Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

janulka21
17. led 2011

@maryanna Staženo, děkuju 🙂

janulka21
17. led 2011

@katule01 A ty kojíš a na večer jí dáváš teda kaši, mléčnou. Tak tomu už fakt nerozumým ☹ Pomooooc, je to teda názor od názoru? Jasněm že nechci svojí maličké nějak ublížit, ale to kojení v noci je strašný. Musím si přečíst tu knížku a třeba se z toho něco povede, aby nevstávala každý 2-3 hodky.

katule01
17. led 2011

@janulka21 jo kojím cca 4-6 denně... večer po koupání dostane kaši cca v 19 hod, pak mezi 20-21 hod kojení a vydrží do rána cca 8 hod. a kaše máme většinou mléčné...

janulka21
17. led 2011

@katule01 Aha, a k obídku mu nedáváš zeleninu? To ti krásně spinká, jen tiše závidím 🙂

evlyn
18. led 2011

@janulka21 obávám se, že je to názor od názoru - někdo považuje UM za skoro jed, stejně tak kaše, někdo to naopak rve do dítěte horem dolem - asi jako s příkrmama co a kdy zavést.
Taky kojím, malej zatím dostává oběd (ten teda spocívá celej a maximální doporučenou dávku), pak na svačinu kojím a v podvečer tak hodinku před koupáním dostává kaši - teď zrovna jáhelnou s ovocnou přesnídávkou. Zezačátku jsem mu do přesnídávky zamíchala jenom pár lžic, a postupně ten poměr měním, ale pořád je to maximálně půl na půl - ty kaše mi přijdou hutné a "lepkavé" i pro mě dospěláka.
Pak si ještě chvilku hraje s tatínkem, jdou se vykoupat a po koupání dokojím a šupajdí do postýlky. Až usne, tak pak případně vyrážím ven já, malej se na kojení budí až tak po třetí, do té doby se dá "opít" dudlíkem, trochu si pomrnčí a spí dál, takže to případně zaskočí muž. Ale budívá se většinou poprvé až tak někdy kolem jedné (když už se probudí dřív než na kojení), takže se snažím být do té doby doma.
Co se týče toho spaní v noci, zkus si přečíst tu knížku a uvidíš. Mě se malej "zkazil" kolem půl roku, do té doby se budil na kojení právě až kolem té čtvrté. Pak mi jedno období začal usínat u prsa a jinak usnout neuměl, takže kdykoliv se v noci probral, chtěl prso. Napil se a usnul a za dvě hodiny zas. A přes den mi pak nechtěl pít, protože byl napucnutý z noci (podle toho jsem poznala, že v noci nepije z hladu, což byla první varianta, která mě napadla).
U nás se to nakonec vyřešilo relativně bez pláče - nejdřív jsem si dala tak týden dva na to, aby si zase zvyknul usínat v postýlce a pak jsem chtěla začít nějak řešit tu noc. Ta se ale nakonec vyřešila sama - malej spí v pokojíku sám, takže ho nebudíme a nerušíme a budí se většinou kolem té třetí čtvrté, když se probudí dřív, tak si většinou jenom zamrnčí a usne zas, pokud ne tak za ním jdu dám mu dudlík, pohladím a usne.

dlabinecka
18. led 2011

@janulka21 V tom případě bych dala klidně vyjímečně UM. Jinak, malé bude 8měsíců a byla jsem večer venku jednou - na třídním srazu a byla jsem v půl jedenácté zpátky. Tak trochu jsem s tím počítala, když jsem se "rozhodla" pro miminko. Nutno tedy podotknout, že můj muž tráví večery se mnou. Byl venku také jen jednou, když se malá narodila 😉

dlabinecka
18. led 2011

@janulka21 Jinak my teda dáváme taky mléčné kaše, nikdy jsem ani nepřemýšlela o něčem jiném 😉

evlyn
18. led 2011

@janulka21 jj v tomhle souhlas s @dlabinecka pro jednou za čas by UM vadit neměla (našla jsem to i na kojeni.net) a u nás taky tak - chodíváme ven buď oba (když nám hlídá babička), nebo tak zhruba stejně čili jednou já jednou on - dítě je nás obou. Taky jsem počítala, že nebudu chodit každý večer ven, ale jednou dvakrát za měsíc mi nepřijde jako přehnaný "požadavek".

