Postýlka. Co máte doma?

petulak
21. únor 2008

Ahoj maminky nebo maminky čekatelky 😀
Pořád všude koukám po klasické dřevěné postýlce.Jsou to teda pěkné ceny ☹ .Co máte doma nebo budete kupovat vy?? 😀

kacka.va
22. únor 2008

mně se šátek líbí, ale rozhodně nehodlám chodit celý den jak indiánská babička 😉, pokud ho pořídím. Prostě mimčo si bude zvykat být se mnou i beze mně 😉

mallorry
22. únor 2008

kackava no to ja taky ne, ale hodi se, kdyz potrebujes neco delat a muzes i tak mit dite u sebe...mas volne ruce no 😉
jinak s tim monitorem dechu, ja nevim, ja ho asi radsi koupim, bo jedna holka v diskuzi rikala, ze to zachranilo jeji kamosce zivot miminka, ze se ji to opravdu stalo. Ja bych si to do smrti vycitala, ze sem tomu mohla zabranit....ale nevim no...

kacka.va
22. únor 2008

no to abys ho pak dávala i do kočárku, když si půjdeš sednout do parku a budeš si číst knížku 😉. teď to ženu do extrému, ale je to tak, přihodit se může kdykoliv cokoliv

mallorry
22. únor 2008

kacka va jojo, muze, ja teda nevim, ani kolik to stoji... 😕

kacka.va
22. únor 2008

myslím, že okolo dvou tisíc, aspoň co měla kamarádka

mallorry
22. únor 2008

kackava ty jo, tak to je dost teda 😕

petulak
autor
22. únor 2008

mallorry právě,že Ikea má levnější věci méně kvalitní.Já tam našla postal za 699 kč a to mi teda příjde super cena,ale aby byla i kvalita.A do kdy teda dítko spí v postely teda v té miminkovské??Jinak na netu co jsou jiné postele jsou od 1 500Kč,ale zase nejsou moc hezké 😀 Fakt nevím 😝
A šátek si kamaráka koupila a je nadšená protože má volné ruce,ale zase až tak moc v tom malou netahá jen třeba když nechá kočárek ve sklepě a jde po schodech domů tak jí v tom má.Ale tahá to hodně maminek.A závisláčky to teda si asi můžem říkat,že nechcem a pak to zakřičí a poběžíme.Ale kojit po hodinách je fakt blbost to škodí i tomu dítěti.

rajka
22. únor 2008

Ahojky! Omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze, ale zrovna jsem taky ve fázi výběru postýlky. Nedávno měli akci v Intersparu za 999,- , ovšem když jsem ji viděla byla jsem v šoku, jak můžou takový šmejd vůbec prodávat. Ta postýlka mi přišla strašně křehká, měla jsem pocit, že půlroční dítě silněji kopne a sšpušlička praskne a ten rošt....roční dítě zahopsá a propadne se.
Pak jsem zkoušela koupit starší přes inzerát, ale nevyšlo. Nakonec jsem si objednala novou dubovou na MMB za 1 500,-. Dub je tvrdé dřevo tak předpokládám, že by měla vydržet. Jinak máte pravdu, že nejlepší byly ty postýlky před 25 lety atd. přišlo mi to kvalitnější dřevo.
Moje dcera spala v postýlce co 2,5let, pak jsme přešli na klasickou válendu a k ní křeslo, aby nepadala 😉

kacka.va
22. únor 2008

hodně našich známých praktikuje matraci na zemi, že si to dítě zvykne, že je určitá hranice, většinou mu dají polštář aby vědělo, kam až může. A je fakt, že se ty děti naučily bez problémů spát rovnou na velké posteli

rajka
22. únor 2008

No...moje dcera, když má bujné sny, spadne občas i teď 😉

slevik
22. únor 2008

Ahoj holky,
tak my máme postýlku z Ikey a nemůžu si stěžovat 😉. Pevná je dost, stahovací bočnici teda nemá, ale mě to přijde zbytečný...
Jediný, co je u týhle postýlky dobrý vědět, je, že nemá běžný rozměr. Má nějakých 115x55cm, tudíž se do ní musí sehnat i adekvátní matrace 😅 .

pattie
29. únor 2008

Mohu mít dotaz, co kolečka? Máte s nimi dobré zkušenosti nebo je to blbost?

