Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

marcim
29. kvě 2008

Tak nikdo???Aspoň nějakou adresu kde to najdu???Prosím,prosím.... 😀

ria80
29. kvě 2008

To záleží na dítěti,vadit by to nemělo,ale některým dětem to vadí,.Takže podle toho,někdo musí mixovat do roka.Ale zkoušej to.Když jsou hotový skleničky,taky tam jsou malý kousky od 6.měsíců.
Takže mixuj,ale ne uplně.

lenkazdenek
29. kvě 2008

taky mixuju ,ale ne úplně,i když je fakt,že toho malá nesní tolik jako když to bylo klasický pyré

jandalinka
29. kvě 2008

marcin:já dostala od mudr.doporučení hned ze začátku nemixovat,ale jen rozkvedlat vidličkou.Takže kousíčky máme od začátku příkrmů a v pohodě.Bála jsem se,že mi nemůže kousíčky spolknout,ale byla jsem překvapena.Samozřejmě to nejsou žádné velké kousky,prostě pořádně rozkvedlat a je to.Takže zkus a pokud bude vyplivovat,tak až pak bych zkusila rozmixovat lehce 😉

marcim
29. kvě 2008

Díky.
Jandalinko-Maso taky jenom na drobno nakrájíš??Teda,ještě ho nechci dávat.Až později.
Zkusím to zítra míň mixnout,co na to bude říkat.Je fakt,že by si měl asi zvykat,aby pak nechtěl pyré pořád 😉

jandalinka
29. kvě 2008

marcin:jediný,co jsem rozmixovala,tak bylo maso,to by fakt vidličkou nešlo rozkvedlat 😅 a musela bych maso uvařit úplně doměkka až by se rozpadalo a to by fakt nešlo.Takže maso určitě ve vodě rozmixovat. 😉

bramburka
29. kvě 2008

jo taky jsem se bála, pár lžiček plivala, ale pak to dala, hami od 6. mesíce, tam jsou teda slušný kusy...

listicka20
29. kvě 2008

já maso strouhala na jemným struhadle 😅

marcim
30. kvě 2008

Jo,struhadlo je dobrý nápad.Vyzkouším.Dík

ivulinda
30. kvě 2008

My tak daleko zatím nejsme,ale papáme přesnidávky,zel.polévky a kašičky občas tedy.ale zatím dobrý,jo a banánek nám šmakuje 🙂

lifinka
30. kvě 2008

ivulinda,po jaké době jsi po zelenině dala ovoce?Prý se má 3-4 dny jen s jedním druhem zeleniny, tak to zkusím mrkvu a pak třeba s brambory a i mezi tím jsi dávala už ovoce? Budem začínat další sobotu tak ať jsem zkušenější.díky 😝 😀

ivulinda
30. kvě 2008

lifinka no zatím s ovoce dávám jen banán.dělám polévky se zaleniny.jinak nevím jak poradit.jak to dělíš ty??s ovocem a zeleninou??

lifinka
30. kvě 2008

ivu, já zatím nějak, začínáme až další sobotu, tak právě se jen ptám? 😉

marcim
30. kvě 2008

Já zatím dávám taky jenom zeleninku.Ovoce jsem si myslela tak nejdřív 3-4 týdny po první mrkvičce. 😅 Ale ničím podložený to nemám.Jenom jsem si to tak vymyslela.Maso chci začít ještě později.I když se někde píše,že první zelenina,pak maso,ovoce.

lenkazdenek
30. kvě 2008

Holky tak já jsem začla přikrmovat taky od uk 4 měsíce,nejdřív jsem odzkoušela všechnu zeleninku a pak jsem ji začla mixovat(mrkevbrambor,cuketabrambor atd) pak jsem zkoušela po trošlách ovoce (asi po měsíci od zavedení zeleniny) a pak teprv sem zavedla maso,ale někdo zas dává dřív maso než ovoce takže těžko říct jak to má být správně 😅