dlabinecka
18. led 2011

@evlyn U nás babičky nějak nefršej 😅 Ale mě to ani neva, stejně bych byla na nervy. Ale dcera je naučená být s námi oběma. myslím, že je jí skoro jedno u koho je. Mám mlíka dost, takže jsem neměla problém odstříkat, ačkoliv ted už by to asi bylo jiné. A rozhodně bych klidně dala UM. Když už je mimi drobek odrostlé, tak je to podle mě uplně jedno. A co se týče nočního kojení, jsem přesvědčená, že to jde v pohodě -nenásilně. Já si dala limity. Budu kojit nejdřív za.. a postupně jsem prodlužovala 😉@janulka21

evlyn
18. led 2011

@dlabinecka no u nás zatím frčely dvakrát 😀 když jsme u nich byli na návštěve - ale i tak to bylo super...

dlabinecka
18. led 2011

@evlyn Mno, tak přes den už naši taky frčeli - než jsme s manželem dojeli na nákup 😅 Ale tchýně...mno, nevim, asi bych si to opravdu moc neužila 😀 Ještěže já s tím počítala, a než jsem otěhotněla, tak jsem se dostatečně vybouřila 😅

janulka21
18. led 2011

@evlyn Díky 🙂 Zatím to máme stejně jako vy, k obědu příkrm, skoro celou velkou skleničku, potom kojení a pak ta kaše, ale jak říkám, ona jí prostě nechce tak to skončilo stejně kojením. Ta jáhelná kaše je mléčná? Pořád se tady řeší, jestli dávat kojeným dětem mléčnou nebo nemléčnou. Podotýkám, že neodstříkám ani kapku tak jí ředím vodou. tu přesnídávku jsem jí tam taky zkoušela dávat a nic, nechce to. to UM jsem zkoušela jen jednou a nemám v plánu jí ho dávat, jen jsem to chtěla zkusit právě abych mohla ven, že by vydržela třeba 4 hodky bez kojení. S tím dudlíkem to máš dobrý 🙂 Anet ho nechce, má ho jen na hraní ☹ takže brečí a nic na ní nezabere, jen jí vzít s postýlky a když jí tam nechám tak brečí ještě víc ☹ Musím si tu knížku přečíst a to co nejdřív 😀 Taky jsme přemýšela, že bych Anet přestěhovala do pokojíčku, ale přijde mi ještě brzo a manžel spí převážně v obýváku, protože ho anet budí, když se vzbudí na to kojení tak pláče.

A jak píšeš, že hlídají babičky a chodíte bud oba nebo každý tak a tak tak u nás babičky taky fungují, ale právě ne na dýl jak na ty tři hodky, pak je prostě řev a hlad 😀 Mě to ani neva, že nechodím, ale jednou za čas bych si vyrazit chtěla, jen tak posedět s kámoškama a zase domu.

janulka21
18. led 2011

@dlabinecka Holky tady právě psaly, že dávat kojenýmu dítěti mléčné kaše se nemá, nebo až kolem 8 měsíce a to máme ještě skoro 2 měsíce čas. Ach jo, to je prostě názor od názoru a já jsem z toho akorát jelen, protože malé fakt nechci nějak ublížit a jelikož je to naše první mimčo tak asi všechno přehnaně řeším? nebo fakt nevím. Mě třeba doktorka řekla, že kaše ano nebo že jí mám dát k večeři normální příkrm co jí dávám k obědu (zatím zeleninu ) takto jsem jí teda fakt nedala.

dlabinecka
18. led 2011

@janulka21 No, já bych jí kdyžtak spíš zkusila dát právě tu zeleninu. Na UM není nic špatného, obzvlášť pokud je to jednou za čas. Podle mě je nesmysl dávat tu kaši nemléčnou a ředit jí vodou!! Pochopila bych, kdybys teda měla mléko a míchala to se svým, ale tohle je nesmysl, upřímně se nedivím, že to malá neche...
Můžu se ještě zeptat o jaké knížce je řeč?

slunicko76
18. led 2011

@janulka21 ublizit asi nemuzes, ale mlecnakase pro koj.dite je zbytecna, protoze v ni je to um mleko.a ty si muzes klidne udelat nemlecnou s MM.

dlabinecka
18. led 2011

@slunicko76 Když své mléko nemá, tak asi těžko. Mimochodem, abych denně odstříkavala 150ml mléka, tak to by mě asi šlehlo...

