Kojenecký polštář - opravdu využitelný, nebo zbytečnost?

misa845
11. bře 2015

Přemýšlím o kojeneckém polštáři, na netu jich je spousta, dají se sehnat i celkem za dobrou cenu.. Ale stejně si říkám, nejsou to jen vyhozené peníze? Kdo opravdu může říct, že ho využil a je s ním spokojený?

hohe
11. bře 2015

Tak já jsem ho u prvního neměla, v těhotenství - špatně se mi spalo a pořád jsem se nějak podkasávala polštáři... Při kojení jsem se taky různě podpírala polštáři... Teď jsem si koupila před Vánoci kojo polštáč a musím říct, že se mi daleko lépe spí a leží - dokonce bez něj neusnu... Ségra si ho koupila na mé doporučení a kojila s ním a říkala, že super... Takže zatím můžu srovnat jen v těhu a je to 100% úspěšnost a spokojenost... Kupovala jsem v sam baby za necelých 550,-.

dubina
11. bře 2015

Jáááá..... 😀 , používala jsem ho asi od 7. měsíce těhotenství, spala jsem s ním....byl úžasný i manžel mi ho bral a do 3 měsíců jsem kluka kojila výhradně na něm a často jsem ho svázala a syn si tam hezky poležel, měla jsem i problémy s kojením a MM dostával chvíli stříkačkou...takže pro mě je kojící polštář úžasný. A teď ho má syn v postýlce obmotaný kolem, protože hrozně cestuje a bouchá se hlavou....tak takhle to má do měkkého. Kupovala jsem ho asi za 500 Kč.

misa845
autor
11. bře 2015

Taky jsem našla i kolem 500kč... což je ještě relativně nízká cena.. takže do něj asi taky půjdu 🙂 díky holky 🙂

hojda
11. bře 2015

Jen upřesním, že správně se jmenuje kojící polštář. Já ho využila hodně, určitě doporučuji maminkám s větším poprsím pro kojení, je opravdu výborný.

veri0007
11. bře 2015

@misa845 já jej používala od počátku osmého měsíce na spaní, po porodu na krmení malé ze stříkačky a i teď je na denodením pouižívaní v pokojíčku, krmím na něm UM a když si s malou hraju tak jej taky používám😉 U mě využitelnost na 100%😉

olusenka
11. bře 2015

měla jsem, ale u prvního dítěte skoro nevyužila. Od porodnice jsem kojila vleže (nejen kvůli nástřihu), a už mi to nějak zůstalo. Na 3 týdnech u nás byla laktační poradkyně, která mi ukázala, jak na to, ale vleže mi to stejně přišlo snazší a rychlejší. Vsedě jsem kojila jen na výletech apod. a to jsem si mimčo podložila přebal.taškou nebo prostě ničím. Druhé dítě už jsem mnohem víc kojila vsedě a na začátku polštář občas docela i využila, ale i tak si myslím, že je to zbytečnost.
A na spaní by mi vůbec nevyhovoval, na to byl dost vysoký a málo splácnutelný. LP mi ho ale pochválila, že je na kojení naplněný ideálně, byl s pidipolystyren.kuličkami.
Jo, ještě dodám: u prvního dítěte jsem ho, dokud nelezl nebo se neplazil, nejvíc využívala jako zábranu, aby mi nespadl z postele, když jsem se potřebovala někam otočit a něco si podat. 🙂

martaveg
11. bře 2015

Zatim muzu rict jen zkusenosti z tehotenstvi a za mne super, mam motherhood, ohromne cecko, vyuzivam ho jak na spani tak i na valeni se na gauci, uz ted jsem nasla asi pet zpusobu jak ho kolem sebe naaranzovat nebo jak se pres nej prevalit aby to bylo pohodlne 🙂 verim ze na kojeni taky najdu par zpusobu vyuziti a nebo na valeni s mimcem v posteli/na gauci

misa845
autor
11. bře 2015

@olusenka je to asi věc názoru.. každopádně jsem ráda za každou zkušenost 🙂 právě člověk pořád přemýšlí, co je zbytečný a co není. ale zase každému vyhovuje něco jiného. Přece jen, kupovat ho nemusím hned 🙂 ikdyž o něm dost přemýšlím...

jolima
11. bře 2015

Ja jsem s nim naprosto spokojena. Odpocivala jsem na nem v tehotenstvi, davala si ho i pod nohy, kojila na nem a ted, kdyz je mala na UM a jeste nesedi ho pouzivam jako podhlavnik pro ni 🙂

mysonek
11. bře 2015

@misa845 Já ho používala jen na kojení, ne na spaní. Využívala jsem ho hodně. Na začátku mi to hodně ulehčovalo kojení, s normálním polštářem v porodnici mi to nešlo a bolely mě záda. A pak jsem ho hodně ocenila když jsem potřebovala mít při kojení obě ruce volné. Třeba když jsem malé kapala kapky do očí, nebo stříhala nehty. Takže pokud nepočítáš každou korunu tak ho doporučuji. Sice se bez něj dá obejít, ale hodně věcí ulehčí. Dělají se malé a velké, měla jsem ten větší.

misa845
autor
11. bře 2015

@mysonek koukala jsem, že se dělají i menší, ale určitě jsou praktičtější ty větší.. když už tak půjdu do toho většího...

