Vadné Tesco plenky. Kupujete je nekdo?
cau holky tak co rikate na ty vadne tesco plenky??videli jste to ted v telce??dalsi pripad,v plence se nasel hrebik!!dlouhatanskej a rezavej,prej to mimiskovi mohlo propichnout zada!!co je moc to je přílis nerikam ze se to nestane ale tohle uz je treti pripad...kupujete je nekdo??ja jsem si rikala ze pro nejmensi miminko koupim nejake lepsi a podeji az bude vetsi tak postaci tesco ale po tom co se ted deje do tesca nikdy nepujdu,jde prece o zdravi miminka,to mi za ty usetreny penize nestaci....ja nekdo si reknete staci plenku pred oblecenim prohlidnout ale kdyz se deji takove veci vy nemate strach v jakem to prostredi se ty plenky vubec vyrabi??v nejake spine....to si radsi priplatim at nemame zbytecne problemy...
Stručné shrnutí
- V televizní reportáži publikované na nova.cz byl uveden případ, kdy se v levných Tesco plenkách našel deseticentimetrový rezavý hřebík, a v jiných případech silonový drát nebo kus zalisované umělé hmoty.
- Rodiče v diskuzi rozlišovali dvě skupiny Tesco plenek: levné bílé/modré (kritizované za gumičky, pevnost a případné nečistoty) a dražší fialové, které většina rodičů hodnotila jako lépe sající a měkčí a porovnatelné s Pampers nebo Huggies.
- Doporučená řešení v diskusi byla: před nasazením plenu ji rozložit a zkontrolovat vnitřek dlaní, reklamovat vadné balení v prodejně Tesco (žádat výměnu nebo vrácení peněz) a zvážit alternativy jako Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM) nebo látkové/bavlněné pleny.
Nejčastější otázky
Q: Co přesně uváděla reportáž o vadných plenkách?
A: Reportáž na Nova.cz ukazovala případy, kdy se v levných Tesco plenkách našly cizí předměty včetně údajně deseticentimetrového rezavého hřebíku; odkaz uveden v diskuzi: http://www.nova.cz/zpravy/?83c=~domaci~&83e=DO2....
Q: Jaké varianty Tesco plenek jsou v obchodech a liší se kvalitou?
A: V diskuzi rodiče rozlišují levné bílé/modré Tesco plenky (kritizované za igelitový povrch, špatné lepící proužky a občasné vady) a dražší fialové Tesco plenky, které jsou opakovaně hodnoceny jako lépe sající a měkčí; zároveň bylo v diskuzi uvedeno, že různé řady mohou vyrábět různí výrobci (jedna uživatelka zmínila fialové vyrobené v ČR a jiné velikosti vyrobené v Německu).
Q: Které značky rodiče v diskuzi doporučovali jako alternativu k Tesco?
A: Jako alternativy byly v diskuzi nejčastěji jmenovány Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo a pleny z Lidlu; někteří rodiče také doporučovali látkové/bavlněné pleny.
Q: Jak pleny kontrolovat před nasazením, aby se odhalily vadné kusy?
A: Rodiče v diskuzi doporučovali plenu před nasazením rozložit/roztáhnout a přejít dlaní po vnitřní straně, přičemž někteří psali, že takto pravidelně kontrolují každou plenu.
Q: Co dělat, když najdu v balení plenu cizí předmět nebo jinou vadu?
A: V diskuzi lidé doporučovali reklamovat vadné balení přímo v prodejně Tesco a žádat výměnu nebo vrácení peněz; několik rodičů uvedlo, že jim v prodejně vady vyřešili (výměnou/vrácením).
Q: Je pravda, že Lidl a Tesco pleny vyrábí stejný výrobce?
A: V diskuzi jedna zkušená matka uvedla, že pleny pro Lidl i Tesco vyrábí stejný výrobce; tato informace byla prezentována jako zkušenost z praxe, ale v diskuzi se objevily i varování, že rozlišné řady Tesco mohou mít jiné výrobce, takže to není jednoznačně potvrzený fakt.
