Postýlka nebo košík pro miminko?

inka02
11. zář 2018

Ahoj děvčata, jdu k vám s prosbou o radu. V ložnici budeme mít klasickou postýlku 120x60 cm, ale do obýváku bych chtěla nějakou alternativu. Zkrátka abych mohla mít malou v případě potřeby pořád u sebe. Váhám tedy nad pořízením postýlky Baby Scarlett na kolečkách, rozměry matrace 90x41 cm nebo koše pro miminko s rozměrem matrace 77x41 cm, také s kolečky. Co byste doporučily vy, případně jak dlouho jste danou věc využily? Všem moc děkuji 🙂

kaneshiro
11. zář 2018

@inka02 měla jsem velký proutěný koš na kolečkách (Scarlett), malý v něm spinkal i v noci, vydržel v něm dlouho(cca do 8 měsíců), než si začal sedat. Kolečka byla super na přesouvání po bytě.

krachken
11. zář 2018

Ahoj, já jsem měla košík, ale využila jsem ho minimálně. Spíš ze začátku, když jsem chodila do obýváku kojit, abych měla kde uspat a pak jsem si ho stejně odvezla do ložnice. Ani ne po měsíci jsem přišla na to, že klidně můžu kojit v ložnici, protože tatínka jsme nerušily. Takže mi malá spala jen v postýlce v ložnici a to i přes den. Když byla vzhůru, tak jsem si s ní hrála v naší posteli, nebo jsme byly venku s kočárkem. Od tří měsíců jsem ji mívala na zemi na dece, nebo na hrací dece s hrazdičkou, když byla vzhůru. Košík jsem po dalším měsíci odklidila na půdu, stejně mi na něj jen sedal prach. Záleží taky na uspořádání vašeho bydlení, my máme celkem malý byt a i když malá jen zakňourala v ložnici, slyšela jsem ji odkudkoliv. Já mám koš půjčený od tety, takže nemám čeho litovat, ale určitě bych si ho sama nekoupila a ani druhou postýlku bych nevyužila.

olga_
11. zář 2018

Za mě nejlepší závěsná hacka.

nikolaamiminko
11. zář 2018

My meli kosik na koleckach, syn v nem spinkal i v noci, je tedy pravda, ze jsme ho meli pouze do 3m, kdy jsem ho presunula do klasicke postylky (na noc) a pres den byl na hraci dece na zemi. Myslim ze je ale jedno zda to bude postylka na koleckach nebo kosik, vyjde to nastejno, tam jsou super ty kolecka, ja s tim kosikem zajizdela i do koupelny, kdyz sem se myla ;)

inka02
autor
11. zář 2018

@kaneshiro Ten Scarlett je o něco větší než tenhle na obrázku, ale pořizovací cena o dost vyšší. Váhám, jestli rozdíl cca 9 cm na délku a 5 cm na šířku, co mezi sebou mají, je tak moc..

inka02
autor
11. zář 2018

@nikolaamiminko Mám taky představu, že po nějaké době bude malá na dece na zemi. Kolečka jsou super a ráda bych jí měla u sebe i třeba v kuchyni při vaření. Nedovedu si představit, že bych jí nechala v ložnici nebo samotnou na gauči 🙂

jade85
11. zář 2018

@inka02 přesně tohle jsem před narozením malýho řešila. Nakonec jsem se na košíky a spol vykašlala, většinu dne byl se mnou na gauči v obýváku v hnízdečku, do kuchyně jsem pořídila takové to houpací lehátko, které se dalo v případě potřeby přenášet kamkoliv po domě. Postýlku máme v ložnici v patře a spí tam v podstatě jen v noci. Okolo 4. měsíce jsem hnízdečko na gauči zrušila (začal se přetáčet a posouvat a poprvé z gauče spadnul), teď má ohrádku na kolečkách, pěnové puzzle a hrací deku s hrazdičkou. Přes den spinká většinou v ohrádce v hnízdečku nebo v kočárku.