scruffy
11. bře 2015

Kupovala jsem ho až po narození dcery zhruba za 700 Kč a už bych si ho znovu nekoupila, mám velký Tina newbuddy, je super, že je pevnější, ten z polystyrenových kuliček nedoporučuji. Ale na kojení ho stejně nepoužívám, nevyhovuje mi to, stačí mi, když si záda podložím jedním polštářem a druhý polštář si dám na klín a položím na něj mimčo.

maky_s
11. bře 2015

Já mám z kuliček a používám ho od 3.měsíce na spaní a jsem moc spokojená. Podpírám si s ním i nateklé nohy 🙂 i kdybych ho na kojení nepoužila,rozhodně bych nelitovala,že jsem si ho pořídila😉

zulitvi
11. bře 2015

Dostala jsem ho a nevyužila.

pincola
11. bře 2015

Na kojení výborná věc. Doporučuju🙂

lennus
11. bře 2015

Využila jsem hodně a byla jsem maximálně spokojená. Kojím stále, prcek má 15 měsíců a schovala jsem ho teprve před měsícem. Každopádně já bych za sebe doporučila si ho nejdříve půjčit na zkoušku a když se osvědčí, tak si ho pak pořídit. Některé maminky ho mají na konci těhotenství i na spaní kvůli rostoucímu bříšku.

betelgeuzz
11. bře 2015

Na spaní jsem ho nepoužívala, vadilo mi to šustění kuliček. Ale na kojení jsem ho využila u obou holek, nemusela jsem je na rukách držet, ale podepřela se pěkně polštářem. Kupovala jsem používaný na netu a dokoupila pytlík kuliček asi za 50 kč.

meo
11. bře 2015

Jestli hodláš kojit, tak si ho určitě pořiď. Já ho využila hodně, protože kojit v sedě bez něho, tak to bych si zničila asi záda. Někdo dává dítě při kojení na obyčejný polštář, ale to se mi zdá nepraktické, kojenecký polštář tě hezky obejme okolo těla a máš v podstatě volné ruce. Navíc se dá sehnat i v bazaru pěkný za pár korun, nemusí být nový. 😉

atinkaa
11. bře 2015

Za mna kojenecky vankus vyuzijes i ako tehusik na spanie..a ak si kupis vankus ala hniezdo tak ziskas krasny a funkcny pelisek na spinkanie pre babatko, za mna osobne a moje ditka teda jo. Ale ono sa to neda predikovat, isto budu ludia co ho nemali a su-boli spokojni aj bez neho 😉

olusenka
11. bře 2015

@misa845 ale jo, tak naprostá zbytečnost to není, je fakt, že s ním je to mnohem pohodlnější, jak člověk kojí pořád vsedě, tak bez tohoto polštáře by asi bolely dost záda. Mě teda taky vadilo, že je to velký "krám", který furt někde překáží. Při kojení druhého dítěte se vážně docela hodil, ale dcera se nechala kojit tak 5-10min a stačilo, kdyby byla jako syn, že vydržel u prsa běžně víc jak půl hodiny a já si u toho četla a koukala na filmy, tak bych to bez polštáře asi taky nedala. To je určitě rozdíl.
Jinak jsem sehnala nový asi za 250Kč, a pak ho ještě za 200Kč prodala. Byl jako nový.

lennus
11. bře 2015

@betelgeuzz Já teda s kuličkama neměla. 😉

zanri
11. bře 2015

koupila jsem v Lidlu cca za 250,-Kč - bývá tak 2x do roka v akci - dlouhý relaxační - nejprve na spaní, pak na kojení a teď se na něm malej válí v ohrádce - nejsou v něm kuličky - je pevný a zároveň měkký, není zakulacený, dá se vytvarovat, má pratelný potah na zip a časem z něho třeba udělám 2 - prostě lze využít nejen jako "kojící"

adji
12. bře 2015

Já jsem si ze začátku myslela, že je to zbytečnost, ale dnes bez něj neusnu 🙂

misa845
autor
12. bře 2015

Tak super, díky všem za zkušenosti.. nedalo mi to a objednala jsem si nějaký se zvířátkama, kamarádka mi říkala, že se na to pak děti koukají, když je barevný a jsou tam zvířátka 🙂

adji
12. bře 2015

Taky mám se zvířátkama 🙂 Určitě ho využiješ

misa845
autor
12. bře 2015

objednala jsem tento 🙂

bobulka_216
12. bře 2015

ja se chytám si ho koupit ... beru ted manželovi v noci deku a spim s ni na boku mezi nohama a obejmu ji u hlavy ... no a mu chybí 😀 super poloha a ja spim jako miminko ... mam vyhlídlý do cca 500 takže to je oki 🙂

misa845
autor
12. bře 2015

@bobulka_216 tak snad nebudu litovat 🙂 stojí do 500kč..

aneztuzka
12. bře 2015

Já si ho asi plánuji ušít, jestli ho po někom nepodědím 😀

bobulka_216
12. bře 2015

@misa845 myslím si že i kdyby tak se da využít v postýlce k domlněni mantinelu a na to lebedění miminek ... taky doufám, že nebudu litovat 🙂