není to moc sladké? A dalo by se to i pro starší dítě jako treba svacina na cestu v aute?!

knedluska
28. zář 2011

@jankadudova - to by mě taky zajímalo, jak je to s tím lepkem. Já budu asi střídat kaše, jeden den lepkovou, druhý den bez. A včera mi řekla dr., že můžu dávat chleba, těstoviny, knedlík.... Takže asi jak se to povede a co zrovna budu vařit. 😉

arianka
28. zář 2011

@mery83 : jestli ti malá večeří kaši, tak je skoro vyloučené, že se budí co hodinu hlady..., to fakt ne, kaše přece jen zasytí, pokud jí má dost. Když dám klukům večer kaši, tak vypijí někdy vše, někdy podle chuti méně, ale opravdu hlady se budí až tak za 6-7 hodin, a to by vydrželi i déle, spíš je to ze zvyku.. A že by ji mateřské mléko nezasytilo bys poznala i přes den, pokud jí častěji i přes den, tak pak určitě něco z UM je vhodné, ale jestli přes den je v pohodě a budí se jen v noci, tak to bude něčí jiným a ne hlady

arianka
28. zář 2011

@luckakol : zkušenost mám, nedávno jsem to z nouze koupila dětem, chutnalo jim to, sladké to bylo příšerně (zbytek jsem dopila a chutnalo to i mě, bodejť ne, slaďoučké jak med..), takže příště už to kupovat nebudu

arianka
28. zář 2011

@jankadudova : vařím klukům podle nálady a chutě tak, abych zbytek doladila i pro sebe nebo zbytek rodiny, lepek jsem neřešila a neřeším, pokud je miminko zdravé a nikdo v rodině nemá žádné alergie, tak nejsem zastánec nějakých nesmyslů jako bezlepková strava apod .., my všichni jsme vyrostli na krupičné a vločkové kaši, domácí ,a jsme zdravější než mladší generace.... Asi se nic nemá hrotit... Kašičky střídám, někdy domácí, někdy kupované.

ined77
28. zář 2011

@jankadudova 🙂 ...já dávám kaši s lepkem asi každý 3 den 😉 .střídám se sinlacem a rýžovou 🙂 .

@tanja61 🙂 ...zkoušej pořád..stačí 2-3 lžičky.prcek si zvykne 😉 .u někoho to může trvat měsíc i déle než zeleninka zachutná 😉 .

@mery83 🙂 ...i naše malá se budí co chvilka, ale hladem to určitě není ☹ .sama nevím..možná zoubky? 😅
sunar zkusit určitě můžeš, ale myslím, že to nepomůže.

ined77
28. zář 2011

@nyya 🙂 ...řekla bych, že bobka bolí bříško z té mléčné rýže ☹ .začínat se má určitě zeleninkou, aby se miminko nenaučilo na sladkou chuť.přesnídávky jako takové taky nejsou moc vhodné pro tak malé miminko.
řekla bych, že jste to rozjeli moc rychle a prckovo trávení na to není ještě připravené.
ale příkrmy do lahvičky bych nedávala, špatně se od toho odnaučuje 😉 .

@veveruna 🙂 ...díky, kaši znám a mám 😉 🙂 .
na stránky kuknu 😉 .

sousedi mi vzbudili vrtáním obě děti 😒 , tak letím.

mery83
28. zář 2011

@arianka No asi možná taky zoubky to budou,je pořád taková umrčená.Sunar jsem zkusila,ale nevezme mi lahvičku do pusy a po lžičkách by to trvalo snad pul noci.Budu doufat že ji to brzy přejde.

ducci
28. zář 2011

moja mala sa tiez zacala budit v noci niekolko krat -niekedy aj 5 krat :(( a zacala mrncat.. predtym sme spinkali celu noc, max 1x hore.. tak neviem, z coho to moze byt - jednak sme zacali s prikrmamy - a nevie sa dobre vykakat a jednak nam rastu aj zubky.. idealna kombinacia :(. co s tym ?? zatial papkame zeleninove a maskovo zeleninove prikrmy - tak som vylucila pred 2 dnami mrkvu.

jankadudova
28. zář 2011

@arianka No, muj syn prave alergicky je, takze musim postupovat opatrne a radim se s alergologem. Uplne nesouhlasim s tim, ze je nase generace zdravejsi... Je prilis moc mladych diabetikum, prilis moc celiaku a duvod to jiste ma. Takze nic nehrotit ano, pokud je dite zdrave, tak dikybohu za to, ale urcite bych se ve vsem neridila tim, ze "driv se to tak taky delalo" 🙂

jankadudova
28. zář 2011

@ined77 Dekuju🙂 mate alergii? Jak chutna Sinlac?

arianka
28. zář 2011

@mery83 : i to je možné, jestli má pořád ručičky v puse a "hledá" zuby, tak je to jasné. A zkusilas jinou savičku ? Vím, že kojená miminka nevezmou každou savičku do pusy, ale chce to vystřídat a najde se ta pravá, uvidíš, lžičkou ne, to by bylo fakt na věky...

arianka
28. zář 2011

@jankadudova : máš pravdu, je také řada zcela nových nemocí, ale to je zas podle mě jiná kategorie ... Strava, ovzduší atd., když slyším některé maminky, jak svá dítka odmala krmí skleničkama a všema blbostma z krámu a dítě snad pozná vařené jídlo až ve škole, a to ještě v kvalitě jaké je, tak chápu vznik všech nemocí. Ale každého věc a svědomí .. Neříkám, že všechno postaru bylo dobré, ale upřímně, když jsem si četla příspěvky jak a kdy zavádět příkrmy a celou anabázi kolem nich, měla jsem pocit, že budu studovat ještě měsíc, podle všech příruček, ono někdy selský rozum a trocha rad od maminek je ta lepší cesta...
Tak to jo, pokud má alergii, tak to je jasné. Jinak Sinlac jsem dávala klukům, nwm proč jsem koupila 3x krabice, možná omylem, fakt už nwm, ale jedly je v pohodě, když už jsem je měla doma.

mery83
28. zář 2011

@arianka Jo jo zkoušela jsem mam,nuk a ještě cosi,ale bez uspěchu a i jak vidí třeba hrneček s pitkem tak odvrací hlavu.čajík taky pijeme po lžičkách,je to sní boj.Malá ani dudlíka neměla nechce do té puseny nic. 😝