Dětská postýlka či kolébka do obýváku? Jak to máte Vy?

emamir
12. srp 2020

Zdravím, holky.
Už jste mi tady skvěle poradily ohledně oblečení pro naše zimní miminko a nyní váhám nad postýlkou.
Zase moc ráda uvítám zkušenosti, jelikož ještě děťátko nemáme, tak nemohu posoudit. 🌸

Máme větší byt,2 pokoje, ložnice, kuchyň s obyvákem). V ložnici plánujeme mít dětskou postýlku, kde s námi bude večer miminko spát. V obýváku pak budeme mít dvě komody, ve kterých bude mít mimi věci - pokojík mu zatím vybavovat nechceme, později komody využijeme na běžný provoz v obýváku. Vzhledem k tomu, že 99% času budeme trávit v obývacím pokoji zvažuji, zda koupit do obýváku postýlku nebo "koš" (kolébku - viz fotka), kde bude miminko spinkat přes den. A má otázka zní je to dobrý nápad? Využije se ta kolébka? Zase kupovat dvě postýlky se mi zdá zbytečné.
Jak to máte vy? 😊 s čím jste byly spokojené a můžete doporučit?

mari2
12. srp 2020

Já budu mit košík ještě po mě. Má kolečka, takže jde jednoduše přemisťovat, tak jen tip, možná také pořídit s kolečky... Pokud se pro něj rozhodneš.

martina_cz
12. srp 2020

Také máme košík s kolečky, přijde mi to lepší.

emamir
autor
12. srp 2020

@mari2
@martina_cz
Zkusím ještě kouknout, díky 👍🏼

martina_cz
12. srp 2020

@emamir určitě mrkni, tohle si člověk může dovést kam potřebuje a mě osobně přijde tato kolébka na foto dost nízká, viděli jsme ji v babycentru a já osobně bych si ji nekoupila. Košík je vyšší a nemusíš se tolik ohýbat 😊

renat23
12. srp 2020

Ja mela v obýváku postýlku protoze košík me vydržel jen chvili mimi se do něho moc dlouho nevešlo a postylka pak sloužila i na hraní kdyz jsem potřebovala něco dělat. Ted premyslim jestli nekoupit cestovni postylku s pořádnou matrací a hlavne i s přídavným patrem abych se nemusela sklanet az dolů. Urcite totiž i cestovni postylku vyuziju kdyz jezdíme na par dni k rodičům. Ale je to zatím jen myšlenka tak uvidime co bude realita

leniczka23
12. srp 2020

My máme v obýváku babyvak..je využívány denně už 15m

sigyn
12. srp 2020

Měli jsme kolébku a vydržela tak tak 3 měsíce, pak už jsme přešli na ohrádku, kde se může různě rozvalovat a je spokojenější. Jinak také bych byla pro kolečka.

michaela666
12. srp 2020

Mám podobné dilema, řeším jestli koš - na kolečkách je super na přemístění, ale nevím jak dlouho se v něm miminku bude líbit, nebo hojdavak - líbí se mi možnost houpání navíc oproti koši. Máte některá zkušenost s hojdavakem? Jde mi o používání od úplného miminka.

@emamir Omlouvám se za "nabourání" tvého dotazu, pokud vadí smažu a založím další vlákno.

dobevacka
12. srp 2020

Ja jsem dostala kosik a byl super. Jen teda vydrzel chvili. Mala v nem byla asi do 3 mesicu, pak uz ji byl maly a nechavala jsem ji i pres den v postylce. Sama bych si ho nekoupila kvuli vyssi cene s kratkou dobou vyuziti.

elesse
12. srp 2020

Mela jsem pujcenou na prvni tri mesice tu nemocnicni postylku, sice design noc moc, ale zas byla prakticka, vozila jsem si maleho po byte. Ted mam klasickou postylku v loznici a v obyvaku vetsi ohradku, kdyz potrebuju neco udelat, jinak je maly na zemi. Za sebe bych druhou postylku do obyvaku urcite nekupovala. Pres den maleho stejne ukladam do loznice, spi se tam proste lip

me_druhe_ja
12. srp 2020

Spinkal jako malej v hnízdě na gauči. Nebo tam jen ležel. Pak se přemístil na zem nebo do ohrádky a spinka normálně v ložnici v postýlce. Takže za mě spíš zbytečný, ale pokud máš místo a peněz nazbyt, proč ne.

verionka
12. srp 2020

V obýváku máme cestovní postylku s vloznym (zvysenym) luzkem, ta se ti bude hodit i tak, pokud budete někam jezdit. Do půl roku jsme tam měli to vlozne lůžko, aby byl prcek vys, a ted jsme ho vyndali a má to jako ohradku. Za mě nejlepší řešení, kolebka i kosik ti vydrží tak do tří měsíců 😉

rkozakova
12. srp 2020

Syn měl košíček v obýváku a byl v něm často. Dcerka v něm zase nechtěla být vůbec,chtěla usínat sama v pokojíku. Takže za mě záleží na dítěti. Jinak určitě s kolečkama. Jinak jsme využili i cestovní postýlku,která měla i zvýšené patro.

terla
12. srp 2020

Já měla dřevěnou postýlku Scarlet (myslím že polský výrobce), byla na kolečkách a super. Máme velký byt, tak jsem s ní zajela i do koupelny, když jsem se sprchovala, abych na děti viděla. Při vaření byly taky u mě. Spali mi v ní téměř až do roka, než si začali stoupat na kolínka. Taky bylo super, že se tam dal krásně dát monitor dechu, takže jsem v tom měla mimi téměř celý den. A sestra ji používala i přes noc, protože měli malou ložničku.

