Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mahafi
3. črc 2012

@petrife my krmili v autosedačce (koupila jsem jetou za pár peněz jen pro tento účel 🙂)

jarkalada
3. črc 2012

@petrife my krmíme od nějakých 4 měsíců v téhle židličce :
http://jidelni-zidlicky.heureka.cz/chicco-polly...
dá se dát skoro do úplného lehu, takže super. Samozřejmě se dá sehnat z 2.ruky levnější. Když je mám na klíně, nevidiím jim pořádně do pusy a nemám tolik volné ruce. Zkoušeli jsme autosedačku, ale byla celá zapatlaná a nesedělo se jim tam nejlíp. Musím vyzkoušet.

petrife
3. črc 2012

@mahafi
@jarkalada
@terinda
@elana
@aemmi
@jipal
ďakujem veľmi pekne za odpovede, tiež som rozmýšľala, že máme doma takú hojdačku, kde môže byť bábätko od narodenia, tak by som ju potom prikrmovala v nej, lebo na kolenách sa mi to veľmi nepozdáva, to by som na ňu nevidela a náš drobec je také šidlo už teraz, že by som jej asi ani do pusy netrafila 🙂 Ale aj tá autosedačka nie je zlý nápad, ale ešte máme čas, tak uvidíme, čo jej bude vyhovovať a hlavne, aby jej chutilo 🙂 A možno porozmýšľame aj nad tou sedačkou na kŕmenie, ale jednu nám už sľúbila požičať kamarátka, len tá sa nedá polohovať, a tak kupovať novú, no veď uvidíme.

evercila
4. črc 2012

nový článok v časopise Dieťa:
http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

amymol
6. črc 2012

Maminky, jaké těstoviny pro 7m prcka? Děkuji...

vodni
6. črc 2012

@amymol Já jsem dávala a dávám bezvaječná písmenka a podobný tvary (takový ty malý třeba do polívky). Osvědčily se mi rosické těstoviny, protože se víc rozvaří (a "rozblentaj"), narozdíl třeba od penam, ty zůstanou na skus, což malýmu nevadí, ale vadí mně - strašně se to sype ze lžičky, musím to vždycky dělat s nějakou majdou ze zeleniny a masa, která je lepivější, jinak mi to padá...

vodni
6. črc 2012

Od kdy se může (výjimečně a v malém množství, pochopitelně ne čokoládová atd.) zmrzlina? 😉 Ta strašná vedra a rostoucí zuby k tomu... (malý má 10m a první zub se prořezal minulý týden, teď leze druhej)

greeny
6. črc 2012

@vodni mala vcera dostala trochu z magnumu a nic jej nebolo 🙂)

cicimon
6. črc 2012

@vodni ako mu chces davat tu zmrzlinu? podla mna 10mes dieta ma na zmrzlinu este dost casu, okrem toho ze je studena, obsahuje mlieko a vajcia a neviem co a neviem si predstavit, ako ti ju bude jest .. ci mu to budes drzat a on nech lize?
a ked je teplo - daj mu napit vody, to lepsie zazenie teplo ako zmrzka

ined77
6. črc 2012

@vodni ..raději než zmrzku bych dala třeba kousek vychlazené mrkve nebo okurky, popř. melounu, to může žužlat a dásínka to chladí 😉 .samozřejmě pod dozorem 😉.
zmrzka je dělaná ze smetany nebo mléka, tohle není pro tak malé mimi zrovna vhodné 😉 .
navíc v tomhle vedru je to pomalu o angínu 😒 .

amymol
6. črc 2012

@vodni Díky, takže bezvaječné. Já je asi stejně budu muset rozmixovat nebo rozmačkat, nevím jestli by mi je jedl vcelku...

elana
6. črc 2012

@vodni taky bych se vyhla klasické zmrzlině (syrové, jen přemražené žloutky (v těch kupovaných teda nevím, tam bude asi "něcojako" žloutky, ale i tak), smetana, o cukru nemluvě)-když už, tak jen lehký ovocný sorbet, takovoutu dřeň. Ale spíš mi přijde fajn nápad dávat mu nachlazenou třeba okurku nebo meloun atd. Zmrzka ve vedrech je fakt o angínu, jak už tu padlo.

michamicha
6. črc 2012

@elana já zkusila zamrazit ovocnou přesnídávku 😉 ale našemu už budou 2 roky 😀

aemmi
6. črc 2012

@vodni nebo zmrazit jogurt? ale to nebude mít tu správnou konzistenci na lízání, jako zmrzka, možná bych pohledala nějakou kvalitní v obchodáku, kde se můžeš dočíst složení... že by z konzumace zmrzliny v horku byla angína, to se říkalo snad za našich babiček, ne 😅

kohutovci
6. črc 2012

Ahojte kocky.. neviem ci si ma pamatate.. pisala som asi pred 2 tyzdnami, ze mi mala odmieta prikmy.. dali sme si tyzdnem pauzu.. v pondelok, utorok som jej dala jablckovu vyzivu..a od stredy papame mrkvicku.. krasne spolupracuje, otvara pusku.. chyta mi lyzicku a sama si ju pasuje do ustociek.. dnes mi spapala 50ml.. a skoro nic nevytieklo mimo.. som taka hrda na moje sikovne dievcatko 😵

kachen
6. črc 2012

@amymol Kupujem bezvajecne od Panzani. Testovinovou ryzi, abych nemusela nic krajet nebo mixovat. Pak jsem jeste videla ve zdrave vyzive spesl testoviny pro deti. Nevim teda v cem jsou, krome ceny, vyjimecny ci lepsi. Mozna tvarem.

