Kočárek Tako Dalga nebo Vesta Vario Firkon?

pidalka12
14. led 2017

Dobrý den, maminky 🙂
Ráda bych se zeptala, jestli je tu mezi námi maminka, která si pořídila, nebo už vi, ze pořídí tyto kočárky. Oba jsou jedny z větších korbicek. Jste spokojené? Nějaké výtky?
Ještě bych se ráda optala, jestli jste měly nějaký seznam na nakupování vybavicky. Mně totiž přijde, ze kupuji "kravinky". Vůbec nemám tušení, co pro první miminko kupovat, abych si pak neřekla, ze tohle bylo zbytečné a tak... Máte i v tohle smeru nejake rady, co urcite koupit, a co ne? TP mam začátkem července 🙂 Moc děkuji.

pidalka12
autor
18. led 2017

@marketa11112
Ahoj. Taky děkuji za cenné rady. Prosím čo je to za kočárek tfk? Děkuji 🙂

marketa11112
18. led 2017

@pidalka12 tfk je nemecka znacka.. je to zatím nejbytelnejsi kocar, co jsem mela v ruce.. my mame s otocnym prednim kolem , jde zaaretovat a jako snad jediny kocar tohoto typu ma homologaci i k jizde na brusle.. všechny ostatní mají vždy jen pevne predni kolo...je hodne prostorny... pro deti az do 4 let....sklada se dobře, latku ma odolnou a omyvatelnou. je mozne dokoupit mnoho doplnku.. občas s e da koupit i na bazarku ..a ve slusnem stavu, vydrzi dost..my mame koupeny z druhé ruky, ted s e v nem vozi nas veliky dvoulety syn, mista ma hafo a kocar je jako novy..využijeme ho ještě krasne pro dalsi ditko...uvazujeme i o dokoupeni hluboke korby a pridavne sedatko pro vetsi dite...jde tak vozit deti dve...nosnost ma tusim 34 kilo.. coz zadny jiny nemá....je super do terenu...
mame i golfky tfk s nosnosti 25 kilo...ty jsou tak do trech let..zase jsou lehke...ale za me spis do města
patron(cesky) kocarek mame trojkombinaci, autosedačka je lehoucka, ale my mame do auta lepsi, tak ji prakticky nepoužíváme...ale v hluboke korbe byl syn do mesicu, do sportaku se vleze i ted ve dvou letech.. ale uz jen tak tak... mame podvozek 3 kolku.. je super do města a krasny, na zahradu a do terenu u nas po vesnici a pod beru ctyrkolku s pevnyma kolama... projede vse...

soleilll
18. led 2017

@pidalka12 Prostě si projdi obchody a ošahej si ty kočáry, co si dáš do užšího výběru. Nech si ukázat skládání a ovládání. Jezdit s ním budeš ty, takže je to na tobě. 😉
Víš, já se kočárkama až tak nezaobírala, neujíždím na tom tak, jako jiné. Pro mě byl důležitý velký prostor hluboké korby (lednové dítě, které v ní a ve fusaku nakonec jezdilo až do 14-ti měsíců), dvojkombinace, možnost jízdy po i proti směru, pevnost konstrukce, velký košík, přední otočný kolečka, pro mě líbivý design a samozřejmě cena. Mám Firkon Verano long kupovaný na konci r. 2012 a krásně slouží i druhému dítěti. A dokonce i teď, po 4 letech, na něj od kolemjdoucích slýchám chválu. 🙂

pidalka12
autor
18. led 2017

@soleilll
Ja si myslela, ze vybírat kočárek bude brnkacka. Ale většina mých kamaradek uz mimco ma, a skoro každá ná problém s tím, ze se ji prcek teď vážíme zimě a s fusakem nevejde. Tak mám taky trošku strach. Chtěla jsem, aby mi tam mimco vydrželo třeba do 8-9 měsíce (i dyl)
Taky úplně nehledim na nejmodernější a nejkrásnější, není to módní doplněk, ale musí sloužit mimcu. Ale samozřejmě budu ráda, když se mi bude líbit 🙂 na ten tvůj se mrknu. Ještě jsem koukala na kamaradcin kočárek (RIKO Bravo myslim) a ten se zdá větší.

soleilll
18. led 2017

@pidalka12 Když vybereš korbičku o vnitřním rozměru kolem 80 cm, tak se ti tam dítě v zimě určitě krásně vejde. Půlroční dítě nejspíš ani nebude ještě tak akční, že by se vleže nudilo a "lezlo" z hlubokého kočáru ven. Ono totiž často nejde jen o to, jak dlouho se dítě do hluboké korby vejde velikostně, ale jak dlouho je ochotné v ní vydržet (pokud např. už sedí a chce koukat ven). Já měla naštětstí velmi klidné dítě, takže nebyl problém s ním vydržet v hlubokém 2 zimy (leden - březen dalšího roku). Co vím, tak velké korby má i zn. Camarelo, kterou má kamarádka, tak kdyžtak koukni, jestli se ti líbí. Jen asi nemají přední pevná kolečka.

eliskaxox
18. led 2017

@pidalka12
@soleilll Tak to ja mela to dite co se ve 4m v korbe vztekalo a kazda prochazka - max 20 min, byla jen o tom zda stihnem nekam dojit nez se vzbudi. Takze sel ve 4,5 m do sportaku do lehu a ja konecne poznala co to je zajit si na krasnou prochazku.

soleilll
18. led 2017

@eliskaxox Já hlavně nepoužívala kočár jako uspávadlo - obě moje děti spí v postýlkách. Kočár mi slouží na přepravu z bodu A do bodu B, na společné venčení psa a teď když vyzvedávám staršího ze školky. Takže děti nemají důvod se vztekat. 🙂 Ale to už jsem hodně uhnula od tématu, omlouvám se. 🙂