Přebalovací komody a pulty. Poraďte
Ahoj holky!!!
Postupně začínám koukat po komodách, pultech a podložkách na přebalování. Ale nevím si rady. Nic zvláštního mne neuchvátilo.... ☹
Chtěla bych prostě pult a dole šuplíky na věci pro mimi. Ceny jsou hrozné!!!!
Poradíte?????
Stručné shrnutí
- Přebalovací pult lze nahradit běžnou komodou s přebalovacím nástavcem nebo přebalovací podložkou s tvrdou deskou, což zajišťuje delší využitelnost nábytku po odrostění dítěte.
- Ceny se v diskuzi lišily výrazně: použitý pult z bazaru kolem 500 Kč, Ikea přebalovací pulty cca 700 Kč, komody v prodejnách od zhruba 3 600 Kč, truhlářská zakázka přibližně 1 500–3 000 Kč.
- Alternativy zahrnují přebalování na posteli, stole nebo molitanové/poplastované podložce a mobilní přebalovací desky, které dovolují přebalovat kdekoliv a snižují potřebu samostatného pultu.
Nejčastější otázky
Q: Potřebuji speciální přebalovací pult, nebo stačí komoda a podložka?
A: Většina zkušeností uvádí, že stačí normální komoda s přebalovacím nástavcem nebo přebalovací podložka s tvrdou deskou; komoda se pak dá využít i po odrostnutí dítěte.
Q: Kolik stojí přebalovací pulty a komody?
A: V diskuzi byly zmíněny orientační ceny: bazarové přebalováky kolem 500 Kč, Ikea pulty asi 700 Kč, komody v obchodech od cca 3 600 Kč, truhlářská zakázka kolem 1 500 Kč a některé ručně dělané pulty kolem 3 000 Kč.
Q: Kde koupit levný nástavec nebo použitý pult?
A: Jako zdroje byly uvedeny Ikea (nástavec v akci za uvedenou cenu 300 Kč), internetové bazary typu MMB a secondhandy; také byly zmíněny eshopy jako babyexpert.cz a e-detskysvet.cz.
Q: Jak vyrobit nebo upravit přebalovák na míru?
A: Truhlářská výroba byla v diskuzi uváděna jako řešení s cenou zhruba 1 500 Kč pro základní pult; doporučuje se sundavací deska, kterou lze později využít jako poličku.
Q: Jaké jsou bezpečnostní rizika používání přebalovacího pultu?
A: V diskuzi byla zmíněna zkušenost s pádem dítěte z pultu a připomíná se, že aktivní a pohyblivé dítě představuje riziko pádu, proto je doporučováno mít dítě neustále na dohled a používat postranice nebo nižší alternativy.
Q: Jaké praktické doplňky usnadní přebalování?
A: Doporučované doplňky zahrnují přebalovací podložky s tvrdou deskou, molitanové/poplastované podložky, plastové krabičky a koše s víkem (Ikea), a zásuvky nebo police v komodě pro plenky, ubrousky a kosmetiku.
Závěry z diskuze
Shoda
- Přebalovací komodu s nástavcem nebo běžnou komodu s přebalovací podložkou považuje většina za praktičtější a ekonomičtější řešení než samostatný přebalovací pult.
Sporné názory
- Někteří rodiče pult považují za zbytečný a preferují přebalování na posteli či stole; jiní rodiče označují pult za nezbytný kvůli ergonomii (výška pultu) a skladovacím zásuvkám.
- Řešení nákupu: jedni doporučují levný nákup v bazaru nebo Ikea, druzí preferují zakázkový pult od truhláře jako esteticky a ergonomicky lepší investici.
Otevřené otázky
- Jaká je optimální výška přebalovacího pultu pro prevenci bolestí zad u konkrétních rodičů (výška rodiče a ergonomie) zůstalo nezodpovězeno.
- Jaké konkrétní bezpečnostní prvky (výška bočnic, zajišťovací pásy) jsou nejúčinnější proti pádu aktivních kojenců nebylo v diskuzi jednoznačně vyřešeno.
Zmíněné značky a firmy
Ikea, Okeu, babyexpert.cz, e-detskysvet.cz, modrastrecha.cz, modrykonik.cz, postylky-vybaveni, MMB, PPL
Zmíněné produkty a metody
přebalovací pult, přebalovací komoda s nástavcem, přebalovací podložka s tvrdou deskou, molitanová poplastovaná podložka, přebalovací nástavec (akční cena 300 Kč), plastové krabičky a koše s víkem (Ikea), ručně vyrobený přebalovací pult od truhláře, použitý bazarový pult
Místa a osoby
žádné
mall taky by to šlo!
