Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

maryanna
17. kvě 2010

daniela, je to zbytocne skoro, zatazis zbytocne maleho, traviacia trkat je vyvinuty az po 4tom mesiaci na aku taku stravu....ja som zacala asi tri dni pred 4tym mesiacom, lebo maly mi papal strasne vela mlieka a stale bol hladny, ale aj tak za tie dni nezjedol vela rozjedol sa az na taky stvrty den to uz zjedol celu davku...kludne len vyckaj, maly sa ti v zivote este napapa dost zbytocne skoro je takto vtroch mesiacoch.....ono odporucaju pre deti na UM az od 5teho kludne pokial dieta nepyta vela mlieka a staci mu tak kludne aj neskor.....ja som chcela zacat neskor ale ako vravim maly uz bol hlados tak som musela....

maryanna
17. kvě 2010

a suhlasim s luthien, ak je kojeny tak pockaj do uk 6teho a kludne aj neskor.....my sme na UM tak preto sme tak skoro zacali

vinifera
17. kvě 2010

Daniela isto nieeee. Príkrmy najskôr v 4. tom mesiaci. Aj keď ja som zástanca že najskôr v 5 . mes pokiaľ je na UM. My sme kojení začali sme až v 6,5 mes. A malo by sa mesiac papať len zeleninku až potom zaviesť masko. Máte kopec času na papanie iných vecí ako je mliečko. Prvé 4 mesiace by malo byť bábo výlučne na mliečnej strave. Lebo jeho organizmus nie je na iné veci ešte dostatočne zrelý a pripravený.
PS: krásne mená chalanov 🙂

vinifera
17. kvě 2010

No asi sme všetky napísala naraz 🙂) Ale v podstate to isté. Takže vidíš že si nevymýšľame a niečo pravdy na tom bude 😉

ewana73
17. kvě 2010

ahojte,tak dnes zabrala cuketa 😀 .a kupila som ju v lidli,tak ,ze ste mi super poradili. 🙂

latvia
17. kvě 2010

danka, pokial kojis a malemu nic nechyba, tak si uzivaj ten cas, kedy nemusis varit 😉 😀 minimalne tuto vyhodu ma kojenie, nehovoriac uz o peniazoch na stravu 😉 minimalne do konca 4.mesiaca ma byt kazde dieta na mlieku a nnicom inom, to, ze niekedy ludia prikrmovali uz od 2.mesiaca, si nevsimaj.ak je spokojny, nic ine nemusi poznat

latvia
17. kvě 2010

my mame uz 3.den cuketuuuuu 🙂

daniella1978
17. kvě 2010

dakujem vám baby 😉 ja ho už nekojím stratila som mliečko ešte v prvom mesiaci takže malý je na nutrilone, ja si tiež myslím že je to ešte skoro prikrmovať že stačí od štvrteho mesiaca dik za rady .

vinifera ....mená som vymyslela jaa 😵

latvia
17. kvě 2010

aj neskor mozes, ak ti bude spokojny na mlieku tak az do 6.mesiaca.vobec tym nic nepokazis a usetris si pracu aj peniaze 😉

maryanna
17. kvě 2010

daniela, my takisto od mesiaca na nutrilone, a mozem sa opytat len tak pre zaujimavost ze kolko ti vypije na jedno krmenie mlieka, ak nechces odpisat nemusis...dakujemm

vinifera
17. kvě 2010

Mne sa veľmi páči aj Lucas, Alex, Nicolas ... Ale mám v tomto veľmi konzervatívneho chlapa. Tak ešte aj Tomáša som si musela vydupať ...
Inak prvé príkrmy boli u nás spúšťačom Atopického ekzému. Kým bol plne kojený problém nebol. Ako začal papať tak to začalo a odvtedy je to katastrofa.

daniella1978
17. kvě 2010

maryanna , pohode kludne sa pýtaj budem rada 😉 , môj vypije zatial 120ml ale niekedy aj 140, večer okolo pol ôsmej ked vypije tak spí do jednej niekedy aj do druhej a to mu stačí zatial sto a potom spí až do paitej a tomu dam zase 120

daniella1978
17. kvě 2010

myslím v noci

maryanna
17. kvě 2010

fuha, tak moj naozaj pije vela, on od troch mesiacov pije 210 ml a ku koncu tretieho uz pytal 6x za den, niekedy aj viac.....a s tym spi tak ze do 1, pol 2 a potom az do rana, do7, 8..........

