Sedátko 3v1, na spaní přes den pro novorozeně?

jarai
24. čer 2015

Maminky, dostali jsme od rodiny tohle lehátko, sedátko a houpátko (viz foto v příloze). Našla jsem jen značku ADBOR, nevím, kdy se tahle výbava používá, nenašla jsem na netu nic podobného. Používaly byste to už od narození? Může v tom miminko spát přes den? Přijde mi dobré, že je to 3v1. Malou můžu houpat a jak usne tak se to tyčema dole dá do klidu. Je to vhodné pro její vývoj? Nebo jste používali přes den něco jiného? Prosím poraďte. Chtěla jsem koupit ještě košík pojizdný, ale zas, když už jsme dostali toto a košík je jen na první 3 měsíce, přijde mi to zbytečné, co myslíte?

akankeo
26. čer 2015

Miminko bych v tom nijak dlouho nenechavala, borti se mu zada a pak se mu to v dospelosti vrati. My jsme nevyuzili, nakonec sem mela jen autosedacku a pro ten stejny ucel maximalne pouzila tu, treba pri dodelavani obeda kdyz clovek chvilku potrebuje obe ruce je to fajn, ale nechavat v tom dite na dyl jeho rozvoji nijak neprospiva, ale zensky do toho davaj deti hodne, takze je to asi o kompromisu a prioritach...

teraolli
26. čer 2015

Na dlouho to určitě není. Máme taky houpací lehátko, ale dávala jsem tam malou na chvilku. Když usnula, tak jsem jí přenesla do kolébky nebo do postýlky.

veronika182
26. čer 2015

Přesně tak jak říká těhulka výše...v autosedačce, sedátku, lehátku apod. max. 2 hodiny denně, dětem se tak ničí páteř. Já ho zavrhla hned, odpočívat přeci může v postýlce nebo se dá pořídit šátek 😉

akankeo
26. čer 2015

@veronika182 presne tak, ja mela prvni dite rvave, u druheho sem zas mela batole, tak sem potrebovala ruce a satek to vzdy jistil, zada i kyce v nem pri spravnem uvazu netrpi, dite je klidnejsi, rychleji se rozviji a i spokojenejsi, ze je s mamou a neco vidi 😀. Sedacka je dobra na par minut pokud teda nemate super klidne dite, ktere v ni vydrzi, ale pak ji taky nepotrebujete 😀

veronika182
26. čer 2015

@akankeo tak já brala spíš tu zdravotní stránku věci, ale je jasné, že každé dítě je jiné..mít lehátko a v ním řvoucí dítě je zážitek sám o sobě...a lehátko k prdu 🙂 koneckonců, kdyby ho paní přeci jen chtěla do něčeho dát, tak může použít na těch pár minut vajíčko, co je jako autosedačka... 😎 takže je zase lehátko zbytečné. Nevim, asi na ně mám averzi 😀