janulka21
18. led 2011

@evlyn Jo a ještě k tomu UM, včera jak jsem jí rozděla tu Bebu tak to byl neskutečnej smrad, pardon, že to tak píšu, ale na chut to bylo taky příšerný. Anet myslela, že u toho shodí kůži, tak jsem šla udělat Sunar a ten už voněl líp, sušeným mlíkem, ale taky chutnal příšerně tak jsem to opět vylila. Když už teda třeba jednou za čas tak mámkoupit Nutrilon? To asi rozebírají holky v jiné diskuzi? navíc si myslím, že na to UM mlíko stejně dojde, protože toho mlíka fakt nemám tolik. Nacucá se z jednoho a jde na druhý a ke konci už cucá jakože nic ☹((( To je teda v noci.

dlabinecka
18. led 2011

@janulka21 Hele, tu noc zkus prostě pomaličku odbourávat. Pak se třeba srovná i mlíko. To je teda další věc, některé děti UM prostě nechtějí aTobě asi nezbyde, než vyzkoušet, které si vezme , pokud si vůbec nějaké vezme...

bubelko
18. led 2011

@janulka21 osobne by som jej na ten vecer, ked pojdes na tie narodky, s kludom miesto kojenia dala ten isty prikrm ako na obed, alebo skusila 1x nejaku kasu. nemusis sa bat, nic tym nepokazis. a ked sa vratis, tak nakojist.
ja chodim pri oboch detoch pravidelne kazdy tyzden v stredu na jazykovy kurz. pri prvom mi zacal znova kurz, ked mal 7 tyzdnov, pri druhom, ked mal 5, strazil manzel a krmil z flase odsatym mliekom. ked som mala ist do opery, tak mi doktor povedal, ze ak nebudem uz mat namrazene mlieko, mozem dat UM, ale je to skoda kupovat krabicu kvoli jednemu razu, mam mu dat bud kasu alebo obycajny prikrm (mal vtedy takmer 8 mesiacov). 😉
okrem toho sa do toho primiesa aj nejake to kino, ci ine. s lukasom sme boli dokonca na jednej kolaudacii bytu, ked mal neceleho pol roka. skratka sme ho ulozili vecer spat do kocika (v pyzame) a potom sme ho previezli autom a dali do postele - ani sa nezobudil. je to cele na tom, ako si to urobis, ako sa k tomu celemu postavis. a ver mi, ak ty budes vidiet problem, tak to problem bude. ak ty k tomu celemu pristupis, ze nic sa nestane, tak sa nic nestane 😉

janulka21
18. led 2011

@dlabinecka 😀 právě, to je jako s těma kašema, taky jsem koupila 4 a z toho teda 3 nemléčné, tu mléčnou jí chci nechat až jí bude třeba 10 měsíců a nechce ani jednu. Naštěstí jsem koukala, že mají i ten Nutrilon v malé krabici asi za 70,- tak nemusím kupovat tu velkou pixlu a pak to někde prodávat s tím, že to nechce a že je to rozebraný, atd. Díky, noc zkusím, ale bude to boj ☹( Navíc bydlíme v paneláku a minule na nás klepali sousedi, ale rostl jí zoubek a gelík nezabíral tak co jsem měla dělat, prostě palakala i na ruce ☹(( Koukám, že máte Elišku, taky jsem chtěla tohle jméno, ale manželovi se nelíbí ☹((( Tak máme Anetku 🙂))

dlabinecka
18. led 2011

@janulka21 Hele, je to teda Tvoje věc, ale ta nemléčná s vodou? To je teda nářez, to je podle mě uplnej nesmysl. Neznam nikoho v okolí, kdo by nemléčné dával.... Myslím si, že sousedi si můžou trhnout nohou 😉 Já začínala pomalu - po čtvrt hodince jsem to natahovala, zkoušela jí utišit jinak, ale nakonec to šlo docela v pohodě. ted kojim 2x za noc a nechci to měnit, protože kdyby se vůbec nevzbudila, tak bych byla na nervy, jestli je v pořádku 😅
My se na ničem jiném, než na Elišce neshodli 🙂 Anetku má kámoška, která rodila 2 týdny přede mnou 🙂

slunicko76
18. led 2011

@dlabinecka tam byla veta:"kojenym detem se mlecna kase davat nema" takze to bylo vysvetleni proc! tTo jen pro upresneni, na co byla ma reakce!
ak nekdo odstrika, jiny ne! Ja treba taky neodstrikam, uz od zacatku mi to nejde. Kasi davam podle toho, co zrovna doma je, mlecno i nemlecnou, ale do ty proste pridam mliko!

