Kolik kusů jakého oblečení pro podzimní miminko?

tingle
30. črc 2016

Dobrý den všem, vím, že podobná témata se tu už řeší, ale nějak jsem začala panikařit kvůli oblečení, všude se dočtu něco jiného a mám prostě strach, aby měla miminku co obléct, aby toho nebylo málo nebo naopak moc. Taky nevím, jak bude velké, jak dlouho bude moci nosit vel. 56, takže kolik toho mít v 56 a kolik už v 62? Mám nějaký seznam, kde si odškrtávám, takže zatím mám v 56 - 6x body, 5x dupačky, 2x polodupačky, 1x svetřík, 2x čepička, nějaké ponožky a rukavičky, 2x overálek na spaní. Víte, já prostě nedokážu odhadnout, kolik toho denně unosí a abych pak nebyla překvapená, že mám toho málo. A to stejné bych asi měla mít i ve velikosti 62 že? Nezlobte se, ale budu ráda za rady od vás zkušenějších, děkuju moc 🙂

konik_mischel
30. črc 2016

@tingle ahoj, já zkušená opravdu nejsem - čekáme první miminko, ale stejně jako ty jsem se pídila všude možně, kolik čeho mám mít, aby bylo dost, ale ne příliš. Nakonec mám 2 sady (polodupačky a vršek v 50 - líbily se mi a větší prostě neměli 😉 ) A 56, 62, 68 budu mít po cca 7 ks kompletního oblečení ( tzn. buď overal nebo dupačky a vršek atd...) Nevím, jak bude miminko velké, jak rychle poroste, tak tohle snad bude stačit. A pokud ne, udělám si procházku s kočárkem kolem obchodu, nakoupím dalších pár kousků, vyperu a druhý den jsou k použití. Nechci mít kupu věcí, co miminko neunosí a v dnešní době opravdu není problém cokoli opatřit během jednoho dne. Takže já pojedu touto cestou. Mám několik párů bavlněných obyč. rukaviček, 1 pár teplých, několik čepiček tenkých a 1silnější, asi 3x silnější ponožky, budu mít jednu kombinézu 62 a jedu 56 (miminko bude v listopadu). Myslím, že to stačí. 🙂

tingle
autor
30. črc 2016

Moc děkuju za odpověď, já jsem se právě bála, aby mu ta 56 nebyla malá, takže menší jsem už ani nekupovala, opravdu to neumím odhadnout. Ale uklidnila jsi mě, je pravda, že se dá kdykoliv cokoliv dokoupit, já jsem spíš taková, že potřebuju mít vše nachystané předem, abych byla v klidu, ale i takto se to dá, to máš pravdu 🙂 Ještě dokoupím kombinézku a nějaké teplejší rukavičky a čepičku, to je jasné. Ale ty velikosti...mě totiž docela vyděsilo, když jsem tu četla diskuze od holek, kterým miminko nosilo 56 třeba týden a pak hned mělo 62, proto jsem z toho celá zmatená a prostě nevím no 🙂

marcetta_k
30. črc 2016

@tingle zrovna u té kombinézky bych být Tebou raději počkala. To už není tak levná položka jako bodyčka, takže to bych čekala až se miminko narodí jak bude velké.
Na převod domů to vyřešíš přes nějaký fusak a pak stejně hned nebudeš určitě nikam chodit, tak bys stihla objednat i přes internet 😉

tingle
autor
30. črc 2016

Aha to mě nenapadlo, tak děkuju, to je pravda, že to už je dražší položka a kdyby mu pak nebyla.... 😨

