Vadné Tesco plenky. Kupujete je nekdo?
cau holky tak co rikate na ty vadne tesco plenky??videli jste to ted v telce??dalsi pripad,v plence se nasel hrebik!!dlouhatanskej a rezavej,prej to mimiskovi mohlo propichnout zada!!co je moc to je přílis nerikam ze se to nestane ale tohle uz je treti pripad...kupujete je nekdo??ja jsem si rikala ze pro nejmensi miminko koupim nejake lepsi a podeji az bude vetsi tak postaci tesco ale po tom co se ted deje do tesca nikdy nepujdu,jde prece o zdravi miminka,to mi za ty usetreny penize nestaci....ja nekdo si reknete staci plenku pred oblecenim prohlidnout ale kdyz se deji takove veci vy nemate strach v jakem to prostredi se ty plenky vubec vyrabi??v nejake spine....to si radsi priplatim at nemame zbytecne problemy...
Stručné shrnutí
- V televizní reportáži publikované na nova.cz byl uveden případ, kdy se v levných Tesco plenkách našel deseticentimetrový rezavý hřebík, a v jiných případech silonový drát nebo kus zalisované umělé hmoty.
- Rodiče v diskuzi rozlišovali dvě skupiny Tesco plenek: levné bílé/modré (kritizované za gumičky, pevnost a případné nečistoty) a dražší fialové, které většina rodičů hodnotila jako lépe sající a měkčí a porovnatelné s Pampers nebo Huggies.
- Doporučená řešení v diskusi byla: před nasazením plenu ji rozložit a zkontrolovat vnitřek dlaní, reklamovat vadné balení v prodejně Tesco (žádat výměnu nebo vrácení peněz) a zvážit alternativy jako Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM) nebo látkové/bavlněné pleny.
Nejčastější otázky
Q: Co přesně uváděla reportáž o vadných plenkách?
A: Reportáž na Nova.cz ukazovala případy, kdy se v levných Tesco plenkách našly cizí předměty včetně údajně deseticentimetrového rezavého hřebíku; odkaz uveden v diskuzi: http://www.nova.cz/zpravy/?83c=~domaci~&83e=DO2....
Q: Jaké varianty Tesco plenek jsou v obchodech a liší se kvalitou?
A: V diskuzi rodiče rozlišují levné bílé/modré Tesco plenky (kritizované za igelitový povrch, špatné lepící proužky a občasné vady) a dražší fialové Tesco plenky, které jsou opakovaně hodnoceny jako lépe sající a měkčí; zároveň bylo v diskuzi uvedeno, že různé řady mohou vyrábět různí výrobci (jedna uživatelka zmínila fialové vyrobené v ČR a jiné velikosti vyrobené v Německu).
Q: Které značky rodiče v diskuzi doporučovali jako alternativu k Tesco?
A: Jako alternativy byly v diskuzi nejčastěji jmenovány Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo a pleny z Lidlu; někteří rodiče také doporučovali látkové/bavlněné pleny.
Q: Jak pleny kontrolovat před nasazením, aby se odhalily vadné kusy?
A: Rodiče v diskuzi doporučovali plenu před nasazením rozložit/roztáhnout a přejít dlaní po vnitřní straně, přičemž někteří psali, že takto pravidelně kontrolují každou plenu.
Q: Co dělat, když najdu v balení plenu cizí předmět nebo jinou vadu?
A: V diskuzi lidé doporučovali reklamovat vadné balení přímo v prodejně Tesco a žádat výměnu nebo vrácení peněz; několik rodičů uvedlo, že jim v prodejně vady vyřešili (výměnou/vrácením).
Q: Je pravda, že Lidl a Tesco pleny vyrábí stejný výrobce?
A: V diskuzi jedna zkušená matka uvedla, že pleny pro Lidl i Tesco vyrábí stejný výrobce; tato informace byla prezentována jako zkušenost z praxe, ale v diskuzi se objevily i varování, že rozlišné řady Tesco mohou mít jiné výrobce, takže to není jednoznačně potvrzený fakt.
Závěry z diskuze
Shoda
- V diskuzi panuje shoda, že případy s cizími předměty v plenkách (dráty, kusy plastu, hřebík) jsou alarmující a stojí za reklamaci a zvýšenou pozornost.
- Většina rodičů chválila fialové Tesco pleny jako dobře sající a pohodlné a doporučila je jako alternativu k dražším značkám.
- Rodiče souhlasí, že plenu je vhodné před nasazením rozložit a pohmatem zkontrolovat.