daniella1978
17. kvě 2010

fuha a čo to presne znamená, ja sa tiež obávam ako zareaguje na novu stravu, ked začal piť nutrilon stale ho bolelo bruško aj so s nim cvičila aj kvapky som mu dávala na naduvanie aj prdkal , prve dva mesiace tak nasilu tlačil z bruškom až som sa bála aby nedostal pruh a popritom mal aj stolicu dobru každý den a aj prdkal nemal s tým problém tak neviem prečo sa tak napínal hlavne to robil v noci

daniella1978
17. kvě 2010

tak to ti vela pije nie? ja som zo začiatku tiež dávala každe dve hodiny papať a lekárka mi hned povedala že vela pije a preto si sili bruško a napína sa , ked som začala každe tri hodinky a do toho trošku čajiku tak s tým prestal , kolko váži tvoj tak to musí byť valibuk 😉

maryanna
17. kvě 2010

fuha to nie v zlom, fuha akoze moj vela je...lebo jedna kamoska z MK tu tiez jej pije tak ako tebe....tak len tak sa pytam, akoo na to niesu tabulky kolko babo potrebuje tolko ppopyta a tak cize len tak nezavezne som sa pytala.....noo moj zas problemy nemal nikdy extra od narodenia hodne prdel aj kakal kazdy den, potom sme mesiac boli ze probiotika biogaju som davala, lebo prechod na nutrilon bol taky tazsi alee teraz je to fajn....ja ked sa moj pucil tak mu pomaham tak ze mu tlacim nohy k brusku a sa vykaka hned...mozno sa napinal aj pre nieco ine alebo co ja viem....moj sa jeden cas v noci tak pucil ale to len tak nevem preco, pucil, vzdychal, suchoril...a preslo to:D
ono zacina sa vecsinou mrkvou tiez som mala obavy koli zapekaniu..takze som sla pomaly...a davala som mu pit aj ine tekutiny, ale prvy tyzden na prikrmoch bol ze raz za tri dni...a teraz uz kazdy den zhruba:D ale ja mrkvy nedavam vela aby sa nepucil potom...

maryanna
17. kvě 2010

vies co daniela, paradox je ze na to kolko on mlieka popije nie ze nieje tucny ale on ledva ma licka, a nozky take akurat...ja neviem kde to v nom mizne alee on ide straaasne do dlzky...ja hovorim ze niektore deti z toho kolko on popije by boli pretucnele ale on nic.....vazi cca okolo 6 apol kila, ideme o tyzden na poradnu tak bude vediet....ale ako vravim ziadne pneumatiky nic......co sa cudujem....
ako vypije dost alee na krabici nutrilonu pise ze v 4mesiacoch 210 ml 5 do dna...a on pytal tak 6, 7 krat.....teraz mame jeden prikrm cize uz len 5 krat......

maryanna
17. kvě 2010

on ma asi taku stavbu tela po ockovi:D ze do dlzky a do sirky nie velmi....

daniella1978
17. kvě 2010

pohode len sa pytaj , ja to neviem posudiť či vela pije alebo malo teraz si ma vylakala či moj málo nepije , ja som mu tiež tak pomáhala s bruškom ale už je to poriadku zatial sa pekne vykaka bez problémov no uvidíme ked začnem prikrmovať ako bude

daniella1978
17. kvě 2010

ja idem tiež budúci týžden do poradne ideme sa očkovať tak uvidím kolko môj váži

maryanna
17. kvě 2010

nieee netrap sa akje spokojny a stacimu to bud len rada a davaj tolko kolko chce......neboj:D....my ideme na ockovani o tyzden tiez...ach...to zas bude

daniella1978
17. kvě 2010

no aj ja sa teším aký krik bude , len dúfam že nedostane horúčky , hned sa poistim a dam mu panadol ešte ked pôjdeme k lekárke

daniella1978
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maryanna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
daniella1978
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
daniella1978
17. kvě 2010

pridala som fotky maleho tak potom kukni

maryanna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maryanna
17. kvě 2010

jeeej foto krasnee...zlaty je,....chodite plavat?

daniella1978
Odpověď byla odstraněná
Zobraz