slunicko76
18. led 2011

@dlabinecka a ty nemlecne s vodou se nekdy davaj treba kdyz je srajda, ale bej deckem, tak to asi taky moc jist nebudu.

janulka21
18. led 2011

@bubelko Díky 🙂) Snažím se to tak brát, jak píšeš, taky se nám stalo, že jsme byli na rozlučce kámošky, odjíždí na rok do Anglie i s Anet, prostě jsme jí chovali a když jsmeodcházeli tak jsme jí dali do autosedačky, dali stříšku, přikryli plínou a spinkala a nic se jí nestalo 🙂)) Takže v pohodě 🙂 Jenže to jsme byli oba a prsa jsem měla sebou 😀 ted chci jít sama a manžel s ní bude doma. Tak myslíš, že jednou jí ten příkrm mám dát? Pak jí to zase dávat nebudu, ale prostě to UM ani kaši nechce a já na ty narozky chci jít. Po půl roce si chci aspon na tři hodky sednout a pokecat. To tak strašný není.

Ten postup s tou kolaudací bytu mě pobavil 🙂)) V pažámku do kočárku 🙂)) a taky je živej 🙂))

dlabinecka
18. led 2011

@slunicko76 aha, tak to se omlouvám!!! Já bych právě tu nemléčnou taky kdyžtak smíchala s UM, než s vodou. Já to teda nikdy nechutnala, ale velká dobrota to asi nebude. Mimi je zvyklí na sladký mamčino mlíčko a cpát mu nějakou takovou, s odpuštěním, kejdu??? Ty mléčné kaše jsou vysloveně dobré, vždycky jsem naprdnutá, když to dcera zdlábne všechno a mě nenechá 😀 😀

slunicko76
18. led 2011

@dlabinecka no, my na skole museli v hodine pediatrie ochutnant ledacos, takze tak nemlecna je takovej prumer, ale znam lepsi veci! jj, ty mlecne jsou dobre, ja se drzim,abych nedojidala! To by byl ze mne uz dinosaurus!🙂

dana3262
18. led 2011

@janulka21 ahoj, chci ti jen napsat, ze nas maly pije presne tak jak pises (z obou a pak duda naprazdno), nemam moc mleka, ale to neni duvod davat UM. Od narozeni tak pil a pribyval spis nadprumerne. A kase bych davala az tak v 10.m. Dobre kase jsou treba:varena z lepive ryze, nebo instantni ryzova, kukuricna ze zdr.vyzivy. Ty jsou velmi chutne i jen s vodou. Pohankova nasemu nesmakuje. Ale musim se priznat, ze se mi nezda zpusob zaplacnout moukou jako nejlepsi. Navic vetsina deti se budi uplne stejne jako bez kase.

janulka21
18. led 2011

@dlabinecka tady ty kaše holky řešily asi 3 - 4 stránky zpět? Jo už vím, na stránku 613 jsem dokonce dávala fotky kaší, které mám doma a právě ty nemléčné. Pak jsem psala, že jsem koupila mléčnou Hami dobrou noc s banány a tu prý dávat nemám. Tak jak? Ty bys tu mléčnou s banány dala? Pak mám ještě pytlík Néstlé moje první kaše mléčná.
Po čtvrt hodce? A jak jsi jí utěšovala? Dudlík nechce a když se na ní podívám a řeknu jí něco a pak zase zalezu do postele tak spustí hrozný vyrvál, dokud jí nevezmu do ruky ☹(( Jo jo jak píšeš, že kdyby se nevzbudila tak bys byla na nervy tak já jsem to samý 🙂)) Už se asi nikdy nevyspím 😀

My se zase neshodli na ničem jiném než je Anetka 🙂 A jak Anetce říkají? Mají nějakou zdrobnělinu? Já jí říkám Anet, nebo Anetko, ale chtěla bych i něco jinýho.

slunicko76
18. led 2011

@janulka21 tak to bych v tyhle situaci nic neresila a dala ji treba Nutrilon. TO je v chuti takovej standard! ten by ji treba mohl chutnat. a Pokud jeste nemate za sebou ovoce, tak je kase zbytecnost. Teda podle mne.

dlabinecka
18. led 2011

@slunicko76 😀 😀 Ježiš, tak jsi asi zkusila opravdu lecos: No jo, nemléčné, ale s vodou? S UM bych to ještě brala, ale s tou vodou to musí být bez chuti...že?? jsou dobroučký...😅