Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

leelo
17. srp 2010

dievcata, kolko % tuku ma sabi, prosim vas? ja kupujem 9% grecky jogurt (akoze na grecky styl) - to je podla mna naozaj plnotucny ml.vyrobok. velmi malemu chuti aj cisty. a teda neviem aky ekvivalent mam davat na SK...

gabika7706
17. srp 2010

@leelo sabi ma min 7% tuku 😉

leelo
17. srp 2010

@gabika7706 gabi, tak to je super, diki 🙂 mne sa ta activia tiez nezda a ta dr. na mna posobi trochu "reklamne", vlastne obe dr. - ta z textu, co si dala tvrdi, ze nie do 3 rokov, ale zaroven prida slogan, ze neobsahuje nic skodlive dietatu... 😉

bubelko
17. srp 2010

a ako je to s jogurtom, ktory ma 3,8% tuku? aj plnotucne mlieko tu ma 3,5% tuku. tak som z toho teraz jelen, je to malo? 😕

gabika7706
17. srp 2010

@leelo no co ine ma napisat, ked na bielej fakt nic ine napisane nie je (co sa obsahu tyka). Ale v skutocnosti to tak urcite nie je.

leelo
17. srp 2010

@bubelko aj ja som to chapala podla mlieka, cize 3,5 pohoda. ale potom som sa pytala a vraj pre deti ma byt nieco bliziace sa k 10%, tak neviem...

leelo
17. srp 2010

asi u fermentovanych vyrobkov vie byt obsah tuku vyssi. mlieko viac ako 3,5% ani nema, neexistuje take, ci hej?

bubelko
17. srp 2010

@leelo ja mam tieto http://www.coopathome.ch/b2c_coop/catalog/updat...
ale s vyssim obsahom tuku som nenasla 😒

gabika7706
17. srp 2010

@bubelko podstatne je, aby bol proste vyssi obsah mliecneho tuku, deti do 3 rokov ho potrebuju na rozvoj mozgu a nervovej sustavy

bubelko
17. srp 2010

@gabika7706 vyssi - znamena kolko? viac ako 3,8?

gabika7706
17. srp 2010

@bubelko no do 3 perc. su nizkotucne, potom su so znizenym obsahom tuku a okolo 10% su plnotucne, resp. smotanove jogurty

bubelko
17. srp 2010

tie co mam ja, su ale deklarovane ako plnotucne... tak tomu trocha nerozumiem 😕

gabika7706
17. srp 2010

@bubelko tak to uz neviem, ja mam take info aj od nasej dr a tiez co mam nacitane...v podstate je dobre aj 3,8 vzdy je to viac ako 1 ...

leelo
17. srp 2010

@bubelko jogurtiky mi ten link nezobrazil.
skus pozriet, mozno aj u vas bude nieco ako "griechischer art" jogurt. tu je to znacka Elinas. nasla som o nom aj blog, haha:
http://milchgesicht.blogspot.com/2009/05/elinas...

malemu davam ale cisto biely 😉

este som sa ta chcela na tie ryz.vafle spytat: aj na tvojich je to upozornenie, ze mozu obs.stopy vajec, sezamu, soje atd.? ja to mam skoro na vsetkom, co davam malemu - na kuskuse, ovs.vlockach...
nechcem chytat paranoju, ale co si mam mysliet o tom, ze MOZE obsahovat STOPY? 😅

bubelko
17. srp 2010

@gabika7706 dakujem, za invo. to, ze nizkotucne produkty do 2 rokov deti nemaju jest, to som sa docitala. a kedze je na jogurtoch, ktore kupujem napisane plnotucny, tak som to dalej neriesila.
ale aj tak som z toho obsahu tuku jelen, lebo polotucna smotana ma 18%, polotucna slahacka 7,5%, plnotucna smotana 35% a plnotucne mlieko 3,5% 😕

bubelko
17. srp 2010

@leelo nasla som jeden grecky - ale len na nete, v obchode som ho nevidela. ten ma 10%. je to znacka total.
moje vafle to nemaju.
ale pokial viem, stopy znamenaju, ze to preslo rovnakou vyrobnou linkou ako trebars sezamove krekre.

gabika7706
17. srp 2010

@leelo to znamena, ze tie vyrobky sa vyrabaju v zavode, kde sa vyrabaju aj vyrobky, v ktorych su vajicka, sezam atd...takze nejake stopy mozu obsahovat, tak ako bubelko pise, ten isty pas atd...

leelo
17. srp 2010

smejem sa na tom, je to fakt hokej 😀
asi kravske ml.mozeme rovno vyradit. tie vyrobky maju ine spracovanie.
ja som nasla teraz nemecke diskusne forum, kde sa niekto pyta na plnotuc.jogurt a dostal odpoved, ze 10%

bubelko
17. srp 2010

@leelo a u nas na diksusii bolo, ze stacia obycajne vollmilch - tak sa potom zariad 🙂

leelo
17. srp 2010

no ved to - vyrobna linka - stopy mozu a nemusia byt. stve ma, ze sa to pise aj na alnatura veciach. nechcem mu takto zavadzat alergeny. iked mozno popri dojceni je to idealne. je to fakt skoro na vsetkom, to by nemohol jest nic uz

leelo
17. srp 2010

@bubelko asi vollmilch je od 3,5 a sahne okolo 10. ide o to, co je z toho po slovensky chapane ako plnotucne alias vhodne pre deti a vyvoj mozgu 🙂

bubelko
17. srp 2010

@leelo asi to bude o tom. ale aj slovenske mlieko plnotucne nema tusim viac ako 3,5%, ci hej?
lenze sahnejoghurt tu nekupim, ale vollmilch ano. cize tu davame vollmilch-jogurty. lukas je na nich odchovany a zatial teda nevidno, zeby nemal riadne vyvinuty mozog 😕 a ani deti mojich kamosiek, znamych, o ktorych viem, ze davali tiez len 3,8% (standard pre vollmilchjogurty). preto ma to teraz tu prekvapilo, ked sa objavili tie vyssie cisla. ani ma to nenapadlo doteraz nejako inak riesit. ale ucime sa predsa stale 😉
no ale asi ako pri vsetkom plati - iny kraj, iny mrav 🙂

gabika7706
17. srp 2010

@bubelko, @leelo nerieste teraz tak doslova ako som napisala, ze "mozog", tak to mam zafixovane, tak som to tak automaticky napisala 😉 idem ja uz kojit a spat, Martin je hore.
Dobru noc

leelo
17. srp 2010

@bubelko a deti s intoleranciou laktozy potom co? tie nemozu nic a tiez sa vyvijaju normalne 😅 esteze mame to kojenie 😉

leelo
17. srp 2010

@gabika7706 ale to je pravda s tym mozgom, tak to je! mliecne tuky su dolezite.
dobru nocku 🙂

bubelko
17. srp 2010

@leelo mas pravdu 🙂 idem do postelel, lebo asi zaspim nad pc 🙂 dobru noc 🙂

leelo
17. srp 2010

@bubelko dobru noc, aj ja idem do spanoviec 🙂

aannggiie
18. srp 2010

@gabika7706 díky taky teda na activii prdim 😉

aannggiie
18. srp 2010

@leelo ten řecký jogurt se taky může? to mi nikdo neřekl tak teda zkusim

maryanna
18. srp 2010

@leelo tu na slovensku je v tescu taký modrý tesco jogurt a má 10% tuku......biely...