amymol
7. črc 2012

@kachen Díky za tip. Vyzkouším.

katrenka111
7. črc 2012

@amymol Baby poradte, ešte kojim, ale tak 1-2x za den aj dokrmujem UM, mam maleho hladoska....kedy by som mohla zacat s príkrmami??? lebo trendy su vseliakea každý povie inak...možem dat na zaciatku ryžovu kasicku len tak do mlieka 1-2lyžicky na zasýtenie???

tanak
7. črc 2012

Hezký den, prosím vás o radu ohledně množství příkrmu. nedávno jsme začly a Zuzanka někdy papá víc, někdy míň, ale docela nám to jde. Jen nevím, kolik by toho měla sníst jako plnou dávku, aby už nemusela pít po zelenince mlíko a neměla pak brzo hlad. Všude se píše 150g, ale to se jako myslí v syrovém stavu? protože kupované skleničky jsou dost řídké a když uvařím doma, tak je to hustší, ale výledná konzistence a hmotnost pak závisí na tom, kolik do toho přidám vody🙂 tak jsem z toho trochu v pasti. Malá totiž není jedlík který ví kdy má dost🙂 je schopná jíst až se poblije a nebo nejíst vůbec, když nemá náladu. děkuji za odpověď.

katrenka111
7. črc 2012

@tanak ahoj vy ste začali už v 4.mesiacoch???? a este aj kojis, ci???
ja sa zas neviem rozhodnuť že kedy zacat, lebo najnovsie sa ma od 4.mesiaca aj deti co su kojene....tak neviem...

janulkan
7. črc 2012

@tanak povacsine sa udava 200ml ako plna davaka, zo zaciatku by som povedala redsie, casom hustejsie. Pri 4mes by som mozno posudzovala podla mliecka kolko pije na 1x, ak kojis, je to ale tazsie. Skus tych 150ml a uvidis sama ci bude pytat alebo bude mat dost. Inak aj moje dieta je taky jedak ze do teraz nevie kedy mas dost a papa do pogrckania 😀 (tych 200ml mu ale povacsine staci, ked robim polievocky tak 250ml)

janulkan
7. črc 2012

@katrenka111 ja som zacala ukoncenych 24. tyz a boli sme plne kojeny (aj to ma teraz trosku mrzi, ze som sa nechala dotlacit okolim a nepockala do ukonceneho 6. mes). Vsade sa pise, ze prikrm dietatu treba ak vypije denne viac ako 1000ml mlieka (u nekojenych), tak si to vypocitaj kolko UM date a k tomu priblizne tie dve kojenia 🙂

ined77
7. črc 2012

@aemmi ...http://www.novinky.cz/zena/zdravi/119076-z-ledo...
např. 😉 ...takhle malé dítě si neumí třeba i tu zmrzlinu v puse "ohřát", vychutnat ji ...a hned polkne...je to stejné jakoby jsi mu dala napít něčeho ledového 😉 .

tanak
7. črc 2012

@katrenka111 Ano, my jsme začli po ukončeném 4. měsíci. Bohužel už kojená není. Já se tak rozhodla, protože malá pomaleji přibírala, ale je pohybově moc šikovná, přetáčela už se sama na břicho a někdy i nazpět. Jako záleží na každém, myslím že je to vždycky na individuálním posouzení každého miminka...ale s tím množstvím si stále rady nevíme 😀

aemmi
7. črc 2012

@ined77 já osobně bych takhle malému dítěti nic studeného nedala, jak píšeš, neumí si to ohřát v puse a myslím, že ten studený až ledový pocit v krku by mu ani nebyl příjemný, s tou angínou mi to přijde trošku přitažený, něco jako, že se nemá pít na třešně, ale to je jen můj názor 🙂

dana3262
7. črc 2012

@amymol ja kupuju i ryzove testoviny, cizrnove-ty jsou bezlepkove

Dávat kojenci zmrzlinu je uplna kravina. Hlavně to podle mě ani nebude chtít. Lepší je vychladit kousatko.

ined77
7. črc 2012

@aemmi ...jak je to s pitím na třešně nevím, vím, že se nemá na třešně pít mléko a taky vím jak to dopadne, když člověk neposlechne a má svou hlavu 😀 .že ledové na přehřátý organismus není to pravé ořechové mi přijde dá se říct přímo logické 😉.však to vyzkoušej 😅.
ale ne v pohodě...to byla jen reakce na ty rady babiček 😉 🙂

aemmi
7. črc 2012

@ined77 u nás se to prostě neřešilo, v létě jsme se cpaly domácí dření, normálně nanuky, ledová tříšt a nikdy z toho nikdo nic neměl, ale asi to bude jedinec od jedince, m. třeba nesnáší klimatizaci v autě, trvdí, že ho z ná hned bolí v krku a já bez ní chcípám 😅

ined77
7. črc 2012

@aemmi ...tak určitě je to individuální 😉 .
já nás a naše děti nesrovnávám....ani to nejde v dnešní době...vyrůstají v něčem jiném, živené jsou něčím jiným...k tomu "přehnaná" hygiena atd. atd....i když zrovna u té hygieny si nějak nedovedu představit koupat se jen v sobotu 😲 😀 .