Vadné Tesco plenky. Kupujete je nekdo?
cau holky tak co rikate na ty vadne tesco plenky??videli jste to ted v telce??dalsi pripad,v plence se nasel hrebik!!dlouhatanskej a rezavej,prej to mimiskovi mohlo propichnout zada!!co je moc to je přílis nerikam ze se to nestane ale tohle uz je treti pripad...kupujete je nekdo??ja jsem si rikala ze pro nejmensi miminko koupim nejake lepsi a podeji az bude vetsi tak postaci tesco ale po tom co se ted deje do tesca nikdy nepujdu,jde prece o zdravi miminka,to mi za ty usetreny penize nestaci....ja nekdo si reknete staci plenku pred oblecenim prohlidnout ale kdyz se deji takove veci vy nemate strach v jakem to prostredi se ty plenky vubec vyrabi??v nejake spine....to si radsi priplatim at nemame zbytecne problemy...
Stručné shrnutí
- V televizní reportáži publikované na nova.cz byl uveden případ, kdy se v levných Tesco plenkách našel deseticentimetrový rezavý hřebík, a v jiných případech silonový drát nebo kus zalisované umělé hmoty.
- Rodiče v diskuzi rozlišovali dvě skupiny Tesco plenek: levné bílé/modré (kritizované za gumičky, pevnost a případné nečistoty) a dražší fialové, které většina rodičů hodnotila jako lépe sající a měkčí a porovnatelné s Pampers nebo Huggies.
- Doporučená řešení v diskusi byla: před nasazením plenu ji rozložit a zkontrolovat vnitřek dlaní, reklamovat vadné balení v prodejně Tesco (žádat výměnu nebo vrácení peněz) a zvážit alternativy jako Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM) nebo látkové/bavlněné pleny.
Nejčastější otázky
Q: Co přesně uváděla reportáž o vadných plenkách?
A: Reportáž na Nova.cz ukazovala případy, kdy se v levných Tesco plenkách našly cizí předměty včetně údajně deseticentimetrového rezavého hřebíku; odkaz uveden v diskuzi: http://www.nova.cz/zpravy/?83c=~domaci~&83e=DO2....
Q: Jaké varianty Tesco plenek jsou v obchodech a liší se kvalitou?
A: V diskuzi rodiče rozlišují levné bílé/modré Tesco plenky (kritizované za igelitový povrch, špatné lepící proužky a občasné vady) a dražší fialové Tesco plenky, které jsou opakovaně hodnoceny jako lépe sající a měkčí; zároveň bylo v diskuzi uvedeno, že různé řady mohou vyrábět různí výrobci (jedna uživatelka zmínila fialové vyrobené v ČR a jiné velikosti vyrobené v Německu).
Q: Které značky rodiče v diskuzi doporučovali jako alternativu k Tesco?
A: Jako alternativy byly v diskuzi nejčastěji jmenovány Pampers (Newborn, Baby Dry, Sleep & Play), Huggies (Soft, Premium), Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo a pleny z Lidlu; někteří rodiče také doporučovali látkové/bavlněné pleny.
Q: Jak pleny kontrolovat před nasazením, aby se odhalily vadné kusy?
A: Rodiče v diskuzi doporučovali plenu před nasazením rozložit/roztáhnout a přejít dlaní po vnitřní straně, přičemž někteří psali, že takto pravidelně kontrolují každou plenu.
Q: Co dělat, když najdu v balení plenu cizí předmět nebo jinou vadu?
A: V diskuzi lidé doporučovali reklamovat vadné balení přímo v prodejně Tesco a žádat výměnu nebo vrácení peněz; několik rodičů uvedlo, že jim v prodejně vady vyřešili (výměnou/vrácením).
Q: Je pravda, že Lidl a Tesco pleny vyrábí stejný výrobce?
A: V diskuzi jedna zkušená matka uvedla, že pleny pro Lidl i Tesco vyrábí stejný výrobce; tato informace byla prezentována jako zkušenost z praxe, ale v diskuzi se objevily i varování, že rozlišné řady Tesco mohou mít jiné výrobce, takže to není jednoznačně potvrzený fakt.
Závěry z diskuze
Shoda
- V diskuzi panuje shoda, že případy s cizími předměty v plenkách (dráty, kusy plastu, hřebík) jsou alarmující a stojí za reklamaci a zvýšenou pozornost.
- Většina rodičů chválila fialové Tesco pleny jako dobře sající a pohodlné a doporučila je jako alternativu k dražším značkám.
- Rodiče souhlasí, že plenu je vhodné před nasazením rozložit a pohmatem zkontrolovat.
