Odmítá dudlík. Jaký vybrat?

konikova
30. čer 2014

Ahoj, mé 3 měsíční dítko odmítá dudlík ale malíček mi v klidu cucá. Je to materiálem, tvarem nebo proč ho nepřijímá? Neznáte nějaký takový, který by tvarem připomínal malíček? Máme Nuk silikon i latex Mam dva druhy a žádný nechce. Chci zkusit koupit ještě nějaký, který nemáme ale nevím jaký. Jaký dudlík má vaše dítě? Nic ho totiž neuklidní kromě prsa a to nechci. Prosím poraďte. Děkuji

marecekavendulka
30. čer 2014

@konikova nechápu,proč mu chceš mermomocí cpát dudlík..naše maličká taky dudlík nechce a já jsem za to moc ráda,aspon to nenarušuje kojení.ručky si cucá,tak ji nechám,když jí šmakujou.

konikova
autor
30. čer 2014

@monihart zkusis ho pohledat na netu a das mi sranku? jen at vim, jak presne vypada? prave ze ho chci tez omezit v prikladani, protoze to pomalu nemuzu ani mesto pochodit..zkusim tenhle jako posledni moznost a uvidime

konikova
autor
30. čer 2014

@marecekavendulka nechci mu ho mermomoci cpat ale je co hodinu u prsa...i kdyz je najezeny...chci to zkusit a uvidim...

kacikaci
30. čer 2014

@konikova a nemůže mít ještě hlad, když si strká do pusy ručičku? moje děti to tak dělaly, že když chtěly ještě jíst, hned byla ruka v puse..a nebo se tím uspávaly..
nevidím nic divného na tom, že mimčo nebude mít dudlík..dcera dudlík chtěla a měla ho..kluci ho od narození odmítají a všichni žijeme spokojeně dál..palečky si dají do pusy, když se uspávají, jinak ne..a vím, že to časem dělat přestanou..takže klidně koj co hoďku..uvidíš, že to bude pro mimčo určitě lepší než dudlík.. 😉

marecekavendulka
30. čer 2014

@konikova já mám malou u prsu taky tak jak ty..při usínání,při kakání,..samozřejmě i z duvodu nakrmení.mně osobně to vubec nevadí,naopak čím častěji je mimnko u prsu,tím se zlepšuje laktace.

pivonka2
30. čer 2014

@konikova Chápu naprosto. Já si to taky brala, třeba i když se doktorka divila, že dudlík fakt nechce. Všichni kolem byli hrozně chytrý a radili a radili... Nakonec jsem se na ně vyprdla a na jejich rady říkám Faaakt? No vidíš. Opravdu? Hmmm, zajímavý.....atd 😉 Za mě lepší, když dudlík nemá - je to plus pro tebe i pro něj 😉

evulina77
30. čer 2014

jsou děti, které dudlík vůbec nepříjmou. Ale to není špatné, aspoň nebudeš muset násilím oddudlíkovávat. Vem to tak, jak to je. Bez dudlíku dítě prospívá i vyroste, k životu ho nepotřebuje, neboj 😀

konikova
autor
30. čer 2014

@pisisvori jsem rada, ze mi rozumis, neter i dcera od sestrenky mely dudliky od narozeni a byly plner kojene a spokojene...nikdy nervaly, lezely s dudlikem a hraly si, nebyly u prsa co hodinu jak my...kazdy se me pta zda nemam malo mlika kdyz chce furt pit..ale on nepije jen cuca...a to urcitym lidem nevysvetlim

monihart
30. čer 2014

@konikova To chápu. Já ho fakt nechtěla nijak omezovat, ale tohle mu spíš škodilo. Chtěl být každou půlhodinu na prsu a pak blil. Byl najezený, kontaktu jsme měli taky dost (spal se mnou v posteli, nosila jsem v manduce...), tak jsem zkusila tohle a byl klid.
Odmítal nám všechny tvarované. Musel mít jen kulatý. Odkaz je tady: http://suavinex.cz/?product=siditko-kulate-anti... Jen nevím, jestli se Ti chytne ve 3 měsících, my s tím začali dřív.

