Jaká kosmetika je pro mimi nezbytná?

macekzmalacek
25. zář 2017

Dobré odpoledne, jaká kosmetika je nezbytná pro novorozence?
Myslím, že není nutné na začátku kupovat šampony, mýdla.. ?
že stačí oplachovat ve vodě?
ale spíš takové ty nezbytnosti - jaký krém na opruzeniny se vám osvědčil? zásyp? olejíček? prostě jen to nejnutnější, co je potřeba pořídit předem.. zatím máme jen teploměr do vody (mám blbý odhad na teplotu), žínky (budeme používat jednu asi vyloženě na zadeček při přebalování - pokud budeme doma, chceme přebalovat v koupelně a oplachovat, NEpoužívat vlhčené ubrousky plné chemie) a nůžky pro mimi..
děkuju

lenkajan
25. zář 2017

Ja toho mela spoustu a pouzila jsem jen Bepanthen na opruzeniny a obcas detsky olej od Hipp na masaze. Od stejne znacky jsem pak pres zimu pouzivala krem proti omrznuti tvare. Ostatni pripravky zustaly nedotcene 🙂

gnozka
25. zář 2017

Dobry den , přesně jak píšete neni potreba žádných mýdel ani samponu . Ja dceru myla pouze ve vodě a oplachovala zadeček pod umyvadlem. Na zadek jsme meli bepanthen jako prevenci a sudocreme kdyz uz je opruzenina. Telicko jsem ji mazala obyc modrou indulonou . Ted ji jsou dva roky a musíme používat speciální kosmetiku pro atopiky , bohužel . Ale na zacatek ty obyc úplne stačí 🙂

gnozka
25. zář 2017

Ano dobra poznámka od
@lenkajan na zimu je dobre pořídit zimní krém na obličej . Ten je nezbytný .

chimneysweeper1
25. zář 2017

Místo žínky si kup Perlan a mycí olej Medvídek. Náš syn nezná vlhčené ubrousky, pokaždé ho umyjeme vodou a Medvídkem a má nádhernou dupinku 🙂 Jinak máme kosmetiku Klorane Bebe, dostala jsem ji, mají pumpičku na dávkování a nádherně voní. Máme mýdlo a krém po koupání. Na zadeček Bepanthene a na bradavky Purelan. Nic víc netřeba 🙂

luj89
25. zář 2017

Za me pouze mast na zadeček. A jakou? No je jich spousta a zalezi jestli mas radsi eko kosmetiku nebo das prednost tem na ktere je reklama ale nejsou zrovna eko... Ja pouzivam mesickovou mast od Delibutus.

krystalka
25. zář 2017

Používali jsme měsíčkový krém na zadeček od Welledy, mají celou tu měsíčkovou řadu, jinak jen občas olejíček ze stejné řady, když měl sušší pokožku....v zimě má ta řada ochranný krém do mrazu, ale to až když byl větší....na případné opruzeniny Bepanthen....jinak prvních několik let jsme koupali jen v čisté vodě, šampon později jen na vlasy....a i teď v 9 letech se často sprchuje jen vodou, šampon bereme jen na vlasy a nebo když je v létě ze zahrady fakt špinavý...s pokožkou neměl nikdy problém.....vlhčené ubrousky jsme používali ze začátku, ale když jsem potom zjistila, co se s nimi všechno dá při uklízení vydrhnout, tak jsem je nechala fakt jenom jako nouzovku na ven....doma jsme zadeček opláchli v umyvadle pod kohoutkem 🙂

alenkara
25. zář 2017

Pry je pro miminka i děti už větší skvělé obyčejné bambucke máslo. Jinak Bepanthen a Sudokrem na zadeček a já pořídím ještě nějaký olej od Weledy, jsou přírodní a zbožňuju je.

maii
25. zář 2017

Ja vim, ze to proste neda, a ze se chce kupovat kosmetiku pro mimi, ale fakt neni nic moc potreba. Koupat staci ve vode, akorat kdyz se hodne umatla a zpoti mezi prsticky, tak obcas vymyt jemnym mydlem nebo medvidkem. Ani s tim zimnim kremem to neni potreba prehanet, staci trochu maznout na nosik a tvare, popr. okolo pusinky, jestli bude slintat. Na zadek - no, ja s bepanthenem nemam nic moc dobre zkusenosti, zpusobuje mokvani, a vlastne ani sudocrem neni dle me zadny zazrak, to spis nejakou prirodni klasiku od weledy - nebo purelan. Ktery doporucuju koupit urcite (popr. cisteny lanolin z lekarny, je mnohem levnejsi), pokud budes chtit kojit, super je na bradavky i na ruzna podrazdeni od vlhkosti, opruzeniny, atd. Zinek urcite vic, staci nastrihany jemnejsi rucnik nebo plena a preprat jednou za cas jako latkove pleny, k tomu naredeneho medvidka, a pak jeste dalsi zinkou osusit...