listicka20
30. kvě 2008

Oni to ovoce radí později, protože je sladší, a tím pádem víc chutná, a prý si pak na to děti moc zvyknou a nechtějí jíst méně sladkou zeleninu s masem. Ale já dávala ovoce vlastně skoro hned jako zeleninu - hlavně proto, že mrňousovi moc nejede kaše, zato na jabko se mi vrhala, když jsem ho před ní jedla já, a chtěla ho cucat. Tak jsem dávala dopoledne zeleninu a k večeru ovoce, a vlastně to tak dělám i teď, no už mi trochu jí i kaši... No ale dostala jsem od doktorky takovej vzorovej rozpis jídelníčku, a tam se během měsíce dostali na čtyři příkrmy včetně oběda o dvou chodech, to by teda moje dítě už bylo asi mamut

lenkazdenek
30. kvě 2008

Lisitcka,no u nás byl spíš problém,že nechtěla to ovoce 😀 zeleninka jí chutná víc,takže po mě v tomhle není 😉
Jinak my zatím dáváme k snídani a k sváče mlíko pak oběd maso zeleninka,sváča mlíko a ovoce(okolo 80-100g) k večeři kaše a k druhý véče mléko,ale příští měsíc bych chtěla najet na úplný příkrm ovoce a přidat trošku jogurtu k první svačině 😅

listicka20
30. kvě 2008

to víš že jo, každej si to udělá, jak mu to vyhovuje, a dítě si taky samo řekne, co a kolik... To s tím ovocem je jen taková teorie, naší taky chutná zelenina, i když už měla tak brzo ovoce. My ty příkrmy spíš máme vtipný v tom, že Katrinka chce jíst všechno, co vidí u mě... Jakmile něco před ní jím, tak na mě zírá jak žebravej pes a pomlaskává. Takže sladkosti už jím jenom když je v hlubokém spánku... Dneska se mi svejma dvěma zubama zahryzla do meruňky a usilovně žvejkala... Myslim, že u nás přechod z pyré na kousky nebude moc problém 😀

listicka20
31. kvě 2008

Holky, co už dáváte chleba, chtěla jsem se zeptat, mažete ho něčím?

ivulinda
31. kvě 2008

já myslím,že je to jedno jestli jeden týden zelenina apak ovoce,já to dávám jak to příjde

milu
31. kvě 2008

ahojky je tu někdo? 😅 ☹

milu
31. kvě 2008

já už se pomalu připravuji na první lžičku 😀 ale jsem taková nejistá aby bylo vše OK 😅

ivulinda
1. čer 2008

jj.copak potřebuješ?

petrusse
2. čer 2008

my ted zacala davat masicko a moc nam chutna,ale nevim jak ted mam pridat ovocny prikrm

kim
2. čer 2008

Petruse, my dáváme v poledne zeleninku nebo zel.s masem a ovoce dáváme odpoledne.Takže u nás je to takhle: mlíko, mlíko, oběd - zel.nebo masíko, mlíko, ovoce, mlíko a před spaním řidší kaše.Ale dělají to maminy i takhle: mlíko, ovoce, zeleninka a pak do večera mlíka, je to na Tobě, jak Ti to bude vyhovovat

ivulinda
3. čer 2008

kim co dáváš za ovoce???

svoma
3. čer 2008

Ahoj,já dávám ráno mlíko,pak přesnídávku,sní jen půlku té větší skleničky, nebo banán,pak k obědu zeleninku nebo polívku,odpoledne má mlíko,přesnídávku nebo nějaké ovoce a před spaním zase mlíko.Ráno dávám občas místo mlíka kaši,ale z flašky s větší dírkou v dudlíku,ze lžičky mi to nesní a večer do ní nedostanu kaši ani omylem.Tenhle týden chci najet na jogurty,ale asi je do ní taky nedostanu,minulý týden jsem jí dala líznout jogurtu a příšerně se šklebila. 😒

ivulinda
3. čer 2008

svoma takže dáváš normální banán?a od kdy tak dáváš??

svoma
3. čer 2008

s banánem jsem začala teprve minulý týden,to znamená v ukončeném sedmém měsíci,ale myslím,že ho mohla mít dřív.Ona ho stejně moc nechce,

ivulinda
3. čer 2008

takže neva když dávám malé banán už ted?