Kočárek Tako Dalga nebo Vesta Vario Firkon?

pidalka12
14. led 2017

Dobrý den, maminky 🙂
Ráda bych se zeptala, jestli je tu mezi námi maminka, která si pořídila, nebo už vi, ze pořídí tyto kočárky. Oba jsou jedny z větších korbicek. Jste spokojené? Nějaké výtky?
Ještě bych se ráda optala, jestli jste měly nějaký seznam na nakupování vybavicky. Mně totiž přijde, ze kupuji "kravinky". Vůbec nemám tušení, co pro první miminko kupovat, abych si pak neřekla, ze tohle bylo zbytečné a tak... Máte i v tohle smeru nejake rady, co urcite koupit, a co ne? TP mam začátkem července 🙂 Moc děkuji.

pidalka12
autor
14. led 2017

Ještě bych mohla vložit fotky kočárků, když už mám dotaz :D

pidalka12
autor
14. led 2017

Maminky, poraďte prosím 🙂

martiina_k
14. led 2017

Nejsem ta, která by poradila, ale jsem zvědavá co ostatní poradí. Taky to budeme na jaře řešit.

jances91
14. led 2017

Taky čekám na rady 😃

astyna
14. led 2017

Tak nejdříve, kam budeš jezdit? Les/město? Jaké bude miminko - odhady dle Vás rodičů (my jsme oba dva vysocí, takže jsme hledali širokou a dlouhou korbu), cenové možnosti? Budeš ho často skládat do auta? to si nejdříve ujasněte a podle toho hledejte a hlavně (!!!) si ho nejdříve vyzkoušejte.

kristynatita
14. led 2017

To tako vypada, ze ma fajn kola i perovaci podvozek, ale osobni zkusenost nemam. Urcite je dobry jit na prodejnu a vzit kocar do ruky. To je nade vse ;) Pak je dobry si promyslet, jestli chcete kupovat trojkombinaci, nebo pouze korbu a pak dokoupit vajicko kompatibilni s podvozkem kocarku a nasledovne sportak (bud jen nasadu nebo komplet jine znacky). Sportaky kupovane zvlast byvaji casto lepsi volbou (skladnost, váha atd.), proto jsme dali na rady okoli a k tehle variante pristpupili i my.
My mame kocarek Inglesinu Sofia s Ergo Bike podvozkem + adaptéry na vajíčko Maxi Cosi Pebble Plus isize 2017 (vyhrala v testu bezpecnosti pri narazech, tak jsme do ni vrazili ty 4.600,-). Sportak koupime bud nasadu od Inglesiny, nebo uplne jiny, ale to budeme resit, az bude treba 🙂
V mym profilu v albu mam kocarek vyfoceny.
Drzim palce pri vybirani a at jste spokojeni 🙂

eliskaxox
14. led 2017

Oba dva kocarky maji obri korby a urcite budou super v terenu. Pokud musite 2x a vickrat tydne cestovat autem tak ho po 2m budete nesnaset, pokud nemate kombimka budete ho nesnaset jeste vice. Pokud bydlite ve vetsim meste, tak bude problem vyhybat se lidem a prekazkam na chodniku. Sportaky jsou male a tezkopadne. Ale pro miminko je to urcite pohodlny kocarek.

kristynatita
14. led 2017

Problem kocarku s otocnymi kolecky mi prisel ten, ze nepruzily vubec, nebo uplne minimalne. Ve dvou prodejnach jsme jich vyzkouseli nepreberne mnozstvi a v ruce byl nejprijemnejsi vzdy s nafukovacimi neotocnymi koly. Tech bylo ale vzdy tak 5% na prodejne, dnes proste frci ty s penovymi a otocnymi. I pres to, ze se kolecka daji zaaretovat, kdyz je treba v horsim terenu potreba, u tech neodpruzenych podvozku a tvrdych kolecek to dela paseku. Sestrenice, kdyz s takovym kocarkem poprve vyjela na ulici po chodniku, rikala, ze mela pocit, ze to decko z kocaru vytřepe. A to mela prosim kocar za 70 tisic 🙂