denber
29. únor 2008

ahoj, postýlky z tesca apod. bych nebrala, není to sortiment na kt. sou zaměřeni a tímpádem to berou podle ceny a kdo ví co je to pak za výrobce. postýlku my budemet kupovat asi přes net.(nebo spíše objednávat) a v obchodě po předvedení si ji kdyžtak vemem. pravděpodobně to bude dřevěná se spodním šuplíkem. je to celkem dost praktické,co nutně potřebuju k mimču když je v postýlce mám uloženo dole🙂 jinak dop.kouknout na net do katalogů firem, protože některé obch.to mají hrozně předražené☹ všechny jsou krásné, ale dají se koupit i o 1500levněji🙂

atreides
29. únor 2008

pattie: my kolečka na postýlce máme, páč počítám s tím, že si ji budu posunovat dle potřeby, jde to samo a jsou i z brzdičkou 😉

denber
29. únor 2008

kolečka jsou výborné, postýlka se dá pohodlně přemístit, např. když vaříte a chcete vidět na malé🙂 kamarádka to měla a perfektní!!

s2007
1. bře 2008

ahoj tak já na postylku nadavám kudy chodím, špatně jsme si vybrali při prvním klukovi jsme měla postylku tu klasickou starou po nás a to dřevo a stav postylky se nedá srovnat co ted máme doma a já blbá ju vyhodila k pudlici a za rok jsem otěhotněla no naše chyba,tak jsme koupili tu postylku za 1000kč no v 8měs.nám rupla první sprušle u roštu a to teprve stal no ted skáče tak já ho hned beru at to nerupne cely a celá se hybe no prostě z toho nejhoršího dřeva to je takže ta postylka se tak hodí do pul roku a to já měla proutěny koš no jak budou penize navíc jdu kupovat jinou kvalitnější 😠

pattie
3. bře 2008

A jakou máte zkušenost s postýlkami z IKEA?

alenka83
3. bře 2008

ahoj holky, také prosím o radu a to s postýlkama cestovníma? máte nějakou? Jinak normální klasickou dřevěnou jsem zdědila od švagrový a teď už v ní bude spinka t3. dítě, tak snad něco vydrží. Je pravda, že dříve byly daleko více kvalitnější. Dneska se snaží vyrábět vymoženější, ale zase fóóóórové

atreides
3. bře 2008

zkušenost s posýlkou z ikei nemám, ale známá si ji pochvaluje, že vydrží. Pro mě byla akorát málo vysoká (měřím 178)

zdenice...opice
1. dub 2008

ja chci taky poradit s postylkou. Uvazujeme nad bilou z Ikea. Nevite, kde sehnat matrac 120x60? Treba ten kokos o kterem jste tu psaly? Klasicke rozmery jsou totiz 140x70.
diky

knuffel
1. dub 2008

Omyl, klasické rozměry jsou právě 120x60. 😉

zdenice...opice
1. dub 2008

tak ja videla postylky rozmeru 120x60 pouze v Ikea, vsude jinde maji postylky 140x70 a tudiz i matrace 140x70 do techto postylek. Takze kde sezenu nejakou dobrou matraci o rozmerech 120x60.
Klidne mi poslete link do IP. Diky

atreides
1. dub 2008

my máme postýlku od jinud a její rozměry jsou 120x60

zdeni: tady jich několik je 😉

http://search.seznam.cz/?q=matrace+do+postýlky&...

zdenice...opice
1. dub 2008

tak ok, ted jsem koukala na nejake ceske obchody a mate pravdu, prevazuji 120x60
ja ale neziju v CR a zatim jsem videla pouze 140x70, proto jsem myslela, ze to je standard.... tak jsem zase o neco chytrejsi. Diky

ivulla
21. říj 2008

Hoj holčiny, vybíráme postýlku a chtěla bych vědět, jestli máte zkušenosti s různými typy dřeva... 😕 Přemýšlím pořád jestli se vyplatí dát třeba o 2 tis. víc (což je skoro dvojnásobek) za postýlku z buku oproti borovicové...? Máte někdo zkušenost, názor... 😅 Budu vděčná!! Díky

aponchie
21. říj 2008

buk je nejtvrdsi drevo takze oproti borovici je to jasne..ta je mekka

kitty68
21. říj 2008

my mame orech

ono mekke drevo ma zase svoje vyhody, ty decka porad mlati do tech sprusli 😉

ivulla
22. říj 2008

Jasně, já vím, že borovice je podstatně měkčí... My máme s manželem rám postele dokonce smrkovej a taky na ní spíme už čtvrtej rok a jde to (a to jí občas dáme zabrat 😀 😝 ). Mě se jedná o to, jestli to fakt jako tak málo vydrží ta borovice.. Plánujeme tři děti zatím, tak bych ráda, aby postýlka vydržela pro všechny tři 😅

aponchie
22. říj 2008

buk asi vydrzi vic nase borovicova pletka nevydrzela dve sprusle praskly tim jak decko za ne taha rozhodne dam radsi mantinel kolem at se nemlati nez ay to prasklo a poskrabalo se treba nam se to stalo 😉

aponchie
22. říj 2008

btw jestli mas moznost nekde sehnat tu starou klasickou postylku se stahovaci bocnici tak bych do ni sla ..