konik_mischel
30. črc 2016

@tingle já právě nevím, měla jsem 2,80 když jsem se narodila. Takže docela drobek. Třeba naše dítko bude po mě. každopádně jsem si říkala, že ty dvě 50 mě nezrujnují, vezmu je do porodnice. A pokud budou malé, nastoupí rovnou 56. A podle toho, jak miminko poroste budu dokupovat, pokud bude třeba. Taky potřebuji mít vše pěkně nachystané, vyprané, vyžehlené, uklizené atd..., a naší lásce koupím cokoli bude potřeba , ale nechci a je mi protivné mít doma spoustu věcí, které miminko ani nebude mít nikdy na sobě ) nejde o peníze, ale o to, že to je zbytečné). Navíc v nouzi nejvyšší miminko s 56 obleču do 62 a pojedu nakoupit 😀 S těmi velikostmi je každé miminko jiné - mám okolí dvě, skoro stejně staré a jsou od sebe v 9 měsících 2 velikosti, takže co miminko, to originál, odhadnout to nejde 😉

pandice
30. črc 2016

Ahoj, my čekáme mimčo v listopadu a taky první, mě celkem hodně pomohl tento článek http://backontrees.blogspot.cz/2014/12/vybava-p...

konik_mischel
30. črc 2016

tenhle mě celkem pobavil svojí věcností a praktičností, jedu celkem podle něj...
http://www.emimino.cz/denicky/vybavicka-na-mimi...

tingle
autor
30. črc 2016

Oba články super, díky holky!!!! 🙂 Dost to pomohlo 😀

maudd
31. črc 2016

Ahoj, máme chlapečka, narozen minulý rok v říjnu. u nás v rodině jsou děti vždy kolem 4 kg při narození a ejhle - naše mrně 3,3 kg a hlavně 48 cm. Já měla doma jedno body 50, takže druhý den z porodnice jsme jeli kupovat oblečky protože ve všem fakt plaval. Jinak doporučuji overaly, za mě asi nejpraktičtější a na rozdíl od polodupaček netlačí bříško...a stejně pak budeš mít pár oblíbených kousků a budeš je točit pořád dokola...

tingle
autor
31. črc 2016

No ja si taky rikam, jak bude velkej, kdyz ja mela 2,40 kg a pritel 3,10. Ale zase jsme byli dlouzi, tak by mu ta 56 byt mohla 🙂 jinak tech overalku jsem vcera sehnala vic, tak se budou hodit :D

sisstin
31. črc 2016

Ja mela ted dceru 3260 a 50 nosila mesic ;) syn mel 2940 a v 50 plaval :D jinak ted v 8,5m pomalu prechazime na velikost 74, nektery deti maj uz treba i 86, to jsou pak rozdily obrovsky.

sisstin
31. črc 2016

Jinak na syna mi v pohode v jedny velikosti stacily treba 4 overaly a 4 bodycka. Dcera do 4m blila, kudy jsem ji nesla a mela treba 3 body za den :D pak hodne zalezi, jak moc si chcete miminko fintit atd. Ja jsem na to dost ujeta, ale treba nosim jenom v satku, vubec nepouzivam kocar, takze nejaky saticky, dzinecky atd. vyuzijeme minimalne, nejvic frci body a leginy, kratasy, overalky na raminka ted v lete atd. Do kocarku se muze mimco fintit vic :D

tingle
autor
31. črc 2016

Chtela bych, aby byl ven vyfintenej, to je jasný, ale doma muze byt tak nejak normalne, v "domacim", to je jasny 😀 😀 no kdyz mu 56 bude velká, tak proste dokoupime i par mensich kousku, vsak ono se to nejak zvladne 🙂 kazdopadne uz jsem klidnější 😀

jerry009
31. črc 2016

Mám termín také na podzim 🙂 Velikost 50 jsem naštěstí "podědila" od kamarádky - pár kousků, uvidím, jak velké miminko se nám narodí. S velikostí 56 a 62 je to u mě hodně ošemetné kvůli značení - některá 62 mi přijde jako 56 a naopak některá 56 mi přijde jako 62. Nicméně bodýček mám ke každé velikosti jen pár (hlavně s dlouhým rukávem, s krátkým rukávem nemám skoro vůbec), polodupaček a legínek taky pár. Potom mám pár punčošek ve vel. 0-6 měsíců (kamarádka radila, že se jí punčošky hodně osvědčily). Čeho mám ale nejvíc jsou overaly (z 90% také naštěstí koupené levně od kamarádek), ve vel.62 jich mám třeba 10, raději toho chci mít víc a overaly se osvědčily snad všem, se kterými jsem mluvila. Potom mám také ve vel.56 2 teplé overalo-kombinézky a vel. 62-68 také 2 teplé overalo-kombinézky. Takže já toho mám raději víc, ale záleží na uvážení každé mámy / budoucí mámy. 🙂

