Měly jste kojící křeslo?

deee23
13. črc 2015

Dobrý den ženy,
mám další otázeču, měly jste křeslo na kojení?
Budu spát v ložnici a miminko budu mít naproti v pokojíčku, kde vlastně není kde si sednout, tak jsem se chtěla zeptat, kde jste kojily jelikož přítel je často v práci nemůžu ho každé 3 hodiny budit že potřebuji kojit a ložnice a pokojíček je v patře, takže sejít schodiště do obyváku nepřipadá v uvahu.

Pokud jste měly křeslo, nemáte aspon foto jaké? Nebo odkud, dívala jsem se v Jysku ale to je děs... předem děkuji a moc si vážím odpovědí.

anetka1701
13. črc 2015

Mně se dobře kojilo v poangu z IKEA :o) Ale teda to jen proto, že jsem ho měla v obýváku :oD Jinak jsem v noci kojila normálně v posteli v ložnici a no stress :o)

konikova
13. črc 2015

jelikož syn má svůj pokoj od narození, pořídila jsem křeslo tullista z ikey a mám ho tam doteď..kojila jsem vždy u něj v pokoji

akankeo
13. črc 2015

taky jsme mela takoveto na kterem se da i trochu houpat a vyuziju opet - tenhle tvar, ale maji ho vsude, nejenom v ikea http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S290..., clovek si potrebuje oprit pti kojeni zada a to postel neudela a v leze bych u toho teda usnula

deee23
autor
13. črc 2015

Ok, děkuji,

blanka.k
13. črc 2015

@deee23 také jsem koupila Ikeu jako @akankeo ,ale nevyužila ho, neb porod skončil císařem a musela jsem kojit vleže a už mi to "zůstalo" 😅

ladydi
13. črc 2015

měla jsem obyčejné dřevěné křeslo z venku z altánku, jen jsem si dala pod zadek složenou deku a taky mi to stačilo, důležité je si mít prostě na co sednout a asi je jedno na co, ale by se dalo opřít 😉

akankeo
13. črc 2015

@blanka.k zvlastni, ja mam deti jenom po cisarich a nikdy jsem vleze kojit nemusela, to museli byt pekni macci 🙂

valik
13. črc 2015

To dopředu nevymyslíte. Počkejte, až se mimčo narodí, pak zjistíte, kde, jak to bude pohodlné... Já teda za sebe musím říct, že si nedokážu představit kojit v noci jinde než v posteli a jinak než v leže... 😀 V noci jsem u kojení seděla asi u každého dítěte jen první dva dny a hned pak jsme najeli na režim "vzbudit se a probrat se" co nejméně. Takže jsem přisunula postýlku, zapřela polštář, aby mimčo nespadlo při případném usnutí a přicucli jsme, usnuli jsme... v křesle bych to nepřežila, hlavně syn se kojil v noci dost často a klidně jsem při tom zdřímla....

blanka.k
13. črc 2015

@akankeo Po CS jsem musela X dní jen ležet,kojit na boku a pak z důvodu extrémních otoků opět kojit vleže, pak zas jsem skončila v nemocnici se zánětem v jizvě a zas jsem musela ležet.... a nějak jsem si na to zvykla a křeslo skončilo u rodičů 😀 Takže kojit jsem sice plánovala vsedě, ale nějak se to "nepovedlo" 😅

akankeo
13. črc 2015

@blanka.k aha, tak to jsem nastesit nemela, ale ja se moc nesetrila, verim v to, ze se clovek musi po cisari co nejvic rozhoupat aby komplikacim predesel a nastesti to u me i zafungovalo. Mela jsem deti u sebe chvilku po kazdem porodu, na jipce sem byla jenom na povinnych kapackach a u druhe nebylo misto sestinedeli, musela sem lezet cely den po a hned zacaly problemy, nastesti jsem to jeste rozchodila... Ja bych v leze nekojila za nic na svete, skoro kazde moji kamaradce co to praktikovala se pak deti budily casteji a dozadovaly se dudliku/prsa, to sem si radsi dvakrat, trikrat za noc na tech par minut sedla a jakmile mala zacala dudat, sup odrihnout a do postylky, nejsem dudlik 😀

pajdousekk
13. črc 2015

Já kojím jenom vleže a to od samého začátku. V porodnici na JIPce jsem jinou možnost neměla a naprosto mi to tak vyhovuje. A vzhledem k tomu, že mám menší prsa, žádné "věšáky" tak nám ani kojit v sedu nejde. Mam i to super křeslo z Ikea, kojící polštář, ale nejde nám to. Musím se u toho hrozně předklánět a hned po chvíli mě bolí záda. Takže za mě jedině vleže a aspoň si u toho i odpočinu a občas i usnu 🙂

