Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ivulinda
4. čer 2008

zusma-to je síla co ti řekla v té lékarně,to si přece ani nesmí dovolit ne?na mě se tak tady u nás v lékarně dívala divně když jsem chtěla Nutrilon.Krááááva 😀

zusma
4. čer 2008

já bych těch zážitků našla ještě víc. Ted jsem si vzpomněla ještě na jeden. Když jsem si šla ještě do další ljiné ékárny pro vitamíny pro těhotný, tak jsem říkala,že jsem úplně na začátku těhotenství (asi 5tt) a at mi teda něco dá. Pak na to doma koukám a dala mi vitamíny pro druhý trimestr a pro kojící.

ivulinda
4. čer 2008

😀 😀 tak tomu se musím smát!a to je lékarnice???? 😀

schwarzovka
4. čer 2008

Ahoj holky, doufám, že vám nebude vadit, když se vás na něco zeptám...koukala jsem, že máte podobně starý mimča a už jim dáváte i něco jiného než mlíčko. Já už se totiž nemůžu dočkat až mu dám něco, co ho pořádně zasytí. Máme totiž 7740g a kojím...a samozřejmě kojím čím dál častěji, protože mu to už nestačí. Tak bych vás ráda požádala, co bych asi tak mu mohla šoupnout....jestli nějaký ty přesnídávky, kašičky na noc a tak. Díky moc předem.

sisstin
4. čer 2008

schwarzovka: no u kojených se doporučuje přikrmovat až od 6.m 😉 , ale jedna holčina taky od nás začla dřív, pže její holčičce to MM nestačilo...ale měla by ses poradit s Dr. 😉

schwarzovka
4. čer 2008

sisstin: aha, no to je škoda já se na to tak tešila 😀 , malej přibírá krásně, jen dřív v noci vydržel i 8 hodin a teď kojím každé dvě hodiny a jsem z toho na palici a opravdu řve hlady....k dr. se teď jen tak nedostanu...hmm, to budu asi muset vydržet...a ta kaše na noc? co myslíš? ☹

ivulinda
4. čer 2008

nee asi ne,tak jí zkus zavolat doktorce a ona ti řekne co a jak

schwarzovka
4. čer 2008

ivulinda: no já ji brnku a ještě proč ty kojený děti nemůžou už teď? Asi by to špatně trávili, co? To je pech... 😒

ivulinda
4. čer 2008

no,protože mají MM a to jim stačí,ale v některých případech s edělá vyjímka myslím...abych pravdu řekla tak moc o tom nevím proč tak a nebo tak....na to se jí taky zeptej,měla by ti to říct

sisstin
4. čer 2008

schwarzovka: bud ho střídat s UM 😉 jako, že ho přikrmíš třeba 1x přes den..a pak na noc 😉 ty kaše jsou šíleně těžký do bříška 😒

schwarzovka
4. čer 2008

to jo, to by asi bylo pro něj moc těžký, když je zvyklej na MM...no zkusim mu dát na noc to UM, tak dík moc holky... 🙂 😉

sisstin
4. čer 2008

schwarzovka: my jsme na UM od narození..a kaše mu můžu dávat tak asi měsíc...jinak vůbec nekakal a řval bolestí..ale záleží, my máme problémy s prdama a kolikama odjakživa...ale nejdřív zkus to um 😉

schwarzovka
4. čer 2008

sisstion: my naštěstí na prdíky trpěli jen pár týdnů, ale nebudu riskovat to bolení bříška....dostane dneska UM a uvidíme...

listicka20
4. čer 2008

Lékárnice jsou chytřejší než doktorky, to jste nevěděly??? 😀 Mně když doktorka řekla, ať v případě horečky dávám malý slabej dětskej čaj, aby měla dostatek tekutin, tak se na mě lékárnice obořila, že chci něco takovýho dávat tříměsíčnímu mimi, a vnutila mi nějakej chemickej čaj od Hippu, kterej jsem se nakonec rozhodla nepoužít, protože se mi to rozleželo v hlavě...
Ivulindo, ono je to na těch skleničkách napsaný, odkdy se můžou, tak to můžeš koupit i v supermarketu.
S banánem bych si moc hlavu nelámala, je dobře stravitelnej a nebývají na něj žádný alergie, pokud po něm malá nemá zácpu, tak ho klidně občas dávej...

ivulinda
4. čer 2008

listicka20 já malé banán dávám ale moc toho nesní,ale za to se pak kvalitně posere 😀 .Zácpu tak to fakt nemá 😉

mem
9. čer 2008

Ahoj holky,
tydenm davame uz zeleninu, zatim tedy kupovane sklenicky, ale chtela bych varit. Varite z Bio ? diky za nazory

svoma
9. čer 2008

Ahoj mem,já bio nekupuju,vařím z mražené zeleniny.A brambory a maso mám "normální". 😉

mem
9. čer 2008

no ja se prave taky priklanim spis k normalni + treba kojenecka voda, ale doktorka, ze Bio

svoma
9. čer 2008

Mem,podle mého seš máma ty a určitě bys nedala malé něco,u čeho by sis myslela,že jí uškodí,ne? Dělej podle svého,ne vždycky je správné poslouchat dr. 😉

mem
9. čer 2008

svoma : jj 🙂

svoma
9. čer 2008

mě se třeba dr. divila,že malé dávám vůbec pít,to taky jako nechápu,jsem vyvalila oči,tak mi teda řekla,že pokud budou veliká vedra,tak trošičku může.

jandalinka
9. čer 2008

svoma:tak to tvoji mudr.nechápu 😒 A nemyslela to jinak!Vždyť jak nastanou tepla a to už i teď potřebuje malá víc tekutin. 😝.Malá vypije cca 300ml čajíku za den.My kojíme už jen ráno,takže nějak ty tekutiny do sebe krom příkrmů musí dostat.

svoma
9. čer 2008

malé bylo pět měsíců,když tohle řekla,v té době mi vypila tak 60 ml čaje a dr. se zděsila,že je to moc.Prý je to zbytečné,ona je vůbec nějaká zajímavá,neřekla mi nic ani s příkrmama,všechno bere letecky.

mem
9. čer 2008

ja tedy na zizen jen kojim, pouze prikrm davam zapit vodou - ucim z hrnicku, vedra jsme prestaly s castejsim kojenim, ale to hlidam, je to logicke..

svoma
9. čer 2008

Mě přijde taky logické,že dám napít,navíc já nekojím od tří měsíců,miminka na UM mají dostávat pít.

onno
9. čer 2008

Ahoj je tu někdo kdo kojí a v 6 měsícíh začíná přikrmovat?Začínali jste rozmixovanou mrkvičkou?🙂

svoma
9. čer 2008

Ahoj,sice nekojím,ale mrkvičkou bych řekla,že začínala většina. 😉

martas123
9. čer 2008

ahoj, já plně kojím a včera jsem začla přikrmovat - hami první lžička - mrkvička. 😉

jaku
9. čer 2008

Holky zkoušela jste některá přesnídávky Sunarka s mlékem?Jak se liší ovocné přesnídávky Sunarka(ty bez mléka)a frutapura?-je to jen o značce nebo něco chutná mimčům víc?

ivulinda
11. čer 2008

Já jsem včera malé dala štávičku mrkev-jablko a chutnalo jí to