konikova
autor
30. čer 2014

@kacikaci napapany je, kolikrat mi to uz i ublinkava...obcas je tak "vycurany" ze prso cumla a usne, vypadne mu z pusy a ja uz se chystam, ze ho prendam do postylky a on najednou zacne hledat, tak mu ho dam, dvakrat zadudla a jen ho drzi v puse..tohle nejde delat, mam ho pak pulku dne u prsa a doma neudelam vubec nic, v noci krmim az k ranu a to se napije a vzdy prso pusti jak ma kolik potrebuje a spi, pres den je to hruza...jsem moc rada se svym synem ale tohle mi prijde uz jako vycuranost

konikova
autor
30. čer 2014

@monihart dekuji, zkusime a uvidime 😉 manduku tez mame a nosime a nosime 🙂

kacikaci
30. čer 2014

@konikova myslim, že tříměsíční mozek není ještě schopen dělat cíleně nějakou schválnost, prostě má nějakou potřebu a takto si ji uspokojuje, ale když to Tobě nevyhovuje, tak chápu, že hledáš jiné řešení..tak přeju, abys našla!

pisisvori
30. čer 2014

@konikova jo a zapomněla jsem dodat, že po 2 dnech v porodnici, kdy dcera už tam byla nejubrečenější miminko (přestože mlezivo bylo už 2 den po porodu a mlíčko 3) mi sestřičky přinesly dudlík a i po cestě domů si ho ještě vzala, ale pak mě právě sestra s mamkou strašily ať jí ho nedává...a pak už nechtěla. Taky chtěla být u prsa každou hodinu...a měla tichý reflux a dětská dr. mi to zakazovala kojit dřív jak za 2 hodiny... no byl to děs a myslím, že s dudlíkem by bylo líp...i když to samozřejmě nevím🙂.

pisisvori
30. čer 2014

@konikova ale ještě dodám, že na lidi se vyprdni...vím, že to stresuje a dělá v hlavě zmatek...ale zkus se zamyslet jak to opravdu cítíš ty a co si myslíš, že je dobré intuitivně....pak jde vždy všechno líp

marecek4
30. čer 2014

když ho nechce tak nač mu ho cpát a pak zas těžko odnaučovat?

konikova
autor
30. čer 2014

@marecek4 nechci mu ho cpat, jen to zkusim...kdyz si ho nevezme tak si ho nevezme 😉 kdyz jsme pryc s kocarkem, je to komplikovanejsi protoze chce byt u prsu a tak ho prikladam na kazdem rohu...kdo to nezazil, nevi co to je za "komplikaci"...nechci mu ho mermomoci cpat ale zkusit se ma vsechno...doma si vydrzi hrat ale jak ho to nebavi, chce prso, zkousim vsechno

andelka
30. čer 2014

@konikova já jsem to zažila, ale komplikaci jsem v tom viděla až u druhého, když bylo potřeba hlídat a hrát si se starším. S jedním dítkem jsem absolutně neřešila že kojím co hodinu kdekoliv.

marecek4
30. čer 2014

@konikova malý teda taky spíš putoval na rukách než v kočárku,ale dudlík odmítl,tak jsem se nenamáhala přemýšlet jestli by nechtěl nějaký jiný-nevím jestli moje blbost,nebo pohodlnost-radši jsem teda tlačila kočár a Máru měla na rukách a že u náš je to zážitek samý kopec,jak byl větší tak se zabavil sám a od půl roku pohoda,jen u prsa byl cca do té doby snad každou hodinu,potřeboval společnost tak třeba věšení prádla na dvoře vypadalo tímto způsobem-Mára putoval do lehátka,s lehátkem do koupelny,tam jsem vytahala prádlo,pak vyvléct lehátko,koš na dvůr-pověsit prádlo za patřičných komentářů vedených k Márovi a pak odputovat s lehátkem zpátky domů,když jsem šla sbírat tak to bylo to samý,myslím,kdyby mě tenkrát natáčeli tak by to bylo na scénku roku do neváhej a toč😀,ale dalo se to vydržet a nejstarší holka-řvala od rána do večera a od večera do rána,spánek denně cca 2-3 hodinky v kuse,na dudlík jsme ji naučili díky cukru-no babi se pochlapila a namáčela jí ho nepozorovaně za mými zády ☹,ale odnaučení byl děs,takže já už dudlík u dalších dětí neřešila,hledala jsem jinou cestu

konikova
autor
30. čer 2014

@marecek4 jej tak to uz je mazec 🙂 ja sice obcas taky tlacim kocar s malym na rukou a lide se na me koukaji jak kdybych neumela vychovat sve ditko ☹ ale jsem rada, ze nemam takovy problem jen ja

monikabie
30. čer 2014

@konikova pokud nechce tak nechce. Budte ráda🙂