akankeo
13. črc 2015

@pajdousekk nechcete vyzkouset laktacni poradkyni? Ke kojeni se prece neni duvod predklanet, naklonit si muzete to dite a prave u kresla s madly se daji dobre zaprit ruce, ze ani tu vahu clovek nemusi nest

pajdousekk
13. črc 2015

@akankeo nesouhlasím s tebou, moje malá se teda nebudí. Od jejího 4.tého týdne usíná cca v 19:30 a vstává až v 5-6 ráno. Spí v kuse. Vyjimečně se probudí dřív. A jak jsem psala, kojím jenom vleže 😉

pajdousekk
13. črc 2015

@akankeo nechci, nám kojení v leže vyhovuje oboum 😉

terezapetrova
13. črc 2015

@deee23 dojdou do ikey a koupím normalni kreslo, je to jednoduchý 🙂

lucka662006
13. črc 2015

Já teda nejradsi kojím na zemi v tureckém sedu, nebo na posteli, kojící kreslo povazuji trochu za zbytecnost. Ke kojení vleže - nedoporučuji zvykat mimi ani sebe na kojení jen vleže, jak pak budete kojit jinde než doma... Sama vím o čem mluvím, první dítě se kojilo jen vleže, v sedě vůbec nebylo zvyklé a nechtělo a ani jsem kvůli tomu nemohla jít na delší procházku, natož výlet, do restaurace apod.

milmic
13. črc 2015

@deee23 Já mám dole v obýváku křeslo z Ikea, co tu bylo výše zmiňované, k němu podnožku a kojí se v něm pohodlně. Ložnici a pokojíčky máme taky na podkroví, ale sdělím moje zkušenost s nočním kojením...
Když se narodila první dcerka, tak jsem na každé její probuzení a kojení poslušně odkráčela z ložnice pryč, abych nebudila mého muže, aby mohl spát a být odpočinutý do práce. Vydrželo mi to 3 týdny a pak jsem byla na pokraji zhroucení. Pokaždý jsem tím miminko probudila dokonale a byla jsem vzhůru hodinu a půl, nuež znovu dcerka usla.
Pak jsem začala v noci kojit v posteli. Dcerku jsem jenom nakojila vleže a spalo se dál. Neprobudil se nikdo. Měla jsem ji bud u sebe v posteli nebo pozdějui balkonek z postýlky, jenom jsem se přisunula k ní, dala jí zdroj a spalo se dál. Muž ani nevěděl, že kojím, posvítila jsem si pidisvětýlkem, abych viděla, kam dát miminku prs. 😉
Krom toho děti spí teda se mnou, na nějaké noční maratony a přeházení na trase ložnice - pokojíčky se mám příliš ráda. Takže pouvažuj i nad možností balkonku k posteli a pidi světýlkem, a´t si zbytečně nebudíš miminko. 😉

michalusenka
13. črc 2015

@anetka1701 taky tam budeme mit tohle kreslo, prijde mi zbytecne porizovat, sice mi prislo ze je mozna nizke ale co uz....a treba ani kojit nebudu takze to resit nebudu muset, ale je to dobre asi i pro uspavani...

anetka1701
13. črc 2015

@michalusenka mně se v něm kojilo docela dobře :o) Nevím, já to tolik neřešila upřímně, prostě ho máme v obýváku, tak jsem kojila v něm... Stejně mi přijde že si to každej pak udělá podle sebe - já bych nikdy nečekala, že budu spát s dětma v posteli a měla jsem je tam obě skoro od porodnice tak do půl roka :o) Fakt jsem spala s dítětem na prsu a šlo to - jinak bych asi nespala vůbec :o)

ladie
13. črc 2015

Já bych v křesle neuměla kojit. Vždycky mám ruku s mimčem opřenou o nohu, takže sedím v tureckém sedu nebo mám aspoň jednu nohu nahoře.
V noci kojím jedině v posteli. Přes den doma na gauči.

pajdousekk
13. črc 2015

@lucka662006 když je třeba zvládneme kojit i venku, ale vleže je nej

gepe
13. črc 2015

@deee23 taky Poang Ikea, poridili jsme az byla mala na svete. Mela jsem i kojenecky polstar a po CS kojila malou "na fotbalistu", na gauci, coz docela slo, avsak pak na kresle s polstarem a parada, o moznosti pohupovani nemluve 🙂. Byla pekne podlozena a presto jsem ji mela v naruci 🙂 jinak v loznici kdyz jsme byly tak v leze a mala na me.

