První botičky, ale zimní. Poraďte

kotcheva
2. led 2017

Ahoj, zdravim, a prosim o radu, zkusenost, nazor. Dceri je rok, zacina chodit, ale problem je, ze chce chodit i venku, v kocaru ji neudrzim☹. Takove ty klasicke kozene boticky s tenkou, ohebnou podrazkou jsou fajn, ovsem na zimu nevhodne. Takze jake prvni boticky na zimu, aby dite nenastydlo a pritom byly na chodici zacatky vhodne? Dekuju moc

lajla
4. led 2017

@kajalka ja nerikam ze je to spatne jen mi to nedava logiku...tak jsem asi natrefila na spatne fyzio...delam si to podle sebe ...a uprimne neznam nikoho kdo nechal tri mesice dite bez bot pote co zaclo chodit...jak jsem psala v lete chodime bez...doma je taky vetsinou nechavam pritoze hledat permanentne 4 papuc je na palici...ale pokazde co odchazime od dr tak papuce na doma!!!
Hodne zalezi na kvalite bot...jsou boty ktere bych detem nikdy neobula...ale je jich spousta co jsou naprosto skvelych
Prijde mi lepsi osobne dat na prvni par mesice na doma kvalitni botky nez zase riskovat ze bude mit nohu 3 mesice v sadre a rvat protoze se nudi...ale mozna to byl jen pech

lajla
4. led 2017

@alcar znam rodinu co chodi bosky prakticky furt..chodi tady do jedne restaurace..maji to tam dovoleno...a nikdy bych tak deti nenechala chodit..z hygienickeho hlediska naprosto otresne...kdyz se podivam na ty jejich spinave nohy dela se mi soufl...jsou celi divni...ale to uz je mimo misu😅

alcar
4. led 2017

@lajla no to je hnus, to bych taky nechtela. Vzdycky si vzpomenu na toho herce Duška a ty jeho odpudive nohy, co vzdycky bulvar nekde vyfoti. A tady je taky jedna holcina, co chodi porad a vsude bosky.

kajalka
4. led 2017

@lajla A co ti nedává logiku?
Jinak my taky všichni chodíme celou teplou sezónu bez bot a nohy si normálně po příchodu domů omyjeme, co je na tom nehygienického? Mnohem víc bacilů máš třebas na mobilu.

kajalka
4. led 2017

@alcar Tak je jasný, že fotí extrémy, myslíš, že by fotili Duška při odchodu z domu, kdy má nohy čistý? 🙂

alcar
4. led 2017

@kajalka proste se mi to ekluje, ja bych to nedokazala. 😀

kajalka
4. led 2017

@alcar Proč? Víš něco o tom, jaké druhy a jak extrémně odolných bakterií žijí právě v obuvi? V nějaké knize jsem na to narazila a to je humáč, ne bosá chůze.

lajla
4. led 2017

@kajalka boty jsou vase a bakterie taky...ale pokud ma nekdo bradavice plisne atd...ted nemyslim vas...staci mi to na bazenu tak vedome roznasi ten humus dal...at si kazdy chodi po sve zahrade ceste atd to je mi fuk...ale aby se tak chodilo do restaurace a detskych koutku...no fuj

lajla
4. led 2017

@kajalka to ze ty tri mesice hrajou tak strasne dulezitou roli😉

kajalka
4. led 2017

@lajla Vždyť na tý noze není nic, co by nebylo i na podrážce. Ale záleží, jakou nohu si představíš a jak o ní dotyčný pečuje..

blahova_andrea
4. led 2017

@kajalka já mám třeba problém s hmyzem a ne bakteriemi. je mi šoufl i z rozšláplého čehokoliv na botě, co potom mít to na noze! 😀 z hlediska bezpečnosti teda taky chodíme bosí jen na zahradě naší nebo tam, kde tomu věříme. nikdy bych nenechala dítě pobíhat bosé v mětském parku např. těch fekálií, rozbitého skla...fujjj, neeee. ale to už jsme mimo téma zdravé obuvi 😀

alcar
4. led 2017

@kajalka urcite o tom neco vim, mam zkousku z mikrobiologie. 🙂 Pro me je mnohem prijemnejsi predstava, ze chodim v bote se svymi bakteriemi a nechytam si na nohy chuzi naboso po meste bakterie cizi. 🙂 Ale to je muj pohled na vec, ty mas samozrejme jiny a vyhovuje ti to...neberu ti to. 😉

kajalka
4. led 2017

@blahova_andrea Nevím no, chodíme bosí už několik sezon a nikdy jsme na nic a do ničeho eklovatýho nestoupli. Ani na včelku.