kexina
14. led 2017

Nákupních seznamů najdete spoustu, záleží jen na Vás, co budete považovat za důležité a co ne. I tady je spousta fotoalb s fotkami výbavičky, kterou si ostatní maminky pořizují, tím se můžete také inspirovat.
Co se týká kočárků, tak ani jeden neznám, ale jak už tu zaznělo, je potřeba si rozmyslet, v jakém prostředí budete s kočárkem jezdit /velká korba je fajn, ale není to to nejdůležitější/, jak často budete kočárek třeba skládat, nakládat do MHD, jezdit s ním do obchodu, do terénu atp.
A hlavně si je opravdu vyzkoušejte sama, co sedí jedné, nemusí sedět jiné mamince, každá jsme jiná. Najděte si je v obchodě a vyzkoušejte - manipulaci, skládání, jízdu, stabilitu, dostupnost košíku... prostě všechno, co byste mohla využít.
Možná bych si rozmyslela ten Firkon, osobně jsem na něho slyšela jen špatné názory, ale může to být jen náhoda.

kekulice
14. led 2017

My máme kočárek do města, golfky a do terenu. Každý má svoje výhody a nevýhody. Prostě jsme zainvestovali u prvního dítka a teď jako když to najdeme. Vše v neutrálních barvách, což jsem ráda, protože máme doma pár. Oblečení jsme hodně dostali, stačí pár kousků. Do porodnice a na první týdny jsem si na jednom eshopu koupila balíček s přírodní kosmetikou a drogerii, takže jsem si k tomu jen přihodila plinky a kalhotky a byla jsem vybavená. Ostatní jsem dokoupila dle potřeby pozdeji.

astyna
14. led 2017

Kristý, nepružily, protože tam nebylo dítě 😀 my zkoušeli se 4 kg mouky a vzali BAbydesign lupo s otočnými koly a sporták mi už příjde nyní, že pruží až moc, ono se to hodně časem poddá (mají stejný podvozek).

Co mě ještě napadá, tak pokud je o dost vyšší tatínek, tak bude mít možná problém, že když si dá výš madlo, bude kopat o brzdu dole, z toho důvodu jsme třeby my vyřadily tako. U Inglesiny se mi nelíbí košík dole, z něj bych vše poztrácela :D

Fakt záleží na prioritách, navíc hluboký budeš mít chvilku (já asi 5 měsíců), sporták je lepší promyslet.

soleilll
14. led 2017

@pidalka12 Napíšu jen obecně. Mám zkušenost s kočárek Firkon, ale jiným typem (chtěla jsem přední otočná kolečka) a slouží bez problémů už druhému dítěti. Takže za mě je tahle značka dobrá, korbičky jsou velké, většina polstru se dá vyprat, různá výbava dokoupit. Jen mi přijde divný ten košík dole (ale pořád lepší než na tom prvním modelu - ten je děsný. 😀) Jestli budeš jezdit víc v terénu, pak jsou lepší pevná kola, pokud budeš víc jezdit v MHD a po chodnících, jsou praktičtější přední kola otočná.
Co se týká výbavičky - různých seznamů je všude plno, v případě zájmu můžu poslat svůj - mám variantu pro letní i zimní dítě. Jsou věci nezbytné, věci, které zvýší tvoje pohodlí, ale nepotřebuješ je nutně a zbytečnosti.
Dítě musí někde spát - tzn. vaše postel / postýlka / košík - jen na krátkou dobu + patřičné vybavení (= matrace, zavinovačka, přikrývka, atd.).
Musíš ho nějak přepravovat - kočár / nosítko a autosedačka (máte-li auto) jsou nutností.
Musí mít co na sebe - podle ročního období, malé velikosti dobře rozepínací, hodně toho určitě i dostaneš a je lepší dokupovat postupně podle potřeby.
Musíš ho aspoň občas umýt - tedy lehátko nebo podložka do vany / vanička / kyblík + kosmetika (např. mycí gel, tělové mléko) a osuška.
Musíš ho přebalovat (pokud neplánuješ bezplenkovou metodu) - tedy buď kompletní výbava látkovek nebo dostatečné zásoby jednorázovek (dobré kupovat s předstihem v akcích, spotřeba novorozence je cca 10 ks denně) + vlhčené ubrousky a krém na zadek + přebalovací místo (jakýkoli pevný kus nábytku typu stůl nebo komoda / přebalovací podložka, jednorázové podložky).
Musí mít co jíst - asi chceš kojit, zezačátku to může být obtížné, ale důzné podpůrné prostředky (čaje, gravimilk, homeopatika) se dají pořídit později podle potřeby. Dobré je ověřit potřebu kojících kloboučků, sběrače mléka, ochranu bradavek a hojivý krém. Kojící polštář už možná máš - je super na spaní i v těhotenství. Lahvičky, savičky a umělé mléko můžeš taky pořídi kdykoli později, až bude jasné, jak to jde.
Dudlík, chceš-li ho dítěti dávat, doporučuju už do porodnice. 🙂
A pak je otázkou, jak moc chceš mít klid a budeš se o dítě bát. Můžeš pořídit různé (dnes už skoro standarní) pomůcky jako monitor dechu a chůvičku.
Hračky, kolotoče nad postýlku, mantinely a další doplňky dostaneš nebo můžeš dokoupit později. Zimní věci typu fusak nebo kombinéza kupuj až na podzim podle velikosti dítěte.
Takže doporučuju pořídit toho míň a odložit si peníze na průběžné dokupování pro tebe konkrétně v praxi potřebných věcí. 🙂

