Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
9. črc 2010

jj, je aj zeleny melon

ewana73
9. črc 2010

tak jeden co som kupila v tescu co mal byt zlty melon bol v nutri zeleny a dost tvrdy a o tyzden na to som teky isty videla na trhu rozkrojeny krasny syto zlty,takze usudzujem,ze ten tescovy bol nedozrety .a myslim,ze zlty melonik by mal mat maslovu konzistenciu.

latvia
9. črc 2010

@ewana73 tak tak 🙂 a tamten bol nezrely

hathor1231
9. črc 2010

hallo, babeny,som na sr a mam straaasne nervyyy 😀
1) nemozem najst cisty sojovy jogurt, nasla som len akesi nemliecne a nesojove-ochutene a skor mi to pripomina gumu ako jogurt 😝
2) nemoznem najst nemliecnu kasu 😅
3) nemliecne maslo

dajte viediet,kde to kupujete a ako to vyzera,uz ma ide porazit. kasu mi z batoziny na letisku vyhadzali (anglanci .... ) a co mi jednu nenasla,tak tam uz je len trochu 😝
v kazdom masle ak nie priamo mlieko,tak srvatka,susene mlieko atd 😝 no na nevry a ja ze si oddychnem 😀 😀 😀 idem este napisat do inej temy kde su mimciatka s alergiou nech poradia kde to kupuju 😝 ak viete,dajte radu 😉

latvia
9. črc 2010

@hathor1231 kojenecku vyzivu ti nemaju pravo vyhadzovat 😕 😕 a v DM drogerke najdes vsetko co chces 😉

beruska24.9.
9. črc 2010

hathor - i ve zdravé výživě seženeš instantní kaši (nemléčnou). Kupovala jsem tam kukuřičnou, jáhlovou (pšenovou) a pohankovou. Sice zbytečně, malá kaše nechce, tak si jí občas připravím sobě 😀 ale snad jsem Ti alespoň trochu poradila.

pia22
9. črc 2010

@hathor1231 my sme tiez nemliecny😉 Kase ako pise latvia vsetky kupujeme v DM drogerii znacku Hami a Alnatura, nemliecne ma tam aj Babylove.

hathor1231
9. črc 2010

@latvia viem,oni mi toho vyhodili velmi vela,aj pre malu ten syrup mi cheli,ale ten som este ustala,ze podam na neho complaint lebo je to predpisane pre malu a je to priamo na flaske napisane,ze to potrebuje 4xdenne, to mi nakoniec vratil,ale ina mi kozmetiku vyhadzali aj ked bola v batozine a nie v prirucnej 😠 nudili sa 😝
skocim tam potom kuknut 😉 tam maju aj jogurty a masla 😕

@beruska24.9. dik,v zdravej su len kase,ale masla a joguty tam nekupim,preto hladam nejaky supermarkte,zdravu mame dost od ruky 😒

latvia
9. črc 2010

jogurty najdes jedine v hypernove, kauflande, tescu alebo bille a netusim co myslis ako nemliecne maslo 😅 ja poznam len rastlinne 😀 ale take ze sojove maslo alebo nieco na ten styl som tu este nevidela 🙂

beruska24.9.
9. črc 2010

Másla poradí maminky v tématu o atopickém ekzému. Ale prý to jsou celkem hnusy 😝

latvia
9. črc 2010

@hathor1231 opec malej chleba na oleji a netreba ti maslo 😀 😉

hathor1231
9. črc 2010

@latvia mala mi tu stukaaaa 😀

jasan,rastlinne,len oc som nasla,to bolo rastlinne ale so srvatkou... ja mam v uk priamo milk free...

