Kosmetika před porodem. Jako si ještě pořídit?

saba95
1. čer 2020

Ahoj ženy ,chtěla bych se zeptat jakou kosmetiku si mám pořídit před porodem ? Mám zatím jen sudocrem ,aviril zásyp a olejicek co na začátek bych si měla ještě pořídit ať jsem vklidu ? ☺️🌺

pipi_puncocha
1. čer 2020

To stačí. Měla jsem jen Sudocrem, olejíček a líh na pupík a do teď si s tím vystačíme (malý má půl rok). Plus pro mě Purelan na bradavky

fouskovi
1. čer 2020

Aviril zasyp zbytečnost, měla jsem jen Sudocrem olejicek alih na pupík a pro sebe Purelan na prsa

jako_mala_holka
1. čer 2020

Ahoj, to zalezi na kazdem, ja jsem treba ujeta a jak nemam vsechno dopredu, tak jsem nervni 😅 pro nasi malou jsem poridila od Weledy emulzi do koupele, krem na zadecek, olej na brisko, pak mam bambucke maslo, mandlovy olej (asi budu stridat, uvidime), nejake vzorky Bepanthenu a Sudocremu... vtipne je, ze vse od te weledy mam 2x, pac jsem to prehledla v objednavce... takze na dlouho 😅 jinak pro sebe mam z kosmetiky sprchovy detsky krem s mesickem (abych nebyla moc parfemovana) a Purelan na bradavky... ted jsem videla novou kosmetiku od Manufaktury a Saloosu pro miminka, tak jsem se musela ovladat, ze toho mam prece dost 🙂

Jinak pozor na ten Aviril, je tam azulen, ktery muze delat problemy, je to casty alergen... a taky parafin, ucpava pokozku... mozna bych si to jeste rozmyslela... Sudocrem je dobry, ale spis az v pripade potizi s opruzeninami, to se da pak pouzit ten sudocrem nebo kdyz je to horsi, tak Imazol krempasta... dobra je treba ta weleda s mesickem, neco prirodniho, nebo z lekarny michana masticka s rybim tukem na zadecek, na telicko nejaky ten cisty olej (mandlovy, merunkovy,...), ci nejake to maslo... nektere maminky nemazou nic a nicim, ale to uz pak zalezi na mamince a miminku 🙂 on aviril krasne voni, miluju tu vuni, pouzivam pro sebe nekdy po holeni na nohy... ale na miminko bych to osobne nedala, myslim, ze ten, co se pouzival driv, mel i jine slozeni (a taky snad nic jineho nebylo) 🙂

puhelin
1. čer 2020

Lih na pupik, bambucke maslo a bepanthen care. Vic jsem toho 1. rok nepotrebovala (pupik jsem nechala snest v porodnici).

filigranologie
1. čer 2020

cim mene, tim lepe

saba95
autor
1. čer 2020

Děkuju všem 🌺☺️

ellisza
1. čer 2020

@saba95 Já určitě doporučuju Eoné. Je to česká značka specializovaná právě na maminky před porodem, po porodu a na miminka. Je 100% přírodní bez chemie. Tady teď mají slevu na celou značku: https://www.nuspring.cz/znacky/eone-kosmetika

sigyn
1. čer 2020

Nám stačil sudocrem (největší balení) a líh na pupík. Později jsem ještě pořídila olejíček (na citlivější části jako podpaží a pod krkem), jinak nebylo třeba nic. Věci ke koupeli třeba nejsou, ale dostali jsem pár vzorků, tak je spotřebujeme, ale určitě to jde bez toho 🙂

surikata131
1. čer 2020

Zadeček mažu bepanthenem, sudocrem jen když byla trochu opruzená, jinak kosmetiku jsem kupovala weleda (tělové mléko, šampon), líh na pupík. Zásyp podle mě zbytečnost. Pak uvidíš podle potřeby....

denisahlavicova
1. čer 2020

Já měla olejicek, který jsem po 3m vyměnila za krém na předpis, sudocrem jsem nahradila babylove z DM, emulzi do koupele od Weledy a teď mám na předpis od Linoly.

jjasmina
1. čer 2020

Bepanthen, po oleji Aviril se mi osypala, zvolila jsem jiný, zasyp, líh na pupek.my třeba mazali po každém prebalovani

vendes
1. čer 2020

Mám domácí krém se zinkem na opruzeniny, bio slunečnicový olej a líh na pupík.

krupka3
2. čer 2020

Ja mam Herbalon s dubovou kurou na umyvani spodku po porodu (at se zranenim nebo bez), purelan na bradavky (preventivni mazani, pred kojenim se neumyva), a pro mimco Medvidka od Eone a Perlan (misto vlhcenych ubrousku).

monita0806
4. čer 2020

Zadeček budu mazat bepanthenem, jinak určitě olejíček Aviril, něco na pupík a na koupel ještě nevím. Teprv budu vše nakupovat