oktavie
14. led 2017

Ten první Tako Dalga vypadá moc dobře! Já mám v plánu buď Roan Emma nebo Adbor Marsel, chci velká kola do terénu 🙂 A aby se mi mimčo v malé korbičce netísnilo, v půl roce bude zima, takže fusak, tak abych zas nemusela kupovat nový větší kočárek 🙂

oktavie
14. led 2017

Jo a k té výbavičce, někdo dával odkaz sem http://www.promrnousky.cz/clanky/vybavicka-pro-..., tak mrkni a třeba tě to inspiruje 🙂 Já bych ráda látkovala, takže pro mě hlavně výbavu plínkovou, pár oblečků, ale to bych pak stejně časem dokoupila podle toho, jak bude mimčo veliký 🙂 Kočárek, autosedačku, postýlku.... Dneska ale nakoupíš jeden den i kdyby na eshopu a druhý, třetí den máš doma, takže i kdyby něco chybělo, strádat dlouho mimčo nebude 🙂

bekyc
14. led 2017

První kočárek neznám, druhý má kámoška. Moje postřehy, když někam spolu jdeme (já s nízkým, úzkým kočárkem a ona s touhle lodí 😀 )
Její prcek je stále v hluboké korbě v 9 měsících, takže prostor super, na šířku se bohužel moc do dveří nevejde. Do bytu bez výtahu bych ho nepořídila, do domu nebo bytu s výtahem klidně. Je vyšší, takže se k němu nemusí tolik ohýbat. Do terénu taky super. Co se týče autosedačky/vajíčka, to je celkem malé, rozhodně menší než maxi cosi.

pidalka12
autor
14. led 2017

Holky, všem moc děkuji. Nečekala jsem tolik rad 🙂
Co se týká kočárku, prozatím bydlíme ve městě. První měsíc budu určitě napaskovana u rodičů, takže i les (ale nepředpokládám, ze budu v sestinedeli mít náladu na trajdani po lese, časem určitě ano) Ve městě budu občas jezdit mhd, ale v létě ve vedru zřídka. Ja jsem prcek 159cm a přítel velký. První měsíc budu autem jezdit častěji, k lékaři. Co jsem koukala na youtube, tak oba kočárky vypadají, ze se skládají dobře. Těžko říct, jaké je realita :D Stále uvažuji jestli 3v1 nebo jen hluboký a časem dokoupit sportak. To by se z toho člověk zbláznil :D
Dnes jsem potkala na ulici maminku a měla Tako kočárek co je na obrázku a říkala, ze super volba.
Začínám být v pasti...vzhledem k tomu, ze se snažíme ušetřit (platíme hypo, dp toho nájem a tak...), nechci litovat, ze jsem vybrala špatně. Vím, to si musím rozhodnout sama 🙂
Moc dekuji za cenné rady. Kdyby měl jese někdo nejakou radu, typ, sem a ni. Hezký večer všem.

swizz
14. led 2017

No za sebe můžu říct, že výběr kočárku byl pro mě noční můrou a ke konci už jsem z toho byla fakt hotová. Je tolik druhů a možností, dodnes nevím, jestli jsem vybrala dobře protože se mimčo narodí za 3 týdny takže ještě nejezdíme...😀
My nakonec vybrali od ABC design Viper 4 model 2017, má nafukovací kola, hodně sklápěcí stříšku proti sluníčku a celkově se mi líbilo i to, že má hliníkovou konstrukci a není celý z plastu. Ale jak říkám, variant kočárků je tisíce, každý má nějaké pro a proti...
A s výbavičkou asi nemá cenu psát víc než popsaly holky výše, nemusíš to přehánět, vše se dá dokoupit 😉

