• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký prášek používáte pro praní oblečků novorozence?

24. února 2015 
Ahojky,možná už tu nějaká diskuze je a já s jí nevšimla. Chtěla bych znát Vaše zkušenosti jaký prací prášek používáte na výbavičku? a použiváte nějakou aviváž? slyšela jsem, že nejlepší jí používat ocet místo aviváže, ale nevím,, děkuji
10. lis 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Batole, Persil sensitive...cca od 3měsíce i aviváž Silan sesitive - prostě všecky, na kterých jsou na obalu mimina...ale je pravda, že nemám ani jedno děcko alergický.
10. lis 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
na první měsíce jsem používala mýdlové ořechy, marseillské mýdlo nastrouhané, a od prvních příkrmů persil sensitiv a žlučové mýdlo, které odstraní opravdu všechny skvrny:slight_smile: ( kromě rzi). Aviváž v prvních měsících vůbec, teď občas naleju silan, ocet je dobrý, opravdu změkčí prádlo a není cítit, stačí málo do dávkovače na aviváž ( asi 2 polévkové lžíce)
10. lis 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karculka Já používám jen Ariel a Persil,nejlépe ty,bez přidané aviváže.Všechny děti mám alergické a tyto prášky naprosto vyhovují.V prvních měsících jsem dávala máchání navíc a aviváž používám jen na svetry apod. :slight_smile: :slight_smile:
Jinak podobných témat je tu hodně.
http://www.modrykonik.cz/diskuse/staram-se-o-detatko/jaky-prasek-na-prani-pouzivate-pro-novorozenata/
http://www.modrykonik.cz/diskuse/volne-diskuze/v-jakem-prasku-mam-prat-detske-obleceni/
http://www.modrykonik.cz/diskuse/volne-diskuze/jaky-praci-prasek-pouzivate-co-lovela-a-batole/
11. lis 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karculka batole,prášek i aviváž-ale jen bílou,ta modrá nám smrdí,u velkých ještě baby obzor,ale teď jsem ho tady u nás neviděla
11. lis 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
do cca 6m jsem používala Lovelu a místo aviváže ocet (ten dávám i na naše prádlo, pokud neperu něco čistě akrylového, to pak elektrizuje). Od 6m Persil sensitive, protože Lovela na bahno a mrkev nestačí.
Teda, ne že by ten Persil taky něco moc zmohl, žlučové mýdlo to jistí.
11. lis 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používám od narození prací prášek Rex Almond Milk nebo Lovelu,z tekutých Woolite na barevné prádlo a nikdy jsme neměli problém.Z aviváží cokoliv Sensitive (Silan,Lenor,Batole).
11. lis 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tekuty Persil Sensitive. Peru v nem i nase pradlo. Avivaz bud nic nebo ocet
11. lis 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
moc Vám děkuji za rady!!!!!
12. lis 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ariel a Persil, po všem jiném se mi dcerka osypala :wink:
12. lis 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
my pouzivame tez persil sensitive, lovelu a teraz batole, po nicem se zatim neosypal
14. lis 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovela, Batole, žlučové mýdlo
14. lis 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používám od narození Lovelu, i aviváž. Občas to prostřídám něčím voňavějším, ale na skvrny je ideální žlučové mýdlo. V DM mají takové šikovné tekuté i s aplikátorem za pár kaček a seženeš tam i Lovelu a často v akci. :wink:
9. pro 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
U obou dětí jsem používala Batole, hrozně příjemně mi to voní, aviváže vůbec žádné. Staršímu synovi jsem později začala prát s naším prádlem v Arielu a neosypal se.
9. pro 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “spam”
9. pro 2012 ve 21:24 • adelinka1981
Od narození peru v lovele, na poblinkaná trička stačí, později se zavedením příkrmů jsem zjistila že nevypere absolutně nic a chystám se na persil sensitiive.
10. pro 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafeska no, zas tak moc si od Persilu neslibuj, oni v reklamách moc dobře vědí, proč používají samé takové nudné skvrny, jako je tráva a červené víno - dát tam mrkev nebo banán, tak je to reklama na "a co nevypere ani náš prášek" :slight_smile:
10. pro 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adelinka1981 trapná reklama...na to máš mít profi profil
10. pro 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od narození peru v prášku v kterým peru naše prádlo, buď Persil nebo Rex. Aviváž používám Silan sensitive. A žádný problém :slight_smile:
12. pro 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. pro 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen batole a aviváž bílý batole-a peru si v tom i prádlo,tu vůni jsme si zamilovali a i když jsou malému už tři pryč tak zůstáváme věrní :slight_smile:
12. pro 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj chtěla bych se zeptat jak perete pokakané oblečení. Dcera kaká i 3x za den , má předpisové kakání = míchaná vajíčka:slight_smile:, ale často se pokadí až na záda:slight_smile: Vždy to opláchnu a namočím do studené vody, pak v normálním prášku vyperu v ruce a dám prát na 60 (dlouhý program) s práškem Mimino a mám na tom stále žluté fleky:frowning2::frowning2:. Co s tím? Já si už delší dobu myslím, že ta naše pračka (mimochodem v Dtestu výborná) moc nepere:frowning2:.
27. lis 2014 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori peru na 40 v persilu sensitive, vypere to spolehlive.
27. lis 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Batole prášek i aviváž. Ale Aviváž jen bílou. Modrá smrdí i nám. :slight_smile:
27. lis 2014 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonnni ale já jsem v tom miminu prala i dceři před 5 lety a nikdy problém nebyl
27. lis 2014 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karculka Prášek Denkmint z DM na barevné prádlo. Na plíny ten samý, jen na bílé prádlo a občas vyvařím plíny ve žlučovém mýdlem teže značky. Žlučové mýdlo používám i na těžko vypratelné skvrny. Ale krom mrkve mi všechno vypral prášek.
27. lis 2014 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Vždycky to hned namočím do dost teplé vody a skvrny přetřu žlučovým mýdlem. Po cca deseti minutách to přeperu v ruce a vždy to úplně pustí. Pak nechám uschnout a dám do pračky až s více věcmi. Myslím, že když to dáš do studené vody, nepustí to. Zkus tu nejteplejší, co teče z kohoutku a to žlučové mýdlo. Nikdy mi to nezůstalo žluté.
27. lis 2014 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
u staršího syna jsem koupila lovelu-řeči jak by dítě mělo mít dětský prášek a to byl děs, nic to nevypere nemohla jsem se dočkat, až se jí zbavím a začla prát v persilu a peru pořád. mladšímu už v persilu rovnou
27. lis 2014 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používala Persil Sensitive (gel). Byla jsem s ním spokojená, hezká vůně a fleky z příkrmů taky v pohodě mizely :slight_smile:
15. pro 2014 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
také souhlasím s Persilem sensitive a Lovelou.. a aviváže speciálně pro dětské prádlo ;) A na skvrny, které prášek nevypere je nejlepší žlučové mýdlo, to odstraní snad všechno :slight_smile:
26. led 2015 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ecover prací gel na choulostivé prádlo. peru v tom vše. aviváž od feel eco :slight_smile:
26. led 2015 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek