Jaké boty pro roční dítě?

sarka49
18. led 2016

Dobrý den, dcerka se narodila vloni v listopadu a teď jdeme na vítání občánků. Máme si vybrat botičky. Poradite jaké? Chtěla bych nějaké na příšti rok, až bude chodit, takže na cca roční dítě. Chodí děti v roce, že jo 🙂

akankeo
18. led 2016

@sarka49 boticky ma smysl kupovat na danou nohu v danem chvili, takhle dopredu je to nesmysl, nemusi ji byt nebo sedet navic jak velkou nohu bude v dobe chozeni mit, to je jeden velky otaznik. Kazda dcera mela nozicku jinak velikou kdyz zacala chodit a kazda nosi jiny tvar bot, protoze maj jinak stavenou nozicku... Navic jim noha roste ob cislo, takze vetsinou co sem koupila do zasoby bylo nejdriv velke a pak zas male a vubec to neobuly...

sarka49
autor
18. led 2016

@akankeo no jo, to jsem si taky říkala, že nevím jak to trefim. Ale aspoň nějaké tipy, když už to má být..

eva118
18. led 2016

Mě obě děti začaly chodit v 15 ti měsících. V roce se teprve stavěly u nábytku. Ty botičky si máte koupit proč?

sarka49
autor
18. led 2016

@eva118 jako dárek od OÚ k vítání občánků..

jamia
18. led 2016

Já nerozumím té souvislosti mězi vítáním občánků a botami, které bude nosit v roce věku. Jako že tří-čtyřměsíčnímu dítěti narazíš na focení boty, které koupíš do zásoby? Je ti jasné, že v listopadu asi nebude nosit lakovky s mašličkami, ale spíš něco funkčního, co se na focení tak úplně nehodí. Navíc v roce zdaleka všechny děti ještě nechodí, třeba bude botičky potřebovat až na jaro, to fakt nemá smysl kupovat do zásoby bez vyzkoušení. Nebo chce malé někdo věnovat botičky k vítání jako dárek? Pak platí to předchozí, nekupovat do zásoby a počkat 😉
EDIT: Aha, tak bych doporučila nechat si koupit nějaké kvalitní kožené capáčky, které využije už jako nechodící.

eva118
18. led 2016

Přece na vítání jsou i menší děti, to po vás chtějí, aby jste tam ty botky přinesli ukázat? Spíše by měli dát rodičům poukázku do obchodu s obuví na určitou částku, nebo dát rovnou peníze. Botičky se opravdu musí vyzkoušet, ne jen kvůli velikosti, ale i šířka nožky je důležitá. Pokud má mít ty botky na sobě, což teda nevím, jestli to takhle po těch rodičích můžou vyžadovat, tak bych koupila capačky.

sarka49
autor
18. led 2016

Takze jsem se špatně vyjadrila,. Obecní úřad chce jako dárek koupit dětem botičky. Jako Rodiče si je máme vybrat. Oni je koupi. Já bych chtěla nějaké boty na období, kdy už bude dítě chodit. Chtěla jsem poradit třeba jaké jste měli vy, jaké cca velikosti atd. Mám první dítě a fakt se v tom nevyznam.. Na vítání si ji mužů samozřejmě nazout do čeho chci. 😀

blahova_andrea
18. led 2016

pokud to nejde nijak obejít, jak tu psaly holky s poukázkou apod., tak bych rozhodně nepořizovala klasické botičky, ale koupila bych třeba kožené capáčky typu nolen, capiki...ty už by v roce dítko mohlo nosit i třeba jen jako papučky na doma, aby mu neklouzala podlaha, když se bude učit chodit 😉 jinak mi to od vaše Oú opravdu nepřijde jako nejšťastnější volba jak novopečené rodiče potěšit. spíš vám přidělávají starosti a utrácíte společně za něco, co s velkou pravděpodobností neužijete ☹

