Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

janicka.ziv
12. čer 2008

Můžu se zeptat, jak vaše děti přijaly ovoce,kdo jste začal se zeleninou? Malá zeleninu jakžtakž jí, ale začala jsem zkoušet ovoce a nic moc teda. Po vařeném jablku se málem pozvracela, přesnídávky snědla nejvíc cca 60g a broskev dnes pár lžiček ☹ Ach jo a já myslela, jak jí to bude chutnat,.

svoma
12. čer 2008

Janicka.ziv,malá zkraje taky nechtěla moc ovoce,přesnídávky mi ještě zkraje tohohle týdne snědla max půlku,až předevčírem jí snědla celou. 🙂 Chce to vydržet,určitě se to zlepší.Musí si zvykat na ty chutě. 😉

janicka.ziv
12. čer 2008

Svoma a jak často denně jsi jí to ovoce zkoušela dávat? Vždycky jen v době svačinky-teda 1x denně?

janicka.ziv
12. čer 2008

říkám si, že když to půjde tímto tempem, tak se to snad nenaučí jíst nikdy, ale zase jí do toho nechci nutit často, aby k tomu nezískala odpor ☹

svoma
12. čer 2008

Nutit ne,prostě začni s pár lžičkama a uvidíš.Nám to taky trvalo,zato zeleninku jedla hned a ještě se rozčilovala,že má málo.Kolik ti sní zeleninky? 🙂

janicka.ziv
12. čer 2008

Zeleninky jak kdy a jak co. Byly doby, kdy snědla i 200g a ted už pár dnů tak 120g, dnes 160g. Záleží jak co. Začínám zkoušet maso, tak to taky nezná a asi jí to moc nejede.

svoma
12. čer 2008

Mě teda maso jedla hned,začínala jsem kuřecím.Ale jednou měla jehněčí a králíka a to jsem do ní nedostala ani omylem.Ale chystám se to zkusit znova. 🙂

janicka.ziv
12. čer 2008

Já jí dala prvně zeleninu s králíkem a zamíchala jsem to do mojí zeleniny, kterou normálně jedla. A právě ten králík ji moc nejel. Ochutnala jsem to a je v tom fakt dost cítit. Chci zkusit kuřecí, myslím, že to kuřecí nebude v zelenině tolik cítit a znát.

svoma
12. čer 2008

Já měla nejdřív kuřecí kupované a teď jí dělám doma polívku z kuřecího masa a mohla by se po ní utlouct. 🙂

svoma
12. čer 2008

Dneska měla kupované hovězí s bramborem a mrkví,přidala jsem jí do toho brambor,mrkev a hrášek a chutnalo jí to. 😉

janicka.ziv
12. čer 2008

Jak tu polívku prosím tě děláš? Vůbec nevím, jak na to.

svoma
12. čer 2008

Udělala jsem vývar z kuřecího masa,dala ho do mixeru,přidala jsem tam uvařenou bramboru s baby karotkou a kousek kuřecího masa,umixovat a je to. 😉 Dělám rovnou dvě porce do přesnídávkových sklínek.

scher
12. čer 2008

Jo jo, taky to tak vařím, jen ne jako polévku, ale spíš kašičku. Místo mrkvičky přihodím vařenou cuketu a je zase o chuť víc 😵

svoma
12. čer 2008

Ahoj Scher,taky tam budu dávat jinou zeleninu,to jsem napsala,jak to měla naposledy.

sue24
12. čer 2008

Ahoj, tak my sme tiez plne kojeny, no zacali sme pred tyzdnom s prikrmami i nych zdravotnych dovodov.

