Monitor dechu na plínku (Snuza). Jaké máte zkušenosti?

fifinka2020
7. zář 2021

Milé maminky, pořídili jsme si z půjčovny výše zmíněný monitor. Hned první noc nám 2x hlásil blikáním, že malou musel budit vibracemi, druhou noc se dokonce spustil poplach. Pokaždé mi přišlo, že malá dýchá normálně (ale samozřejmě jsem to hodnotila až s nějakým časovým odstupem). Tak přemýšlíme, kde je problém... Přijde nám, že monitor může sklouzávat - jak je mimi malé, ta plínka nejde ještě 100 % utáhnout... chtěla jsem se zeptat, jestli vy, co ho máte, nemáte nějaké podobné zkušenosti či tipy? Jen dodám, že v porodnici na deskovém monitoru bylo vše ok... tak právě přemýšlíme, zda "plašit" kvůli dýchání, nebo by mohl být problém jinde...
Děkuju za každou zkušenost!

ahooooja
7. zář 2021

@fifinka2020 měli jsme, když byla dcera úplné miminko tak pořád nějak blikal (málo kdy mě to probudilo) nebo jsem ho lovila po posteli. Později už držel dobře, ale přiznám se, že jsme používali nepravidelně asi do 5 měsíců věku.

ajja87
7. zář 2021

@fifinka2020 nemám s ním zkušenosti, ale nebyl by lepší deskovy monitor? Právěže jsem kdysi četla (možná dokonce tady na MK),že tyhle plenkové monitory nejsou moc spolehlivé...

fifinka2020
autor
7. zář 2021

@ajja87 Mame postylku bez bocnice prirazenou k posteli, tam by prave deskovy nefungoval ☹. Ale mozna se k tomu stejne dopracujem... Ja prave cetla samou chvalu, tak me prekvapilo, ze nas to spis zlobi no...

pampeliska1313
7. zář 2021

@fifinka2020 zrovna dneska jsem četla, že ty na plenku jsou nevýhodný v tom, že to může různě sklouzávat a tím pádem neměří správně. My máme teda postýlku přiraženou k posteli taky, ale tím jak má svou matraci, tak je to v poho a máme deskovej od nanny.🙂 Přikládám foto z fajn insta profilu.🙂 Pardon, asi to bude zpřeházený.🙂

leilinka1234
8. zář 2021

Já snuza monitor měla na cesty. Je pravda, že jsem jo nevyužila hned na novorozeně, to jsme nikam nejeli, ale pak po tom šestinedělí už ano. A byla jsem s ním spokojená, žádné poplachy nebyly. Nemáte slabší baterie?

fifinka2020
autor
8. zář 2021

@leilinka1234 dávali mi "novou" v pujcovne, ale tezko rict, jak moc je nova no...

malytlustyhroch
8. zář 2021

@fifinka2020 pouzivali jsme snuzu od sestinedeli do roka. Tech falesnejch poplachu proste dela hodne, jsem si zvykla: houka snuza, okamzite se probudit, vypnout snuzu, zkontrolovat dite, zapnout snuzu, spat dal, nenechat si tim zvednout adrenalin. Deskovy je pohodlnejsi, kde to jde (mela jsem na prvni), ale ve vasi situaci, by mohl byt zas falesne tichy, protoze proste snima vsechny vibrace i z dalky. Mela jsem mladsi dite (se snuzou) u sebe v posteli, jinak to s nim neslo, a falesne poplachy byly proste dan za to, no. Snuza muze ztratit kontakt, kdyz se dite pretoci, kdyz se dite vyprdi (splaskne brisko), kdyz si nacura do pliny (posune se okraj pliny), a pozdeji kdyz si monitor sunda a narve si ho do pusy 🤦 Ale za me dobry. Musi clovek vedet, co od toho chce, co muze dostat, jake jsou alternativy... s prihlednutim k tomu jsem byla spokojena.

fifinka2020
autor
10. zář 2021

@malytlustyhroch je, moc dekuju za zkusenost! Ja prave vsude cetla, jak je nejlepsi a super, i ta myslenka, ze se snazi vibracemi probrat dite mi prisla fajn, a ted nas tohle zaskocilo... deskovy mi prave pro nas neprijde prakticky. Tak mu dam jeste sanci a proste to budu brat, jak pisete...

fouskovi
10. zář 2021

@fifinka2020 klidně ten deskový můžete používat my měli taky postýlku prirazenou k posteli a monitor v postýlce a žádný problém nebyl

malytlustyhroch
10. zář 2021

@fouskovi s tim deskovym zalezi na mnoha okolnostech, treba na typu podlahy - prkna vedou lip nez dlazdice atp. Chce to vyzkouset, zapnout monitor bez ditete a chodit kolem postele, prevalovat se v ni... My ho meli na spacim patre a az k zaveru pouzivani jsme zjistili, ze vesele blika i bez ditete, prakticky kdykoli kdyz je na patre nekdo pritomny.

fifinka2020
autor
10. zář 2021

@malytlustyhroch Prave mam stejnou zkusenost...