simca31
1. srp 2016

Mám dva kluky a u každého to bylo jinak první se narodil přes 3kg a 49cm tak nám byli rovnou 56 syn neblinkal takže stačilo opravdu 7 bodýček 7 overálku pár dupaček poludupaček 2 kabátky taky punčošky v tom byl i doma punčošky a bodýčko druhý byl drobek 2500kg 45cm takže vel 48 mu byla velká tak jsme museli dokupovat a blinkal takže jsme všeho měli jednou tolik co u prvního převlíkala jsem i 4x deně a hlavně na začátek se opravdu vyplatí overálky minimálně aspon 10 kusu určitě

lenkas1982
1. srp 2016

@tingle Ahoj, oblečením se opravdu nestresuj. Nevim, odkud jsi, ale neni nic jednoduššího, kdyz zjistíš, ze mas něčeho málo, aby ti hned po příchodu z porodnice někdo par kousku někde dokoupil. Vždyť je dětských hadriku ve všech obchodech plno. Ja takhle po příchodu z porodnice zjistila, ze mi dcera ve všem hrozně plave, protože jsem se řídila pravidlem, radši moc nekupovat male velikosti, co kdyz se narodí větší. Tak me hned druhy den vezl děda do obchodu, zatímco babicka hlídala. Od porodu jsem ji oblekala velikost 62, narodila se necelých 4kg a 52 cm. Spis doporucuju nakoupit toho min, pokud víš, ze pak nebudeš mít problém někoho vyslat neco dokoupit. Mne pak bylo hrozně líto, kdyz jsem zjistila, ze jsem ji třeba nějaký oblecek ve finále ani nestihla oblect. A co se týče druhu oblečeni, k tomu si musíš dojit pak sama, my třeba nakonec vůbec nenosily takove ty hunate zimní overaly, i kdyz jsem mela dva krásné, protože jsem to shledala nepraktickým, do toho dceru navlekat a pak zase po příchodu svlekat, kdyz mi třeba spala. Radši jsem ji mela jen ve fusaku a dece navíc, abych ji pak jen rozepla a odkryla. Novorozenecké rukavicky se nám taky neosvědčily, protože ji na rukou vydržely jen chvili, tak holt byla v prvních týdnech podrapana. Svetriky (mikiny) a teplacky jsem ji začala dávat az asi ve 3 měsících, do te doby mi to přišlo takové nepraktické, mela jsem ji v bodicku a na tom dupacky. Jo a jeden poznatek, banální, ale fakt me nenapadl, na body s dlouhým rukavem se dítěti další dlouhý rukáv obléká fakt blbě, takže i kdyz nakupujes na zimu, měj vic body s krátkým rukavem. :D Ale je to jinak fakt individuální, každému sedne neco jiného.

raaduska
1. srp 2016

já zas naopak, raději jsem toho měla víc, než abych se stresovala, že se mimčo zase poblinklo a neměla do čeho převléct. A jako fakt jsem neměla na to, hned z porodnice někde lítat po obchodech, to fakt ne..Navíc v bazárku lze sehnat krásné věci za málo peněz...

evulina77
1. srp 2016

@tingle osobně radím tak 4 bodíčka s dlouhým rukávem, 3-4 tepláčky / polodupačky, 2 mikinky, dvě čepičky a ponožky taky třeba 4x, pak 2 overalky na spaní - to vše ve velikosti 56. Pak budeš mimčo dávat stejně do zavinovačky, nebo do deky a pak do fusaku. Ostatní se dá poměrně dobře a rychle koupit podle toho, jak bude mimčo veliké, kolik toho dostanete darem a taky co ti bude vyhovovat víc. Doporučuji Tesco - dobrá cena a kvalita, nebo kik - docela jde cena a někdy je dobré koupit něco v Pepcu - cena dobrá, ale kvalita proměnlivá. A super je nakupovat v Lídlu - cena i kvalita výborná. Osobně bych už asi nakupovala pro malinká mimča v bazárku - oblečky jsou velmi zachovalé a cena je minimální. Super jsou třeba bazárky při mateřských centrech, které se konají párkrát za rok a kde se mamči zbavují věcí fakt za pár korun...