jitavrtule
13. črc 2015

@deee23 přidám se k davu, co v noci (a pokud jsem doma tak i přes den) jednoznačně preferuje kojit vleže.
Nic proti křeslu, máme doma dva jako-poang křesla odněkud z asko-nabytek a jsou fajn, kojí se v nich dobře, navíc parádně houpou bez námahy. Používám je hodně když tu mám třeba návštěvu, občas ještě v kombinaci s kojícím polštářem (loket na opěrku křesla, polštář do klína kolem těla a máme pohodlí obě).
Ale v noci - pokud budeš mít mimčo úplně mimo ložnici (což osobně u novorozence moc nechápu, ale každému podle jeho chuti, uvidíš sama, možná až toho mikrotvorečka uvidíš, ještě přehodnotíš 🙂 ), tak tě nejspíš probudí skrz chůvičku až ve chvíli, kdy už bude plakat nebo minimálně natahovat, poběžíš honem vedle, já ze začátku ještě v noci přebalovala (v porodnici to tak učí - přebalit, pak nakojit) a pak kojení - ze začátku cca půl až třičtvrtě hodiny vzhůru a vsedě, v případě nespavého dítka x-krát za noc? huh, to teda děkuju nechci a každého kdo takhle (tj. beze spánku) dokáže dlouhodobě fungovat upřímně obdivuju.
Nešlo by spíš do dětského pokojíku pořídit nějakou pohodlnou válendu nebo gauč?
U nás to funguje teď tak, že kojím kolem půlnoci u nás v posteli, pak přendám do její postýlky a pak se budí až kolem 5, kdy se s ní přemístím vedle na válendu a tam krmím po cca 2 hodinkách a "spíme" spolu minimálně do 9. Kojím v polospánku a pak hned zas usnu.
Jako docela zásadní důvod proč v noci nekojit vsedě bych osobně taky viděla to, že dítě ti u kojení velice pravděpodobně usne - a možná jsem jen extrémně nešikovná, ale já se teda opravdu nedokážu zvednout z jakéhokoliv křesla tak, abych si ho zas nevzbudila. Pokud usne vleže, tak se dá docela dobře přemístit.

valik
13. črc 2015

@jitavrtule No, já třeba taky měla postýlku nachystanou v pokojíčku a hned po příjezdu z porodky jsme ji stěhovali do ložnice..🙂 Osávačku jsem nekoupila, na co by byla... a jeli jsme ji koupit hned po cestě z porodnice domů. Kojící polštář jsem měla a používala ho maximálně na vypodložení dítka do ohrádky...S dětmi je všechno jinak, než člověk mnohdy naplánuje.... 😀

jitavrtule
13. črc 2015

@valik nápodobně 😀 postýlku jsme slavnostně smontovali v dětském pokojíčku snad tři týdny před porodem a když jsem pak byla v porodnici, tak můj muž mazal koupit a sestavit kolíbku (takovou tu Scarlett na kolečkách), aby malá mohla spát u nás. Vůbec jsem si nedovedla představit, že bych jí neměla u sebe. Takhle se budím ještě předtím než začne bulet, panč ze spánku heká a jí si ruce, takže jí odlovím, přemístím, nakrmím a ona ani nekníkne. Jediný důvod, proč jsme v noci na krmení vyexpedovaný z ložnice je ten, že při sosání děsně mlaská a spokojeně vzdychá a mojí drahou polovičku to budí 😀

pajdousekk
13. črc 2015

@valik
@jitavrtule my máme malý byt, takže jsme samostatný pokoj řešit nemuseli, ale ikdyby ano, rozhodně bych ji tam nenechala samotnou. Vždyť byla 9 měsíců zvyklá na přítomnost máminky a najednou ji takhle separovat? Jak se asi takový tvoreček musí cítit.
A odsávačku mi přítel vezl už do porodnice 🙂

gepe
13. črc 2015

@deee23 bud si porid neco do pokojicku, nebo babysitter do loznice. My malou mame v loznici u nas od narozeni a nedovedu si predstavit chodit na kojeni v noci nekam jinam. Nemluve o tom, ze v podstate skoro cele sestinedeli jsem stravila v pyzamu 😅 a s malou bud v obyvaku ci prave loznici i pres den.

chris_n
13. črc 2015

dala jsme si do pokojíčku poang a nekojila jsem na nem ani jednou. vzdy na posteli, gauči, ale na křesle nidky. Takze takové ty křesla s lampou jsou za mě zbytečné

deee23
autor
14. črc 2015

@chris_n Já právě v pokoji nic nemám, takže musím vymyslet něco co mi slečny doporučí

a9n8d7y6
14. črc 2015

Ahoj, já jsem si v těhotenství pořídila sedací vak a můžu říct, že je to k nezaplacení to pohodlí a je to měkoučký. Někdy se z toho hůř vstává, ale já si pořídila pevnější materiál a máme ho už 7 let a teď ho využívají i děti odrostlý 😀