cinula
14. led 2017

ke kočárku bylo řečeno spoustu, jenom opravdu pozor na velikost a jak je těžký 🙂 k výbavičce - vše se dá koupit na netu nebo v obchodních centrech (vyšleš rychlého posla 🙂 ) takže my jsme měli jen základ a zbytek dokupovali podle potřeby 🙂 úplně nejlepší je, pokud máš nějakou kamarádku maminku - poslat jí seznam a ona ti to doplní/proškrtá 🙂

eliskaxox
14. led 2017

@pidalka12 Pokud koukate na penize tak urcite kupte jen hluboky. Za 6 mesicu budete vedet co potrebujete a koupite sportak. Co rte tyce vybavicky tak vecicky urcite z druhe ruky. Daji se koupit balicky veci za krasne penize od " bohatsich" maminek. Nemyslim to ted vubec spatne vuci vam. Mam luxusne obleceneho chlapecka a za zlomek ceny. Ty prtata do roku nemaji sanci to obleceni znicit :D to same plati i u kocarku, kouknete po bazarcich 🙂 daji se najit top kocarky za zlomek ceny a nikdo krome vas nepozna ze je pouzity :D na techto vecech se da luxusne usetrit a koupit zas neco jineho.

pidalka12
autor
15. led 2017

@eliskaxox 🙂
Spíš jsem myslela, ze koupím cca do 15tis kvalitní kočárek 3v1, ale abych pak nelitovalo zvolené varianty, a typu kočárku. Vzhledem k tomu, ze u jednoho prcka nezustaneme, chtěla bych aby kočárek vydržel alespoň pro druhé. Ale samozřejmě děkuji 🙂 Věci určitě koupím z druhé ruky, nebo budu mít od kamarádka. Jak říkáte, do roka nemají šanci zničit. A prijde mi zbytečné kupovat nové (do porodnice na odchod samozřejmě nove 🙂
Ja spíš myslela radu, co je určitě pro první cca dva měsíce nutné, kolik toho a co né. Protože když se jdu juknout třeba do Tesca, v tašce si nesu né úplně věci pro novorozence :D jestli mi trošku rozumíte jak to myslím.
Děkuji za rady 🙂

pidalka12
autor
15. led 2017

Čím víc se to blíží (a to je ještě čas) tím víc jsem z toho vyhoukana 😂😞😊

pidalka12
autor
15. led 2017

@cinula
Setím seznamem je to dobrý nápad 🙂 to udělám

pidalka12
autor
15. led 2017

@swizz vím o čem mluvis :D začíná se mi o kocarkach zdát. Nejlepší je, když uz se k nějakému rozhodnu, potkám "dobrou dusi" a ta mi začne říkat negace a jsem zase na začátku :D
Nemáme to jednoduchý :D můj chlap absolutně nechápe. Ten by vzal první po ruce a jde se 🙂

