Angelcare monitor. Používáte pod něj desku?

lu777
7. led 2008

ahojky 🙂
v tématu pod volnou diskuzí mi nikdo ohledně monitoru neodpověděl, možná je to tím, že potřebuju spíš odpověď od někoho, kdo už monitor používá:

mám Angelcare a v instrukcích je, že má být pod matrací a pod ním má být ne rošt, ale má se tam vložit deska.. poměrně velká, asi 50 na 70 cm...
skutečně ji používáte? je to nutné?

ptám se z několika důvodu
- zaprvé mi připadá, že s deskou bude matrace o něco tvrdší..
- zadruhé ta deska má být asi 1 cm tlustá - to pak ale bude matrace uprostřed trochu vyboulená, nebude?
- zatřetí mi ale hlavně připadá, že když ta deska vlastně zakryje půlku matrace v té dětské postýlce, tak to nebude větrat.. není tam rošt proto, aby mohla matrace dýchat? mám tam připravenou podložku proti pročurání, ale přece jen se dítě taky potí, sliní apod...

co si o tom myslíte? jak to máte nachystané a nebo jak to používáte?

návod tvrdí, že to bez desky nejde.. ale ptala jsem se v obchodě a u Nanny se to prý nepoužívá a je to taky taková deska 😕 tak nevím 😕

díky moc za odpovědi!

dublinka78
24. říj 2010

prosím vás, potrebovala by som slovenský alebo český návod k Angelcare AC 401. máte ho niekto? ďakujem veľmi pekne

kali.kal
24. říj 2010

@dublinka78 : napiš mi @ pošlu ti ho 😉

dublinka78
25. říj 2010

@katka1981 dakujem ti velmi pekne...🙂

katka1981
25. říj 2010

@dublinka78, v pohode, nemas zac, nasla som to na tomto fore stranku dozadu, ked si to potrebovala... 😀 angel care je uzasny, teraz mala spava s nami, tak nam sluzi ako nocna lampicka

buburka
24. lis 2010

ahojte. nie je tu mamina s uz vacsim dietatom ktora by angelcare chcela predat?

janka0108
27. lis 2010

Ahojte, taky uvazuji o koupi Angelcare AC401, ale na internetu jsem nasla ceny od 2900 do 4000Kc. Primy distributor ho prodava za 4000 Kc s tim, ze je tento produkt urceny pro EU, resp. Cesky trh. Nemate nekdo zkusenosti, jak to vlastne je? nechce se mi davat 4000 Kc, kdyz si to muzu poridit o tisicovku levneji., dekuji

bambulka0406
26. led 2011

@miriska ahoj, chcem sa ta spytat ako to dopadlo s tym matracom a monitorom. mam uz kupeny matrac kokos-molitan-pohanka, je dost hruby, mozno aj 13cm a uvazujem nad tymto monitorom. funguje ti to? dakujem za odpoved

miriska
26. led 2011

@bambulka0406 Ahoj, já koupila radši ještě kokos molitan kokos, ale v kombinaci s tou pohankovou jsem to zkoušela jednou na chalupě a myslím že to bylo ok...

bambulka0406
26. led 2011

@miriska a aky hruby ho mas?

stacinka
29. bře 2011

Baby, mame Angel care a stale som neprisla na to, ako sa da pouzivat len ako "chuvicka" bez monitorovania dychu. Sem tam mi mala spi vo velkej posteli a potrebovala by som mat zapnuty len zvuk.. da sa to vobec?

sendynka01
1. dub 2011

@stacinka Neviem aky mas model. Ja mam AngelCare 401 a da sa to v pohode. Da sa dokonca nastavit ci chces odposluchavat stale, alebo aby reagoval len na zvuk. Musis mat zapnuty mikrofon a nastavenu citlivost. Ja mam na maximum a pocujem ked si maly len zahmka 🙂 No a cez select si nastavis len, aby si maly zapnute odposluchavanie a vypnuty monitor dychu.

stacinka
2. dub 2011

@sendynka01 Dakujem. Idem sa na to pozriet. Asi by som mala pohladat aj navod, aby som sa v tom zorientovala 🙂

opelastra
14. kvě 2012

@matinka dobry den,prosím vas mate ste navod k monitiru dychania dako sa my nedari naist v sk alebo cz budem velmi rada ak by my aj niekto poradil kde mam hladat mame iba v ang.jazyku a to my nepomoze ☹ dakujem 🙂

dendy1
14. črc 2012

@sendynka01 ahoj, nevedela by si mi poradiť, čo presne treba urobiť - nastaviť, aby sme mohli Angelcare AC401 používať už len ako vysielačku - bez dýchania?Neviem nájsť návod a malá mi už začala veľmi cestovať po postieľke a spúšťa sa nám alarm. Teraz má takú väčšiu postieľku a dostane sa v nej aj mimo dosah dosky. Ďakujem.

