Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jasminet
2. zář 2010

@lubka89 najlepsie na obed, ale zalezi na tebe

bubelko
2. zář 2010

@lubka89 mne na poradni poradili zacat v tom case, kedy ti najmenej pije. u nas to bolo po obede okolo stvrtej. potom, ked prisiel dalsi prikrm, sme to poposuvali 😉

jja
2. zář 2010

baby mne moja mala vobec nechce papat prikrmy....zeleninku davam mesiac a zje tak max. 3 lyzicky. ak ma dobry den, a tych bolo za mesiac asi 4 tak spapala asi 10 lyziciek.
dnes som skusila ovocie, a to iba ochutnalaa a koniec. zatala " zubky" a viac som nedostala....
prejde ju to? ☹
mliecko ale papa velmi dobre 🙂

lubka89
2. zář 2010

dakujem krasne a mam ho potom nakojit?

bubelko
2. zář 2010

@lubka89 ano, nakoj po papani. ja som vzdy kojila pokial si pytal. ked potom jedol viac, uz si kojenie nepytal, tak som mu zacala podavat aj ine tekutiny. ale to uvidis, ci ano alebo nie. 😉

lubka89
2. zář 2010

dakujem este raz idedme papat

pe3cka
2. zář 2010

@jja Ahojky, mě malá taky nechtěla, ze začátku ji z toho natahovalo...sevřela pusinku a nevzala ani sousto...tak jsem to nechala chviličku uležet, nenutila jsem ji a začala jsem ji po lžičkách dávat třeba šťávu z melounu nebo z mandarinky.když ji to začalo chutnat, začala i otevírat pusinku,tak jsem ji dala šťávu z mrkve, zjistila,že to není tak zlé a pomaličku ji to i zahušťuji...a teď mi už krásně otevírá pusu na cokoli...nejdřív ji pošimrám rty, ona si je olízne a po pár lžičkách už ji nejde zastavit... 🙂 takže si myslím,že dítě musí zjistit,že to,co se z té lžičky jí není tak zlé a pak to bude dobré..držím palečky...

believe2
2. zář 2010

@betelgeuzz no tak sa to snazim robit, uvarim - cast na papanie odoberiem a zvysok dam do chladnicky. tie produkty z dm poznam, uz sme vyskusali mrkvu a je to super, ked budem kupovat, tak jedine tam, su bio, bez cukru, ci soli 🙂.....no ale k tomu papaniu - nejako to malej nechuti, bojkotuje to, tak musim nieco vymysliet - sice sme na prikmoch iba tyzden...no cakala som viac 🙂

sussanah
2. zář 2010

@believe2 po tydnu jsi cekala vic? Tak pokud ti sni alespon neco po tydnu prikrmu, tak bych s gratulovala 😉 U nas to bylo tak, ze nejprve nadseni (3-5dni) a potom asi pochopil, ze mu to hodlam davat misto kojeni a bylo vymalovano. Bojovali jsme asi 3 tydny a pak tomu teprve prisel na chut. Dej ji cas 😉

zuzkat1
2. zář 2010

@gabika7706 stranka sa mi neotvorila...ale jasne ze je na kazdom ze co si z ponuky vyberie... ved preto som napisala ze pozeram zlozenie.. 🙂 ale to co som doteraz kupila, zeleninka s maskom, zemiacikmi ci ryzou,malej neublizilo🙂 a tie ovocne vyzivy tiez nie🙂

believe2
2. zář 2010

@sussanah tak to si ma ukludnila a ja ze nieco nerobim dobre 🙂

katkas1
2. zář 2010

@lubka89 raz, na obed

lubka89
2. zář 2010

a nevadi ze ma este len 4 mesiace?

bubelko
2. zář 2010

@lubka89 podla mna nevadi, ja som tiez zacala po stvrtom mesiaci pri oboch 😉

lubka89
2. zář 2010

@bubelko aj ked mi doktorka nic nepovedala ze mozem?

