Jakou postel pro dvouleté dítě?

scruffy
15. říj 2016

Chtěla bych dcerku přesunout z dětské šprušlové postýlky do větší se zábranou a chci se podle vašich zkušeností zeptat. Přijde mi zbytečné utrácet za postýlku cca 70x160 cm, tak chci koupit rovnou 90x190 s tím, že ze strany u zdi bude zábrana po celé délce a z druhé strany poloviční zábrana. Osvědčilo se vám to tak nebo mám raději koupit tu menší postýlku?

yerry
15. říj 2016

@scruffy moje mala ve dvou letech dostala 70x160. Nyni v 5 letech nudem kupovat velkou. Ale to uz vemem sirokou asi 140 x200 z toho duvodu ue kdyby byla nemocna tak si k ni muze jexen z nas lehnout. Mensi postel schovame pro sourozence 🙂

handous
15. říj 2016

My šli rovnou do postele 140x200cm 😂. Myslíme do budoucna, koupili jsme postel z masivu, jen matrací budeme měnit. Syn si na ni i hraje, ne jen spí. Kupovali je jí přes internet a kompletně včetně roštu a matrace stala asi 4500,- Už na ni spí 2,5 roku a jsme spokojeni☺

misulka88
15. říj 2016

Syn 2,5 roku má od léta klasickou postel 90x200. Tu menší už jsme nechtěli, přijde mi to zbytecne pak kupovat další. Kupovali jsme z Domestav. cz. Má tam zábranu a je z masivu, takže fakt kvalita a jsme spokojeni 😉

scruffy
autor
15. říj 2016

@handous No právě přemýšlím, jestli nakonec nepoužít rovnou mojí zánovní postel z dětského pokoje u rodičů 140x200, jen bych koupila novou matraci a podívala se, jestli se neprodávají nějaké delší zábrany.

yerry
15. říj 2016

@handous a co to mate za postel? Ze byla b jompletu a za takovou cenu? Vetsinou tolik stoji hola konstrukce bez rostu natoz s matraci

lajla
15. říj 2016

Tak to můj je stále u nás v postylce😂 spíš v posteli ale holky mají jak ty menší, tak větší postele...mají jich asi šest, pro kamarádky...a v té menší se zábranou spi v pohodě 9 léta, nemusí...ale chce😂

bervidova
15. říj 2016

k druhým narozeninám jsme zařizovali pokjíček, takže syn dostal rovnou velkou postel (i celkem vysokou, protože má přistýlku a šuplíky). U zdi je zábrana a do prostoru jsme dali takovou tu nasazovací zábranu z Ikey za pár korun.

handous
16. říj 2016

@yerry je to borovicová postel, přírodní, bez laku. Kupovala jsem jí na nějakém slevovém portálu, už si ale nevzpomenu kde. Je to přece jen 2,5 roku. Zatím jsme s ní spokojeni, až na tu matraci, jak jsem psala. Ze začátku jsme tam spali se synem, říkal, že se v pokojíčku sám bojí.

wwwejka
16. říj 2016

my koupili rovnou 90x200... stejně poroste a v tomhle rozměru je největší výběr matrací

yerry
16. říj 2016

@handous jo tak to uz asi vim o jakou postel jde. Neco podobneho mahi i na nejlevnejsinabytek.cz jen bez matrace ale ta postel stiji asi 2500 s rostem ale bez matrace

sara84
17. říj 2016

Sel rovnou do normalni 90/200 koupili jsme rovnou patrovou. A ani zabranu nebylo treba, spadl za celou dobu 1x...

puresin
17. říj 2016

Náš dvouletý prďola jde o víkendu ze šprušlové 70x140 do velké, tak jsem taky zvědavá. Do nového pokojíku dostal postel 120x200, co v ní bude ještě za patnáct let (doufám 😀 ). Jinak nad matrací jsme dlouho přemýšleli, jestli koupit levnější za 4tis. a po pár letech vyhodit a koupit novou, nebo investovat do lepší rovnou, a našli jsme od fy. Jelínek matraci s roštem uvnitř, která se dá rozložit na prvočlánky a komplet vyčistit, vyprat nebo otřít, takže je to fakt matrace na celý život. Tak jsme šli do ní. Stála 11500,-, ale výhledově je vlastně lacinější, než první varianta.
Boční zábrany jsme řešili klasicky v Ikee, už jsou namontované a určitě nejsou krátké ani na 200cm postel, to by se malý musel jó snažit, aby spadnul. 🙂

loafeer
17. říj 2016

@scruffy oba kluci sli rovnou z postýlky do velké se zábranou...podle mě ta malá jako nemá nějaký extra význam,