Čím mýt hlavičku kojencům, prosím?

clementina
26. kvě 2016

Ahoj mamky, prosím o radu, čím mýt hlavičku 3 měsíčnímu kojenci (nemá skoro žádné vlásky). Z předporodních kurzů jsem měla informace, že kosmetiky co nejméně, a tak jsme hlavičku myli pouze vodou+ na tělíčko používáme na doporučení našeho dr. kostkové mýdlo Sebamed. Malý má teď seborreu a tak se mě dr na 3 měs. prohlídce ptal, čím umývám hlavičku. Když jsem řekla, že jenom vodou, koukali na mě se sestrou jako na pitomce 😖 , že musím mejt tím kostkovým mýdlem i hlavičku. Šampon prý nebrat.
Tak nevím, jsem z toho hodně rozpačitá 😒. Nikdy bych nedala kostkové mýdlo na hlavu ani dospělému, tak se mi příčí to dávat na hlavičku, navíc vysušenou, maličkému kojenci... Jak to prosím máte vy? Můžu poprosit o radu/tip? Nechci používat nic výrazně barveného a parfemovaného, na miminka mi to nesedí.. Moc děkuju 🙂

terezapetrova
26. kvě 2016

supr je a to i na seborreu sampon /tekuty/ od Sebamedu, za me číslo 1 🙂

irennn
27. kvě 2016

Sebamed je sice jemný a šetrný ale sama chemie! Složení po chem strance hnus. My mame 8 týdnu a používáme Berušku od Eone

raduska21
27. kvě 2016

Ja pouzivam myci gel Klorane z lekarny je na telo i vlasky a je uzasny

kuliseks
27. kvě 2016

Můj syn má 5 měsíců a zatím jsem ho myla celého jen vodou teda 🙂 ale on nemá vůbec suchou pleť. A s hlavičkou bojují i kamarádky kolem. To mají snad všechna miminka, moje taky, i když jen trochu. Jedné kamarádky dcerka to má pořád, i když už je jí přes rok no. Tak si taky ráda nechám poradit, ale asi to někdy časem zmizí. Je to běžné.

lv
27. kvě 2016

já tedy myla tělo i hlavičku mýdlem..d.šampon měla hodně vlasatá Evelína až po roce, tuším. Jo a maličko seborey má i ted, skoro ve 4 letech.

konidana
27. kvě 2016

Vodou. Dokud děti nelezou po venku a nejsou jak prasata, tak bohatě stačí vykoupat v čisté vodě:D

dana3262
27. kvě 2016

Já používám na děti od malička mycí olej na vlasy od Hádka.

iveta93
27. kvě 2016

Já tedy myju jen vodu. Občas jí kápnu šampon od Hippu do vaničky, ale to tak jednou týdně. Malé bude půl roku, doktorka na mě jako na vraha zatím nekoukala. Když se jí udělali ty šupinky/lupy na hlavě tak jsem jí to mázla avril olejíčkem (který jinak nepoužívám) a vyčesávala. Za 5 minut byli všechny dole a to to měla docela dost. Po koupání jí namažu mlíkem a hotovo.

janawei
29. kvě 2016

Tak já bych byla za pitomou také 🙂. Prcka jsme myli v čisté vodě skoro do roku. Cca jednou týdně jsme mu přidali do koupele Měsíčkovou kojeneckou koupel od Weledy a omyli mu tou vodu i hlavičku. Je to přírodní kosmetika, takže prckovi určitě neškodí. A na seboreu mu pomohla Bioderma - Babysquam a vyčesávání.

lajla
29. kvě 2016

Vodou, sem tam saloos, bioderma ,weleda,lavera

krystalka
29. kvě 2016

My jsme syna několik prvních let myli jen čistou vodou, maximálně, pokud měl trošku sušší pokožku, tak jsme přidali měsíčkovou koupel od Weledy....a i teď v 8 letech se syn sprchuje jen v čisté vodě, na vlasy samozřejmě šampon používá, ale tak jednou týdně, na tělo sprchový šampon jedině v případě, že je nějak hodně zmazaný třeba v létě ze zahrady apod....seborreu ve vláskách jsem jen vyčesávala, časem to přestalo samo....popravdě řečeno, dětská dr. se mnou nikdy jeho koupání a mytí vlásků nikdy nijak neřešila....

rumisik
29. kvě 2016

Od příchodu z porodnice jsme používali MIXA baby gel 2v1 a používáme ho stále.... Taky neměl po narození moc vlásků, takže sem ho natírala i s hlavičkou kokosovým olejem a měl je krásné a pokožku po celém telě jemňoučkou, nikdy žádné šupinky....

veronikajanova
7. čer 2016

hlavičku taky mýdlem, jako tělíčko