marketa11112
15. led 2017

ahoj, my mame kocarky cesky patron.. a fakt jsme hodne uzili a ted jeste uzijeme pro druheho prcka.. pak mame tfk.. a je take super.. prostorny a pro velike deti... u obojiho lze mit velka kola do terenu a fakt je doporucuji.. vydrzi snad vse..🙂)..
jinak za me je potreba samozrejme postylka.. u nas nenahraditelny prebalovaci pult i skoupaci vanickou, kos na spinave plenky.. uzasny vynalez....v obyvaku jsme meli nejdrive kolebku, tu jsem prodala a koupila ohradku... take super vec.. alespon jsem si v klidu odbehla na wc a vedela jsem, ze se mimcu nic nemuze stat...ted slouzi jako odkladiste na hracky a za pul roku v ni opet bude lezet mimino...do dnes vyuzivam sterilak na lahvicky, ale treba ohrivacku jsme neuzili vubec...latkove ctvercove plenky.. vyuzivame porad i v dvou letech.. hlavne pri jidle.. syn se snazi jist sam.. 🙂)..... a male latkove ubrousky an zadek se take u nas porad toci... kdyz otru zadecek vlhcenym ubrouskem, dosusim pak latkovym (peru je s plenkama).. dite pak nema opruzeniny, kdyz je zadecek suchy.... plenky i ubrousky (ty jsme si nasila sama ze starych tricek 🙂) ) stale zehlim, mam z toho lepsi pocit a pro me to lepe vypada 🙂).. jinak na zadecek je super sudocream a bepanthen..., na telicko vse od hipp.. ale vyuzivame malo.. neni to moc treba...nema cenu delsat zasoby.. delam si jen zasoby plenek.. beru vse v akci 🙂).. na prsa.. tedy bradavky staci take bepanthen, jen ten klasicky na hojeni.. kloboucky a pod.. nedoporucuji, kazi s e tim kojeni, ale nekdy treba pri vpacenych bradavkach je to nutnost.. ja jsem je nikdy nepouzila.. nikdy syn nemel dudlik.. nechtel ho.. takze asi staci koupit dopredu jen jeden...par lahvicek jsme dopredu mela, ale kojila jsme, pak i prikrmovala.. obcas.. stacilo vymenit pitka za ty pro vetsi deti...kojici polstar byl super.. spala jsem na nem uz v tehotenstvi, pak kojila i se valela s miminkme, pouzivala jako mantinel a pod... ted jsme ho opet vytahla ze skrine, doplnila trosku kulicek a bude opet slouzit....
monitor dechu jsme meli.. jak v postylce, tak kolebce... meli jsme nedonósene mimco, ale mela jsme koupeno predem, i kdybych rodila normalne.. clovek se pak v klidu vyspi..a opet ho pouzijeme pri druhem ditku...
hracky na postylku.. kolotoc zacal vnimat pozdeji, ale libil se mu, kousatka vydrzela dlouho, hracky pribyvali postupne .. kazdy neco donese, sem tam clovek neco koupi...
jinak vis, kdy s editko naodi, tak i obleceni s e da koupit dopredu... ja treba koupila i balik veci na aukru, neco od kamaradek, neco noveho.. na internetu jsou i tabulky velikosti pro deti.. a vetsinou to tak opravdu vychazi...
jinak pokud chcete druhe ditko brzy po prvnim, doporucuji vse schovat.. u nas s e vyplatilo..a ted jsem uplne redy..zadne schaneni veci, dokoupim jen par, treba kousatka syn prokousal , kdyz uz mel zoubky, do zacatku beru plenky v akcich... vs e ostatni mame...i holka bude nosit modre teplacky, jen ted uz siju, tak dosiju par kousku v ruzovem, cervenem, at mame pekne do mesta a k lekarce a hotovo...

ps.. muj manzel ze me byl na mrtvici, kdyz se vybiral kocarek...je toho silene a kazdy ma neco pro a proti... nastesti jsem ted spokojena 🙂)

kexina
15. led 2017

@pidalka12 Nech si poradit jen zpočátku. Pak si sepiš, které vlastnosti kočárku jsou pro Tebe nedůležitější a vyber si jen ty značky a typy, které tyhle vlastnosti splňují (na ostatní se zatím nedívej). Třeba my se s chlapem shodli, že chceme
- 4 kola, nafukovací, velká, "terénní"
- 2kombinaci
- nový + do dané částky (máme ho slíbený jako "dárek" od tchýně).
Pak si zajdi do obchodu/obchodů, kde tyhle kočárky prodávají a prohlídni si je. Zjistíš, že každý má něco špatně a něco dobře, ale bude už záležt jen na Tobě, kterému pak dáš přednost, které další "vychytávky" se Ti budou líbit a které případné chyby budeš ochotná tolerovat.
Já jsem to tak udělala, protože jinak bych kočárek neměla dodneška. Ano, nevybrala jsem si žádný luxus, ale vím, že splňuje věšchny moje základní požadavky a že se mi líbí. Navíc má tuhle značku hodně žen v mém okolí, takže jsem si ho mohla vyzkoušet (dokonce i ve variantě pro dvojčata). To je taky neocenitelná pomoc, pokud se pro nějaký rozhodneš, nebo budeš váhat mezi dvěma, tak ideální pokud je má někdo ve tvém okolí, komu můžeš věřit. Můžeš si pak kočárek vyzkoušet přímo v terénu i s "nákladem". 😉
A u nás prudil s kočárkem chlap - sotva to vypadalo, že máme vybráno, přišel s nějakým odkazem na bazar (narodíl ode mě je nějak ujetý na nákup v bazarech, takže by tam vybíral úplně všechno), že jestli bychom třeba nezvážili ještě tuhle značku nebo typ. 😀 Nakonec jsem si vybrala sama a jeho postavila před hotovou věc a byl klid (no, teď jsem mu zas já ustoupila, když kupoval postýlku, i když se mi to moc nezamlouvalo.)