andrea93133
12. srp 2020

My máme cestovní postýlku se zvýšeným patrem a až na trochu víc místa co zabere si nemůžu stěžovat, když to jinak nešlo tak jsme malou "ujezdili" ke spánku 😂 mám ji pořád na očích když spí a vydrží ji na dlouho, ne jako košíky a kolébky atd, do kterých se dítě v půl roce nevejde 🤷‍♀️

pipi_puncocha
12. srp 2020

Měla jsem půjčenou z nemocnice na půl roku tu jejich na kolečkách a za mě v tom prvním půl roce nejpraktičtější věc!! Vůbec nevím, jak bych to bez ní dala, vozila jsem si malého do koupelny, do kuchyně k vaření, kam bylo potřeba.😊

andrea93133
12. srp 2020

@renat23 já bych do ní šla, určitě, pokud budete někdy na cestách nebo přes noc na návštěvě, se bude hodit 👍 matraci ze studené pěny a dítě spokojené 😉 převezete si ji kam potřebujete 😊

martiniquest
12. srp 2020

@emamir Za me je to zbytecnost. Syn i dcera v postylce nikdy nespali. Spali vzdy bud se mnou v posteli, kocaru, satku a doma pres den v hacce - to je za me skvely vynalez

barmil
12. srp 2020

@emamir v obyvaku spi v hnizde, nosim mu ho na sedačku, vnoci ho má v postylce, co mám v ložnici. Je dobré, že na to hnizdo je zvyklý a usne v tom kdekoli, dá se to nosit po bytě, ted v tech vedrech tam, kde je zrovna nejchladneji a určitě to využiji i na cestách, že se to dá do "cizí" postele, ale je ve svém.

emamir
autor
12. srp 2020

Díky všem holky ❤️❤️

klokanka31
12. srp 2020

@emamir My koupili normální postýlku do ložnice a manžel chtěl do obýváku ještě cestovní. No podle mě blbost... Nakonec jsem za to šťastná, malá sama v ložnici prostě nebude. I když jsem jí nejdřív uspala, v postýlce se okamžitě vzbudila a plakala, takže jsem nebyla schopná nic dělat. Tak jsme jí začali dávat do cestovní, ona má ráda kolem živo, a spinká jako dudek. Nevadí jí ani vysavač ☺ ona se vyspí, a já mám čas na vaření a domácnost. A taky ji mám aspoň pořád na očích.

zelenaesmolda
12. srp 2020

@emamir
za me je to zbytecnost,dite muze lezet na hraci dece a spinkat v klidu v postylce v loznici.

puhelin
12. srp 2020

Take mame 4+kk. Obe miminka od narozeni spaly pres den krome kocarku, satku a sedacky v aute bud v obyvaku na gauci (starsi - chtela slyset ruch i pri spanku, ze tam neni sama) nebo v loznici ba posteli (naopak chtel od nas zjevne mit klid alespon pri spanku). Postylku jsem nemela ani u jednoho.

monaluza
12. srp 2020

Meli jsme minipostylku Scarlett baby, vydrzela tedy jen asi do ctyr mesicu, ale zato se vyuzivala denne. Ma pripravu pro kolecka (dirka v nohach, kam se zapichne klasice kolecko od kancelarske zidle), klidne staci jen dve, pak to zajisti i mirny naklon potrebny proti ublinkavani...

alexandra1625
12. srp 2020

Mamininá sesterka má malé miminko a oni majú postielku od mimiko. Je to síce dosť veľká investícia ale dá sa potom zväčšovať a nakoniec sa dá použiť aj pre veľké deti. https://www.mimiko.cz/

lucca35
14. srp 2020

Mně nechal bratr dělat do ložnice kolébku velkou jako postýlku údajně ,takže na dost dlouho. V ostatních pokojích koš na kolečkách a na terasu na spaní kočár. 1.dcera měla jen postýlku do 2let, mladší měla cestovní postýlku a 3.viz výše

jancabr
14. srp 2020

Máme v rodině po domácku vyrobenou kolébku a měli jsme jí v obýváku cca 4 měsíce na denní spinkáni. Bydlíme ve 2+1, v ložnici s námi dítě spalo v posteli. Pak jsme vytáhli postýlku a dali jí těsně k naší velké posteli. Vše kvůli kontaktu a hlavně pohodlí na noční kojení.

soleilll
14. srp 2020

@mari2 Za mě nejlepší a dlouhodobá investice je cestovní postýlka. Stačí dokoupit novorozeneckou závěsnou vložku, aby malé mimčo bylo výš a kvalitnější matraci. Postýlku později využiješ jako ohrádku (ideálně se zipem na boku) a samozřejmě při cestování. Je lehká a má kolečka.

aneta15
14. srp 2020

Já mám postýlku v ložnici i v obýváku. Máme dvoupatrový dům takže pro mě nezbytnost. Kolébku jsem nechtěla protože by mi z ní rychle vyrostl. Přes den spí vetsinou dole. Ale je to spíš taková hráci postýlka plná hraček. Ale madraci jsem kupovala kvalitní aby to bylo plnohodnotné lůžko

journals
14. srp 2020

Meli jsme pujceny ten vozicek jak je v porodnicich. Prvni dva mesice, pak uz byl maly. Az a jestli bude nekdy druhe, pujcime ho zas. Bylo to vazne prakticke