sendynka01
15. črc 2012

@dendy1 Ahoj uz si to prednse nepamatam, lebo uz som vysielacky AC 401 predala a pouzivam angel care 420 uz len samotnu vysielacku. Ale myslim ze cez menu musis ist a preklikat sa na tak aby ti svietila na displeji len taka tvar . vtedy ide iba samotna vysielacka..musis skusat, je to jednoduche. Inak ti neporadim, lebo na tychto druhych to nie je. 🙂

dendy1
15. črc 2012

@sendynka01 dakujem, budem si na to musiet najst cas a skusit to, len ma to vzdy napadne az vecer, ked idem dat malu spat 😉

sendynka01
16. črc 2012

@dendy1 tu je navod. Najdi krok cislo 6.
http://www.babymarket.cz/navod/navod401.pdf

dendy1
16. črc 2012

@sendynka01 Ďakujem krásne, máme to nastavené. Ešte raz vďaka za ochotu a rýchlosť.

sendynka01
16. črc 2012

@dendy1 Nie je zaco 🙂

l24
12. bře 2013

Ahojte, chcem sa pripojit k diskusii, mam angelcare 401, kupeny tu na MK ale dovoz UK, ma len jednu dosku, ale co ma najviac zaraza, kupovala som ho aj pre využitie funkcie pestunky, sestra ho ma tiez, jej sa zapne funkcia zvuku aj ked sa maly co i len zamrvi, ja neviem ako to nastavit, mala kope nozickami, rucickami a mne sa mikrofone vobec nezapne. Pozerala som navod od @sendynka01 , a tam v bode 8 sa pise, ze pri funkciu mikrofonu by malo byt v ponuke on a of na trvaly odposluch aj slabych zvukov, aja to v ponuke nemam, vie mi niekto poradit? dakujem

sendynka01
12. bře 2013

@l24 ahoj, da sa tam nastavit citlivost mikrofonu. Ja som ju dala najvyssiu s pocula som aj ked sa maly lentrosku pomrvil. Nieco budes mat zle nastavene, lebo to boli najlepsie vysielacky ake som kedy mala a to som mala 4. Teraz cakame druhe babo a tiez chcem len 401.

l24
12. bře 2013

A mas aj tu ponuku on a off pri nastaveni mikrofonu? Alebo len 4 urovne hlasitosti resp. Citlivosti...

sendynka01
1. dub 2013

@l24 citlivost sa nastavuje vzadu ale hlasitost mikrofonu cez vysielacku sipkami hore dolu.

katarinakatka
24. dub 2013

@anezena mohla by som Ťa poprosiť o poslatie návodu na monitor Angelcare v SK ja mám len v AJ zatiaľ ďakujem 🙂

anezena
25. dub 2013

@katarinakatka jasne , posli pls mailovu adresu 🙂 🙂

marcelapaskova
20. kvě 2018

@lu777 Ahojky, tak to ja bych ti doporucila uplne jiny nez jmenujes. My jsme pouzivali klipovy monitor. Ma mnoho vyhod s porovnanim s ostatnimi. Nejsi zavisla na elektricke zastrcce vedle postylky. Nejsi dokonce ani zavisla na postylce. Na kvalite matrace atd. Proste ho pripnes na plenku a ono to funguje. Je jedno kam das miminko spinkat. Treba i u sebe v posteli ho muzes mit, nebo u tchyne na navsteve a mas stale kontrolu. A ukazuje ti i jestli se miminko neotocilo na brisko nebo meri jeho teplotu. My jsme kupovali v babiez.cz - skvele nam tam poradili. Nakonec jsme se rozhodovali mezi Snuza Hero a Snuza Pico. Hero je uznana zdravotnicjka pomucka, ale Pico je zase na mobil. Takze mame v telefonu aplikaci a vsechno nam to hlasi na mobil, coz je super pohodlne. Vrele doporucuji🙂. Ja treba u prvniho ditete monitor nemela zadny a u druheho jsem si ho prosadila, protoze jsem nemohla porad chodit a kontrolovat maleho. Ono to maminku hodne uklidni.