blahova_andrea
18. led 2016

@sarka49 v tom ti fakt nikdo neporadí. tvé dítě může chodit už při velikosti 18 a také nemusí ještě chodit při velikosti 22. to je právě ta blbost, co si úředníci na vás vymysleli a vy jako prvorodiče to neumíte posoudit. mají vám dát poukázku v hodně xy do obuvi xy třeba s roční platností, ať si tam každý zajde koupit co potřebuje až to bude aktuální. kupovat dětem boty dopředu je fakt blbost a většinou to neklapne 😉

eva118
18. led 2016

Aha, já bych to řešila tou poukázkou, ale když už to mají takto nastavené, zašla bych do obchodu se žirafkou, tam ti prodavačka poradí. Vyzkoušíte třeba nějaké jarní botky, aspoň tu šířku a délku ti poví prodavačka. Já byla kupovat zimní dcerce a prodavačka uviděla nožku, řekla, jaká značka jí bude pasovat, jiné, že by byly široké- opravdu byly 🙂 , a nadměrek tak, aby je vynosila celou zimu. Vybrala takové botky, u kterých mohl být nadměrek 1,5cm, kontroluju, nožka roste, stále nejsou malé a malá v nich chodí pěkně, bez škobrtání. tak když už to musí být takto, tak určitě u odborníka, který poradí a vybere pro vás to nejvhodnější.

konidana
18. led 2016

Kožené capáčky (např. Dadoos, Nolen a další...) , fakt asi nejlepší volba. Velikost? Dcerka začínala lozit a chodit okolo 8. měsíce a měla capáčky cca 12cm (vel.18), ale lepší větší, časem do nich doroste. Klidně velikost kolem čísla 22 (asi 15cm) nebo i více. Záleží po kom bude mít miminko velkou nožku a kdy začne chodit. Na doma se časem budou hodit, i kdyby ve dvou letech:D

sarka49
autor
18. led 2016

Hm, hm... Zkusim se zeptat na poukazku...

sarka49
autor
18. led 2016

Capiki jsme dostali uz...

evulina77
18. led 2016

@sarka49 tak ať vám dají peníze v obálce s botičkami. Kupovat takhle dopředu boty je pěkná blbost, nevíš jakou velikost budete potřebovat a hlavně kdy.

konidana
18. led 2016

@eva118 na tří - čtyř měsíčním miminu nikdo boty nevyzkouší! Zvlášt ne takové, aby je mohlo nosit za půl roku nebo za rok. To je blbost.
@sarka49 Já na mladšího dostala od ouřadu ponožky - no byly akorát starší dcerce:D

eva118
18. led 2016

Jo jo, to napadlo někoho, kdo nemá děti, nebo jim nebyl kupovat boty. Zkus se s nima domluvit, jestli nákup nejde odložit, že capačky máte a dcerka ještě nechodí.

eva118
18. led 2016

@konidana Teď jsem se koukla pořádně, já to pochopila tak, že holčička měla rok v listopadu a ještě nechodí, tak to je fakt blbost, ty botky.

sara84
18. led 2016

Pokud neni zbyti, skoda aby kacky propadly, vybrala bych zimni boty, syn je v zari, v roce v zimne mel vel 21 a 22. Takze bych vybrala zimni, sirsi, pohodlnr, ktere se budou dobre obouvat. Tu prvni zimu bude stejne hlavne v kocarku, sem tam potapka, mozna se trosku sklouzne na sanich. Takze hlavne teple a siroke.at se dobre obouvaji a da se do nich dat ponozka. 🙂 a na skutecne chozeni ji vyberete az podle skutecne nozky. Ty zimni muzou byti vetsi, kdyz se az tak moc nechodi 🙂

blahova_andrea
18. led 2016

@sara84 souhlasím. mám syna prosincového, chodil tedy od 11m, ale první zimu byl stejně ještě dost v kočárku a botičky měl nejdřív 21 a pak 22, jako u vás.