Jak zavinovat? S jakou zavinovačkou máte dobré zkušenosti?

anca48
7. srp 2019

Dobrý den, prosím podělte se se mnou o zkušenosti se zavinováním. Prvního syna jsem nezavinovala a pak mi upřednostňoval pravou stranu, takže jsem se rozhodla že zavinování je fajn, jenom nevím ještě do čeho.. Zvažuji pořídit polovysypanou péřovou zavinovačku, ale nejsem si úplně jistá. A co třeba zavinování do kokonu? Prosím prosím poraďte 🙂

keltan
7. srp 2019

Dobrý den. Moje malá má teď 4. měsíce a tedy nezavinovali jsme. Nemá to ráda. Je teda pravda, že je taky "pravotočivá", ale snažíme se to napravovat a jde to. Možná bych zkusila jen zavinování třeba do pleny a stáhnout jen ruce, aby se dobře polohoval. Nebo ten kokon. Každopádně lepší, aby měl volně nožky.

widowblack
7. srp 2019

Já dceru zavinovala tak ze plonu sem dala na trojuhelnik cípy jsem ji stahla ruce k telicku a pak sem ji dala do pevné šněrovací zavinky ( taková ta na tri mašle) a u druhátla to budu dělat uplně stejně protože se mi to osvědčilo co se týkalo spaní , usínání a celkově byla klidná 😉

pe_tu_ss_ka
7. srp 2019

My z malého dělali doma housenku, že jsme ho zamotali do deky, jak jsem to okoukala v nemocnici, a pak jsme pořídili zavinovačky swaddleme. Malý byl klidnější a krásně spal..

ulmanka0
7. srp 2019

U obou dcer se osvědčila polovysypaná peřinka od Evy Kiedroňové. Dítě do ní krásně “zapadne”, a obě holky v ní krásně spaly.

keltan
7. srp 2019

Já bych s těmi zavinovačkami byla opatrnější, už kvůli kyčlím, prdům, a tak vůbec.

ariadna12
7. srp 2019

My jsme pouzivali na prcka latkove rychlozavinovacky, silne jako slabsi deka. Koupili jsme myslim 2 nebo 3. Vypada to jako ctverec a ma to suche zipy misto snurek. Oproti klasice se snurkama za mne super.

barmo
10. srp 2019

Swaddler od lodgeru. Syn má 4 měsíce a stále zavinuji. Spí mi 12hodin v noci a i přes den si dá dvacet. Uklidní ho to. Doporučuji

bookwomen
10. srp 2019

Já mám skvělou zkušenost s touto zavinovačkou:https://www.perovezavinovacky.cz/
Jen mě mrzí, že jsem ji neobjevila dřív. Miminko mi v ní spí od 2 měsíců 7 - 9 hodin v kuse. Ale pozor, není kojené. I přes den ji má rád, vždy když ho do ní dám, ví že jde spinkat a brzy usne😉