Závěry z diskuze
Shoda
- V diskuzi panuje shoda, že případy s cizími předměty v plenkách (dráty, kusy plastu, hřebík) jsou alarmující a stojí za reklamaci a zvýšenou pozornost.
- Většina rodičů chválila fialové Tesco pleny jako dobře sající a pohodlné a doporučila je jako alternativu k dražším značkám.
- Rodiče souhlasí, že plenu je vhodné před nasazením rozložit a pohmatem zkontrolovat.
Sporné názory
- Někteří rodiče věří, že hřebík a další nálezy v plenkách jsou reálné výrobní závady; jiní rodiče v diskuzi podezřívají možnou sabotáž či aranžmá zpráv nebo pochybují, že by si matka nevšimla tak výrazného hřebíku při přebalování.
Otevřené otázky
- Jak přesně se cizí předměty (hřebíky, dráty) dostaly do konkrétních balení plenk a kdo byl jejich výrobce?
- Které konkrétní výrobce stojí za jednotlivými řadami Tesco plenek (bílé/modré vs. fialové) a lze to ověřit u dodavatelů?
- Jaké jsou oficiální výsledky kontrol kvality a případných státních šetření u těchto případů?
Zmíněné značky a firmy
Tesco, Nova (nova.cz), Pampers, Huggies, Babylove (DM drogerie), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, Lidl, Kaufland, Albert, Hypernova, Procter & Gamble, DM
Zmíněné produkty a metody
deseticentimetrový rezavý hřebík, silonový drát, kus zalisované umělé hmoty, Tesco (fialové pleny), Tesco (bílé/modré levné pleny), Pampers Newborn, Pampers Sleep & Play, Pampers Baby Dry/Active, Huggies Soft, Huggies Premium, Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, látkové/bavlněné pleny, kontrola pleny roztažením a přejedením dlaní, reklamace/výměna v prodejně, Bepanthen, Indulona, rybí olej ("Rybilka") (jako kosmetický přípravek)
Místa a osoby
Česká republika, Německo, Rakousko
a co huggies premium? tie nie su dobre? teraz su v bille v akcii o 300sk lacnejsie. kedze nemam skusenosti... 🙂 ale ako pozeram, aj toto je len vec nazoru a vlastnej skusenosti. dakujem 🙂
Caute, ja mam teraz plienky znackyBbella, Happy a su perfektne, dobre sedia a tie pampersky s tou gumickou nie su nic moc teda. Tiez som mala Alana plienky od alnatury tusim a boli tiez dobre, na to, ze su ekologicke, ale sa mi zdaju velmi robustne, ale obcas ich kupim. A fiakove tesco plienky su tiez dobre, som s nimi spokojna. 🙂
No jo, jenže plínky Tesco vyrábí jedna firma, která je pak dodává různým obchoďákům, např. plenky Albert a Tesco jsou úplně od stejného výrobce a pleny Penny prej taky. Takže jde o výrobce, ne o to, že jsou Tesco. Kupuju různé plenky, i Tesco, nikdy jsem tam nic neměla, navíc tescovky mi přijdou stokrát lepší než třeba Pampersky.
Holky, vidím, že mě tu řešíte 😀 Takže vysvětlení: Používám čtvercovky a na to jednorazovku. Skvěle to tu čtvercovku udrží a vlastně denně vypotřebuju tak 1-2 jednorazovky. Jsem s tím moc spokojená a i Nati má super zadeček. Dostala jsem dva balíky jednorázovek - jeden Huggies a druhý Pampers, no ale už došly, tak jsem se ptala na ty Tescové. Mám vlňáčky, ale zatím nám jsou veliké, takže asi tak, no 😀
Máme teď fialové Tesco vel. 3 a jsem spokojená a jsou krásné vzhledově a i příjemné na dotyk a můžu říct, že tak nesmrdí jako třeba Huggies, které taky používáme. A teď jsou v Tescu za 200,-
luciaakubko huggies premium uz nekupim...moja skusenost: pretekaju jak fras, mala som vselijake plienky, ale tieto boli stale mokre....tot moja skusenos
tesco plienky su zatial Ok..nemala som s nimi problemy.