Sporné názory
- Někteří rodiče věří, že hřebík a další nálezy v plenkách jsou reálné výrobní závady; jiní rodiče v diskuzi podezřívají možnou sabotáž či aranžmá zpráv nebo pochybují, že by si matka nevšimla tak výrazného hřebíku při přebalování.
Otevřené otázky
- Jak přesně se cizí předměty (hřebíky, dráty) dostaly do konkrétních balení plenk a kdo byl jejich výrobce?
- Které konkrétní výrobce stojí za jednotlivými řadami Tesco plenek (bílé/modré vs. fialové) a lze to ověřit u dodavatelů?
- Jaké jsou oficiální výsledky kontrol kvality a případných státních šetření u těchto případů?
Zmíněné značky a firmy
Tesco, Nova (nova.cz), Pampers, Huggies, Babylove (DM drogerie), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, Lidl, Kaufland, Albert, Hypernova, Procter & Gamble, DM
Zmíněné produkty a metody
deseticentimetrový rezavý hřebík, silonový drát, kus zalisované umělé hmoty, Tesco (fialové pleny), Tesco (bílé/modré levné pleny), Pampers Newborn, Pampers Sleep & Play, Pampers Baby Dry/Active, Huggies Soft, Huggies Premium, Babylove (DM), Helen Harper, Happy, Fixies, Linteo, látkové/bavlněné pleny, kontrola pleny roztažením a přejedením dlaní, reklamace/výměna v prodejně, Bepanthen, Indulona, rybí olej ("Rybilka") (jako kosmetický přípravek)
Místa a osoby
Česká republika, Německo, Rakousko
ta akcia 3 baliky za cenu dvoch je asi v cechach u nas na slovensku su jedno balenie za 315 sk ak sa nemylim.
No tak jsem včera koupila 3, 4 a 5. Všechny čtyřky byly vyprodané a já je zrovna potřebuju, ale na informacích říkala, že každý den přicházejí plenky, takže se nebojím, že bych je už nekoupila.
zusite • 26. leden 2009 ve 12:54
(Příspěvek byl upraven adminem, protože nebyl v souladu s pravidlem Nevkládej kontaktní údaje firem)
Hoky, chtěla bych varovat před oblíbenými fialovými plínkami Tesco. Poslední dobou z nich v oblasti pasu (u obrázku a na zádíčkách)vytrhávám ostré hrbolky (asi mají v části s vatou absorbovat tekutinu). Naštěstí manžel začal podnikat a můžu začít kupovat dražší plínky. Jaké byste mi doporučily?
pepies • 1d • 5. únor 2009 ve 12:38
ja som vyskusala aj Huggies aj Pampers, no jednoznacne su najlepsie Tesco fialove !!!!!!!!!!! Nam velmi vyhovuju. Najhorsie snad boli Pampers s kamilkami, myslim ze to boli Sleep and Play.
Zusite, mi mame zatial len dobre skusenosti ..... 😉
este aj modre Pampersky su dobre, ale naco kupovat drahe, ked nam absolutne vyhovuju fialove Tesco 😀 Zistila som, ze aj Tesco vlhcene obrusky su velmi dobre, dovtedy som kupovala vselijake drahe Nivea, Seba Med a pod......... 🙂
micanek • 1d • 19. únor 2009 v 09:18
Já na tesco fialové také nemůžu nic říct ... no a pak používáme Huggies, ty mám taky mooc rádi 😀
jarak • 9. březen 2009 ve 14:42
Ja som používala pampers, potom tiež fialové tescové. Podľa mňa tam až taký rozdiel nieje, len pampersku keď som skúsila-bola ocikaná a na dotyk suchá, ale tescová nie. Ale žiadne alergie malá nemala. Len nedávajte z lídla,manžel kúpil asi pred 3 mesiacmi v Lídli že na skúšku a po týždni dostala malá /3 roky/takýbrutálny exém na vnútornej strane stehien a to som jej ich dávala len na noc.2 týždne trvalo kým sme sa toho zbavili. Takže som zasa pri pamperskách.
wendy.sek • 19. březen 2009 ve 14:10
Já mám 2 malé děti a můžu říct že Tesco plenky jsou opravdu skvěléPoužívám je už 2 a půl roku a nemám s nimi zatím žádné problémy.Zkusila jsem samozřejmě i jiné plenky např. Pampers, Huggies a Happy každé mají nějaké to plus ale myslím si že jsou zbytečně drahé.

No tak na velikost 4 zrovna jedu 😅 Asi v pátek, tak běda jak nebudou 😝 😝 😝