Látkové pleny - kdo to zkusil a vzdal?

neftys75
26. kvě 2013

Rozhodli jsme se s manzelem pro latkove pleny, ale kdyz se o tom nekde zminime, vsichni na nas koukaji jak z jara. V lepsim pripade znaji nekoho, kdo se do toho pustil a vzdal to. Naopak kdyz si treba i jen tady na Modrem konikovi procitam diskuze, jsou z toho vsichni velice nadseni. Zajimaly by me proto i zkusenosti rodicu, kterym latkove pleny nevyhovuji a upustili od toho... Podotykam, ze my to tedy mame v planu alespon zkusit a kombinovat s jednorazovymi ekologickymi plenami, no a uvidime, jak nam to bude vyhovovat... Predem diky za vsechny prispevky do diskuze! 🙂

martiniquest
18. črc 2019

Taky jsem zkusila a vzdala. Resp.pouzivali jsme je cca 8 mesicu, ale v roce a pul jsem s tim sekla a vybavu prodala. U druheho uz to zkouset nebudu. Priznam se, ze mam rada komfort nepremysleni, co na dite navlecu - plinky i nasledne obleceni. Ze zacatku byly vsechny jednovelikostni plinky malemu strasne obrovske (meli jsme sio, aio, kalhotkove a puky), pak bylo obdobi, kdy to slo a latkovali jsme. Ale musela jsem premyslet j nakupu obleceni, radu veci kvuli plinam neobliknul plus mi vadilo prebalovani co hodinu a tahani tasky s plinama kdykoli jsme slu ven. V roce a pul zacal curat velke davky a plinky to nepobiraly. Ano, mohla jsem dokoupit savejsi verze nebo vkladacky, ale uz jsem do toho nechtela investovat a presla na eko jednoraz. Takze jsem v tomto ohledu strasne neekologicka, vim to, ale nemam si to za zle. Snazim se snizovat nasi ekologickou stopu v jinych oblastech. Vse je to jen soucast cesty, kterou kazdy mame.