Zavinovačka na únorové dítko

maya23
2. říj 2016

Ahoj, prosím poraďte mi zkušené maminy 🙂 Čekáme začátkem února první dítko a nevím, jaké dvě zavinovačky pořídit. Jednu mám, středně teplou na sucháč+šňůrku. Přemýšlím nad tou druhou. Zda pořídit teplou s merino uvnitř a nebude třeba ho tak oblékat na noc a do kočáru. Nebo ještě nějakou středně teplou? Jaké máte zkušenosti se zimními novorozeňátky a jejich zavinování 🙂)
Díky moc 🙂

sara84
2. říj 2016

Staci stredni- ven do kocarku stejne muzete do max -5, pak to neni dobre kvuli termoregulaci miminka. ( jiste se tu vyroji skalni, kteri chodi s novorozenaty i v -20,ale pediatri to proste pod -5 nedoporucuji a ja to respektovala a taky bydlim pod horama) a ven bych dala mimi do kombinezy a do fusaku,zavinout treba flesove decky, nebo do tenke zavinovacky a supnout do fusaku. Tu zavinovacku vyuzijete chvili, a v breznu uz muze byt dobre- teplo. A fusak.pouzijete i za rok. Za me 2-3 obyc. Vyuzijete hlavne doma. Neni treba tolik investic. Pak se veci doma hromadi a budete akorat smutna, ze to lezi. A kdyby uz byl jo potreba, objednate pres net a za 3 dny ji mate doma...

kamiska
2. říj 2016

Neni treba dite prehrivat. Na doma body, dupajdy a ja pouzivala tenkou merino zavinovacku. V pripade chladneho nosiku, ruk jsem pridala tenky kabatek. Na ven bodyno, teplacky(puncochy,leginy), kombinezka, fusak - nazdar 🙂. Na noc overalek.

maya23
autor
3. říj 2016

@sara84 No taky právě nechci hromadit 🙂 snažím se tomu vyhnout co to jde. Říkala jsem si, že se ta teplá zavinovačka (je s ovčí vlnou)dá použít i jako deka do kočáru, postýlky či na hraní. V ní by mohl být jen v body s holýma nožkama 🙂 ale asi máte pravdu, že je to zbytečné...

maya23
autor
3. říj 2016

@kamiska Tenkou merino zavinovačku? co to bylo za značku? Taky bych ráda jednu bavlněnou a tu druhou merino...

kamiska
3. říj 2016

@maya23 http://www.anavy.cz/decky-zavinovacky-cepicky-/...

Byl v ni doma, v lete prikrytej v kocarku, do roka fakt denne vyuzivana. Navic kdyz mimino chovas, tak ho citis, nemas pocit, ze drzis polstar.

maya23
autor
10. říj 2016

@kamiska Děkuju moc 🙂))