Sporné názory
- Někteří rodiče věří, že hřebík a další nálezy v plenkách jsou reálné výrobní závady; jiní rodiče v diskuzi podezřívají možnou sabotáž či aranžmá zpráv nebo pochybují, že by si matka nevšimla tak výrazného hřebíku při přebalování.
Otevřené otázky
- Jak přesně se cizí předměty (hřebíky, dráty) dostaly do konkrétních balení plenk a kdo byl jejich výrobce?
- Které konkrétní výrobce stojí za jednotlivými řadami Tesco plenek (bílé/modré vs. fialové) a lze to ověřit u dodavatelů?
- Jaké jsou oficiální výsledky kontrol kvality a případných státních šetření u těchto případů?
Zmíněné značky a firmy
Tesco, Nova (nova.cz), Pampers, Huggies, Babylove (DM drogerie), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, Lidl, Kaufland, Albert, Hypernova, Procter & Gamble, DM
Zmíněné produkty a metody
deseticentimetrový rezavý hřebík, silonový drát, kus zalisované umělé hmoty, Tesco (fialové pleny), Tesco (bílé/modré levné pleny), Pampers Newborn, Pampers Sleep & Play, Pampers Baby Dry/Active, Huggies Soft, Huggies Premium, Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, látkové/bavlněné pleny, kontrola pleny roztažením a přejedením dlaní, reklamace/výměna v prodejně, Bepanthen, Indulona, rybí olej ("Rybilka") (jako kosmetický přípravek)
Místa a osoby
Česká republika, Německo, Rakousko
Ahoj, tak jsem si včera pročetla diskuzi a nestačila jsem se divit jak tu většina chválí fialový tesco plínky, protože já o nich slyšela jenom to nejhorší. Doteď jsem vyzkoušela Hugisky (děs běs...nedrží, protékají) a pak Pampersky (když jsem dávala větší velikost než jsem měla dávat, tak byli super, takže Adámek nosil rovnou dvojky 😀) a pak ještě kupuju v Rossmanu ty jejich Babydream (a ty jsou fakt super!!! Drží, neprotékají...noo kam se hrabou Pampersky) dneska jsem měla cestu do Tesca a tak jsem si na zkoušku vzala jedny fialový a normálně nevěřím svým očím!! Holky ty jsou fakt super!!! Já čekala naprostou katastrofu, ale zadrželi i to co by Pampersky dvakrát pustili 😵 takže končím s Pamperskama budu kupovat jenom Tesco a Rossman 😵
Taky máme Tesco fialové a jsou perfektní.Nikdy nám neprotekly a v noci nepřebalujem.
souhlasím se skuli,
od začátku taky používám fialový Tesco pleny a zatím mě nezklamaly,
teď to mám ale do Tesca daleko a občas koupím Pampers slleep s heřmánkovou vůní, taky nejsou špatný, ale asi 2x už nám k ránu protekly
Ahojte, my sme vyskusali aj Hugies aj Pampers aj tie z Lidla, no najspokojnejsia som s fialovymi Tesco plienkami.
Nemusim ho tak casto prebalovat ako pri pamperskach, a vydrzi mu celu noc, co sa o Hugies a Pampers povedat neda.
Ja na Tesco plienky veru nedam dopustit... 🙂
Janinac tak zkus ještě babydrem z Rossmanna,je to podobá cena i kvalita...já vyzkoušela včechny pleny co snad na trhu jsou a kdybych je měla seřadit tak
1. Tesco
2.Liedl-Cien
3.Hugies premium
4.Rossmann-Babydream
5.Liedl-Toujoures a Sevena.
pak ještě penny market-babytime...pak dlouho nic a pak teprve pampers-páč od nich mi vždycky protekly,ať ty nové.nebo ty staré,prostě je už nekupuju.
ahojte, tiez sa pridavam ku chvalam na fialove tesco plienky, super cena (skoro stale ich maju v akcii) a nepretecu 🙂 zatial najhorsie sme mali pampers sleep and play (oranzovy obal). tie chcel muzik vyhodit, ale bolo mi luto penazi, tak som ich nejak dopouzivala. a este nam tu trcia huggies classic, pretekaju, takze nepouzivam. ale tiez mi ich je luto vyhodit, ked som za ne zaplatila ☹
Suhlasim s l.lara, minuly tyzden som si urgentne kupila Pampersky Sleep and Play, a skoro kazdu plienku mi mala precurala, tak nervy som na ne mala, ze som ich skoro zahodila. Len mi to bolo luto, tak som musela striehnut, ked uz mala daco nacikane v plienke, hned som ju musela prebalit, aby sa zase neprecikala. Uz ich nechcem ani vidiet.