blahova_andrea
4. led 2017

@kajalka a kde žijete? dcera pobíhala bosky v létě jen po zahrádce a žihadlo měla za léto snad 4x. neuklizeno po pejscích potkáváme i na vesnici, co potom města!😠 já vždy chodila ráda bosky a chodím i dnes. ale fakt si hodně vybíráme, kde s dětmi zuju 😉

jinak k tomu dupání po patách...co s tím? syn dupe šíleně, mě ty nohy bolí za něj. sice mu pořád vysvětluju, že má chodit po špičkách, i tak doma tančíme, sedává krásně na turka nebo motýlka, když počasí a terén dovoluje, tak chodí bosky. sice teda nejedeme klasickou bf, ale kopyta bych mu na nohu taky neobula.

kajalka
4. led 2017

@blahova_andrea Na větší vesnici.
Po špičkách se taky nechodí. Dopad před patu. Když už to dítě neumí, pak jen naučit vědomě a dávat si na to pozor.

blahova_andrea
4. led 2017

@kajalka já vím, že vyloženě po špičkách se nechodí, ale dopad má být přes špičku, ne? nás to teda tak učili v baletu 😅 no a ortoped teda doporučuje v rámci cvičení s nožkama ty špičky. ale jako nevím jak ho vědomě naučit chodit jiným způsobem. nemůžu mu přece celý den chodit za zadkem a pořád mu srovnávat nohy, ne? 😅

kika_21
4. led 2017

@blahova_andrea Na ortopedii nám bylo od začátku zdůrazňováno, že je dobré mít obuv s pevnou oporou kotníku. Zároveň ale doporučil, aby si děti -starší už vědomě-stoupaly několikrát za den na špičky-proti ploché noze. Naše děti měly období, kdy v létě milovaly bosou chůzi-holky četly knihy o běžcích a to pak ovlivnilo i malé...

kajalka
4. led 2017

@blahova_andrea Dopad kousek před patu, tam, kde je vrchol klenby, pak se odvíjí špička.

blahova_andrea
4. led 2017

@kika_21 tak na ortopedii nám radí to samé, ale já tedy zrovna v ortopedy moc důvěru nemám, jako aby zkontrolovali miminku kyčle, to jo, ale pak už mi přijdou jaksi mimo a pokrokové poznatky k nim nedorazily 😅☹

blahova_andrea
4. led 2017

@kajalka no ale jak toto vysvětlit a uhlídat u dítěte? 😲

kajalka
4. led 2017

@blahova_andrea Jedině nácvikem, cíleně s ním několikrát denně cvičit. Tohle je fajn kniha: https://www.kosmas.cz/knihy/126741/zdrava-chuze...

kika_21
4. led 2017

@blahova_andrea No , vypadá jako odborník, snaží se dokonce,aby děti chodily každý rok i po 3. roce na kontrolu, radí , že cvičit-aby neměly ploché nohy. Ale stejně si myslím, že běhání bosky žádnému neuškodí...🙂A náš nejmenší bačkory obvykle nechce.To se mi nelíbí, ale stejně ho nechytnu vždycky. Jinak myslím-hlavně, aby děti chodily rády, nechtěly pořád jen sedět nebo jezdit-tedy ty starší.

blahova_andrea
4. led 2017

@kajalka díky, no několikrát denně nezvládáme ani logopedii. všechno max. 2x. ráno než jde do školky nestíháme nic a odpo fakt víc jak 2x nedáme psychicky ani jeden 😅

blahova_andrea
4. led 2017

@kika_21 my taky chodíme stále na kontroly, ale většinu ortopedů za odborníky fakt nepovažuji. sama mám z mládí špatné zkušenosti a u dětí to vidím podobně. fakt mi víc logiku dává hlásání fyzio než ortopedů 😉 já jsem také pro takový ten střed. bota podle situace. záleží na počasí a terénu. hodně chůze, ideálně ne jen po betonu...prostě selský rozum 🙂 ono stačí si trošku všímat dětí. kolik toho ujdou lesem, na výletě, i do kopce...a jak dlouho je to "baví", když jsou s maminka tour de město a obchoďáky 😅

panickatlamicka
4. led 2017

@kika_21 bud rada, ze nechce backory, chytry kluk.pokud tedy myslis ty zirafkovy, to je asi to nejhorsi z detske domaci obuvi, co nas trh nabizi. Nase malicka ma ponozky s abs a nosi je velmi ochotne.

alexik13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alexik13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alexik13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alexik13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alexik13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz