Vadné Tesco plenky. Kupujete je nekdo?
cau holky tak co rikate na ty vadne tesco plenky??videli jste to ted v telce??dalsi pripad,v plence se nasel hrebik!!dlouhatanskej a rezavej,prej to mimiskovi mohlo propichnout zada!!co je moc to je přílis nerikam ze se to nestane ale tohle uz je treti pripad...kupujete je nekdo??ja jsem si rikala ze pro nejmensi miminko koupim nejake lepsi a podeji az bude vetsi tak postaci tesco ale po tom co se ted deje do tesca nikdy nepujdu,jde prece o zdravi miminka,to mi za ty usetreny penize nestaci....ja nekdo si reknete staci plenku pred oblecenim prohlidnout ale kdyz se deji takove veci vy nemate strach v jakem to prostredi se ty plenky vubec vyrabi??v nejake spine....to si radsi priplatim at nemame zbytecne problemy...
Stručné shrnutí
- V televizní reportáži publikované na nova.cz byl uveden případ, kdy se v levných Tesco plenkách našel deseticentimetrový rezavý hřebík, a v jiných případech silonový drát nebo kus zalisované umělé hmoty.
- Rodiče v diskuzi rozlišovali dvě skupiny Tesco plenek: levné bílé/modré (kritizované za gumičky, pevnost a případné nečistoty) a dražší fialové, které většina rodičů hodnotila jako lépe sající a měkčí a porovnatelné s Pampers nebo Huggies.
- Doporučená řešení v diskusi byla: před nasazením plenu ji rozložit a zkontrolovat vnitřek dlaní, reklamovat vadné balení v prodejně Tesco (žádat výměnu nebo vrácení peněz) a zvážit alternativy jako Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM) nebo látkové/bavlněné pleny.
Nejčastější otázky
Q: Co přesně uváděla reportáž o vadných plenkách?
A: Reportáž na Nova.cz ukazovala případy, kdy se v levných Tesco plenkách našly cizí předměty včetně údajně deseticentimetrového rezavého hřebíku; odkaz uveden v diskuzi: http://www.nova.cz/zpravy/?83c=~domaci~&83e=DO2....
Q: Jaké varianty Tesco plenek jsou v obchodech a liší se kvalitou?
A: V diskuzi rodiče rozlišují levné bílé/modré Tesco plenky (kritizované za igelitový povrch, špatné lepící proužky a občasné vady) a dražší fialové Tesco plenky, které jsou opakovaně hodnoceny jako lépe sající a měkčí; zároveň bylo v diskuzi uvedeno, že různé řady mohou vyrábět různí výrobci (jedna uživatelka zmínila fialové vyrobené v ČR a jiné velikosti vyrobené v Německu).
Q: Které značky rodiče v diskuzi doporučovali jako alternativu k Tesco?
A: Jako alternativy byly v diskuzi nejčastěji jmenovány Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo a pleny z Lidlu; někteří rodiče také doporučovali látkové/bavlněné pleny.
Q: Jak pleny kontrolovat před nasazením, aby se odhalily vadné kusy?
A: Rodiče v diskuzi doporučovali plenu před nasazením rozložit/roztáhnout a přejít dlaní po vnitřní straně, přičemž někteří psali, že takto pravidelně kontrolují každou plenu.
Q: Co dělat, když najdu v balení plenu cizí předmět nebo jinou vadu?
A: V diskuzi lidé doporučovali reklamovat vadné balení přímo v prodejně Tesco a žádat výměnu nebo vrácení peněz; několik rodičů uvedlo, že jim v prodejně vady vyřešili (výměnou/vrácením).
Q: Je pravda, že Lidl a Tesco pleny vyrábí stejný výrobce?
A: V diskuzi jedna zkušená matka uvedla, že pleny pro Lidl i Tesco vyrábí stejný výrobce; tato informace byla prezentována jako zkušenost z praxe, ale v diskuzi se objevily i varování, že rozlišné řady Tesco mohou mít jiné výrobce, takže to není jednoznačně potvrzený fakt.
Závěry z diskuze
Shoda
- V diskuzi panuje shoda, že případy s cizími předměty v plenkách (dráty, kusy plastu, hřebík) jsou alarmující a stojí za reklamaci a zvýšenou pozornost.
- Většina rodičů chválila fialové Tesco pleny jako dobře sající a pohodlné a doporučila je jako alternativu k dražším značkám.
- Rodiče souhlasí, že plenu je vhodné před nasazením rozložit a pohmatem zkontrolovat.
Sporné názory
- Někteří rodiče věří, že hřebík a další nálezy v plenkách jsou reálné výrobní závady; jiní rodiče v diskuzi podezřívají možnou sabotáž či aranžmá zpráv nebo pochybují, že by si matka nevšimla tak výrazného hřebíku při přebalování.
Otevřené otázky
- Jak přesně se cizí předměty (hřebíky, dráty) dostaly do konkrétních balení plenk a kdo byl jejich výrobce?
- Které konkrétní výrobce stojí za jednotlivými řadami Tesco plenek (bílé/modré vs. fialové) a lze to ověřit u dodavatelů?
- Jaké jsou oficiální výsledky kontrol kvality a případných státních šetření u těchto případů?