jerry009
1. srp 2016

@raaduska Já mám právě také tento přístup. 🙂 Raději toho mám víc (jak jsem říkala spoustu věcí od kamarádek za pár kč, ale i nové věci většinou z výprodejů), než po porodu jít do obchodu dokupovat. Ale opravdu to záleží na uvážení každé ženy. 🙂

tingle
autor
1. srp 2016

Taky jsem ted nakupovala dost veci od pani, mela po jednom chlapeckovi, takze krasne obleceni za par kacek a uz js fakt klidna, myslim, ze toho mam dost minimalne do pul roku. A prave se taky bojim, ze bude blinkat a budu ho muset casto prevlikat, tak at jsem radsi v klidu, ze toho mam dost. Neco mame nove, neco pouzite, ale vsechno pekne, tak uz jsem klidnejsi 🙂 nahatej nebude 😀

lenkas1982
1. srp 2016

@raaduska Jako jasně, že lítat někde po porodu v obchodě není ideální. V mém případě jsem si to dovolila jen díky tomu, že máme obchody do 5 minut autem, jen jsem do jednoho vešla, popadla pár kousků a zase šla. U nás naštěstí na tohle výborně funguje manžel i babička, jsou nadšení, když mohou odněkud něco pro malou přinést, takže něco dokoupit je nejmenší problém. Před porodem jsem taky hrozně řešila, co potřebuju a nepotřebuju, jestli mám všeho dost. Nechtěla jsem ale kupovat věci, které jsem si nebyla jistá, jestli budu potřebovat. I tak jsem pak zjistila, že jich dost mám. A naopak jsem postupně přicházela na to, že bych potřebovala to či ono. Takže ať už je to oblečení nebo cokoliv jiného, dodatečným nákupům se podle mě nejde vyhnout (myslím spíš na první týdny-měsíce, ne na první dny). Naštěstí to v dnešní době není problém, funguje spousta e-shopů a zpravidla ráda pomůže rodina. Plus se mi taky postupně začala scházet spousta oblečení od příbuzenstva z druhé ruky. A nemít mimčo do čeho obléct, to už snad v dnešní době v našich podmínkách skoro nikomu nehrozí, maximálně se bavíme o tom, že holt budeme muset vyprat častěji. 🙂 Fakt mi připadá zbytečný se před porodem stresovat tím, jestli mám mít 5 nebo 10 nebo 15 kousků nějakého oblečení. Když budu mít málo, není problém to v horizontu několika málo dnů dokoupit/doobjednat a mít to doma. Ale přesně jak se píše výše, je to na uvážení a rozpoložení každé z nás, já prostě jen asi nerada hromadím věci. 🙂

tery_s
2. srp 2016

Ahoj já jsem teda měla připravenou i tu 50 do porodnice a 4x body i 2x overal a bylo potřeba. Tu 56 jsme měli až od 1.m. tu 62 potom asi ve 4.m. asi záleží individuálně na porodní váze a výšce, ale co vím kamarádky taky 1.m tu 50 užili. Jinak doporučuji 1x kombinézu v 56 a 1x v 62 pokud budete podzim/ zima chodit ven + ještě fusak do kočárku kvalitní nejlépe s beránkem. Věci na doma stačí z druhé po jednom mikinku to není zničené ty nejmenší velikosti se unosi jen pár měsíců. Doporučuji overaly a spací pytel. Dopředu nic nekupovat, např. zásoby kosmetiky potřeby na umělou výživu atd. To vše se dokoupi podle potřeby