Já teda představu o pokojíčku ještě nemám. Byt máme sice 3+1, jeden pokoj je pracovana jak nyzývá MM, já pokojík. Tam máme police z Ikea světlé, takže bych to ladila do světlého dřebva.....nevím, bříza,???
holky tak já mám dokonce dva přebalováky z ikey a hrozně je používám jeden je v pokoji druhej v koupelně, když sem natálku kojila tak mě dost často pokadila počůrala(no to i teď) nedovedu si představit přebalovat na posteli to bych furt převlíkala. 😝
pavlina, jeste to musim promyslet, na ten stul by se vlezla spouuuusta veci, kremicky, ubrousky a tak...ale komoda mne taky laka 😝
my pudem do bile, bo sme koupily v ikee takovou velkou jakoby knihovnu, bilou, ktera je napul zakryta dvirkama, takze se tam daji dat i oblecky...to sme jeste nevedeli, ze cekame miminko🙂)) takze kdyz uz tam mame bilou, tak pojedu vsecko v bilym🙂
mallory stůl má kamarádka má na tom deku přez to igelit a na to prostěradlo aby to bylo měkký a je moc spokojená, nebo když koupíš tu molitanovou poplastovanou bude to stejný, mě se to prostě na tý posteli nezdá, jo a jinak ty pultyx z ikey vyšli jeden na cca700, ale pokud máš stůl je to ok, ted sem si uvědomila že my máme takovej stůl u mejch rodičů máma tam taky dala deku atd a slouží dobře 😉
cazadora my mame docela velkej, skoro jak jidelni, a je ho skoda mozna vyhazovat, tak by tam jeste mohl zustat a poslouzit takhle...cim vic prostoru tim lip mozna🙂 na posteli bych to asi nedelala, i miminko by melo mit jakoby svoje soukromicko, svoje mistecko pro hygienu 😉
kristi
😀 ještě jedou díky. Tak mě se tam líbí jeden, byl by za 4.000,- ale dle mách představ!!!! 😉
mallory tak do toho jdi a když by vám to nevyhovovalo tak můžete řešit pak operativně 😉
ně se zdají takové ty klasické přebalovací pulty malé, navíc náš syn je od mala hrozný číslo a v několika měsících by mi z něho asi vyskočil a takový ten na nožičkách (rozkládací či co) by asi převrátil. Máme komodu u Ikei, z masiv borovice, se 3 velkými šuplíky, na ní ten nástavec, který potom sundáme a zůstane kus kvalitního nábytku. Je veliký a bytelný. Navíc mají v Ikee bezva plastovöu sadu krabiček a koše s víkem, které se zavěsí za ten rantl okolo komody a vš je skvěle při ruce.
Pavli, vyšel nás něco kolem 3000, je fakt velkej, chtěla jsem vysokej, abych se nemusela ohýbat, sama jsem vysoká, má velký šuplata a vejde se tam toho opravdu hodně 😉
janul, tak to zkusím možná u truhlářů 😉
monas, ten vypadá dpobře 😉 Nástavec jste koupili kde???
tak tahle je hezká, ale ta cena!!!
http://www.e-detskysvet.cz/scripts/podrobnosti....
pavli, zkus, přeju hodně štěstí!!! Já ho chtěla hlavně aby se dal využít i až mimčo odroste, aby tam ta přebalovací deska nebyla napevno a se šikovným truhlářem se domluvíš na čemkoliv 😉
http://www.e-detskysvet.cz/scripts/podrobnosti....
nebo tahle??
janula319 😉 jj, to bude asi nejrozumnější
Holky, tak jsem Vás pročetla a díky za tipy. My měli na prní mimi udělaný přebalovák ze spodní skříňky kuchyňské linky, protože jsme akorát dělali novou, ale skříňka už se zabydlela v garáži, takže také řeším nějakou komodu... Přebalování na posteli je pro mě nepraktické, jednak všechno neustále tahat sem a tam a pak, raději postojím a moje záda mi poděkují... Také mám zkušenost, že jak Ani byla na přebalováku, tak ležela ani se nehla (i téměř ve dvou letech) ale jak když jsme nebyli doma a přebalovala jsem na posteli, tak jsem ji naháněla všude možně - ovšem samozřejmě není záruka, že to druhé mimi, bude také takové...
Tak ještě jednou díky za tipy a jdu hledat šikovného a nepředraženého truhláře, protože ty ceny komod v obchodech jsou fakt síla.
@pavlina05 koukni na stránku postylky-vybaveni 🙂 Snad najdeš co hledáš, výběr je veliký a ceny jsou fajn 🙂 Sama mám od tama dost věcí a super spokojenost🙂

supky, poslete mi maily...