Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

clare01
13. bře 2014

Bohužel těch názorů ohledně botiček a chození je taková spousta, že se v tom těžko orientuje. Každý doktor říká něco jiného a potom babo raď.
Asi bych se řídila svým vlastním rozumem a citem ,takový nějaký kompromis.
Už u prvního dítěte jsme dávali první botičky co se samo začalo stavět. Vždycky jen na chvilku, aby si postupně zvyklo a taky aby nožička měla prostor na ten svůj vývoj 🙂 . Takže normálka polehoučku, žádnej stres, nebudu se nervovat tolika názory, budu dělat, co mi rozum velí 😀
Hlavně vybrat dobrý obchod, kvalitní boty, nožička se musí pořád měřit. Prostě náročný, ale vypatí se to, nohy nás přece ponesou celý život, ne?
Za chviličku půjdem kupovat pro to druhé batole, takže rozhodně zase do obchodu, kde jsou ochotní poradit a nejsou kyselí, když chcete změřit velikost.

matilduska
13. pro 2014

Doporucuji si precist tenhle pribeh jedne maminy o botach. Podle mne je pro nas prirozene chodit bos. V rozvojovych zemich zadne boty nemaji a s nohama problemy take ne. Samozrejme zavisi i od povrchu, kde se dite pohybuje, no sdilim nazor, aby byli boty s co nejmensi podrazkou, temer jak na boso. A pro nas je to taky zdravy.

ivu_cha
28. pro 2014

@matilduska Asi jsi zapomněla dát odkaz... Jinak souhlasím se vším, co píšeš.

matilduska
21. led 2015

@ivu_cha byl smazan

lululuciferka89
24. čer 2015

Maminky poradíte jaký a kde koupit první botičky? 🙂

zanri
24. čer 2015

@lululuciferka89 každý vám na to odpoví jinak, já se řídím naší fyzioterapeutkou, ta mi doporučila koupit něco z těchto značek: superfit, fare, peddy, pegres, richter, essy, protetika, vivobare fooot. Rozhodně nebrat jonap a befado. A boty kupovat až když dítě samo přejde pokoj bez držení. Jinak do té doby na doma jen protiskluzové ponožky (žádné capáčky či papučky, nic, co by svíralo chodidlo). Do kočáru či nosítka doporučila takové ty ponožky s koženou podrážkou. Včera malý přešel poprvé sám pokoj, takže mám už pár favoritů, příští týden asi nakoupím🙂

mandarinka21
26. čer 2015

Holky, vy tomu rozumite 🙂 poradte mi taky, prosim. Ja koupila synovi tyto polosandale, jsou super, mekke, kozene, dobre sedi. Ale nemaj pevny kotnik. Vzadu jsou vysoke, ale bota nejde ze strany pres kotnik, ale je pod nim. Myslite si, ze jsou boty vhodne na prvni chuzi? Zatim jsou tu snahy o samostatnou chuzi, ujde par kroku. Za ruce vic, ale neni to zatim zadna velka hitparada. Jsou v pohode?
Diky moc!

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=82256928&tab=2

terrrka123
8. lis 2015

Ahoj, ráda bych se přidala k dotazu ohledně botiček. Malé je 8 měsíců a už chodí okolo nábytku cca 3 týdny. Tak jsem začala řešit botičky. Co myslíte o capáčkách? Jako něco takového http://www.srovname.cz/bobo-baby-capacky/srovna... je vhodné nebo ne?

frenny
18. led 2016

my dostali od našich. 🙂

karlajasmine
15. črc 2016

Ahoj holky, obnovuju diskuzi... syn uz se stavi na nohy a zacina se snazit obchazet nabytek.. Nevim, kdy koupit boty a jake koupit... Je tohle vhodny? http://www.capiki.cz/cz-detail-864549-kozene-ca... Zatim prevazne leze.. spis aby mu to neklouzalo?... Nebo radeji tohle? http://www.detskaobuv.cz/katalog/capacky-1-prvn... A od kdy mu to davat...? Prijde mi ze je to asi jeste brzy, kdyz prevazne leze..

zanri
15. črc 2016

@karlajasmine na doma stačí protiskluzové ponožky (např. Pepco 12,-Kč) nebo teď v létě bosky, a až začne opravdu sám bez opory chodit, tak klidně ty capiky

urtica
15. črc 2016

@karlajasmine Ahoj, my chodíme na rehabky a dr. nás přísně instruovala, že první botky teprv až se malá bude stavět samostatně v prostoru...jako první doporučila tento typ http://www.ondalek.cz/produkt/emel-prvni-botick...

olga_
15. črc 2016

@karlajasmine První botičky, až bude převažovat chůze nad lezením.

jbzirafa
15. črc 2016

@karlajasmine už to tady několikrát padlo, boty až když dítě samo chodí (tzn ma zpevnene svaly na nohou),do té doby není třeba. Doma aby to nezamlouvalo,tak protiskluzove ponožky, i ty capáčky, s těmi mám dobrou zkušenost, neomezují v pohybu.hlavní je bezpečnost, pohodlí, teplo: )

karlajasmine
16. črc 2016

Diky moc holky!

silvous06
3. lis 2017
Uživatel silvous06 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvous06.

Já jsem první dítě nechávala ťapkat jenom bosky a teď u druhého bych chtěla vyzkoušet botičky, tak vybírám a přemýšlím nad attipaskama, psala jsem už do jedné skupinky, protože mě zajímají zkušenosti.

janurous
20. lis 2017
Uživatel janurous je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janurous.

@silvous06 už jsem vám tu někde psala 🙂 každopádně za vyzkoušení nic nedáte, každému dítěti sedí něco jiného

silvous06
20. pro 2017
Uživatel silvous06 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvous06.

Objednala jsem je malé pod stromeček, v pondělí mi přišel druhý pár, koukala jsem na ně a jsou super a srandovní :D .. tak snad jsem zvolila dobrou velikost.