Jaký prací prášek pro miminko? A je nutné prát oblečení miminka zvlášť od svého?

cekamnazazrak
11. bře 2022

Ahoj, jaky prasek pouzivate? A perete obleceni miminek zvlast od sveho? Je to nutne? Nejmensi davka, kterou je nase pracka “schopna” vyprat, je 2kg… tolik detskeho obleceni nikdy nemuzu nastradat.. a prat par kousku je totalne neeko… jak jste to resily? 🙏🏼

nikishkaaaa
11. bře 2022

@cekamnazazrak peru společně s našim prádlem, ale používám prací gel Persil sensitive a aviváž lenor sensitive, určené přímo pro miminka. Nevidím důvod k praní zvlášt mimo Vaše věci 🙂

plamenek
11. bře 2022

Používala jsem Batole prací prášek i gel Batole , i v pozdějším věku, prala jsem společně, podle barev

klokanka31
11. bře 2022

@cekamnazazrak My jsme nejspokojenější s práškem Jelínek. A peru to vždycky se svým oblečením 🙂

ele_nka
11. bře 2022

@cekamnazazrak používám ekologický prášek a peru společně s naším. Určitě bych se vyvarovala prášku jako je Persil, i ten sensitiv obsabuje hrozně chemie a synovi rozjel hrozný atopický ekzém.

berluska
11. bře 2022

@cekamnazazrak já peru dětem v dětském prášku z Eurony

veunka17
11. bře 2022

Vyzkoušela jsem lovelu, Jelínek (obojí mi nevonělo) ale jsem nejvíc spokojená s EcoMimi od Eurony... Kdybys chtěla vědět víc nebo poslat vzorek, napiš mi. Ráda poskytnu 😊

veunka17
11. bře 2022

Po začátku jsem prala samostatně, ale až když se nastradalo víc oblečení, protože jsem měla dost věcí na výměnu. Ale brzy jsem začala prát společně s mým oblečením.

krisstina93
11. bře 2022

Ja Peru v těch sensitive gelech, z dm, z Lidlu apod. Peru teda miminku zvlášť, hlavně kvůli barvam, pro mimco mám vše bílé nebo světlé a pro ostatní spíš černé, tmavé, starší děti mají výrazné barvy a nechci ty malé věci obarvit. Ale mě teda nedělá problém narvat miminkovskym plnou pracku, už jenom ta spotřeba třeba látkových plen, nejen jako plen místo papírových, ale třeba i při kojení, ublinkavani apod, stejně tak oblečky, kolikrát se prevlika několikrát za den, protože se poblinka, pocura, takže ty dvě kila se mi za pár dní nahromadí úplně v klidu. Kdyby ne, tak k tomu hodím třeba nějaký ručník, ty mám taky světlejší a stejně jako mimi věci je peru na vyšší stupeň.

ellyem
11. bře 2022

Peru v Lovele a aviváž mám od Eurony (EcoMimi).

jjasmina
11. bře 2022

měla jsem prášek Batole a prala jsem s naším oblečením

knoesell
11. bře 2022

@cekamnazazrak syn má rok a půl a peru pořád zvlášť, používáme prací gel Batole i aviváž.

ele_nka
11. bře 2022

@veunka17 tyjo, tak zrovna té bych se pro mimčo bála.

elesse
11. bře 2022

Ja prala v sensitivu denkmit a cca do toka a pul zvlast. Obleceni jsem mela hodne, tak jsem stradala. Ale ne nijak hrozna, tak jednou za tyden?

mishulka92
11. bře 2022

Já mám pro malého Jelínka a také mu peru zvlášť a teda ještě se mi nestalo, že bych měla problém zaplnit pračku 🙈

ferda90
11. bře 2022

@cekamnazazrak Ahoj,já peru naše prádlo společně s prádlem od syna. Ze začátku jsem prala zvlášť, ale nakonec jsem začala prát společně s naším prádlem. Peru v dětském prášku Lovela bez aviváže. Aviváž už nedávám, protože máme sušičku,tak aviváž, už nepoužívám.

prejeta_zaba
11. bře 2022

Cokoliv, co koupíš v drogerii je chemie, je jedno, jestli je na tom namalované miminko nebo ne. Takže úplně nemá smysl se trápit s nějakou Lovelou. 🤷‍♀️ Peru v běžném prášku a dávám extra máchání. A nebo pak je cesta mýdlového slizu nebo nějakého hodně jemného prostředku na přírodní bázi (Tierra verde apod.) - ty tolik nedráždí. Ale zase nevoní a nevyperou žádné fleky. 🤭

goovana
11. bře 2022

@cekamnazazrak peru vše společně používám kapsle na prani buď lovela nebo ariel
Ale je Teda pravda že já mám pračku denně mám dvě malé děti 2 roky a 6 měsíců a jsem blázen na prevlikani stačí aby byla starší jen trošku polita od pití a já jdu a prevlikam...🤦‍♀️

katule1990
11. bře 2022

@cekamnazazrak Od začátku peru všem společně, používám Jelínek mimi. Na látkový plíny používám netoxický eko prášek Sonett (žlutá krabice).

jana_zofie
11. bře 2022

Yellow and Blue z mydlovych orechu, pripadne DM modry Care, ale to spis pro tu starsi. Peru dohromady, pokud je to v detskem prasku, na skvrny jsem pouzila max. zlucove mydlo, neni to moc spinave a nejsou to ponozky nebo spodni pradlo. Jinak zvlast.

vikinkav
11. bře 2022

Peru vse dohromady v prasku Sonett sensitive, je netoxicky. Kupuju 10 l baleni a dolevam si to do mensich lahvi, tim dost usetrim. Mam dobry pocit ze mame vsichni netoxicky prasek, vuni ci “hebkost” obleceni neresim, avivaz rozhodne nepouzivam.

neliiinka
11. bře 2022

Prala jsem zvlášť, měla jsem stejný problém, taky jsem nenaplnily pračku jejím oblečením.. tak jsem k tomu pokaždé naházela ještě nemjaký deky malé a tak, spíš pro svůj pocit😂 od 4. měsíce peru dohromady s naším oblečením, a peru to normálně v našem🙂 jediný co teda nedávám k jejímu oblečení je spodní prádlo a ponožky.. někdo to tak dělá, ale mě to teda přijde nechutný😂🤷‍♀️ Nejdřív jsem jí zkusila hodit jedno bodyčko k našemu oblečení a dobrý, tak jsem začala prát všechno..🙂

srnii
11. bře 2022

Peru v Tierra verde prášku a není pravda že to nevypere fleky. Když je někde flek od stolice, dám odmočit a pak hodím do pračky a pěkně se to vypere. Aviváž nepoužívám , dávám ocet. Ano, prádlo nevoní ale já nepotřebuju aby prádlo vonělo parfémy, když bych teda chtěla tak přidám pár kapek esenciálního oleje do toho octa ale za mě zbytečnost. Prádlo voní čistotou ☺️

lenerka1
11. bře 2022

Po zkušenosti s ekzémem a alergickými reakcemi na určité chemické látky, peru pro nás všechny v mýdlových vločkách, miminku pár měsíců odděleně, k bílému přidávám perkarbonát, dá se koupit i nedráždivý prášek namíchaný tuším od firmy Sonett. Větší skvrny přejedu žlučovým mýdlem. Aviváž nepoužívám, do máchání dávám trochu kyseliny citronové, případně ocet. Pokud bych trvala na provoněném prádle, dala bych pár kapek éterického oleje třeba na kapesníček přímo do komody či skříně, ale podle mě je to zbytečné.

sirinfirst
11. bře 2022

Všechno dohromady hned od narození a v Jelenovi

anonymka227
11. bře 2022

@ele_nka dotaz v poradně je z roku 2019, mezitím Eurona měnila složení dětských pracích prostředků i prostředku na bílé prádlo a zmiňovanou složku již uvedené neobsahují. Dětský prášek je na bázi rostlinného původu s obsahem draselného mýdla 😊

ele_nka
11. bře 2022

@anonymka227 já to koumala na podzim, když mi kamarádka nabízela vzorky, a teda stále jsem se složením spokojená nebyla a našla tam věci co eko nebyly.

anonymka227
11. bře 2022

@ele_nka já tomu tedy až tak nerozumím, klidně mi můžeš napsat co v tom není ok ať se přiučím 😅 já Euronu braním proto, že nám fakt pomohla s dceřiným ekzémem, ale klidně se přiučím 😁 složení dětského pracího prostředku ➡️ 15-<30 % aniontové povrchově aktivní látky, 15-<30 % bělicí činidla na bázi kyslíku, 5-<15 % neiontové povrchově aktivní látky, <5 % mýdlo, enzymy, parfémy

elesse
11. bře 2022

Ale na co nedam dopustit, je Feeleco odstranovac skvrn. Po nem pusti snad uplne vsechno a kdyz ne hned, tak po deuhem prani urcite

ele_nka
11. bře 2022

@anonymka227 minimálně ty parfémy tam zůstaly. Já chápu, že někomu může vyhovovat. Já osobně mám problém s každým výrobkem, který si do názvu dá Eko a když se po tom pídíš zjistíš, že nemá ani žádný certifikát ani ok složení.

veunka17
12. bře 2022

@ele_nka děkuji za názor, já spokojená jsem, malá nestrada, takže si myslím že to bude ok 😉