tomikjoejoe
11. zář 2018

@inka02 měla jsem klasický plastový koš na prádlo z Lidlu položený na třech dětský židličkách u zdi a malá v něm spala v kuchyni nebo ležela v kuchyni. Defakto už mi takhle posloužil pro tři děti a v březnu bude sloužit pro páté 🙂

2hanah
11. zář 2018

@inka02 mám dvou měsíčního chlapečka a dvě větší děti a je naprosto spokojený v koši, dost podobný Vašemu a já si ho taky nemůžu vynachválit a jakmile tam nebude moci být, že už bude větší, mám připravené křesílko pro miminka až asi do tří let.

moly001
12. zář 2018

@inka02 my hodně využili košík na kolečkách, pro mne skvělá věc a určitě využiju jednou i pro druhé🙂 Ještě jsme hodne využili vibracni lehátko - jako křesílko.

swetlusska
12. zář 2018

My jsme pronajali postýlku Mimi Linet, na pár měsíců, to je vlastně ten vozík z porodnice 🙂 A super. Protože za pár měsíců už to doma jen překáží a dítě je lepší pak mít na zemi.

lovemusicsun
12. zář 2018

My pořídili cestovní postýlku a matraci do ní. Klasickou postýlku máme v ložnici a tu cestovní v obýváku. Využili jsme na maximum, malá tam přes den spinká, když chce. A dá se složit a vzít kamkoli, když s ní někam cestujeme. Za mě jedno z nejlepších řešení.

jednaholkaa
12. zář 2018

@swetlusska Tohle je super. Videla jsem to u kamosky, asi do toho taky pujdem. Sice postylka vypada jak z nemocnice, takze nic moc :D Ale je to pro miminko asi to nejlepsi.. vzhledem k tomu sklonu a prusvitnym hranam. Navic se mi libi ten pronajem..Zdalo se mi to fakt prakticky.. na tri mesice, popojizdet vsude a pak nazdar.

linee
12. zář 2018

Ja jsem nakonec zvolila pro obyvak cestovni postylku. Jednak tam muze byt az bude vetsi, volne se hybat a otacet (na rozdil od kresilek a pod.), a take ji mohu vyuzit na cesty. A pozdeji take jako ohradku. Ma i kolecka. Sice zabere vice mista, ale nelituji.

swetlusska
12. zář 2018

@jednaholkaa jo, určitě. My to měli asi 4 měs, dá se to polohovat, jezdí se s tím dobře (i s napojeným monitorem třeba), je to lehký......a pak to vrátíš zase a nikde doma to nepřekáží. Za mě teda super. Jak to vypadá na to kašlu, ostatně jako u ostatních věcí, důležitá je praktičnost 🙂

broskev93
13. zář 2018

@inka02 Ahoj, já to budu mít takto: Ložnice- klasická dřevěná postýlka
Obývák a jiné místnosti - multifunkční kolébka. Rozhodla jsem že postýlku nebudu tahat po celém bytě 😄
http://www.kocarek.cz/cz-detail-312161867-milly...

jednaholkaa
13. zář 2018

@swetlusska Presne. Hele ja do toho taky pujdu! Libi se mi i ten pronajem.. ze to proste pak vratis a hotovo. A to polohovani me prijde taky skvely.. A nevis jestli si to musim zarezervovat nejak hodne dopredu? Nebo az zacnu rodit..? Nebo kdy vlastne? 🙂) diky

swetlusska
13. zář 2018

@jednaholkaa né, myslím že je to hned k vydání, u nás tam do půjčovny sjel manžel, asi 3 dny před tím, než jsem měla jít s malým domů. Škoda, že takhle nejde půjčit a vrátit víc věcí, když si vezmu kolik zbytečností jsme nakoupili!! Fakt škoda místa i peněz. 🙂

luj89
13. zář 2018

ahojky, napisu mou zkusenost (pro zamysleni, ze predstavy pred porodem se nemusi shodovat s realitou...). Koupila jsem do loznice postylku a vytunila ji vsim moznym 🙂. Nakonec byla dcera hodne uplakana a doslova neodlozitelna x mesicu, takze jsem ji mela bud v naruci u prsa nebo v satku, nebo u sebe v posteli... Jak byla vetsi a vic casu probdela, byla i na zemi na dece. Takze moje rada? Koupila bych maximalne jednu postylku a zbytek doresila po porodu. Pises ze chces mit mimi porad u sebe, tak zvaz šátek, tam bude s tebou porad 🙂.