sussanah
2. zář 2010

@lubka89 no ja bych se urcite poradila s Dr byt tebou. A proc chces zacinat driv? Mas pocit ze mliko uz nestaci? Pokud prospiva a mliko staci, tak bych nikam nespechala 🙂

bubelko
2. zář 2010

@lubka89 mne zas pediater aj na poradni povedal, ze mozem zacat prikrmovat od 4teho mesiaca. vseobecne sa odporuca kojit plne do 6teho.
moja skusenost je taka, ze starsi uz od polky stvrteho nepil poriadne po obede, vrtel sa a ked som to povedala na poradni, tak mi odporucila zrovna to kojenie nahradit prikrmom. zacali sme ked mal 4mesiace a par dni. pri mladsom to bolo to iste, akurat, ze zacal neskor a tak som aj s prikrmom zacala, ked mal 4 mesiace a 2 tyzdne. pri oboch mi trvalo chvilku, kym sa rozjedli. starsi dodnes nema problem s jedenim, mladsi zatial tiez zje vsetko. pekne otvara pusu, nepluje ani nic ine.
pozeram, ze ved mrkvu ste skusili a chutila, tak preco nepokracovat. ved uvidis, co bude dalej. 😉

lubka89
2. zář 2010

necham to zatial tak kym my nepovie pediatricka ... dneska sme vela nezjedli ... vsetko vypluval

marky27
2. zář 2010

holky, co říkáte na přislazování (např.kašičky) javorovým sirupem? Nemáte některá vyzkoušeno?Není to alegen jako např. med? A od kdy se tak asi může?

lin18
2. zář 2010

@marky27 no Kuba mi asi v 7. měsíci iniciativně vypil půl lahvičky javorovýho sirupu, kterej našel na poličce a sám si otevřel...a nic mu nebylo...dokonce ani průjem 😀 Ale jinak mi přijde celkem aromatickej, takže bych ho před 1. rokem nedávala....

marky27
2. zář 2010

@lin18 aha, já javorový sirup nikdy nechutnala, tak nevím, jak moc je aromatický. Jen hledám nejzdravější alternativy přislazování. Nevím, třeba nebude potřeba, ale jestli někdy ano, tak nechci používat klasický cukr.

jasminet
2. zář 2010

@marky27 a preco chces prisladzovat? ved ked uz nieco potrebujes ochutit, tak ovocim, vyzivou... 😅

sussanah
2. zář 2010

@marky27 urco ne klasicky cukr, kup si v lekaarne glukopur, to je jednoduchy cukr, snadno se stepi. Ja ho mam, prislazuju vyjimecne. Navic to neni takovy typicky sladky jako rafinovany cukr, zda se mi, ze spis zvyrazni chut zeleniny (kdyz je to takove hooodne plane, tak mu dam dam 2kavove lzicky a ma to lepsi chut, aniz bys citila sladkost 😉

marky27
2. zář 2010

@jasminet zatím přislazovat nechci, ptám se jakoby dopředu, kdyby v budoucnu bylo potřeba (že by např. malá bez přislazení nechtěla něco spapat, i některé ovocko je dost kyselé atd.) 😉

sussanah
2. zář 2010

@marky27 jj zrovna dneska jsem mu udelala pyre z hrozna a bylo teda kysele i na me, takze sup par lzicek glukopuru a mnamka 😉 Aleano, primarne jsem taky za to nesladit, ale nam to treba pomohlo prekonat pocatecni obdobi a ted zbasti vsechnu zeleninu bez problemu a k piti ma cistou vodu. Toho glukopuru bych se nabala.

bubelko
2. zář 2010

@lubka89 no vidis, a mas po probleme 😉

dr.janinka
2. zář 2010

Chcela by som sa opytat, odkedy davat chlebik a pecivo? mMozem davat aj grahamove a celozrnne pecivo?

lucinka4
2. zář 2010

ahojte,chcela som sa spytat akym jogurtom ste zacinali? dr povedala,ze od ukonceneho siedmeho mozme jogurt na olovrant ale aky? obyc biely napr activiu? akym ste zacinali vy? a odkedy ste mali piskoty?

exupery
3. zář 2010

plnotucne biele plus ovocie cerstve don.

exupery
3. zář 2010

@dr.janinka len biele....