Zmíněné značky a firmy
Tesco, Nova (nova.cz), Pampers, Huggies, Babylove (DM drogerie), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, Lidl, Kaufland, Albert, Hypernova, Procter & Gamble, DM
Zmíněné produkty a metody
deseticentimetrový rezavý hřebík, silonový drát, kus zalisované umělé hmoty, Tesco (fialové pleny), Tesco (bílé/modré levné pleny), Pampers Newborn, Pampers Sleep & Play, Pampers Baby Dry/Active, Huggies Soft, Huggies Premium, Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, látkové/bavlněné pleny, kontrola pleny roztažením a přejedením dlaní, reklamace/výměna v prodejně, Bepanthen, Indulona, rybí olej ("Rybilka") (jako kosmetický přípravek)
Místa a osoby
Česká republika, Německo, Rakousko
teraz maju v tesco akciu 2+1 zadara,ale neviem,ci ku pit ked pisete,ze nie su v poriadku? 😒 aky maju povrch?smyklavy,alebo taky makky?a vnutri je vata,alebo gulicky?dik
dnu je vata,,my sme aj s tymito novymi spokojne-ziadna negat.reakcia a fakt maju iny dizain.Uz su do zelenkava a s potlacou na celej plienke 😀 su zlate
Ahoj, tak já jsem tu naposledy psala, že jsem z těch tesco plínek nadšená a půl balení jsem dala pryč...malej se mi po nich hrozně osypal...měl úúúplně červený živý puchýřky ☹
tie plienky su inak ok,len tam asi pridali nieco co niektorym detom nerobi dobre 😖
A že mezi takové děti bohužel patříme i my 😠 Protože jinak jsou ty plínky fakt super...krásně sedí, neprotékají.....
Ahojte.
My sme tiež s týmto novým designom spokojní. Kúpila som balenie 2+1 zadarmo. V jednom balení je 56 plienok. 😉
Co se týče kusů v balení, záleží jaká velikost, třeba v Midi je 68ks a v Mini ještě víc, ale kolik přesně to nevím 😉
S novým designem jsem spokojená, teď ještě aby bylo všechno OK, protože bych je taky nerada měnila, hlavně nevim za který pleny 😖
Tak mi žádný problém s opruzeninama apod. nemáme. Design je pěkný, ikdyž nemyslim, že na tom tak moc záleží. Kupuji ještě ty Alany z DM a ty jsou jen bílí. Super pleny taky prodávají v Německu v ALDI. Vyjdou jen na 150kč 40ks 🙂
já také koupila tesco 2+1 ale ani jsem nevěděla že je nový design, máme ty co byli vždycky. By mě zajímalo jaký je v nich rozdíl a jak vypadají
Maxi -56 ks, ale aj tak je to dobra cena 2+1 zdarma-vyssie som pisala ako vyzeraju a rozdiel-zda sa mi ze su kusok tensie. Mozno len moj dojem 🙂
Ahojte...
aj mne sa mala vyhadzala z tych new tesco plienok....
a to sme pouzili mozno 10ks....
Tak jsem odzkoušela nový design a musím zaťukat že zatím dobré 😉 Po první pleně byla teda opruzená, ale máme i moučnivku tak jsem nevěděla čím to teda je, ale teď jsem to testovala a řekla bych že plenama to nebylo - doufám!!! Fakt nevim jaký jiný pleny bych používala, v první řadě mi totiž nejvíc vyhovují 🙂
Ahoj Kristi, pořád tu moučnivku máte? Nám zmizela zhruba na 14 dní a už je taky zase zpátky 😠 Prostě nekonečný příběh ☹
Jinak Tesco plenky taky používáme, když je teplo, tak jen na noc, protože jsou silnější a líp sajou, přes den dávám Pampersky, ty jsou slabší a měníme je častěji.
Ino jo já už jsem si na tu moučnivku nějak zvykla 😠 Teď jsem začla ještě pekelně mazat svoje prsa a běda jak to brzo neodtáhne, mám toho plný kecky, ještě mě štve jak ta fialka barví - věčně mám já fialový ruce, malá celý obličej, věci - takže několikrát denně převlíkáme když chceme jít ven - třeba jak jí ukápne fialová slina, no prostě výborný 😖 a ještě působíme jako šmudlové když se říká že moučnivka je vinou nedostatečné hygieny 🙄
aj my ich máme, ja kupujem, čo dostaneme v akcii, Pampers alebo TESCO, mali sme aj Háppy, Helen Harper, Huggies aj zelené aj modré, Babylove (tie nekupujte!)... ale v pomere cena/kvalita vedú Teskové 🙂
PS: Krista, my sme sa s mučnivkou trapili pri dcere do 2 rokov, opakovane ataky, pri synovi nerobím nič inak, a ešte to nemal - takže nie je to o hygiene 😉
Sasenka ježiš do dvou let, no to je příšerná vyhlídka ☹ A co nakonec zabralo? Nic? Samo to ustoupilo?
Ahoj, my tiež používame tesco plienky a nám úplne vyhovujú, malý s nimi nemá žiady problém. Nikdy sa mi po nich nevysypla. Podľa mňa dobre sajú, má ich celú noc a v pohode. Občas kúpim Pampers alebo Huggies a tiež s nimi nemá problémy, jedine u Huggies sa mi zdá, že prepúšťajú zápach. 😀
Ahojky,
tak maji zase na akci Tesco plenky 2+1 zdarma za 498,- už se na ně chystáme 😀 😵
A kde a kdy ta akce bude? Já byla v TESCO dnes a akce žádná. Díky za informaci. 🙂
😀 😀 😀 ********************Akce od 13.8. - 26.8.2008 🙂******************** 😀 😀 😀
Naštěstí jak je to jejich výroba tak maji většinou plný regály!!! 🙂
S ostatním zbožím co mívají na akci je to u nich poděs, to si musím postěžovat, několikrát jsem tam dorazila pro něco co jim ani nepřišlo 😝
Taky jsem si myslela, že bude dost všeho, ale dnes dopoledne v Pardubicích neměli velikost 4, tak jsem si pro ně sjela do HK. Ostatních velikostí snad bylo dost. 😨

my už používáme ty stím novým designem, malý má hodně citlivou pokožku, ale tyhle plíny nám teda neuděli naštěstí nic 😵