luciaakubko ked sme este pouzivali jednorazovky tak tie huggies premium nam sedeli najviac. ale co dieta to ina skusenost 😀
holky, můžu doporučit plínky z plusu. Jsou vlastně skoro stejné jako tesco fialové. Gumička vzadu. To já preferuju proti přetékání...a jsou ještě levnější než tesco. 32ks stojí když jsou v akci 109kč. S tesco sem spokojená, rozhodně lepší jak hugies nebo pampers
tak já si huggies premium nemůžu vynachválit, jsou to nejlepší pleny, co používáme. 🙂 A neprotekly ani jednou. 🙂
Tak jsem si je nakonec koupila, během dneška či zítřka je vyzkouším, ale mě je v podstatě jedno, jaké používám, ale ty Tescové patří k nejlevnějším 🙂
tak aj my sa pridavame k chvalam na tesco fialove, sem tam pretecu, ale to asi kazde... lebo sa nam to stalo aj s huggies newborn
este som sa chcela spytat, ake pouzivate vlhcene obrusky???my sme neskusali ine, ale len wickies z kauflandu, su cenovo super asi okolo 30sk 72ks, su trochu suchsie navrchu, ale len par a potom super vlhke, jemna vona...no proste parada...
já používám ubrousky hugies pure..jiné nám nevyhovují,páč jsou napuštěný různejma krémama a malá má po nich opruzený zadek...občas ještě babylove z DM,ale ty jsou taky takový sušší..
frog: Je pravda, že ty huggies jsou super, když je to nutné, otřu s nimi malému i pusu nebo ruce. Pokud není po ruce voda. A nezanechávají takový ten lepivý pocit 🙂 Jen teď mám zásobu pampers, tak to neřeším. ale příště koupím jen huggies 🙂
Koupili jsme taky tesco plenky,po tom co je spousta lidí chválila.Nám ale hodně často protečou přes zádíčka.Tak nevím jestli dělám něco špatně já nebo je to plenkama...už se těším až je budem mít vypotřebované...
jani, skus ich lepsie pripevnit okolo telicka. Je tam aj ta gumicka v zadu, ktora v podstate pruzi, tak sa neboj ich trosicka pritiahnut. Sice ked bola Dominika malinka ako Borisko, tak som pouzivala Huggies 2 a na tie nedam dopustit. Huggies Premium aj Pampersky Sleep and Play mi totalne precuravala. Takze tu nebolo o com a zostala som pri tesco. 🙂
Aj my pouzivame Tesco fialove, skusali sme rozne znacky, ale tieto nam vyhovuju najviac, dobra kvalita za rozumnu cenu. Aj utierky pouzivame Tesco fialove, najviac sa nam osvedcili, a to sme tiez vyskusali rozne znacky. Je to idividualne, kazdemu vyhovuje nieco ine, ale ja som s Tesco fialove max. spokojna.
už používám jen fialové tesco plenky a vážně super. Koupili jsme je ted i v kaci 3za cenu 2 a mají i trochu jiný design a vypadají moc pěkně.
Julca děkuji za radu,vyzkouším.Já mu ty plínky už natahuji co nejvýš to jde ale přijde mi že mu vždycky z bříška sjedou dolů a pak se díky tomu pročůrá.
Ten novy design plienok je naozaj pekny, normalne si vyrobca u nas spotrebiteliek trocha splhol! 😀 😀 😀
k.a.t.k.a., a to sa mala vyhadzala az teraz? Alebo ste ich pred tym nepouzivali? 😕
aj mne sa maly vyhadzal uz som to pisala aj v teme "fialove tesco plienky"
pouzivali sme ix 8 mesiacov bez problemov a bola som maximalne spokojna ale teraz sa mi z tyx novyx strasne vyhadzal a mal to aj opuxnute 😖 lekar nariadil zmenit plienky
Holky to mi neříkejte ☹ Mě se malá osype skoro ze všeho, byla jsem tak ráda, že ty pleny jsou v pohodě, dneska se chystám koupit tu akci 2+1 zdarma, jestli se mi osype tak mě trefí ☹

ja som ju nechcela urazit, len som bola zvedava.