Kdy začít s kliky a dřepy po císaři?

teriska94
12. kvě 2015

Ráda bych se zeptala, kdy jste po císaři začaly cvičit kliky a dřepy ? Končím šestinedělí a mám nutkání začít cvičit, jen nevím co můžu a co ne.. Děkuji za rady 🙂

adrikamika
12. kvě 2015

no to bych se rozhodně poradila s le 😖 kařem, nebo s nějakým fitness trenérem

zanri
12. kvě 2015

hojení po císaři trvá až půl roku...nedá se řídit jen podle jizvy na kůži, jde o jizvy "uvnitř", taky bych se poradila s lékařem, ale s posilováním v oblasti pánve a břicha bych určitě počkala 😒

fender
13. kvě 2015

Nám doporučovali co nejdříve. Konkrétně dřepy už jsem dělala po 14 dnech.

Je to ale hodně indi-vindi, záleží jak se hojí jizvy, což řekne dr., pokud tam není problém a pokud nehrozí distorze břišní stěny (což zase řekne dr.) nevidím důvod jakéhokoli omezení. Samozřejmě to chce začít pomalu a zlehka a postupně navyšovat a ne se první den strhat stovkou sklapovaček 🙂

Při prvním dítěti jsem začínala úplně naplno po šestinedělí, teď při druhém po sedmi týdnech.

milerka30
31. kvě 2015

Tedy mě v porodnici zdůraznili, že posilovací cviky a sporty jako kolo, brusle, běh, atp. můžu až po 3 měsících po císaři. Do té doby že mám jen cvičit cviky na zpěvnění pánevního dna.

salot
31. kvě 2015

Já bych se teda hodně bála. Rozhodně to probrala s doktorem. Je to doba, než se to zahojí a dobře si pamatuji strašidelný příběh o tom, jak ženský ruply švy na břichu při věšení prádla (slyšela jsem ho po velké operaci břicha)...

jamia
31. kvě 2015

Dělej, na co se cítíš, ale zrovna ty kliky zapojují hodně přímé břišní svaly, takže s nimi doporučuji alespoň měsíc ještě počkat. Já jsem až do 6 měsíců věku dcery cvičila pouze jógu, ono člověku nic neuteče.

jarka.09
31. kvě 2015

Hororové scénáře bych brala s rezervou, já jsem po druhém císaři začala cvičit po šestinedělí (pilates), ale ono je poznat, co tělo dovolí a co ne. Prostě ty břišní cviky, při kterých svaly hodně bolely, jsem dělala né tak na sílu a trochu jsem to flákala. Dřepy bych se ale vůbec nebála a kliky pozvolna, každý ti řekne něco jiného, já bych dala na instinkt a své tělo 😉