jednaholkaa
13. zář 2018

@swetlusska Aha super diky! Presne, ja bych si taky nejradsi vsechno pujcila, protoze dopredu nevis co budes vlastne potrebovat..

soleilll
13. zář 2018

@inka02 Na první jsem měla jako druhou-mobilní postýlku košík na kolečnách, ale byl hrozně malinký a dítě z něj po pár měsících vyrostlo. Praktičtější mi přijde koupit cestovní postýlku s novorozeneckou vložkou (ta je ve zvýšené poloze), kterou využiješ pro malé mimino, pak pro větší jako mobilní postýlku nebo jako ohrádku a samozřejmě i při cestování. Vydrží 2-3 roky.

kittyy17
13. zář 2018

Jo, to jsem si taky tak hezky malovala, jak mimco haja a kouká jak vařím 😂 realita je úplně jinde, když byli kluci vzhůru, musela jsem chovat, položit a jít na záchod bylo nemyslitelné...

Každé miminko je jiné, některé hezky leží a způsobně koukají na maminku, a jiné nevydrží bez náruče ani deset vteřin. Nekupuj žádné zbytečnosti předem...

kittyy17
13. zář 2018

@inka02 raději si uvař zásoby do mrazáku, s velkou pravděpodobností na to po narození miminka nebudeš mít čas.
Nosítko a šátek taky nekupuj předem, já koupila Manducu v naději, jak krásně všechno zvládnu s volnýma rukama, a oba kluci blili až do roka, nosit bylo zcela nemožné, rekord v manduce byl sotva pět minut, pak jsem musela prát 😉 tři roky mi ležela ve skříni a pak jsem ji se ztrátou prodala...
Měla jsem houpatko Chicco, oba řvali sotva jsem je položila, nestihla jsem udělat ani krok. Fakt nic nekupuj dokud nebudeš vědět, že to vyuzijes...

bartakova_veronika
13. zář 2018

měla jsem velký koš na kolečkách a za mě naprosto vynikající věc ... malou jsem i v něm lehce uspávala a mohla si jí vzít všude ... v ložnici je málo místa tam nemáme ani postýlku ... spala jsem sní několik dní v pokojíku akorát že tedy postýlku nevyužívala .. to někdy až cca od 3 měsíců kdy jsem přešla zpátky do ložnice a v košíku jsem jí mívala v obýváku a všude kde bylo potřeba a nebo přes den samotnou v pokojíku ... využila jsem jí cca do 7-8 měsíců pak už tam být nechtěla ... ale také záleží jak velké miminko bude .. mě malá měla pouze 42 cm takže nebyl problém jí tam mít i klidně teď kdy má 68 cm a to jí je 10,5 měsíců :D ten košík jsem ale pořizovat nemusela ... tchyně ho měla schovaný ještě po manželovi takže je 30 let starý už :D

malecek
22. zář 2018

Já bych asi ráda pořídila cestovní postýlku s vyvýšeným dnem ať pak můžeme použít i pro většího prcka na spaní, máme bydlení do patra tak ať nemusím přenášet po schodech

lucyp13
22. zář 2018

Ja využila pro dceru první 4 mesice půjčenou postýlku linet, pak až sla do velké, ma kterou se stejne prasilo protože chtěla spat se mnou 🙈, pro syna mam ted Kosík a opět půjde ve 4 mesicich do velké postýlky, Kosík uz je mu maly, ale první mesice BCh urcite volila neco malého , mimina se v tom stejne cítí lépe než ve velké postylce