Zacali sme mrkvickou od Hippu, ale viac nam smakovala od Hami - prvni lyzicka, potom brokolicka, to bolo este lepsie a teraz sme dali 2 dni kvetacik a po nom sa zase iba zaprasilo - ani 1 grimasa..... 🙂
Nasa mala je nastastie na svoju lyzicku uz zvyknuta, lebo od 2 tyzdnov dostavala na lyzicke Nutriton (na zahustenie materskeho mlieckam)...papa fakt krasne 😎

uz sa moc tesim na 2 zlozkove prikmy......ono my matky sme hrozne, stale hladame nove vecicky pre mimco, ktore mozeme vyberat, skumat a hlavne nakupovat 😀 😀 😀

svoma
12. čer 2008

Ahoj Sue,plně kojené děti začínají s příkrmy od ukonč.6.měsíce. 🙂

scher
12. čer 2008

Svoma-hrášek vaříš mražený? a nic to s ní nedělá?? 😅
A hovězí už jste někdo vařil? Nevím jaké bych si měla koupit. Zatím jsme zkoušeli jen ze skleničky a jelo nám to.

svoma
12. čer 2008

hovězí kupuju ve skleničce. Hrášek jí nic neudělal,nedala jsem jí ho moc,protože by jí mohl nadýmat,byl mražený.

sue24
12. čer 2008

svoma: ja vim, ale my sme prave ten "iny pripad", mala ma strasne silny reflux, casto sa nam dusila, aj som musela resuscitovat modre dieta s vyvratenymi ocami v silnom kreci, volat sanitku, a podobne veci sme s nou uz zazili, a poviem ti, je to uplne na nervy...

Ani ten nutriton nam velmi nezaberal, kedze sa to teraz kratko pred "4.mesacnymi narodkami" zase 2x opakovalo (to musim mat malu stale na ociach a byt v pozore), tak nam pri navsteve MUDr. nakazala zacat s prikrmami, po ktorych sa to ma zlepsit...nechcem to zakriknut, ale uz tyzden sa nam nic nestalo 😵 a aj terezka v noci lepsie spinka (predtym sa budila kazde 2 hodiny) a teraz uz len 1-2x za noc 🙂

sue24
12. čer 2008

Ono ja som z tej situacie uz bola tak na nervy, ze som si vravela pred navstevo MUDr., ze ak nam nedovoli zacat s prikrmami, lebo sme kojeni, tak aj tak zacnem....bala som sa, lebo ta nasa MUDr. je hodne taka prirodna, ale ona to navrhla este skor, nez som sa jej toto riesenie stihla povedat 😵 😵 😵
...tak som mala potom radost, ze sme za tak rychlo zhodli 😎

svoma
12. čer 2008

Ahoj Sue,nechtěla jsem ti dělat kázání,jen mě to tak napadlo,tak ti přeju,ať malé ty příkrmy pomůžou. 😉

sue24
12. čer 2008

Sama nam povedala, ze priorita je zivot malej a nie pravdepodobnost vzniku nejake alergie, alebo take nieco co by sa mohlo stat, preto, ze skor zacneme s prikrmami..... 😖
Darmo by sme boli bez alergie, keby sme sa zadusili.... 😒

sue24
12. čer 2008

Dakujeme 😵 sama si nic ine neprajem viac ...

svoma
12. čer 2008

Sue chápu.Hlavně aby už malá byla vpohodě. 😉

janicka.ziv
12. čer 2008

Kočky, jak jste na tom byli se zaváděním ovoce po zelenine ostatní?

ivulinda
12. čer 2008

🙂 tak já to střídám ovoce-zelenina

janicka.ziv
14. čer 2008

Tak další den mi snědla malá cca 180g Sunárku broskev. Ale musela jsem jí to dát nejdřív prstem. Jak viděla lžičku,tak zavřela pusu 🤐 😕

ivulinda
14. čer 2008

jani tak to je dobrý 😀 😀.malá jí zatím dobře,ale taky mi někdy nechce otevřít pusu 🙂

janicka.ziv
14. čer 2008

ivulinda a co děláš, když ti nechce tu pusu otevřít?neháš ji být?

svoma
15. čer 2008

Janicka.ziv mě jí taky občas neotevírá,záleží na tom,jestli už něco snědla,když už jo,tak vím,že jí to nechutná a necpu jí to a když mi jí neotevře vůbec,tak jí to dám později,protože vím,že ještě nemá hlad.Ale nenutím jí to,nechci,aby k tomu měla odpor. 😉