Jen ještě drobné doplnění k tomu, co psala @marketa11112 (což bych podepsala):
- monitor dechu je potřeba pro předčasně narozené děti,u těch normálně narozených je to spíš platba pro Tvé svědomí "udělala jsem všechno, co jsem mohla". Sama zatím váhám, jestli ho pořídti nebo ne.
- dudlíky a podobné drobnosti nekupuj. Zrovna teď jsem dostala k těhotenským vitamínům balíček, kde byl kromě vzorků i dudlík. A předpokládám, že podobný balíček nebyl poslední. Pokud uvidíš, že ho prtě potřebuje, vystačíš si provizorně i s těmihle "reklamními" a pak můžeš dokoupit jiný.
Hračky, hrazdičku atp. bych fakt nekupovala - tohle je ten nejčastější dárek, který pak dostanete. Stejně tak oblečení, nakup si jen pár základních kousků a třeba něco "lepšího" na cestu z porodnice nebo na focení. Jinak toho mraky dostaneš a pokud ne, velmi rychle dokoupíš (a už budeš vědět přesnou velikost, takže nebudeš střílet od boku).

Prostě a jednoduše - nakup si dopředu opravdu jen to nutné, hodně věcí se dá dokoupit velmi rychle až je bude potřeba a vyhneš se i zbytečným dárkům věcí, které už máš.
A mimochodem - my už začali sepisovat seznam pro ty, kteří se ozvali, co mají prckovi koupit. Nejsem naivní, že by se tím řídili všichni, ale alespoň trochu minimalizuju to, že by se mi sešlo jen oblečení nebo jen hračky. Takhle v tom máme drobnosti, které sice budeme potřebovat, ale klidně se bez nich i pár dní obejdeme.

pidalka12
autor
15. led 2017

@kexina moooc děkuji a máte pravdu 🙂 koukám, ze to není žádná sranda :D

eliskaxox
15. led 2017

@pidalka12 jeste k tomu obleceni, ja se vzdy smeju nad seznamy ze staci 4 bodycka apodobne. Ja mela blinkaci mimi takze 4 bodycka zvladnul spotrebovat za dopoledne a dalsi 2 hezke bodycka nez jsme vysli na prochazku :D diky bohu ze dnes je detska vybava k dostani na kazdem rohu :D

pidalka12
autor
17. led 2017

@soleilll
Ahoj. Děkuji za rady 🙂 do teď nevím jaký kočárek. Zase jsem našla další parádní kočárky. A asi to nechám na později. Az se mi to rozlezi v hlavě. Ale nejspíš půjdu do toho Firkon. Tam Tako jé krásný pro miminko, korbicka úžasná a líbí se mi, ze houpe. Ale už za sportovní verze není nic hezka.
Psala jsi, ze by jsi mi mohla poslat seznam. Byla bych moc ráda. Tak pokud pošleš, moc děkuji 🙂

soleilll
17. led 2017

@pidalka12 Seznam jsem ti poslala do IP, snad se v tom vyznáš. 🙂 Ještě k té skladnosti kočáru - zezačátku opravdu budeš jezdit s miminem často k doktorovi, ale pokud pojedeš autem (a parkuješ před ordinací), kočár s sebou netaháš, ale dítě nosíš v autosedačce. 🙂 Takže podle skladnosti v souvislosti s četností návštěv u pediatra kočár nevybírej. A já se drze několika matek vlastnící mnou vybraný typ kočáru ptala přímo na ulici, jak jsou spokojené. Takže to klidně udělej taky tak. Každou maminku potěší, když ji zastavíš a pochválíš jí kočár (nejlíp i mimino, samozřejmě) a ráda ti odpoví, jak se jí s ním jezdí. 😉

pidalka12
autor
18. led 2017

@soleilll
S tím oslovenim 🙂 uz jsem jednu maminku zastavila a dopadla se. Samozřejmě byla, jak jsi psala, ráda 🙂
Jsem prdla, ale nakonec si asi vyberu úplně jiný kočárek, nej jsem se doptavala. A to Baby Design, buď Husky a nebo Dotty. Koukala jsem na recenze a samé klady. I ty videa a funkčnost co je na youtube jsou krásné. Snad nebudu litovat :D
Na seznam juknu, jakmile dovalim od lékaře domů. Moc děkuji 🙂
Mmchdem, ty máš jaký kočárek?