@beruska24.9. kuknem, ja jdeavam to sojove co kupujem u nas v uk s malou a vpohode 😀

latvia
9. črc 2010

@hathor1231 ktore je rastlinne so srvatkou?

hathor1231
9. črc 2010

@latvia flora original

latvia
9. črc 2010

a ine si nekukala?

hathor1231
9. črc 2010

@latvia nemam velmi chut behat po shopoch a citat kazdy jedne,preto sa pytam takto,to je lahsie 😀 skuslaa som este co sme mali doma veto a perlu...

hathor1231
9. črc 2010

@latvia perla sa vraj detom davat nema 😕 som o nej citala,ze ju moc neodporucaju 😕

latvia
9. črc 2010

@hathor1231 😝 ved vsetky znacky rastlinnych su pri sebe 😉

evamarcel
9. črc 2010

Ahojte mamičky
potrebujem poradiť malého prikrmujem ale len kupovanymi vyživami, pretože všetko čo uvarím odmieta a iba vyhadzujem tak som začala kupované tie sú jemno rozmixované takže asi toto mu vyhovuje aj keď viem že to nie je správne ale ja už neviem čo robiť . Môj problém je v tom že ho veeľmi zapeká a každý deň kaká aj dvakrat trikrat po "pobčeku" 🙂 čaje ani vodu nechce je kojený .

latvia
9. črc 2010

zapeka ho aj ovocna vyzivka? inac mozes skusit uvarit aspon jeden druh zeleniny a primiesat ho do tej kupovanej vyzivy, potom postupne uberat kupovanej a nahradzat domacou

pia22
9. črc 2010

Zeny mam otazku. Ako a ako dlho skladujete doma uvareny jednodruhovy prikrm?

jasminet
9. črc 2010

@pia22 ja v chladnicke a max do druheho dna. pripadne v mraznicke v nadobke na lad a potom som vyberala potrebne mnozstvo. teraz uz ale varim kazdy den cerstve jedlo.

beruska24.9.
9. črc 2010

Uvařené papání do druhého dne v ledničce v uzavíratelné mističce.

sisinka76
9. črc 2010

ahojte babenky 🙂

odkedy sa mozu davat detickam strukoviny?mne vcera doktorka povedala,ze uz 8.mesiaca mam pridavat do stravy,ale zda sa mi to este skoro,pri starsom som davala myslim ze az v 10.m. ale vraj teraz je to cele take poposuvane 😖
diky za rady

sisinka76
9. črc 2010

@evamarcel aj Risko je kojeny a nepije nic. uz som z toho zufala, len by sa cicikoval, co mua ni neodopieram, je jasne, ze v tom teple je smädny. vodu ani caj,ani z flase s cumlikom, ani so sosacikom,jednoducho nic ☹ dnes sa mi podarilo do neho dostat 5 ml vody, dala som mu to cez striekacku z nurofenu

pia22
9. črc 2010

Dakujem🙂 Nase trdlo pije jedine vyvar z jablk-tu vodu v kt. som mu uvarila jablka , to necham do vychladnutia postat a potom to pije ako divy.

sisinka76
9. črc 2010

@pia22 to vazne? asi to skusim 😉

sunea
9. črc 2010

@sisinka76 Ja som nasmu davala zeleny hrasok a kukuricu myslim od 10. mesiaca, skusala som aj cervenu sosovicu (je lupana, nenaduva).

jasminet
9. črc 2010

ja hrasok a kukuricu davam od zaciatku prikrmov, cize od 6 mesiaca. okolo 8-9 som pridala cervenu sosovicu

evamarcel
9. črc 2010

@latvia ďakujem za radu skusim mu pridavat do kupovanej, ale s tym zapekanim nie je sranda on normalne place silno ked kaka, je mi z toho nanic snazim sa mu uz aj flasu s vodou davat aj vyvar z ovsenych vlociek ale on sa s flasou iba hra a cely je pooblievany ale ci vobec nieco vypije tak to ani neviem. Keby sa cely den aspon kojit chcel aspon by som vedela ze takymto sposobom pije ale on sa aj cez den malo koji vsetko ine ho zaujima 😖