"Zlate Tesco plienky-fialove" 😉
tesco(fialové) sú super,mali sme huggies premium,ale tie pretekali a pampers sú dosť drahé.Kvalita sa vyrovná pampers a tesco-fialové.Dúfam,že ich neprechválime a oni ich nezdražia. 😉
Holky, chystám se koupit ty fialové tescové plenky, ale nevím, za kolik jsou a v jakých velikostech. Ještě nikdy jsem nekupovala plenky, pouze jsem dostala dva balíky - jeden pampers a druhý huggies, ale myslím, že jsou dražší než tescové.
Ahojky. My jsme dostali tesco modré, fialové, v porodnici pampers jako vzorky a teď jsme koupili huggies. Takže co můžu srovnat tak mi ty fialové tesco vyšly nejlíp. Ikdyž ty modré jsou levnější, ale mají lepítka, jak se to blbě přilepí, nemáš šanci to znovu přelepit, takže nejlepší jsou na ten suchý zip. A huggies mě total zklamaly, myslela jsem, že když jsou dražší tak budou lepší, ale prosakovaly, častěji jsem musela přebalovat a přes nevydržely vůbec. A co mají kamarádky mimča tak taky říkaly, že ty fial. tesco jsou nej... 😉
Já je kupuje,jsou fajn.Normálka stojej 259,- a když jsou v akci tak 199,-..pleny č.3(4-9kg),č.4(9-18)..ale myslím že jsou větší,páč my máme 8,5kg a ještě nám jsou pěkně volný ty trojky,myslím že je tak 2 měsíce budeme ještě určo nosit..jinak tesco pleny jsou fakt nej,Jo a bacha na ty tesco pleny v bílém obalu,jsou levný,ale hlavně gumový
frog: A když má Natálka něco přes 6 kilo, ale používám čtvercové plenky složené na osminky, a ty tescové chci jen na držení čtvercovky, tak jakou velikost si mám koupit? 3 nebo 4? Jde o to, že když tam je ta čtvercovka, tak je tlustší zadek. Takže asi 4, že? Teď jsem zjistila, že je právě sleva a stojí 199.
tak to fakt nevím,nikdy jsem čtvercovky nepoužívala,ale myslím že by trojka měla stačit,vždyt je do 9kg..a nemáš někoho kdo by ti je dal ozkoušet??
lukin nerozumiem preco chces pouzivat jednorazovky na klasicke stvorcove plienky?
Lukin máme kolem 6kg a používáme vel. 3 MIDI, takže bych je taky koupila, protože ty čtyřky budou asi už moc velké 🙂
Olinko myslím že Lukin chce dělat tzv. "široké balení" kvůli kyčlím 😉
krista: no má už konečně 6750g a 74cm 😅 a má už dokonce i jeden fald na ruce na zápěstí 😅
nebali sa nasiroko tak ze najskor jednorazovka a az na nu klasicka latkova plienka? 😅 😕
hele..lukin to asi chce dát místo těch svrchnáčků 😕 to je ale blbost..to neudrží látkovky 😕
ved preto som sa pytala, lebo mi to akosi nejde do hlavy. pri jednorazovkach je siroke balenie: jednorazovka, 2 stvorcove plienky na setstiny a postolky. stretla som sa aj s balenim jednorazovka a mohutna nohavickova latkova plienka, ale o baleni stvorcovka na osminy a na to jednorazovka, to som este nepocula. 😅
ak chce dat jednorazovku namiesto hornych nohaviciek 1. to neudrzi plienku a za 2 pri precurani budu mokre obe, cize neusetri ani peniaze a ani zivotne prostredie.
olinko - znám některé maminy, které to tak dělají, ale nechápu to.
Lukin - už ses ptala na látkovkách, ne? Tam jsem ti to rozmlouvaly, pokud se nepletu.
abych nebyla off topic, zkoušel někdo nové plíny Alana z DM?
já taky nechápu jak to chce dělat,ale asi bych to neřešila..pokud nám to sama nepoví,tak to nezjistíme 😉

leva, no já nevím, jak jinde, ale tento týden jsem pro ně po delší době šla (měli jsme zásoby, nebo jsem kupovala jiné) a byly tam jen tyhle poloviční. Tak jsem se ptala prodavačky a ona říkala, že už se vyrábějí jen tyto 😕