Jak vysokou matraci do dětské postýlky doporučujete?

markyf
25. čer 2015

Jak vysokou matraci do dětské postýlky doporučujete? Aby s ní fungoval monitor dechu Babysense. A také jaký typ matrace? Je molitan/pohanka vhodný nebo ne? Všude píšou něco jiného. A nebo radši studenou pěnu? Díky za všechny rady a zkušenosti!!!

veronika182
26. čer 2015

@markyf co jsem kupovala monitor já, radí : Při nákupu matrace do postýlky není třeba dbát zvláštních opatření – nedoporučujeme však příliš silné matrace (více než 12 cm), aby byla zachována vysoká citlivost a přesnost senzoru. Pro velmi malá miminka lze snímací podložku umístit přímo pod prostěradlo a až miminko povyroste, přemístíte ji pod matraci.

Co jsem tak postřehla tak holky kupují jak molitanové, tak třeba i s kokosovým vláknem..je to na tobě. Pohanku bych zatím asi nebrala, když ti malé pročůrá matraci nebo se něco vylije, není to úplně ideální.

markyf
autor
29. čer 2015

Prosím, poraďte, je lepší matrace 8cm nebo 11cm? Bude monitor dechu Babysense fungovat i na té 11cm? Děkuji!!

makak21
29. čer 2015

@markyf Máme matraci vysokou 8cm a bohatě to stačí. Vybrali jsme kokos-molitan a jsme spokojení, i dceři se dobře spí. Je přijatelně tvrdá, prý bývá ta pohanka ještě tvrdší, ale to nevím, co je na tom pravdy 🙂

markyf
autor
29. čer 2015

@makak21: děkuji za radu 🙂. Akorát jsem slyšela, že když se do toho kokosu dostane tekutina, tak se tam tvoří plísně, tak nevím...

markyf
autor
29. čer 2015

Nemá někdo zkušenost s matrací z Ikei ze studené pěny (za 999kč)? Díky !!

veronika182
29. čer 2015

@markyf u novorozenců zhruba do půl roku, než sebou dítě v postýlce mrská a cestuje se dává monitor ideálně na matraci například pod dečku nebo jen pod plenu. Já mám péřovou zavinovačku, takže budu dávat pod ní. Jinak co se týče tloušťky, měla by být uvedena na stránkách prodejce nebo v návodu.

veronika182
29. čer 2015

@markyf jinak u mého monitoru Nanny píšou ne silnější než 12 cm

makak21
29. čer 2015

@markyf Mame pod prosteradlem nepropustny chranic matrace, tak tekutina nehrozi 🙂

dyndula
1. říj 2015

@markyf Tak jakou matraci jste koupili? Taky uvažuji o téhle.

evulina77
1. říj 2015

my do postýlky koupili v Ikea tu nejlevnější molitanovou madraci. Plně vyhovuje. Mimča jsou lehká a když se madrace pročurá, vyteče pití, poblindí, lehce se udržuje a rychle schne. Pak do postele už je dobré vybrat jinak, ale do postýlky mi to příjde zbytečný...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/1015...

berusenka745
29. říj 2015

jenom nezapomen na matraci koupit jeste nepropustny chranic matrace. Kamaradka to neudelala a mohla matraci po par tydnech vyhodit:( ja sem koupila tuto - http://www.decodoma.cz/Detsky-nepropustny-chran...