babanci
26. zář 2017

Co vím, tak máme na vnučku jen nějaké bezchemické mýdlo, zadeček nenatíráme a není to vůbec potřeba, nikdy nebyla opruzená. Toť vše. Na dceru jsem kdysi nakoupila spoustu olejíčků a krémíčků, ona se mi celá osypala a kožní lékař, přítel mých rodičů, mi vynadal, ať se na to vykašlu a musím-li jí něčím natírat, ať jí natřu sádlem. 😀

eviicka
26. zář 2017

Také doporučuji na přebalování perlan - používám pouze ten s obyčejnou vodou (přijde mi zbytečný i ten Medvídek) a vyhovuje to maximálně. Na občasné zapařeninky se osvědčil spíše Sudocrem - ale úplně stačil pidireklamní vzorek z porodnice.

lennus
26. zář 2017

Já nekupovala dopředu nic, jinak jsem si nemohla vynachválit olej do vody Delfínek, který pokožku krásně promastí a už se pak miminko nemusí mazat. Zadek jsem umývala pod vodou, neopruzoval se a preventivně mazat mi přijde blbost, v porodnici to dělali, ale já doma pak ne.

beruda
26. zář 2017

My jsme u dcery používaly pouze obyčejné dětské mýdlo, mýt pouze vodou nestačí, to miminko se taky potí.
Mazala jsem čistým meruňkovým olejem, který je na dětskou kůži lepší, než mandlový. Nalila jsem ho do porcelánové lahvičky s pumpičkou, aby se lépe dávkoval.
Místo vlhčených ubrousků jsem si objednala roli perlanu, nastříhala čtverce a každý den jsem vařila čerstvý heřmánkový čaj. Čtverce jsem máčela v čaji a tím malou umývala.
No a krémy na prdku používala jsem domácí měsíčkový krém z bambuckého másla a měsíčku nebo bepanthen. Když byla opruzená, tak zabíral Sudocrem.

motley
26. zář 2017

Používali jsme Hipp sensitive koupel nebo weledu měsíčkovou koupel a na zadeček bepanthen. Používala jsem ho i na bradavky po kojení. Pak ještě olejíček od weledy na masáže🙂

jipe
26. zář 2017

taky doporučuju místo žínky na zadeček perlan, já jsem si ystačila s čistou vodou, ale ten Medvídek je hodně oblíbený. Zadeček jsem natírala sudocremem, dle potřeby. Jinak já jsem mýdlo a tělové mléko nebo olejíček používala vpodstatě hnedod začátku,máme tady hrozně tvrdou vodu, která vysušuje. Osvědčila se mi značka Sebamed, olejíček jsem měla nějaký od saloos, ale prodává se v lékárně třeba čistý slunečnicový

krystalka
27. zář 2017

@beruda - já mám zkušenost, že čistá voda bohatě stačila několik prvních let a to jsme miminko ani nekoupali každý den, jen zadeček, ruce a pusu jsme umývali podle potřeby...syn měl vždycky pokožku krásnou, nevysušenou, žádné vyrážky....sprchový šampon nebo mýdlo jsme používali spíš jenom při akcích typu výlet parní lokomotivou (a to už bylo tak cca kolem 3 let) a byli jsme všichni trochu od sazí 🙂.....a heřmánkový čaj je fajn, ale pozor, na heřmánek dost dětí reaguje naopak podrážděním, bývají na něj alergie....ale to v podstatě platí pro všechny přípravky - jak přírodní, tak ty umělé....chce to vyzkoušet....

tortojs
27. zář 2017

Mám pouze medvídka kterého používám místo vlhčených ubrousků a pár kapek dávám do vany když se koupe. Jinak mám bephanten ale Lukáš na opruzeniny naštěstí netrpí. Preventivně nic nepoužívám a ničím ho nemažu. Pokožka si sama musí vytvořit ochranou bariéru.

michaela6599
27. zář 2017

Ahoj,
Mi od porodnice používali vlhčený ubrousky a bepanthen nebo sudocrem na opruzeniny ale malá na ně netrpěla takže nebyla ani potreba.Pak ještě Olejníček dětský měla suchou kůži na nohách na to dost trpěla.Jinak nic žádný krémy nic na koupání atd podle mne zbytečnosti ,i v porodnici říkali že stačí čistá voda .

andiienka
4. říj 2017

Já jsem před narozením malého nakoupila obrovské množství dětské kosmetiky od Seba Medu, všichni mi jí doporučovali. Nakonec se po ní malej osypal a byla nám k ničemu. Takže já osobně doporučuji pořídit nejdřív třeba vzorečky 🙂
Jinak co u nás frčelo byl Bepanthen, který jsme využívali jak na zadeček synka, tak když jsem kojila i na bradavky a na ten nedám dopustit.